Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

senja
10. kvě 2009

Podle mne kazde ockovani navic je svinstvo, zvlast zivou vakcinou.

petka80
10. kvě 2009

kubunkov, nechci tě děsit, ale reakce na tohle očkování je až mnohem později, cca 10-14 dní, takže to bohužel ještě může přijít........ 😒

jandalinka
12. kvě 2009

my jsme očkováni Priorix Tetra,naše mudr.zase nechápala,kde jsem mohla vyčíst,že neštovice můžu vynechat nebo bych měla malé a očkovat pouze Priorix.. 😖 Prý když už,tak je lepší i proti neštovicích a samozřejmě,že je můžem dostat,ale nemusí se projevit v silné formě. 😖

mjanca
12. kvě 2009

holky, a co je lepsi, kdyz uz dat ty nestovice - spolecne s Priorixem nebo samostatne?

mkr
12. kvě 2009

jandalinka mě se dr. ptala, jestli chcem i proti neštovicím
my jsme neočkovali proti neštovicím, skoro každý je měl a nám v rodině se moc neprojevovali, tak se ji to nedávala, ono očkovat taky proti všemu není dobrý

jandalinka
12. kvě 2009

mkr:jsem pro,není dobrý také očkovat proti všem 😉 .Ale když jsem mudr.říkala,že bych neštovice vynechala a očkovala jen Priorix,tak mi doporučila Priorix Tetra když už tak už.to je hrozný,že každý mudr.má jiný názor,vždyť tady jde o zdraví dítěte a každý si říká,co chce a dle čeho soudí?!hm 😒

shaula
12. kvě 2009

Já sice taky nejsem zastáncem očkování všeho, ale zrovna ty neštovice zvažuju. Ony někdy zas nemají tak banální průběh, a je téměř jisté, že je kluci chytnou, tak proč neochránit za prvé je a za druhé i sebe, protože já je neměla. Chci se na očkování poptat doktorky v příští poradně.

petka80
12. kvě 2009

shaulo, ono u kluků to zas tak neva a pokud tys je neměla, tak bych to asi zvažovala, že je dám. Spíš je to horší u holek, aby pak neměly nějaké problémy v případném těhu, kdyby je v dětství neprodělaly a kdoví, jestli to očkování bude účinné i za 20-30 let........ 😖

shaula
12. kvě 2009

petka80, někde jsem slyšela, že prý když kluci dostanou neštovice v pozdějším věku, prý to může mít za následek sterilitu. Ale je to "jedna paní povídala", takže nevím, co je na tom pravdy.

petka80
12. kvě 2009

shaulo, hm, tak to potom beru zpět 😀 No ale vždycky máš možnost je nechat naočkovat i později.

jabber
12. kvě 2009

já si myslím, že neplodnost u kluků můžou způsobit příušnice a ne neštovice 😅

josefa
12. kvě 2009

jj, přiušnice

jabber
12. kvě 2009

Jinak loni jsem byla celkem v šoku z reportáže, jak to u nás ve zdravotnictví chodí, tak se můžete taky pokochat 😅 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/208452801... - je to druhá reportáž 🙄

josefa
12. kvě 2009

pekna reportar, uz jsem o tom neco slysela...
nas ted ceka pravdepodobne ten priorix kdyz uz trivivac neni, a ja porad vaham, zda se ho nepokusim odlozit, teprv co dostal hexu a uz zase dalsi, priusnice bych radeji aby si prosel sam atd atd.

krista
13. kvě 2009

stanka9 • Včera ve 20:52
ahojte ,chcela by som sa s Vami poradiť 🙂 .
Mám 15 mesačného drobca 🙂 a čaká nás povinné očkovanie MMR vakcína ,no a rozmýšľame ,či k tomu pridať aj očkovanie proti ovčím kiahňam.Problém je v tom,že keď som sa spýtala na názor našej pediatričky,tak mi len časovo rozpísala ako by to vyšlo,ale inak sa nevedela vyjadriť 😒 ☹ či očkovať,alebo nie.Čo si o tom myslíte vy ?ako ste sa rozhodli vy? očkujete?
počula som aj negatíva,ale aj to,že v poslednej dobe ovčie kiahne prebiehajú u detí veľmi agresívne ☹ .fakt neviem 😒 ...

