Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

lada82
17. únor 2009

minea, neni zac, snad to Tva dcerka taky snese dobre, kazde ditko je jine

olina.s
4. bře 2009

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jsou u vás problémy s vakcínou Trivivac = není k dispozici? Dr. ji nemá už delší dobu, prý výpadek u distributora.

minea
4. bře 2009

Právě dneska jsme Trivivac píchli, o nedostatku nepadlo ani slovo...
Jsem zvědavá, jak to malá zvládne, zatím neměla po žádném očkování problémy, ale tohle je přece jen trochu jiný kalibr 😒.

jaku
7. bře 2009

Ahoj, tak my dnes 8.den po Priorixu (za 570,-Kč) a odp. teplota 38,3 😒 . Tak jsem zvědavá, jak dlouho ty reakce budou, dr. říkala, že můžou být 2-3 dny. Co zabral nurofen tak zas chodí po bytě, jen nechce moc jíst. Taky jste měl někdo horečky? Jak dlouho?

gabca1
8. bře 2009

My jsme dali Proirix za 560,- a jsme bez reakce 🙂
Jaku - Dr. nám říkala, že 8. den se můžou ukázat horečky a pupínky a prý to trvá tak 2 dny. To zvládnete držím palce.

niki2
12. bře 2009

Tak jsme dali vcera Priorix a reakce pry nastava az 7-10 dni po aplikaci. To jsem moc nevychytala, schvalne jsem sla den po plavani, abychom to do dalsiho pripadne zvladli ☹

jaku
12. bře 2009

No tak u nás ta reakce nakonec trvala od sobotního odp. do nedělního večera. 8.+9.den po očko. V sobotu ještě normál stav krom horečky se choval normálně, neděle byla krizovka - horečky 38,5, pláč, nevolnosti, zvětšená uzlina v zátylku, nateklá červená očička. Najednou večer jako když utne, v pondělí asi 4 pupínky a konec, ty už jsou dnes pryč. Takže hurá, máme to za sebou, ale bylo to opravdu nepříjemné. Přesně tak jak říjkala dr. . Jinak nikdy na nic reakci neměl.

minea
13. bře 2009

Takže hlásím: 7. a 8. den po Trivivaku zvýšená teplota, vždycky jen dopoledne, a celková ukňouranost a protivnost 😅. Léky jsem dávat nemusela. Dneska už nic, tak nevím, jestli už to je všechno...

minea
22. bře 2009

Bylo to všechno 🙂

petyfox
26. bře 2009

Náš pokojíček byl uzavřen🙂)
PRIORIX-TETRA

petyfox
26. bře 2009

****POKRAČUJEM TADY****

bebeshop
10. dub 2009

Sylšela jsem od homeopatky, že pokud si dítě neštovice prodělá, je to pro něj dobré, protože ho to prý vývojově nakopne. Nicméně své dítě takto nakopnout nenechám a pořídím mu Priorix Tetra 🙂) Nemíním ho ani sebe 2 týdny trápit. Chlapeček, co s námi chodí do plavání, je dostal a má pěkně škaredý jizvy. Sice se zahojí, ale i tak ... Dát peníze za vakcínu mi za to stojí.

petja
13. dub 2009

No Bebeshop,každopádně bys měla dát na radu homeopatky! S tímto názorem opravdu nevím,jak jsi se k ní vlastně dostala! Každé očkování je nešetrný zásah do organismu,do zdravého tělíčka bez varování vpraví jakési svinstvo,jehož složení čítá velikost papíru A4...a poraď si sám...Je to jen mašinérie farmaceutických firem!Proč si myslíš,že je očko tak drahé?!

cazadora
14. dub 2009

dali jsme trivivac 5. a 6.noc víc buzení, ráno okňouraná a mamánek, a odpol vždy ok, jinak uplně bez teplot a bez dalších příznaků. jinak u hexy má vždy teplotu

evi3
22. dub 2009

Dcéra dostala trivivac, žiadna negatívna reakcia. Tri dni cez deň luxusne spala 2-2,5 hodiny. Zatiaľ všetky očkovania len zvyšujú spavosť, čo je pre matku nespavca celkom príjemné 😉 . A to je také tintítko, včase očkovania +-9kíl

eppik.m
29. dub 2009

Ahojky, kdo se v tom má vyznat? co doktor to jiný názor ... my jsme dostali na výběr buď 1. státem hrazenou
2. Priorix za 550kč a 3. Priorix-Tetra za 1850Kč, já jsem plané neštovice dostala v 16 letech 😝 Stejně si myslím že když má být reakce tak stejně bude jestli to bude po očkování zdarma či za 1850kč. Takže tady bych tohle neřešila, ale řešila účinnost ale jak, když nevím která vakcína je lepší a zaručí že ochrání dítěti zdravý? Podle mně nic není na 100% že dítě neonemocní zrovna touto nemocí. Tady je každá rada drahá !!!!

