Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

eppik.m
16. čer 2009

a nedavno jsme byli u strejdy, kde byla sestřenka manžela 7let cca týden po neštovicích a celou dobu si spolu hráli, chytali se navzájem, dokonce i bratránek Míši 20 m. (který bydlí s nima) dudlal jeho dudlík a Míša ho pak hned strčil do pusy a nic jsme nikdo nechytili a sestřenka jěště nebyla zcala ok a byli jsme u nich celý den ... takže záleží na imunitě ...

radka.m.
16. čer 2009

eppik-mm tě neuchrání třeba ani před chřipkou,pokud s ní malý přijde do kontaktu,kojením se jenom v době nemoci přispůsobí mléko tomu,co právě dítě potřebuje,pokud je nemocné,takže má větší šanci,že kojené dítě se dříve uzdraví a nebude mít tak silný průběh nemoci.imunita dítěte se vyvíjí ještě hodně dlouho,takže si myslím,že to,že nejste nemocný,že nebude kvůli kojení,kojení především snižuje riziko různých onemocnění jako ekzemy,alergie a tak,nadruhou stranu nejnovější studie prokazují,že kojené děti více jako do půl roku mají větší sklon ke kardiovaskulárním onemocněním,tak pak si vyber 😀

petka80
16. čer 2009

radko, kam na to chodíš 😀 To by se člověk z těch doktorů zbláznil 😀 No u nás už je to stejně jedno 😉

Jinak my jdeme ve čtvrtek na další hexu 😒 Dřív mi bylo očkování tak nějak jedno, ale po té reakci, co měla malá na Trivivac, se už asi budu bát všeho ☹

eppik.m
16. čer 2009

radka: tak nechápu proč tedy Míša má pořád AE když byl plně kojený do cca 8m. a odstavený v 15 ???!!! a prudkou alergii na arašídy 😅 😕
jj, imunita se pořád vyvíjí to je jasná věc 😉
myslím že je to dané geny a s tím už se moc dělat nedá moje oba rodiče jsou zdravý, já to samé tak snad Míša zdědil silný základ, klop, klop 😔
petka: na hexu jdeme 25 😲 tak držím palečky 😉

radka.m.
16. čer 2009

eppik-já jsem toho názoru,že tyto nemoci jsou dané z větší části dědičností,jak jsem napsala,kojením se jenom riziko o trochu zmenšuje,ale určitě hodně převažuje dědičnost,jinak petko-ty názory na výchovu,výživu a jiné věci se fakt děsně mění,proto je lepší vědět,to ano,ale ne se podle všeho řídit tak,jak se doporučuje,ale spíš podle svýho selskýho rozumu a mateřskýho instiktu,ted to jsou taková doporučení a za 20 let to bude úplně jinak .

petka80
16. čer 2009

radko, jasně 😉

jakoubka
16. čer 2009

Eppik-Já kojila bohužel jen 2 měsíce 😔 ,ale jestli je imunita aspoň z části dědičná ,tak ji Kubulín dobrou po mě i příteli.
Byli u sebe pár sekund,tak uvidím.Jako přijde mi to od těch rodičů jako bezohlednost 😒

nadik
16. čer 2009

Eppik jo to mi povídej my tu rýmu máme taky naprsknutou... ☹ a hlavně,že všude říkám,že máme jít očkovat a musí být zdravá ach jo ☹

janinininka
17. čer 2009

holky tak nás čeká očkování asi v út už jsme ho měly mít ted, ale malý rostou zoubky a teplotkovaly jsme, tak v po tam budu volat a objednám nás.
radka má pravdu, že v zemích EU někde ani není povinné očkování a spousta lidí s tím nesouhlasí, ale já bych ho asi dala i tak, abych měla pro sebe klid, že jsem udělala co jsem mohla..jinak dáme asi taky bez neštovic, když se dají chytit i s očkováním, a je určo lepší je prodělat jako malá,i když souhlasím s tím, jak někdo psal, taky jsem ze všeho vyklepaná a bojím se reakcí teplotky, pže skoro každej kdo to má měl reakci toho se bojíim ☹ a ty uzlinky teda to jsem ještě neslyšela 😕 za jak dlouho to zduření zmizí? a nic se s tím nedělá? ten nástup teplotky je teda tak cca 10 dní, my máme jít v út tak v ne by třeba už mohl být průběh nebo třeba ne, kéž by!!

