Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

sisi.v
7. kvě 2009

mkr, stejný den by mi přijde brzy na reakci na vakcínu, ale nevím. my jsme byly v úterý na priorix tetra, ale reakce žádná, tedy kromě červeného místa vpichu. dr říkala, že reakce za cca 7 - 10 dní pokud bude.

jinak hodně informací je na www.porodnice.cz, jsou to stránky Všeobecné fakultní nemocnice takže důvěryhodný zdroj, odkaz poradny, je tam poradna MUDr. Honzíka a hodně dotazů se týká právě očkování. z té je i to, co jsem sem zkopírovala nahoře.

itka
7. kvě 2009

my jsme nechali očkovat Priorix Tetra a reakce se dostavila zhruba 4. až 5. den. Horečky, šílená únava až malý usínal v sedě. neudržel se ani na nožkách a navíc celé tělíčko poseté krupičkou. asi ho to naštěstá nesvědilo, neškrabal se. Ale zatím měl největší reakci po očkování. Jo a horečky i krupička na těle trvaly skoro 14 dní.

sisi.v
7. kvě 2009

holky, nestrašte mě 😉, u nás na první žádná reakce nebyla, tak doufám, že nebude ani tentokrát. jen kdyby se jí chtělo víc spát, tak to by mi nevadilo 😎.

mkr
7. kvě 2009

na očkování byla v úterý ve středu už byla osypaná nepatrně na krku, obličeji a bříšku, uvidíme tak to nejhorší nás ještě čeká 😒

mkr
7. kvě 2009

nemyslím si, že rýma a kašel je reakce na očkování, spíš jsem měla jen obavy, aby to nějak nevadilo, protože se očkují zdravé děti a u nás se ukázalo, že jsme tak zdravý nebyly?

petja
8. kvě 2009

vše co zde výše popisujete jsou možné reakce na očkování.To,že uvádějí cca 5-12 den je pouze statistika,ale malé procento dětí této statistice nemusí odpovídat!Mě moje doktorka řekla,že prý střevní viroza!To určitě,poté jsem si na vakciny net našla tyto nežádoucí účinky na příbalovýn letáku!Proč doktoři tak lžou?Protože je to všecko šílený byznys s dětským zdravím!
mkr,mohla se připojit i šestá nemoc? Pupínky jdou pryč z těla směrem od hlavy dolů?

itka,vy jsteměli taky nehezkou reakci a přeji ti aby se z toho malý brzy dostal!
Všem doporučuji homeopatika Thuya v ředění 9CH den před a 14 dní po očko...

sisi.v
8. kvě 2009

petja - tak tedy byznys to určitě je, ale co dnes není? až si půjdeš koupit aspirin, tak je to taky byznys. já mám 2 doktory v rodině a pediatričku, kterou znám 26 let, chodila jsem k ní já a chodím k ní s malou, a jsem si 100% jistá, že by mi nedoporučila vakcínu, ani nic jiného, která je pouze byznys, a nelhala by mi. takže se mi nelíbí, co jsi napsala o lhaní doktorů.

elucinka
8. kvě 2009

Ahoj holky.
Chci sem přidat naši zkušenost s reakcí na Priorix tetra... 7. den po očkování začal Adam odmítat jídlo, byl mrzutý a ufňukaný. 8-11. den měl teploty přes 38, v noci nespal, pořád plakal,ale taky pořád nejedl, to trvalo celý týden. Byl bledý, apatický, nic ho nebavilo. Bylo to fakt hustý, bylo mi ho strašně líto. Zatím nejhorší a nejdelší reakce na očkování. Už je z toho venku, zaplaťbůh.... Jestli nás to čeká po půlroce při přeočkování znovu, tak potěš..... 😖 😕
😒

petja
8. kvě 2009

Sisi,tobě možná nelže,ale i,když chce nebo ne,tak je zapojena v mašinerii s dětským zdravím,kterému se říká očkování..Je to můj názor a několikrát jsem se přesvědčila že nejen můj...Povinnému očkování se lze u nás jen těžko vyhnout,ale věř,že to opravdu není to nejlepší co můžeš pro dítě udělat.A očkovat neštovice? 😒

shaula
8. kvě 2009

Petja: a proč neočkovat? Viděla jsem na jiném fóru fotky a příspěvky maminek, jejichž děti měly docela děsivý průběh neštovic, pupínky i uvnitř pusy a pohlavních orgánů apod. Já jsem je třeba neměla nikdy, takže se děsím toho, jestli je kluci odněkud přitáhnou, u dospělých prý probíhají neštovice mnohem hůř. Takže já vážně přemýšlím o tom, že nechám kluky naočkovat. Chci se na to v příští poradně zeptat doktorky.

