Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

shaula
2. srp 2009

Myslím, že nemusí, ale obvykle to tak pediatři píchají... A nepřijde ti třeba pozvánka domů?

petja
2. srp 2009

kalendář očkování je hlavně kvůli pohodlí doktorů...vždyť i to první v porodnici se dá odložit,když na tom trváš!

kovik
10. srp 2009

ahoj ja jsem byla hned rozhodnutá že budeme očkovat, o téhle možnosti vím od švagrové a byla to velká výhoda, jelikož mě informovala i o ostatních očkování, které příjdou . Takže jsem si stihla našetřit. švagrová má holky a obě nechala naočkovat
já si myslím, že to tak zbytečný není, stejně je jednou necháme naočkovat. A když už teď musí jít. říkám si proč riskovat nějaký komplikace. K čemu by bylo čekat zda je dostane nebo ne. když ano, projde si tím a pak je nebude mít? takhle se naočkuje a bude taky imuní, bez trápení.
Naše doktorka říká že je to spíše ochrana pro dospělé. Můj manžel je neměl a chceme další miminko a neštovice může dostat kdykoliv.
Ale každý má svůj názor. 🙂
na očkování jdeme příští týden, reakce na ní napíši.

vanish1
11. srp 2009

kovik, ale rozdiel je ten, že ak chorobu prekoná, tak má protilátky na celý život, čo sa zvlášť o tomto očkovaní nedá povedať 😒 takže chorobu presúvaš dieťaťu do vyššieho veku a dospelosti, kedy sú väčšie komplikácie

čo sa týka toho, že raz to aj tak budeme očkovať, tak prečo nie teraz.... my to teda očkovať nebudeme, nemienim svoje dieťa vystavovať riziku vakcíny a už vôbec nie v takom veku
www.rizikaockovania.sk

petja
12. srp 2009

vanish 1,tak třeba kovik změní názor 😉

lenulin
12. srp 2009

No jak to tady čtu tak jsem z toho celkem jelen.Tak my jsme očkovali hexavakcínu a nechali jsme si žloutenku.Kdy se tedy očkuje proti neštovicím?Když ho nenaočkuju teď?já myslela že je to normální očkovat proti neštovicím.já jsem prodělala plané neštovice až ve 14ti.Můj otec je měl ve40ceti a to tvrdil, že je jako dítě prodělal.

shaula
12. srp 2009

Lenulin, proti neštovicím se běžně neočkuje, je to nepovinné očkování na vyžádání. Buď je necháš naočkovat spolu se zarděnkami-spalničkami-příušnicemi (vakcína Priorix Tetra), nebo případně kdykoli později samostatně.

lenulin
12. srp 2009

No už jsem to proštudovala na http://www.ockovacicentrum.cz/?p=ockovani-pro-d... no a teď teda stejně nevím tak mám pocit že to bude zase kšeft pro farmaceutické závody myslím to očkování těch neštovic
Teď teda musím hodně přemýšlet co mu mám teda nechat naočkovat ale spíš si nechám pak naočkovat toho meningokoka toho se bojím víc protože jsme to měli v rodině dcera od bratrance a bylo to teda děsné čekat jestli vám dítě umře nebo ne a to ještě že si toho všimli včas

lenkabu
12. srp 2009

Já odložila celej Priorix na dva roky a rozhodně bez neštovic.

lenulin
13. srp 2009

No tak já si dnes volala dr protože jsem z toho pořád na vážkách a ta říkala že se očkují 2davky a pak je to na celý život a při dnešní migraci lidí je to i bezpečnější a z její zkušenosti už tam měla děti které ty neštovice chytly 2X a nebylo to ani hezké a ani příjemné tak mě asi přesvědčila ža si to očkování dáme.jen mám ještě obavy na což jsem se nezeptala že malého zlobí atopák sice jak říkala kožní v menší fotmě ale je tam 😒