sisi.v
17. čer 2009

malá měla priorix tetra před měsícem a půl a reakce žádná, resp. žádná měřitelná, pouze zčervenání místa vpichu, zmizela cca po 2 dnech. při první měla pár pupínků na zadečku - neštoviček, bez teplot, bez rýmy, do 5 dnů pryč.

už jsem to tady psala - reakce je na spalničkovou vakcínu, je v MMR nejagresivnější. pokud nebude mít dítě reakci na priorix samotný, nemělo by ji ani na priorix tetra a obráceně. reakce záleží na organismu dítětě.

petra.vavra
27. čer 2009

ahoj, my jsme dnes 9 den po očkování priorixem a ráno 38,2, dán Panadol a už si tu normálně hraje, takže snad to zvládnem v pohodě. Jinak mě spíše překvapila reakce typu- pořád za máminým zadkem a dost celý týden ukňouraná a špatně spí. Chápu, že pro to děcko je celkový průběh asi dost nepříjemný, ale já jsem toto rozhodně nečekala a byla jsem z toho docela v šoku.... 😲

anelehka
29. čer 2009

ahoj,tak my sme po ockovani 11 den,uz ma sopliky,horucky su uz za nami,skoro 40tky,total zla nalada,odmieta spat,je cely umrncany,dufam ze to najhorsie je uz za nami,vsetkym drzim palce,aby ste to zvladli lepsie ako my,nas znasa ockovanie vzdy velmi zle 😝

danu
29. črc 2009

lvice9 • 1d • Dnes o 10:00
Za dva měsíce nás čeká očkování a já stále přemýšlím, zda nechat malého naočkovat i proti planým neštovicím. Jaké jsou vaše názory nebo vašich pediatrů? 🙂

shaula • 2d • Dnes o 10:23
Pro mě zrovna aktuální téma - taky zvažujeme, a asi se přikloníme k Priorixu Tetra. Naše pediatrička sice říká, že je to celkem banální onemocnění (jen nepříjemné), pokud se nepřidají komplikace, a ty jsou prý celkem vzácné - za 10letou praxi prý neměla ani jeden takový případ. Ale ono je skoro jisté, že kluci neštovice chytnou, tak proč je před tím neochránit... I když je to u dětí víceméně neškodné, ale je to hodně nepříjemné a navíc co kdyby jim zůstaly nějaké jizvičky... A taky u mě hraje trošku roli to, že já neštovice neměla, takže bych je od nich stopro chytila. Sice je můžu chytit i tak, to je mi jasné, ale asi je pravděpodobnost menší🙂

nadik • 1d • Dnes o 11:01
Ahoj mi určitě ne ty neštovice u holčiček se to nedoporučuje tedy tak mi to řekla moje dr. a fakt výborná, takže asi ví co mluví. Jestli je nedostane cca do těch 12let tak pak to dáme.

shaula • 2d • Dnes o 11:05
To jsem neslyšela, že by se u holčiček nedoporučovalo - jen že pokud je nedostanou cca do té puberty, tak pak určitě naočkovat, aby se nestalo, že je chytnou případně v těhotenství. Říkala doktorka, proč se to nedoporučuje? Já jsem naopak četla příspěvky maminek (chlapečků i holčiček), které litují, že očkovat nedaly, neštovice u nich měly celkem dramatický průběh (velké výsevy pupínků, jizvičky, pupínky i na pohlavních orgánech (u holčiček), na očičkách apod. ...) - to mě právě celkem vyděsilo, tak asi očkovat dáme.

andyalukasek2008 • 1d • Dnes o 11:08
Ahojky, náš pediatr nám to doporučuje, u chlapečků u neštovic mohou vzniknout komplikace s pindíkem a varlátky, my PT dáme. A v dospělosti pásový opar...