shaula
29. dub 2009

Eppik: slyšela jsem, že Trivivac se už nevyrábí, tak se divím, že ti ho ještě někdo nabízel? Že by staré zásoby? 😉 Aspoň předpokládám, že ten myslíš tím "státem hrazená vakcína".

eppik.m
29. dub 2009

14.5 máme to očkování a v průkazce mám napsáno od sestřičky Trivivac 😀 😀 😀 takže ještě větší guláš 😝 a jak se prosimtě jmenuje ta nová vakcína a liší se nečím od té staré ?

shaula
29. dub 2009

Netuším, o žádné nové vakcíně nic nevím. Že se Trivivac přestal vyrábět jsem četla jen v tomhle fóru: http://www.aukro.cz/phorum/read.php?f=366&i=102... . Sami očkování ještě nemáme, kluci mají jen 9 měsíců. Vím jen, že v Priorixu Tetra jsou navíc plané neštovice, které v Priorixu ani Trivivacu nejsou.

power700
29. dub 2009

Ahoj, tak my jsme byla na očkování až tento týden v pondělí. A je nám už 16 a půl měsíce. Nebyla totiž vakcína, čekaly jsme a Trivivac už doktorka nedostala, že už prý není, tak jsme dostaly Priorix, a to zdarma. Jsem zvědavá na ty reakce, u každého je to jinak. Doufám,že to nebude nic hroznýho. 😒

sisi.v
30. dub 2009

U každého je to asi jiné, my jsme měli priorix tetra a vůbec žádnou reakci, ale kromě poslední hexa, kdy měla malá trošku teplotu, ji neměla na nic. Jinak samozřejmě, že očkovací vakcíny jsou vyráběny za účelem dosažení zisku farmaceutických firem, chtěla bych vidět toho cvoka, co by to financoval jako hobby, ale to jim neubírá nic na funkčnosti a užitečnosti, a platí to pro celé farmarmaceutické odvětví, od aspirinu počínaje... Já tedy nejsem fanatik očkování, ale přece jen by mě zajímalo, až třeba bude vakcína proti rakovině, aids nebo jiné nemoci, co ohrožuje dospělé, jestli si rodiče, které děti očkovat záměrně nedají, sami vakcínu pořídí, nebo risknou, že třeba rakovinu nedostanou. A nechci srovnávat rakovinu s chřipkou please 😉 .

sisi.v
5. kvě 2009

našla jsem Vám tohle holky, je to od pediatra z VFN, MUDr. Honzík:
_______________________________________________________________________________________
Dobrý den pane doktore,
ráda bych se Vás zeptala na Váš názor na očkování TRIVIVACxPriorix. Obě vakcíny jsou proti stejným nemocem, ale prý je každá na jiném základu. Nevím, pro které očkování se rozhodnout. Můj lékař nabízí pouze priorix, nebo priorix tetra, což je má druhá otázka. Myslíte, že je nutné nechat očkovat dítě proti planým neštovicím, když jsme si je téměř všichni prodělali vdětském věku a u případného očkování je ochrana celoživotní?
Děkuji moc
Lucie
_______________________________________________________________________________________

