Jaká může být prodleva u Hexavakcíny?

zuzlika
3. dub 2013

Nevíte někdo,jak nejdéle se může odložit očkování Hexavakcínou? Naše MuDr. tomoc neřeší, když jsem se ptala, odkývala 3 měsíce...je to v pohodě? Co by se mohlo stát,kdyby se do té doby nenaočkovalo- máte zkušenost? Díky. 😕

hansed
3. dub 2013

Myslíš odložit první dávku, nebo prodleva mezi dávkami? Já osobně jsem pro první dávku později než dřív 😉 Jinak naše starší holčička je očkovaná rozloženou hexou (jednotlivé vakcíny dávkované postupně) a první vakcínu dostala na 2 letech 😉

ilonne
3. dub 2013

An měla třetí hexu cca v 8m, pak byla průběžně nastydlá, takže pořád nemá poslední dávku a je jí 18m. Dr. to neřeší a máme skvělou dr. Neočkuje při sebemenší rýmě atd.

radush7
4. dub 2013

Ahoj, vyhlášku splníš, když do 18m dostane dítě všechny dávky hexavakcíny. Můžeš tedy začít 8-10-12 a poslední dávku s odstupem půl roku v 18m.
Jinak se podívej třeba do diskuze na koníkovi v tématu Jdeme na očkování, tam to najdeš. Já jsem si teď dočetla Varovné signály očkování, jsou tam i právní rady co a jak.
Tak se měj R

schnek
4. dub 2013

moje nejmenší nemá žádnou a kupodivu žije a nic jí není 😉 jsem minimálně za odklad do roka, to už se přeci jenom imunitní systém drobet vyvine, ale stejně je pro něj očkování pecka 😒

blondynka400
4. dub 2013

Za mne bych hexu nedala. Ale když už, tak určitě po 6m, s tím, že pak stačí schéma 2+1 (takže např 6m, 8m a 14m). Dítě je větší (pro minunitní systém to není takový šok, dítě má větší váhu, takže lépe snáší přidané látky) a stačí o dávku méně. Čekat nějak více bych se bála kvůli černému kašli, kterého je docela dost, ostatní nemoci ale souhlas, že jsou pro tak malé miminka zbytečné 😝 Hlavně žloutenka a hexavakcína je celkově špatná a zastaralá. Já tedy budu očkovat po půl roce pediacelem ve schématu 2+1 😉
Jinak nějakých právních následků se nemusíš obávat ani v případě, že by jsi neočkovala vůbec. Jen ti ve většině školek dítě nevemou a musíš podepsat papír o tom, že odmítáš povinné očkování a když tě doktoŕ "udá", je možné, že to budeš muset jít vysvětlit, proč očkovat nechceš, nic ti ale nehrozí 😉

pejtho
4. dub 2013

Naše první dostala hexa vakcínu 2-3-4. Poslední dávku měla v kombinaci s pneumokoky.
Nejsem zastánce nějakých extra očkování. Dali jsme jen pneumokoky, které nám doktor doporučoval a půjdeme na TBC. Ale odkládat hexavakcínu mi nepřijde zrovna rozumné.
Druhá dcerka dostala první ve třech měsících. Před další dávkou dostala rýmu, takže jsme dávali až po 2 měsíčním odstupu a nevadilo to. Na třetí dávku půjdeme teď v půl roce.

eficenka
4. dub 2013

odložila bych první dávku aspon na 5 měsíců věku a pak po 2 měsíců další a po půl roce přeočkování