sisstin • 1d • Dnes o 11:57
za mě ne 😉 tělo dostává dost zabrat od tří nemocí, každá navíc je přihoršení 😕 navíc vám nikdo nezaručí, že dítě nemoc nedostane, i když je očkované, a ještě v mnohem horším průběhu. Já uvažuju o očkování neštovic, pokud je syn nedostane do 10let, ve starším věku už je to mnohem horší, jinak ne. A jsem i vcelku proti očkovat MMR před druhým rokem života 😉

ygreen • 1d, snž • Dnes o 12:08
taky to řeším a asi dám taky ten tetra. Nerada bych aby malej vpadal jako Poulíček 😀 a hlavně chci druhý mimi a nerada bych aby syn přinesl neštovice domů, když budu těhu nebo bude druhý potomek ještě miminko.
A já naopak slyšela, že pak je průběh lehčí.
Jinak my jsme naočkovaný i Prevenarem. A později nechám žloutenku A, meningokoka a klíšťata 😉

lila794
29. črc 2009

My sme tiez ockovali tetrou 😉

ygreen
29. črc 2009

tak já ještě dopoledne psala, že asi dáme tetru, ale po přečtení příspěvků radky zase přemýšlím opačně 😅 ale mám ještě chvíli čas, návíc se nám klubou zoubky.

holky kdy se chodí na poslední hexu a na ten trivivac

sisstin
29. črc 2009

ygreen: hexa se většinou dává v 18m, u MMr je DOLNÍ hranice 15m, horní neexistuje...bohužel 90% pediatrů píchá v 15m hned, nebo i o týden dříve 😖

lvice9
29. črc 2009

Sisstin, co je to MM?

misa.cekatelka
29. črc 2009

holky,chci se zeptat,byly jsme teď v poradně v 1 roce a doktorka neřekla,kdy máme přijít příště.nemůžu se jí dovolat.nevíte,v kolikati měsících máme zas jít?

shaula
29. črc 2009

Misa - do poradny v 18 měsících. Ale předtím Vás čeká právě tohle očkování... A možná třetí dávka hexy, pokud jste ještě neměli...

shaula
29. črc 2009

Oprava: ČTVRTÁ dávka hexy 🙂 Chybička se vloudí 😉

ygreen
30. črc 2009

misa - kolem 15 měsíce se chodí na 4 hexu

ygreen
30. črc 2009

siss - jaký by byl nejlepší odstup od 3 hexy a trojkombinace?

misa.cekatelka
30. črc 2009

Děkuji,pokusím se tam ještě dovolat.

lvice9
31. črc 2009

Tak já se nakonec rozhodla, že do toho půjdu 😉 .

shaula
31. črc 2009

Lvice - já taky, příští týden budu volat doktorce, že budeme píchat Tetra.

lvice9
1. srp 2009

Shaulo, nevíš, kolik ta vakcína stojí? Kolem 1600? A je na předpis? Já se totiž koukala na net, že si jí objednám levnější, ale je tam uvedeno, že je pouze na předpis a ten mi dr. nenapsal 😒 . Tak tam asi budu muset k němu zajet. ☹

shaula
1. srp 2009

Lvice - cca okolo 1500, přesně nevím, u nás to objednává doktorka, takže to nevyzvedávám v lékárně, ale dostanu přímo u ní v ordinaci při aplikaci, taky se to pak platí přímo jí.

lvice9
2. srp 2009

Tak to máš jednodušší. Náš dr. mi napíše recept, vakcinu si musím sehnat sama a pak si za aplikaci účtoval 100. Doufám, že za Priorix nic chtít nebude, když je to povinné očkování. 😖

shaula
2. srp 2009

Jednodušší určitě, ale možná dražší... Záleží kolik to bude přesně stát.

evily
2. srp 2009

Holky, my byli ve 12 měsících na čtvrté hexe, na další prohlídku jdeme až v prosinci a nic nám o očkování neříkala. Musí být v 15 měsících? 😒