Rozdíl obou vakcín je v tom, že viry v Trivivacu jsou pomnoženy (atenuovány-jedná se o živé očkovací látky) na primárních buňkách psích ledvin a lidských diploidních buňkách MRC5. Do kultury je přidáváno antibiotikum neomycin. Zatím co Priorix má viry pomnoženy v kulturách kuřecích embryí a také lidských doploidních buňkách. Neomycin je tam také. Tj. aplikace Trivivacu není doporučována u dětí s alergií na neomycin a psí srst a Priorix u dětí s alergií na vaječný bílek (i když výrobci tvrdí že je ve vakcíně přítomen ve stopovém množství a že riziko alergické reakce je minimální) neomycin. Otázka šetrnosti:díval jsem se na použitý kmen spalničkového viru (ten je většinou nejvíce reaktivní a způsobuje většinu nežádoucích účinků) u obou preparátů a oba používají stejný kmen Schwarz, tedy rozdíl není. Priorix ale používá jiný kmen viru příušnic než Trivivac, ale nemyslím si že tato změna by byla klíčová s ohledem na četnost a tíži nežádoucích účinků. Výrobci a mé klinické zkušenosti mě zatím nepřesvědčili o výrazném rozdílů obou těchto preparátů. Když už byste se rozhodla si zaplatit Priorix tak bych asi rozvnou očkoval Priorixem tetra. Ochrana po očkování je dlouhodobá (prakticky celoživotní), respektive dle statistik u více než 95% naočkovaných. V medicíně není nic na 100% (tedy většina věcí).

eppik.m
5. kvě 2009

sisi.v: díky za info, a ted už vůbed nevím ... máme AE a jsme silně alergičtí na burské oříšky, byla jsem rozhodnuta volit nakonec Trivivac, pak se všude píše že vakcína došla a očkuje se zdarma Priorixem a tady teď čtu že děti alergické na psí srst by němeli být očkované Trivivac a deti alergické na vaječný bílek zase Priorixem, to snad není pravda, že taky o tom pediatři informují !!!! A MUDr. tady radí očkovat Priorixem tetra !!! (můj pediatr taky je toho názoru) Už to nebudu řešit jinak se z toho zblázním, prostě až půjdem na očkování tak se na to co jsem si přečetla zeptám a doufám že se spolu dopracujeme k rozumnému výsledku 😝 ....

marketa47
5. kvě 2009

Já také nevím, zda malou nechat očkovat Priorixem Tetra, jdeme na očkování 19.5. a doktorka mi říkala, že záleží na mě, jak se rozhodnu ☹ Tak a babo raď. Po tom, co jsem si tu přečetla se asi rozhodnu pro Priorix Tetra. Malou jsme zatím nechali očkovat navíc Prevenarem.

natalien
5. kvě 2009

Dneska mě volala dr., že máme zítra dorazit na očko, došly vakcíny Priorixu a tak ji dostanem také zdarma. První jsme si hradili sami, teď mi dr. doporučila počkat si měsíc, kdy bude k disp. a to bez placení.
Mě zas dr. řekla názor takový, že není tak důležité očkovat zdravé dítě proti neštovicím, pokud je však nedostane do 10ti let, tak ji naočkovat necháme.

mkr
5. kvě 2009

ahoj, chtěla jsem se zeptat dnes jsme byly očkovaný priorixem ráno se mi zdála zdravá, ale teď večer kašle a přijde mi zahleněná, jaký vliv to může mít, očkují se zdravé děti, co když se nemoc projeví po očkování ?

petja
7. kvě 2009

Na vakciny.net si můžete samy přečíst (důvěryhodný zdroj) že obě tyto vakcíny jsou živé,proto jsou obě stejné.To,že jedna je bez placení a druhá se platí je pouze marketingový tah.Nicméně Trivivac je na trhu déle,tudíž déle testovaný na dětech.Už mnoho mamin mi ale řeklo,že na trivivac reakce žádné zatímco Priorix hrůza...

petja
7. kvě 2009

mkr,je možné že reakce po očko se dostavila už týž den.Jinak reakce na očko je vlastně příznak,kterým se ta daná nemoc projevuje.Zarděnky a spol...

mkr
7. kvě 2009

my máme prý tu lepší Priorix, ale je opupínkovaná a máme hroznou rýmu a do toho nám šíleně tečou oči do té doby nic, tak nevím

pufina
7. kvě 2009

Ahoj, my jsme týden pro Priorixu, a už 3 dny horečky 38,5, strašný kašel a rýma jak z kouhoutku. Byli jsme u Dr. a prý možná viróza, že na reakci je brzy. Ještě ke všemu leze stolička 😝 Měli jste taky někdo takhle brzy reakci, nebo mám ještě očekávat, že plynule z virózy bude reakce na Priorix 😠
MKR - taky mu tečou oči a vypadá jak kdyby pořád spal, má je takový otelký... Jak dlouho jste po očkování?