eppik.m • 1d • Včera ve 20:59
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tady je o tom diskuse 😉

markiza • 2d • Včera ve 21:57
myslim, ze tie agresivne kiahne v poslednom case su nasledkom kampane za ockovanie proti kiahnam 😀
ja som ockovat nedala ani jedneho drobca, dam ak nedostanu v nejakom 12-tom roku.

danu • 1d • Včera ve 22:21
tu je o tom tiez tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

andy80
13. kvě 2009

jabber: neplodnost u kluků můžou způsobit neštovice, ale tehdy, pokud je prodělají v pozdějším věku

petja
13. kvě 2009

to samé i příušnice

maart
15. kvě 2009

Holky, co to...nesehnala jsem Priorix! 😕 ...lekarnice se divala a vyrobce ho ani nema na skladu....chjo...jak je to u vas? Je? Sehnaly jste??? Diky.

eppik.m
19. kvě 2009

ahoj, zítra máme den D, jdeme si pro pigáro, pak písnu jak to u nás probíhalo, jsem rozhodutá pro vakcínu hrazenou státem ...

shaula
19. kvě 2009

eppik, myslíš Trivivac? Ten se prý už nevyrábí...

iloha
19. kvě 2009

Ahoj mamky, držím Vám palce na Priorix. My ho měly loni v červenci 14 dní před dovolenou a poprvé jsme po očkování měly reakci. Lehkou rýmu a kašel asi hnedle třetí den, ale až 9. den horečku 39, průjem, nic nejedla, nepila a trvalo to asi tři dny, paní doktorka řekla, že bohužel se zatím většinou setkává u této vakcíny s reakcí a státem hrazená, je prý bez reakce. Měly jsme odlétat na dovolenou, tak jsme řešili jet či nejet. Lékařka řekla, že můžeme a dopadlo to dobře. V den odletu měla Terezka jen 37,2 a pak už nic. Teď řešíme druhou dávku, prý by měla být od 6-ti měsíců po první dávce a nejdéle do roka. Takže snad to vyjde bez reakce. 😉

petja
19. kvě 2009

My sme se s mudrou domluvili na odkladu druhé dávky Priorixu 😉

power700
19. kvě 2009

eppik, shaula má pravdu... Trivivac se už nevyrábí, my dostaly Priorix a zdarma. Reakce byly asi 5. den začala rýma, trvala snad 10 dní a k tomu slabý kašel a jen zvýšená teplota. Takže to šlo. 🙂

power700
19. kvě 2009

A trochu vyrážka taková ta krupička po tělíčku, ale také jen trochu..

sisi.v
19. kvě 2009

petja - já jsem se dívala na to složení priorixu (viz víš) ale kromě sloučeniny rtuti jsem tam nic toxického nenašla. ale - i tak je to dávka v tak zanedbatelném množství, že z okolí se jí nám dostává mnohem víc.

iloha - nejvíce agresivní složkou je v trivivacu i priorixu spalničková vakcína, která má stejné složení v obou. reakce buď je nebo není, je to individuální, ale pokud dítě reaguje špatně na trivivac, mělo by stejně špatnou reakci i na priorix a naopak.

iloha
19. kvě 2009

jo, jo, sisi.v, uvidíme. Asi to prubnem po konci plavání a uvidíme. Přes podzim a zimu jsme si docela užily - salmonela, zánět ouška a pak hnedle průdušek. Takže teď jsem ráda, že můžeme zasejc courat venku, cvičit, plavat a tak.

petja
20. kvě 2009

😝

eppik.m
20. kvě 2009

ahoj, tak PRIORIX - je hrazený pojiš'ťovnou a máme ho za sebou, byla jsem poučena že reakce se může i nemusí dostavit cca za týden tak uvidíme

eppik.m
25. kvě 2009

ahoj, po 6 dnech po zaočkování priorixem, žádná reakce 😉 pouze zčervenání v místě vpichu cca na druhý den a trošku mrzutá nálada ale jdou nám zároveň také zuby trojky nahoře i dole ... 25.6 si jdeme pro HEXU

bramburka
25. kvě 2009

tak my jsme očkovaní Priorixem a 3. den dostala rýmu akašel, normálně to má za 3 dny pryč a trochu se to zhoršuje, ale teplotu nemá, tak ted nevim, zda přijde ještě zhoršení nebo už nic.... ☹