Jaká může být prodleva u Hexavakcíny?

13. ledna 2016 
Nevíte někdo,jak nejdéle se může odložit očkování Hexavakcínou? Naše MuDr. tomoc neřeší, když jsem se ptala, odkývala 3 měsíce...je to v pohodě? Co by se mohlo stát,kdyby se do té doby nenaočkovalo- máte zkušenost? Díky.
3. dub 2013 ve 22:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslíš odložit první dávku, nebo prodleva mezi dávkami? Já osobně jsem pro první dávku později než dřív Jinak naše starší holčička je očkovaná rozloženou hexou (jednotlivé vakcíny dávkované postupně) a první vakcínu dostala na 2 letech
3. dub 2013 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
An měla třetí hexu cca v 8m, pak byla průběžně nastydlá, takže pořád nemá poslední dávku a je jí 18m. Dr. to neřeší a máme skvělou dr. Neočkuje při sebemenší rýmě atd.
3. dub 2013 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, vyhlášku splníš, když do 18m dostane dítě všechny dávky hexavakcíny. Můžeš tedy začít 8-10-12 a poslední dávku s odstupem půl roku v 18m.
Jinak se podívej třeba do diskuze na koníkovi v tématu Jdeme na očkování, tam to najdeš. Já jsem si teď dočetla Varovné signály očkování, jsou tam i právní rady co a jak.
Tak se měj R
4. dub 2013 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
moje nejmenší nemá žádnou a kupodivu žije a nic jí není jsem minimálně za odklad do roka, to už se přeci jenom imunitní systém drobet vyvine, ale stejně je pro něj očkování pecka
4. dub 2013 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za mne bych hexu nedala. Ale když už, tak určitě po 6m, s tím, že pak stačí schéma 2+1 (takže např 6m, 8m a 14m). Dítě je větší (pro minunitní systém to není takový šok, dítě má větší váhu, takže lépe snáší přidané látky) a stačí o dávku méně. Čekat nějak více bych se bála kvůli černému kašli, kterého je docela dost, ostatní nemoci ale souhlas, že jsou pro tak malé miminka zbytečné Hlavně žloutenka a hexavakcína je celkově špatná a zastaralá. Já tedy budu očkovat po půl roce pediacelem ve schématu 2+1
Jinak nějakých právních následků se nemusíš obávat ani v případě, že by jsi neočkovala vůbec. Jen ti ve většině školek dítě nevemou a musíš podepsat papír o tom, že odmítáš povinné očkování a když tě doktoŕ "udá", je možné, že to budeš muset jít vysvětlit, proč očkovat nechceš, nic ti ale nehrozí
4. dub 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Naše první dostala hexa vakcínu 2-3-4. Poslední dávku měla v kombinaci s pneumokoky.
Nejsem zastánce nějakých extra očkování. Dali jsme jen pneumokoky, které nám doktor doporučoval a půjdeme na TBC. Ale odkládat hexavakcínu mi nepřijde zrovna rozumné.
Druhá dcerka dostala první ve třech měsících. Před další dávkou dostala rýmu, takže jsme dávali až po 2 měsíčním odstupu a nevadilo to. Na třetí dávku půjdeme teď v půl roce.
4. dub 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
odložila bych první dávku aspon na 5 měsíců věku a pak po 2 měsíců další a po půl roce přeočkování

@petjho
TBC - očkovat u dítěte staršího cca 1 rok je téměř nesmysl , myslím že kdyby vhodné očkování oxistovalo měli by se spíše dospělí a starší lidé zamyslet zda se nenechat očkovat
odkaz http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_TBC.htm
Po očkování proti tuberkulóze nevznikají žádné protilátky, které by se podílely na ochraně vůči tuberkulóze. Ochranu zprostředkovávají nespecifické velké pohlcující buňky imunitního systému, tzv. makrofágy. Existují-li v aktivní formě a mají-li vzpomínku na tyto bakterie (tzn. potkaly se s nimi), jsou schopny čelit šíření bakterií tuberkulózy jak v lymfatickém systému tak krevním řečišti. Rozpoznají je a pohltí je. kromě toho se na procesu aktivace těchto velkých pohlcovačů podílí i další buňky, zejména specifické pomocné bíle krvinky.
Novorozenci nemají buď vůbec, nebo jen částečně vyvinuté specifické pomocné bílé krvinky. Právě díky tomuto očkování dostávají některé bílé krvinky impuls k tomu, aby se dovyvinuly a sloužily nejen k ochraně stimulované tímto očkováním, ale v budoucnu k ochraně vůči jiným infekcím nebo přecitlivělostem (jako jsou alergie). Zdá se, že díky tomuto očkování je i každé další dětské očkování efektivnější a možná i lépe snášené.
Všechny původní i současné práce vedou ke konzistentnímu závěru, že očkování novorozenců mladších 10 týdnů proti tuberkulóze zajistí nejlepší a nejspolehlivější ochranu.
Relativně dobrá, ale přeci jen o něco nižší se pozoruje u dětí očkovaných v pozdějším věku (ne však později než ve věku 12 měsíců). Očkují-li se starší děti nebo dospělí dříve neočkovaní, zpravidla bývá ochrana sporadická nebo dokonce žádná.
toto je prosím z očkovacího webu! a odložení hexou snížíš riziko sids, astmatu atd... stačí číst odborné studie a literaturu a nepsat, co si myslíš....
4. dub 2013 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, prosím o radu. Nejsem příznivcem očkování, klukům se jej snažím oddalovat, navíc ted jsou hodně nemocní. Mám dotaz, byli očkovaní 3krát - 1. dávka ve 4,5 měs, 1. dávka 6,5 měs, 3. dávka v 10,5 měs. Musíme jít na čtvrtou? Je to nutné??? děkuji moc za odpověd
15. lis 2013 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jsem nováček. Dcerce je rok a půl. Očkováno máme zatím jen hexa vakcínou. Ovšem nemáme zatím 4 dávku, kterou už podle kalendáře jsme měli mít. Chci se zeptat zda máte někdo zkušenost, odložení té 4 dávky ?
16. led 2015 ve 14:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, je nám 8 a 4, hexa vakcínu, ani priorix nemáme doočkované ani u jednoho dítěte kvůli imunitě a taky žijeme. Normálně jsme v kolektivu a lékařka to dál vůbec neřeší..je to o přístupu lékaře..o zdravotním stavu dítěte. Pokud už alespoň jednu dávku dostali, informaci v sobě nějakou mají..stejně vám nikdo nezaručí, že po řádném proočkování vznikne imunita proti dané nemoci.. Odběry u syna prokázaly, že se mu protilátky stejně nevytvořily..
16. led 2015 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Podle vyhlášky všechny dávky musí být naočkované do 18 měsíců. My třeba taky chtěli odložit, doktorka byla dost proti, strašila, no a nakonec zatím nemáme naočkováno vůbec nic a to dceři bude na jaře 3 roky
16. led 2015 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Furt pátrám a nemůžu se dohledat. Jaký může být maximální odstup mezi 1. a 2. dávkou Hexy? Vím, že mezi 2. a 3. od půl roku do roka. Ale to max u druhé nemůžu dohledat.
11. led 2016 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame schema 2+1 a treti davku jeste taky nema. A tento tyden je ji 18m. Zalezi asi na dr, jak se k tomu postavi
11. led 2016 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alka2015 ano, mám zkušenost. Chybí dcere hexa poslední 4.dávka. Doočkovat se dá po tom 18 měsíci max.do tri let jinak to prý už nemá význam
13. led 2016 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek