Jaké volíte nepovinné očkování?

denousek
13. kvě 2012

přemýšlím jaké budem dávat nepovinné očkování... u prvního syna to byl prevenar,později žlutenka jak šel do školky... teď přemýšlím u druhého syna co dám.tuberkulozu co byla zrušená?zase prevenar:?co volíte vy a proč?děkuji

luthien.k
13. kvě 2012

Žádné, lepší je podle mého názoru jít cestou posilování imunity.

kachna_hadi
13. kvě 2012

Čím míň, tím líp. Už tak je toho povinného strašně moc a kdo se bojí, nesmí do lesa.

jaa
13. kvě 2012

Máme navíc, Prevenar a neštovice v tetravakcíně..Víc nic dávat nebudu. Chtěla jsem rak.děl.čípku. Ale,po přečtení článku ohledně vedlejších účinků,které se vyskytly v USA,kde se toto dobrovolně očkuje již delší dobu a to i u chlapců,jsem od tohoto upustila...

holubice.petra
13. kvě 2012

Dala jsem prevenar a rotarix...rádi cestujeme tak si myslím že je to dobrá věc už jen kvůli tomu že předchází i zánětu mozkových blan (prevenar)...jinak náš malej neměl ani na jednu dávku vůbec žádnou reakci 😉
Já zase pro očkování jsem lepší než si pak něco vyčítat, ale je to samo věc názoru 😉

lukza
13. kvě 2012

první syn prevenar,klištovka a pak bude mít žloutenku jak pujde do školky a druhý má prevenar a dám mu tuberkulozu ale doktr to chce naočkovat až bude mít rok ale tu určtě chci,a rotarix nemám ani u jednoho naočkované ani neštovice nemá první syn a druhý mít taky nebude,ale víš jak co člověk to názor jdi podle sebe co chcheš naočkovat a co né🙂)

mates22
14. kvě 2012

Oba mají prevenar, dcera ve třech letech žloutenku a ve čtyřech klíšťovku (jezdíme na léto do oblasti s nakaženejma klíšťatama). U syna plánuju to samé, ale má horší reakce na očkování, druhou MMR odloženou na neurčito, tak to ještě není na sto procent .

pepibubu
14. kvě 2012

Oba mají navíc Prevenar, očko proti meningitidě, v priorix tetra neštovice (já na ně málem umřela) a po nástupu do školky dostal pepa žloutenku A, a Martin ji pak dostane taky...
mít holku, dala bych jí proti rakovině čípku taky očko.
A v těch 11 dostanou přeočkování proti tbc (do r 2011 to bylo povinné, nyní je to dobrovolné, rozuměj hrazené...

jmisa
14. kvě 2012

Syn má pouze hexu a jednu dávku MMR, co dostal asi v 27 měsících, zatím nic dalšího nezvažuju a druhou dávku MMR dostane nějak během léta, aby to měl kvůli školce, kde to chtějí.

Jediné, co občas zvažuju, je hepatitida A, ale pořád nejsem rozhodnutá, tedy momentálně spíš pro NE, protože i očkování mají vedlejší účinky a přijde mi, že na imunitu malých dětí jsou i ta povinná očkování dost.

Ale je to každého volba a rozhodnutí a pak musí případně žít, jak s následky očkování, tak s následky neočkování.

Já mám naštěstí v tomto podporu pediatra.

pejtho
14. kvě 2012

My jsme dávali navíc prevenar a ještě nechám očkovat tuberkolozu. Přece jenom chceme cestovat a už jsem zase četla o větším výskytu TBC i u nás ☹
Přemýšlím i o klíšťovce, ale to až nejdříve za pár let, takže to neřeším a uvidime později.
Kolem puberty pak nechám očkovati rakovinu děložního čípku. Ale to je za tolik let, že to zatím nijak extra neřeším 🙂

davdan
14. kvě 2012

My mame u obouch kluku prevenar a u starsiho klistovku, bydlime u lesa, je tady dost vysoke travy, chodime casto na prochazky, je tady hooodne klistaku, vidim to na psovi vzdy, kdyz prijdem z prochazky 😖 Mladsiho necham pristi rok.

coxa
14. kvě 2012

Oba mají prevenar a žloutenku, TBC jsme ještě měli povinně.

anieanne
14. kvě 2012

Syn má prevenar a meningokoka, později dostane žloutenku a klíšťovku. U malé plánuji totéž, plus TBC, když už se nedává automaticky.

zanet2009
14. kvě 2012

Já jsem první dceři nechala naočkovat jenom to povinné a u druhé dcerky nechám opět jenom to povinné ze zákona. Nic se nemá přehánět.

bellka
14. kvě 2012

my jsme dali Prevenar13 a zvažuju TBC a později žloutenku a klíšťovku, TBC se očkovalo do 10/2011 a budu určitě klidnější, nikdy nevím, na koho a kde narazíme, to samé se žloutenkou, to jak půjdeme do školky a klíšťovku, protože bydlíme u lesa a jeden nikdy neví, 1000 klíšťat může být neinfikovaných a 1001. nám může pěkně zavařit, takže proto my zvažujeme tohleto 😉

llllucka
14. kvě 2012

Starší syn má prevenar (byl nám doporučen,protože měl pneumokoka) a s nástupem do školky žloutenka.Ještě chci meningokoka a příští rok dáme klíšťovku (bydlíme u lesa,se školkou chodí taky do lesa a jsme v nakažené oblasti).
TBC jsem chtěla dát mladšímu,ale při bližším zkoumání situace jsem se rozhodla nedat.Odborníci sami doporučují děti neočkovat,kvůli velkému množství nežádoucích účinků.