kovik
13. srp 2009

vanish1 - je jste mě docela zaskočila tou imunitou. tak jsem hned volala dr. a ta mi sdělila že imunitu po očkování má tak jako, kdyby je sám dostal. Jelikož ve vakcíně jsou žívé buňky ve slabší formě. Ale neměl by onemocnět. Ale může se stát , že je i přes očkování dostane, tak jako kdyby už je měl a dostal je po druhý, každý jedinec je prý jiný. Což je pravda a jak jsem se zde dočetla, někteří je dostali i přesto že je již měli.
Mi po každém očkování měli horečky a spustila se mu rýmečka. i teď to očekávám. ☹

kovik
13. srp 2009

lenulin- mi také máme atopický e. trápil nás hodně ve 3 měsíci , ale po 2 m. uplně zmizel.na očkování jdeme příští týden, tak snad to bude OK.

gabka32
14. srp 2009

já nechám jen klasickou trojvakcínu - podle vyhlášky se musí píchat nejdříve v 15.měsíci, ne dříve! ale později jo.. a neštovice snad stihnem prodělat, tak nač zbytečně očkovat...

Pneumokoka jsme taky nedali, ani jsem nad tím moc nepřemýšlela, ale u druhého asi dám - možná už bude povinné a navíc to už třeba bude dcerka ve školce a určitě občas donese dom nějakého toho bacila 😒 🙂

vanish1
16. srp 2009

lenulin, skús si to prečítať aj z druhej strany, cca 20 strán http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Ovcie_ki...

na celý život to teda nie je, ale to platí aj pre ostatné vakcíny a ak máte ten atopák 😲 my ho máme tiež a vyšla nám nakoniec porucha imunity, ja som sa rozhodla nezaočkovať už svoje dieťa kvôli atop. e., zisťovala som si o tom dosť informácií, deti s at. e. sa ani nezakazuje očkovať, ale sa to ani neodporúča, čítala som si aj závery očk. konf. (asi v Nemecku, už si nepamätám), kde bolo napísané, že atop. deti by sa nemali očkovať žiadnou vakcínou do dvoch rokov, očkovanie som odmietla a potom mi dala alergológ zapravdu, skús si prečítať aj tento článok, očkovanie u takýchto detí len zhoršuje stav, lebo stimuluje imunitu nesprávnym smerom http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

kovik, prečítaj prvý link, čo som sem dala

romcatko
18. srp 2009

maminky mám dotaz - mě dnes mudr řekla,že PRIORIX nemá amít nebude, jeslti nechci priorix tetra a připalat si, ta má jen ten triviac či co, ale že na ten jsou pravidelně blbé reakce jako horečky nebo osypání se. Nemáte někdo šan, kde se dá PRIORIX na recept sehnat? ( pokud ano, tak prosím i do IP- byla bych vděčná za jaho koupi a domluvily bychom se na poslání) i za nějakou odměnu. dík. na očkování máme jít koncem září.
původně jsem uvažovala nad tou tetra, ale po přečtení rzných názorů a www a poradami s maminkami jsme se rozhodli pro bu bez nich. ale ted zase není :(

vanish1
18. srp 2009

romcatko, podľa mňa ťa chce doktorka presvedčiť, aby si dala aj tie kiahne, ja by som si teda vakcínu len tak nekupovala, veď nevieš, ako bola skladovaná a pod., radšej by som počkala, kým ten priorix bude v lekárni, zaočkovať ťa predsa nemôže donútiť, ty zato nemôžeš, že očkovacia látka, ktorú chceš ty, momentálne nie je k dispozícii

daisy33
22. srp 2009

ja som sa radila v praci priamo u epidemiologov, ktory navrhuju ockovaci kalendar a rozhodne mi odporucili ockovanie. mala som obavu ci ockovanie proti kiehnam nie je u nas na slovensku vykonavane novou malo pouzivanou vakcinou, ale nie je to tak. takze dame ockovanie stvorkombinaciou.