sisi.v
8. kvě 2009

petja, tedy to jsem nepochopila... rozhodnutí, zda očkovat priorixem, nebo jinou nepovinnou vakcínou, je na každém z nás, žádný doktor tě nemůže nutit. řekne ti svůj názor, normální člověk si asi vyslechne víc než jeden a pak se sám rozhodne.
proč očkovat neštovice? nevím co je pěknýho na tom, že je chytne od jiného dítěte. já měla neštovice v šesti letech, dodnes si na to pamatuju a kdybych si mohla vybrat, tak bych je teda dostat nechtěla. co je ale důležité je to, že během slabého průběhu se nemusí vytvořit protilátky - pokud se vytvoří, není to žádná výhra, protože tím, že jsou v imunitním systému, tak v dospělosti stačí stres nebo podobný spouštěcí faktor a mohou způsobit pásové opary. je to samozřejmě individuální, ale existuje. takže proto. já nejsem zastáncem očkovat vše od a do z, ale nemám ráda extrémní názory. navíc nestřílím od boku, pracuju v klinické biochemii, takže vím jak funguje systém zdravotnictví. mimochodem, zrušit povinné očkování dřív nebo později stejně někdo zkusí, protože je to velmi snadné ušetření vládních výdajů do rozpočtu, já jen doufám, že to bude co nejpozději.

shaula
8. kvě 2009

Sisi - a když by byli kluci očkovaní, tak ta ochrana by byla silnější, než u slabého průběhu "normálních" neštovic? Docela jsi mě s těmi pásovými opary vylekala, mamka ho měla, tak vím, že to není nic příjemného.

jabber
8. kvě 2009

Ono psát tady ty reakce dítěte na konkrétní vakcínu je stejně pro ostatní víceméně k ničemu, protože když má dítě šílenou reakci např. na Priorix, tak to neznamená, že by úplně stejnou reakci nemělo i na Trivivac. Nikdy se nedozvíme, jak by to bylo, kdybychom bývali dali tu druhou vakcínu 😅
My jsme teda dali Priorix bez neštovic, mudra to schválila jako nejlepší volbu, takže pak se v tom vyznejte.....reakce u dcery nebyla vůbec žádná a musím zaklepat, že ani na žádné jiné očkování.

Jinak já jsem měla neštovice ve 23 letech a probíhaly tak, že jsem měla asi 4 pupínky, které zmizely za pár dní a ani nesvědily. Nikdy se nedozvím, jak by proběhly, kdyby mi bylo 5. Možná úplně stejně.

jabber
8. kvě 2009

Ještě jsem si vzpomněla, že prý po očkování není proti neštovicím doživotní ochrana, na rozdíl od prodělaných

shaula
8. kvě 2009

Jabber - no já někde četla že není, a pak zase jinde (a to byl názor lékaře, ne internetová diskuze), že je. Tak si vyber🙂 Právě proto se chci poptat doktorky, já neštovice neměla a dost se jich bojím. Trošku jsi mě uklidnila, že to u tebe bylo takové "neškodné"🙂

jabber
8. kvě 2009

shaula - no jo, jenže každý mudr ti právě řekne něco jiného 😅 a stejně je konečné rozhodnutí na tobě. Já jsem taky pořád pátrala a řešila, hledala na netu.......nakonec jsem se rozhodla, že bez neštovic s tím, že když je nedostane do nějakých cca 10 let, tak jí je nechám naočkovat samotné

sisi.v
8. kvě 2009

jabber naprosto souhlasím, každé dítě má úplně jinou reakci na každou vakcínu. když jí má na hexa, může mít na priorix atd. to samé s průběhem nemoci, kamarádky holčička měla v roce a měla cca 20 pidi pupínků, teplota do 38, prostě trocha pudru, fenistylový kapičky a 14 dní doma. další kamarádka s tříletou holčičkou děs běs, osypaná i v pusince mokvajícíma bolákama a teplota 39,8. je to vždycky o náhodě 🙂.

shaula - ochrana u očkování, to platí pro všechny vakcíny (trivivac, priorix, priorix tetra) se předpokládá doživotní - jak ale říká jeden známý pediatr, v medicíně není nic na 100%, žádný výrobce nemůže napsat 100% ochranu, není to statisticky možné dokázat.

petja
9. kvě 2009

Sissi,MMR vakcina není něco čemu můžeš říct při současné legislativě ne,jsou to očkování povinná.A proč jsem proti očkování? Proč vpravovat do zdravého děťátka vakcínu,jejiž souhrn obsažených látek by se vešel na formát A4? a z nichž je nejméně polovina toxická?Tolik toxicity nepotkáš za celý život a najednou to vše přejde do krevního řečiště a tělo braň se! Pokud máš štěstí a je děťátko natolik zdravé,že jej vlastní imunita ochrání,je vše většinou bez komplikací...Něco jiného je,pokud si při průběhu vlastní nemoci,např.těch neštovic na základě oslabení tělo vytvoří přirozené protilátky.Samože na tom není nic pěkného,vidět dítě,jak se trápí při neštovicích,ale očkování ti nezaručí,že je nedostaneš stejně,z okolí mám několik takových případů.Též,jak píšeš,nestřílím od boku.