beponka
14. kvě 2012

u první dcery to byl Prevenar, pak žloutenka a klíšťovka u druhé bude to stejné a ještě připojím tuberkulozu. a pokud je nedostanou než půjdu do práce tak přidám i neštovice 😀

1luciferka1
14. kvě 2012

žádné 😉 myslím, že pokud nejde o život ohrožující nemoci, je třeba, aby si tělo prodělalo nemoci, čímž si vybuduje imunitní systém....trend očkovat proti každému "prdu" vede k poruchám imunity ....

trija
14. kvě 2012

My dali malé prevenar 13, TBC má taky, nechali jsme ji to píchnout, protože dnes je tolik bezdomovců a individuí, že člověk nikdy neví. Bavila jsem se i s paní co TBC očkuje a říkala, že si myslí, že to za pár let bude zase povinné, protože se zjistí, že se to zase rozšiřuje. malá neměla žádné nežádoucí účinky, prostě kromě pupínku vůbec nic. myslím, že když se to několik let očkovalo a tak se to neočkovalo jen tak. uvažujeme ještě o klíšťovce, ale to možná až příští rok.

jaruschk
14. kvě 2012

První dcera prevenar navíc,a ve 3letech měla přeočko na TBC,není to sice povinné,ale vzhledem k tomu,že se to o5 šíří,tak jsme to radši dali🙂Zatím nic víc nemá,uvažujem o klíšťovce a Hepa A,a až bude starší tak určo proti rakovině děložního čípku,ať to stojí co to stojí....

diviska
14. kvě 2012

Doporučuji si nastudovat o vedlejších účincích a podle toho se rozhodnout, zda je pro vás větší strašák nemoci nebo očkování.

zlatiko
14. kvě 2012

Určitě doporučuji klíšťovku, pak jsme dávali očkování i proti meningokoku a jelikož letos jede náš syn prvně k moři a do Turecka, tak ho nechávám tento týden ještě očkovat proti žloutence 😉

blahova_andrea
14. kvě 2012

Nejsem zastáncem toho, že se má do dětí píchat vše, co vědci vyvinuli. Zatím jsem nechala píchnout jen Synflorix, protože v rodině dost trpíme na záněty uší. Víc toho neplánujeme. Možná časem proti klíšťatům, protože rádi chodíme do lesa na procházky a na hříbky. Rozhoduji se podle náchylnosti díky rodinné anamnéze a rizikovosti prostředí a chování, takže časem uvidíme. Stejně očkování pokryje vždy jen určité druhy dané nemoci, takže 100% ochrana neexistuje.

crca
14. kvě 2012

Nedávala jsem žádné nepovinné očkování,jedeme jen podle povinného plánu 😀 Ale teď přemýšlím akorád nad očkováním proti klíšťatům,jsou neustále někde na louce,v trávě....ale vzhledem k tomu,jak mě holka zareagovala na první várku proti těm mám dojem zarděnkám,spalničkám...,tak se mě do toho moc nechce 😅

petrusew
14. kvě 2012

Já dala jen prevenar a později proti rakonině děložního čípku, což se vás netýká 😉

nikitickaa
14. kvě 2012

Určitě bych neváhala nad meningokokem,klíštovkou a pokud dítko nastupuje do školky/kolektivu tak se doporučuje žloutenka A.
Zarděnky.....je očkování s živou vakcínou tyto ostatní neživá vakcina není tak bouřlivá reakce.
My máme oč.proti neštovicím,meningokoku,klíšť.jsme nestihly tak až na podzim a půjdem na tu žloutenku.
😉

jasekd
14. kvě 2012

Syn: (jeste povinna TBC), Rotarix (hubene spatne prospivajici dite casto v nemocnici, bala jsem se nakazy), Prevenar.
Dcera: Rotarix. Synflorix. TBC uz nedostala. Vzhledem k problemum, co ma, budu odkladat povinny Priorix a posledni davku pneumokoka a velmi pravdep. nedam ani TBC (jinak bych davala, jsem rizikova skupina kvuli zamestnani).
Pred nastupem do skolky u obou velmi zvazim HepA. Patrne nedam klistovku (jsme v oblasti s nizsim vyskytem inf. klistat), uvidim meningokoka, zatim ale nic, dokud se nevyjasni diagnoza. Nedavala jsem Priorix tetra.

katyxq
14. kvě 2012

My z nepovinných nebudem dávat nic (a lituju, že jsme neodsunuli na později hexu), ono to očkovaní, povinné i nepovinné, zas takový účinný "zázrak", jak se nám reklamy snaží vnutit, není. A riziko závažných negativních účinků tu prostě je, že o něm pediatři zrovna moc neinformují, to je jiná otázka.
Třeba k účinnosti očkování proti pneumokokům: http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_pneumo.htm

katchi
14. kvě 2012

Zadne, uvazuju nad TBC.

beruska24.9.
14. kvě 2012

starší má navíc očkovanou nepovinnou žloutenku, u mladší dám také a teď je objednaná na očkování TBC, které zrušili (starší ho má povinně). nic víc dávat nechci.

ronyx
14. kvě 2012

Já malému dala navíc rotarix,prevenar a za 2 měsíce ještě Tuberkulózu 😉