vanish1
22. srp 2009

daisy, čo iné by ti asi poradili? 😉

vanish1
22. srp 2009

chcela som tým len povedať, že Dr. L. (asi vieš koho myslím, ak ich poznáš) dokonca tvrdí, že ortuť vo vakcínach je neškodná, čo natom, že WHO tvrdí niečo iné..... a aj mnoho iných odborníkov, našich aj zahraničných, určite vieš, že do niektorých vakcín je už zakázané ju dávať, ale ide aj o iné škodlivé látky
Takže to sú tí naši "odborníci"

helcah
4. lis 2009

Ahoj, prosím o názor: na základě vašich příspěvků jsem psala doktorce, že o očkování proti neštovicím na 15ti měsících nemáme zájem, doktorka mi však odpověděla toto: tetravalentní vakcína proti spalničkám, zarděnkám ,příušnicím a planým neštovicím představuje srovnatelnou zátěž jako ta bez neštovic. Je to možné? Pak by asi nebyl důvod proč neočkovat.

eliotka
14. lis 2009

Holky, jsem z toho jelen? Mám dát očkovat teda priorix samostatně, nebo tetra, nebo tu klasickou vakcínu, která se neplatí?

Ještě poraďte, dr. nás v roce nenaočkovala 4. hexou, a měli jsme jí mít. V po jí budu volat... Nepropadne nám očkování všech těch hexavakcín?

shaula
14. lis 2009

Eliotka - podle mě Vám napřed naočkuje hexu a potom MMR (aspoň nás takhle očkuje, poslední hexu jsme měli v 15 měsících). Případně se to prý dá očkovat najednou, naše MUDr. to ale nedoporučuje a já bych to i takhle odmítla.
Teď je zdarma Priorix nebo placený Priorix Tetra. Tou klasickou vakcínou asi myslíš Trivivac, ten se už běžně neočkuje, pokud vím. Takže záleži na tobě, jestli chceš dát naočkovat i plané neštovice nebo ne, podle toho buď Priorix nebo Priorix tetra.

eliotka
14. lis 2009

V 15. měs. jste měli 4. hexu? A tu 3. kdy?
My měli třetí v březnu a četla jsem, že půl roku poté by měla být čtvrtá dávka. To by u nás bylo v září!

shaula
14. lis 2009

Kluci jsou narození o měsíc dříve, takže se s očkováním začínalo až v 6 měsících - takže hexu dostali v 6, 7, 8 a necelých 15 měsících. Mezi třetí a čtvrtou dávkou musí být odstup MINIMÁLNĚ 6 měsíců, ale nic nebrání tomu, aby to bylo i déle, takže vůbec nevadí, že jste ji měli dostat v září a nedostali. Musí se naočkovat nejpozději do 18 měsíců věku. Viz např. http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_04....

eliotka
14. lis 2009

shaula: jééé,díky moc, to jsi mne uklidnila. Jako vždy. 😉

bzucinka
14. lis 2009

Hexa sa kolkokrat ockuje? A vlastne co vsetko je povinne? Mala ma za sebou TBC (po narodeni-neviem kolko dni) potom Hexu - ked mala cca. 3,4/5,10 a prevenar na 4/5,10 mesiacov. Nejako sa mi to zda divne :( Tieto sa budu este preockovavat? A co nas este a kedy caka? Ta MMR? v kolkych mesiacoch? joooooj....

shaula
14. lis 2009

Bzucinka - mrkni se na odkaz, který jsem dávala v minulém příspěvku, je to očkovací schéma povinných očkování, ovšem je to platné pro ČR, netuším, jaké odlišnosti můžete mít u Vás 😉

bzucinka
14. lis 2009

dakujem... 🙂

suziad
15. lis 2009

je vobec rozumne davat ockovat deticky MMR vakcinou ked je celosvetova epidemia chripky ☹ nepride k oslabeniu imutity ☹

bereninka
19. lis 2009

MNě dnes dr. řekla, že doporučuje jen priorix, nez neštovit. Že je doporučuje PRODĚLAT!!!
Prý tak jsou chráněni celý život, kdežto vakcína není na celý život a ještě je slabá, takže neštovice i tak může prodělat, byť ve slabé formě.

Co si o tom myslíte? Stále se spíš přikláním k tomu, dát priorix tetra.
Jinak prý priorix má výpadek a není. Víte o tom něco?