Jak připravit dítě na očkování?

lm222
4. dub 2014

Ahoj, dceři bude skoro 21 měsíců, kdy bude poprvé očkovanà. Kdyby záleželo na mně, tak ještě dloooouho nebude, ale partner očkovat chce a tak jsme museli najít kompromis.
Bude to Pediacel 2 plus 1.
Má otázka zní, jak dceru připravit? Lze snížit NO užíváním vitamínů, homeo atp??

Moc děkuji. 🙂

speedygon
4. dub 2014

Prý jsou dobrá homeopatika Thuya, takže jakmile budeme mít termín, tak vyzkouším....

lm222
autor
4. dub 2014

@speedygon Kouknu na ně. Děkuju. 🙂

Kdysi jsem četla o vit. C, ale už si nepamatuji, co přesně. Každopádně určitě neuškodí, takže nakoupíme ovoce, zeleninu a udělám i džus.

gepe
4. dub 2014

@lm222 primarni a dulezity je, aby aspon 14 dni pred ocko byla zdrava a i v den ocko 🙂

speedygon
4. dub 2014

@gepe no, ne každý dr je ochoten počkat kvůli nachlazení...my teď odložili Synflorix kvůli silné rýmě, ale aby to pojišťovna proplatila i po tom 7. měsící, dr to nějak zdůvodní...počkám ještě příští týden a pokud budeme stále ok, už naočkujeme a bude na delší čas klid

gepe
4. dub 2014

@speedygon to je pak na vymenu Dr. 🙂

speedygon
4. dub 2014

@gepe v dnešní době si moc nevybereš, když obvykle chceš dr co nejblíž, když by bylo třeba a Ti dobří mívají obsazeno....já si naštěstí nestěžuji 🙂

monika6e
4. dub 2014

@lm222 minimálně vyšší dávku vit. C před (několik hodin a pak ještě těsně) a po očkování... Klidně opakovaně, v intervalech 😉

nae
4. dub 2014

@lm222 Týždeň pred očkovaním a týždeň po očkovaní dopovať podľa doporučení Elekovej (v knihe Struneckej Varovné signály...):
aspoň 100 mg/kg dieťaťa vitC, rovnaké množstvo omega3 mastné kyseliny, 30-50 mg horčíku, zvýšená dávka vitD.

lm222
autor
5. dub 2014

Holky, moc děkuji za odpovědi. Dcera před 2,5 týdny prodělala 6. nemoc. Dva dny 37 stupňů teplota, dva dny mírná vyrážka. Až půjdeme na očkování, bude necelé 4 týdny po nemoci.

Strašně se očkování bojím. Tři dny před a tři dny po nepůjdeme radši vůbec ven. Týden po ani na hřiště, obchody... Snad to bude v pořádku.

lm222
autor
8. dub 2014

Omega3 mi v lékárně nechtěli prodat. Pro dítě do 3 let prý nevhodné. 😔

Holky, jak dlouho po očkování zůstat doma? Když bude bez reakcí?

hojda
8. dub 2014

@nae PRosím můžeš přímo napsat, jaké značky výrobků používáš? Děkuj

nae
9. dub 2014

@hojda ahojky,
- vitamín C z dm drogerie, ale deťom aj sebe dávam vo forme askorbátu (tzn. zmiešať so sódou bikarbónou v pomere 3-4 diely vitC : 1 diel sódy). Sóda z lekárne, nie potravinárska http://jpg.lekarna.cz/images/products/v/305.jpg (firma Vitar)
- omega 3MK tieto, tobolku prepichnem, vytlačím na lyžičku http://www.naseporodnice.cz/img_clanky/clanek_m...
- horčík je najčistejší a kvalitný tento, tableta sa dá rozdrtiť na lyžičku http://www.glenmarkpharma.cz/image.php?img=img_... title=Magnesii+Lactici+0%2C5+tbl.+MEDICAMENTA (inak je to dobré aj na nervy - moje 😀)
- vitD mám od firmy Swanson tento http://www.swansonvitamins.com/swanson-premium-...

@lm222 Omega3 MK sa predávajú aj ako sirupy pre deti, ale je to hrozný blivajz (veľa nevhodných látok). Najlepšie sú buď normálne kapsle pre dospelých, ktoré sa vytlačia na lyžičku, alebo horeuvedené kapsle. Častokrát je uvádzané, že nie sú vhodné pre deti do 3 rokov kvoli tomu, že dieťa by tú kapslu nevedelo prehltnúť. Inak nevidím dovod, prečo by sa v opodstatnených prípadoch nemohli suplementovať. Veď aj kedysi sa deťom odmalička dával rybí olej, ktorý omega3MK obsahuje. Skús inú lekáreň.

zazana81
9. dub 2014

Doporučuji hlavně klid, nestresuj se tím, nebo bude vystresované i dítě.
Moje dcera prodělala povinná očkování dle očkovacího kalendáře, nepodávala jsem jí před ani po žádné vitamíny navíc, na hřišti jsme určitě před tím byly a potom také. Jediný vedlejší účinek, který se projevil byla teplota den po očkování a zarudnutí v místě vpichu. Bude to v pohodě, hlavu vzhůru 😉

hojda
9. dub 2014

@nae Moc děkuju!!! Opravdu mí to pomohlo. Když vezmu kolík času mí zabralo, jen zjístít vhodný Omega pro dětí.........

hojda
9. dub 2014

@nae Ještě jsem četla ,že se mají dát ímunoglukany???? Je to také od Strunecké.

nae
9. dub 2014

@hojda S imunoglukánmi nemám žiadnu skúsenosti, ale tiež možu pomocť.

hojda
9. dub 2014

@nae Nějaké jsou už od jednoho roku, jdu to pohledat. děkuju.

pluba
16. dub 2014

@lm222 Větším problémem, než "aktivní látka" v očkovací vakcíně jsou různá "svinstva" která do toho výrobci přidávají, aby ušetřili (na aktivní látce). Je to například squalen, rtuť, hliník (ve sloučeninách...). Dalším problémem je, že pokud se dostane "nepřítel" přirozernou cestou k organizmu (sliznicemi), vytváří se jiné kategorie protiolátek IgA, IgM než, dojde li k průniku do vniřního prostoru organizmu. Při tomto přímém průniku dovnitř - tedy mimo "styčné" části (sliznice) se daleko častěji vytvářejí IgE, které přímo souvisí s alergickou reakcí. Je to jeden z důvodů, kterým se vysvětluje vztah mezi očkováním a vyšším výskytem alergií. Pokud mohu doporučit (a je to vůbec možné - je možné si vybrat), vyžádejte si vakcínu bez aditiv, případně se pokuste posunout očkování proti některým onemocněním (např. s tetanem by běžné, zvlášť městské mimino nemělo dlouho vůbec přijít do styku) posunout aspoň na pozdější dobu, kdy bude jeho imunitní systém vyspělejší. Pokud jde o homeopatika, byla tu paušálně uváděna Thuja, ale homeopatie je SILNĚ individuální a bylo by potřeba vybrat individuálně. Na následky reakce na očkování se (pozor, viz. individualita, píšu jen o statistice) statisticky nejčastěji používá Nux toxicodendron a jako druhý Sulphur. Thuja do té skupiny patří také, ale "statisticky" v závěsu.