@petjho
TBC - očkovat u dítěte staršího cca 1 rok je téměř nesmysl , myslím že kdyby vhodné očkování oxistovalo měli by se spíše dospělí a starší lidé zamyslet zda se nenechat očkovat
odkaz http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_TBC.htm
Po očkování proti tuberkulóze nevznikají žádné protilátky, které by se podílely na ochraně vůči tuberkulóze. Ochranu zprostředkovávají nespecifické velké pohlcující buňky imunitního systému, tzv. makrofágy. Existují-li v aktivní formě a mají-li vzpomínku na tyto bakterie (tzn. potkaly se s nimi), jsou schopny čelit šíření bakterií tuberkulózy jak v lymfatickém systému tak krevním řečišti. Rozpoznají je a pohltí je. kromě toho se na procesu aktivace těchto velkých pohlcovačů podílí i další buňky, zejména specifické pomocné bíle krvinky.
Novorozenci nemají buď vůbec, nebo jen částečně vyvinuté specifické pomocné bílé krvinky. Právě díky tomuto očkování dostávají některé bílé krvinky impuls k tomu, aby se dovyvinuly a sloužily nejen k ochraně stimulované tímto očkováním, ale v budoucnu k ochraně vůči jiným infekcím nebo přecitlivělostem (jako jsou alergie). Zdá se, že díky tomuto očkování je i každé další dětské očkování efektivnější a možná i lépe snášené.
Všechny původní i současné práce vedou ke konzistentnímu závěru, že očkování novorozenců mladších 10 týdnů proti tuberkulóze zajistí nejlepší a nejspolehlivější ochranu.
Relativně dobrá, ale přeci jen o něco nižší se pozoruje u dětí očkovaných v pozdějším věku (ne však později než ve věku 12 měsíců). Očkují-li se starší děti nebo dospělí dříve neočkovaní, zpravidla bývá ochrana sporadická nebo dokonce žádná.
toto je prosím z očkovacího webu! a odložení hexou snížíš riziko sids, astmatu atd... stačí číst odborné studie a literaturu a nepsat, co si myslíš....

pet.honey
15. lis 2013

holky, prosím o radu. Nejsem příznivcem očkování, klukům se jej snažím oddalovat, navíc ted jsou hodně nemocní. Mám dotaz, byli očkovaní 3krát - 1. dávka ve 4,5 měs, 1. dávka 6,5 měs, 3. dávka v 10,5 měs. Musíme jít na čtvrtou? Je to nutné??? děkuji moc za odpověd

alka2015
16. led 2015

ahoj holky, jsem nováček. Dcerce je rok a půl. Očkováno máme zatím jen hexa vakcínou. Ovšem nemáme zatím 4 dávku, kterou už podle kalendáře jsme měli mít. Chci se zeptat zda máte někdo zkušenost, odložení té 4 dávky ?

very
16. led 2015

Ahoj, je nám 8 a 4, hexa vakcínu, ani priorix nemáme doočkované ani u jednoho dítěte kvůli imunitě a taky žijeme. Normálně jsme v kolektivu a lékařka to dál vůbec neřeší..je to o přístupu lékaře..o zdravotním stavu dítěte. Pokud už alespoň jednu dávku dostali, informaci v sobě nějakou mají..stejně vám nikdo nezaručí, že po řádném proočkování vznikne imunita proti dané nemoci.. Odběry u syna prokázaly, že se mu protilátky stejně nevytvořily..

markkketa
16. led 2015

Podle vyhlášky všechny dávky musí být naočkované do 18 měsíců. My třeba taky chtěli odložit, doktorka byla dost proti, strašila, no a nakonec zatím nemáme naočkováno vůbec nic a to dceři bude na jaře 3 roky

dankakotrbova
11. led 2016

Furt pátrám a nemůžu se dohledat. Jaký může být maximální odstup mezi 1. a 2. dávkou Hexy? Vím, že mezi 2. a 3. od půl roku do roka. Ale to max u druhé nemůžu dohledat.

lvicek2000
11. led 2016

My mame schema 2+1 a treti davku jeste taky nema. A tento tyden je ji 18m. Zalezi asi na dr, jak se k tomu postavi

luciamala1979
13. led 2016

Alka2015 ano, mám zkušenost. Chybí dcere hexa poslední 4.dávka. Doočkovat se dá po tom 18 měsíci max.do tri let jinak to prý už nemá význam