Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

petja
27. kvě 2009

Kamarádky dcera po zaočkováni Priorixem hnusné afty v puse,samý vřídek!Horečky,průjem,zvracení! Pořád budeme slepí k negativům očkování?!

monik76
27. kvě 2009

Tak my byli naockovani Priorixem dneska, mudr nam rekla, ze reakce se muze a nemusi dostavit, a ze zatim co Priorix ockuje se ona sama jeste s zadnou negativni reakci nesetkala. Tak doufam, ze nebudem prvni. Jinak reakci jsme nemeli ani u prvniho ditete a to jeste nebyl ten Priorix, ale jen obyc ockovani. Tak uvidime.

jandalinka
27. kvě 2009

My byli v úterý na druhé vakcíně (poslední-uf)Tetra Priorix a uvidím co cca.7den.U té první jsme 7.den měli lehké teploty tak cca.2dny,pak rýma,kašel a průdušky,,,,,prý jsme měli podle mudr.dost oslabenou imunitu,tak snad se to nebude opakovat.Nemohli jsme se kašle zbavit,děs. 🙂 Kdybych se rozhodovala znovu,tak klidně dám vakcínu hrazenou státem.Průběh může být stejný,každý dítě je fakt jiný a i když si zaplatíme za lepší vakcínu,tak nikdo nezaručí,že žádné projevy nebudou. 😖

shaula
27. kvě 2009

Navíc jsem četla, že obecně byl Trivivac lépe snášen. Jenže se už nevyrábí, tak už nemáme na výběr, co?

agatka77
27. kvě 2009

tak my byli na Priorixu minulé úterý a od pátku má rýmu a kašel.A nelepší se to.Ale žádné horečky,žádná vyrážka a náladu má výbornou.tak to snad bude dobré 🙂

martas123
28. kvě 2009

ahoj - naše dcera měla před 13-ti dny priorix a o víkendu jsme objevili v tříslech zduřelé uzlinky, dr. nám dělala krevní obraz, říkala, že má všechno OK, prý je to k tomu očkování. nemáte někdo zkušenost?

monik76
28. kvě 2009

martas123, u prvniho ditete jsme po nejakem ockovani zdurele uzliny v trislech meli, jen si bohuzel nevzpomenu co to bylo za ockovani a behem nekolika dnu to samo zmizelo, takze jsme to vubec neresili.

eppik.m
28. kvě 2009

martas123: ano patří to k tomu očkování, samo to odezní, také jsem byla poučena naší Dr., my jsme byli bez zduřelích uzlin a vypadá to pořád že jsme bez reakce, akorát na ručce se nám udělal jeden červený pupínek ale možná jsme chytli neštovice od bratránka ...

bramburka
28. kvě 2009

tak my dnes 9. den po očko priorixem a teplotka asi 38,2 uvidime zitra

petra.vavra
28. kvě 2009

musím říct, že mě tohle očkování docela děsí ☹ ...my ho stále odkládáme. jsem rozhodnutá pro priorix, ale koukám, že dost z vás mělo reakce hlavně v oblasti uzlin, tak se ještě o tom s mudr poradím. vzhledem k tomu, že šílím i z nudle, tak už se vidím, jak při teplotě nebudu zase ani spát...zatím neznám co je reakce na očkování, všechny předešlé se obešly bez nich.

eppik.m
29. kvě 2009

ahoj, jsme 10. den po očkování a pořád bez reakce, jsem za to ráda a doufám že to moje dítko bude i nadále zdravé jak doteď, klop, klop 😉

shaula
29. kvě 2009

petra.vavra - Trivivac se už nevyrábí, takže nejspíš nebudeš mít na výběr a budeš muset nechat naočkovat Priorix. Ledaže by měla doktorka staré zásoby.

bramburka
29. kvě 2009

10. den porad mame pres 38...druhý den, tak snad to prejde...

jandalinka
29. kvě 2009

bramburka:to je zatím v pohodě 😉 .Ještě tak cca.2dny a budete po teplotách...pak jestli nebudete mít další příznaky,tak jste za vodou 😉

bramburka
29. kvě 2009

no jo, davam tomu max. vikend, štve mě, ež letíme v e čtvrtek do řecka a já nevím, jak na tom bude a jestli je to reakce, nebo něco jinýho, nebo co....

shaula
29. kvě 2009

bramburka, tak to jste celkem riskovali, měli jste to radši odložit až po návratu... Držím palce, aby se to zlepšilo a dovolenou jste si užili.

bramburka
29. kvě 2009

to asi jo, uz to ted vim taky, nidky zadne reakce nemela, Dr. jsem to rikala a nebyla proti...ach jo. 😔

bramburka
29. kvě 2009

holky a jeste dotaz muze byt priznakem rudy flek asi 1 cm na horním patře, ale přitom dásně nic?

bramburka
30. kvě 2009

Ano už to vím, byly jsme na pohotovosti, jsou to petechie, muze se po očko objevit, takhle dříve začínaly spalničky, to jen pro info pro vás.

zuzula28
30. kvě 2009

aj my sme dali tetru, po očkovaní komplikácie žiadne...aspoň si nespomínam

mikula
31. kvě 2009

Abych řekla pravdu z tohoto očkování jsem měla strach.Rozhodli jsme se pro Priorix Tetra a dnes jsme 11.den po očkování a ťukám,že zatím reakce žádná,doufám,že už to bude o.k.
Držím palce všem,kteří reakci měli,ať jsou brzy v pořádku 😵 😉

bramburka
31. kvě 2009

Tak my nakonec měli reakci 3 dny, ošklivou, teploty, ale dnes už jen 37,1 takže snad konec.

eppik.m
1. čer 2009

ahoj, dnes 13. den po zaočkování Priorixem a teď můžu na 100% potvrdit že jsme byli BEZ REAKCE, pouze pár půpínku na krku ale to se mohlo vyhodit i z horka jak se potil (potí se hodně) a podrážděná nálada, ale jdou nám stoličky takže tak ... 😉

jandalinka
1. čer 2009

eppik.m.:a myslíš,že tedy 13.den je už konec a nemůžou se projevit nějaké projevy po očkování?!Já nevím,jak dlouho čekat a vyčkávat a kdy jakoby ukončit mé čekání 😅 co kdyby!!?.Jsme dnes 7.den po očkování(tj.2dávka----1.dávka jsme měli dost hrozné projevy.....)a zatím jen osipání na zádíčkách a podrážděnost,nervozita..... ☹

hiha
1. čer 2009

Ahojte,my sme sa s dr.dohodli,ze bude ockovany az 20mesiacoch,schvalila na m to 😉 .Uvidime,ci ju este ukecame,mne sa zda ze je to prilis skoro a tie reakcie....

eppik.m
1. čer 2009

jandalinka: byla jsem poučena že když se něco objevý tak cca za týden, zítra tomu bude 14 dnů 😉 a jsme docela v poho tak si nemyslím že by to přišlo za delší dobu ...
hiha: nechápu proč tedy to všude píchají v 15 m?!

monik76
7. čer 2009

ahoj holky, tak dneska jsme 11 den po Priorixu a naprosto bez reakce. Žádna rýma, kašel ani teplota, a ani blbá nálada. Tak doufám, že se už reakce nedostaví. To už by neměla ne? Nicméně ostatním přeji stejný průběh jako byl u nás 😉

petja
9. čer 2009

Monik,super!!!!

lenkazdenek
9. čer 2009

Ahoj,tak my dávaly Priorix a naštěstí naprosto bez reakce,docela jsem se toho bála,protože na první 2 hexy reakce byla 😒

jandalinka
9. čer 2009

Ahoj.Dnes je tomu 14.den po očkování druhé dávky Priorix Tetra a kupodivu,jak jsem se tolik obávala,tak skoro bez reakce.Jen podrážděnost, 🙄 pár pupínků na tělíčku a hotovo.Jsem příjemně překvapena 😉 😅 Přeji ostatní to samé..... 😉 tedy bez té podrážděné nálady 😉