Jinak souhlasím s Jabber,to,že jedno dítě má nebo nemá reakce na vakcínu jednu,nezaručí totéž dítěti druhému

jabber
9. kvě 2009

Statisticky asi zatím ne, na to se očkují příliš krátkou dobu, ale každopádně jsou děti, které je dostaly i přes očkování 😒 např:
http://www.rodina.cz/clanek6845.htm

miaa.r
9. kvě 2009

Ahoj maminy,jen dám příspěvek k našemu očkování,malý měl priorix-tetra a super,teplotky měl jen do 38 a osypal se až 14 den a trvalo to 2dny,žádná úvaná,jen trošku rýma,asi byl oslabený..Jak píšete,každé dítě to snáší jinak,ale já jsem ráda,že jsme mu ji dali..Malý ty reakce na očkování neměl nikdy nijak výrazné,možná proto snáší všechny dobře-teda v rámcí možnosti,když čtu jak to některé děti mají silné..Z mého pohledu-doporučuji..

sisstin
9. kvě 2009

tak my neměli nikdy na žádné očkování reakci žádnou, ale po MMR strašnou, tohohle očkování se bojím, jak čert kříže..hlavně té druhé dávky, kterou bych chtěla odsunout nejméně na dobu, kdy malému budou 2 roky 😔 a kdyby to zde nebylo povinné, tak MMR v žádném případě naočkovat nedám 😔

sisi.v
9. kvě 2009

petja, já ale nechci diskutovat o tom, zda očkování je prospěšné nebo není, na tom se asi neshodneme 🙂. mně vadil názor o lhaní doktorů a byznysu s dětským zdravím, to je vše. můj táta je chirurg a neumím si představit, že by řekl pacientovi lež např. proto, aby si připlatil za něco co je nadstandard, kdyby věděl, že mu to může uškodit.
neštovice po varilrixu může dítě/dospělí dostat, pokud byla aplikována jedna dávka, proto se doporučeje vícečetná aplikace až 4 dávek. jinak princip očkování staví na tom, že oslabené bakterie ve vakcíně jsou oslabené, kdežto pokud dostane člověk infekční nemoc přenosem od jiného, jsou to neoslabené kmeny, které jsou agresivnější. ještě se tedy podívám na ten A4 toxický seznam, to jsem nestihla.

k neštovicím a incidenci pásového oparu zde:
http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_PLANE.htm

a odkaz na pneumokoka byl doufám vtip, protože tento článek byl v původním anglickém znění vyprodukován organizací VRAN, resp. nástupcem Výboru proti povinnému očkování v Kanadě.

sisstin
9. kvě 2009

sisi.v: a mění na tom něco, že je to od téhle organizace..ty pocházíš z doktorských kruhů..tak chápu, že máš na to, názor jaký máš 😉 já též dřív byl za vše, nechápala jsem, když se někdo bavil o odmítnutí očkování..ale čím víc to studuju, tak mi nepřijde, že je to opravdu to nejlepší, co můžu svému dítěti dát..speciálně to MMR je pro mě nechutnej hnus...reakce strašná, a to ještě můžu být ráda, že nedostal cukrovku, není autista nebo dokonce neumřel 😒 žít v jiné zemi, kde není očkování povinné, tak speciálně do tohohle očkování fakt nejdu 😠

sisstin
9. kvě 2009

každopádně každý doktor by měl dát v potaz jak pozitiva, tak ale i ZÁPORY očkování, což se absolutně neděje..a negativní dopady očkování popírají s tím, že jde o jinou nemoc apod., ale zkušenosti skutečných lidí mluví za vše 😖

petja
9. kvě 2009

toto už je ale Siss spíš pro tebe,zcela mimo toto téma www.rozalio.cz.tam se dozvíš více o tvém případném rozhodnutí odmítnout očkování. 😉

sisstin
9. kvě 2009

petja: díky, já to znám...nepřemýšlím o odmítnutí úplném, jelikož už máme první dávku za sebou, ale již si hledám vstřícného pediatra, který mě nebude nutit dát druhou dávku do těch 6-8měsíců po první 😉

jinak já spalničky měla jako malá, prý asi 10pupínků a tím to zhaslo, čímž netvrdím, že každý musí mít takový lehký průběh, přítel měl zas příušnice a též nic strašného..takže já když si porovnám pro a proti, tak mi stále to MMR přijde víc nebezpečnější než samotná nemoc...nicméně to je na každém, jak se rozhodně..ale mně osobně vadí, že pediatři a očkovací stanice NEUVEDOU ty zápory..jen klady samozřejmě..a proč ne, když jim z toho kapou prachy že 🙄

kubinkov
10. kvě 2009

Tak my jsme očkování měli ve čtvrtek, ale nechala jsem naočkovat jen trojkombinaci bez neštovic. Reakce žádná. Souhlasím s posunutím očkování, ale je to v rukách státního molocha, tak i když tam budou sedět rozumní a informovaní lidé bude to změna za desítky let. 😝

draga
10. kvě 2009

no tak jenom ta odborná odpověď pana doktora Honzíka co sem dávala sisi.v mě odrazuje...fuj kuřecí embrya a psí ledviny...no radši nevědět...my teda dali priorix bez neštovic, i doktorka říkala, že moc nechápe smysl očkovat neštovice...že to řadí na poslední místo důležitosti ...tak si vyberte...co doktor to názor