Jaký je rozdíl mezi meningokokem C a pneumokokem?

evikuu
21. lis 2008

Ahoj holky, v pěti letech jsem dala očkovat dceru na MENIGOKOKA C byla to vakcína s názvem MENJUGATE chci se zeptat jaký je rozdíl mezi meningokokem a pneumokokem?? A jestli si myslíte že mám malou/jsem rozhodlá pro preventan/ taky dát očkovat na meningokoka zvlášť a velkou zase doočkovat na pneumokoka a nebo je vše v preventanu???Snad jsem to napsala srozumitelně je to chaos 🙂

barusha
21. lis 2008

Ahojky, každá vakcína je jiná. Prevenar je proti pneumokokům, který postihuje dýchací cesty a meningokok je proti zápalu mozkových blan, který může být způsoben klíšťaty nebo prostě virovým onemocněním.Ale obojí je virového původu. Každopádně jestli chceš očkování pro malou, tak je důležitější Prevenar a meningokok počká... U starší dcery bych se poradila, prevenar je nejdůležitější do pěti let, i když i pak v kolektivu má svůj význam (školka, škola). Ale pokud netrpí na záněty dýchacích cest...Snad jsem to napsala srozumitelně a nezamotala se do toho 😅

evikuu
autor
21. lis 2008

Jééé hezky jsi mě to vysvětlila 🙂).Tenkrát tady u nás ve městě umřel chlapeček /před 5lety/ na meningokoka a tak jsme jí dali očkovat.Minulý rok to měli ve škole-dokonce spolužačka, holčička to zvládla měla C meningokoka a řekni ti byla jsem klidnější že je očkovaná i když byli doma v karanténě....Ale zase mě hlodá ten pneumokok jestli jí dát nebo ne/té strarší/???Možná by pro ní byl lepší PNEUMO 23 než preventan když ten je pro menší.... co myslíš.
Té malé dám obojí.Ve třech měsících začneme s PREVENTANEM ve dvouch letech jí dám ještě PNEUMO 23 jak radily holky a kdy se dotoho očkuje MENINGOKOK C to ještě nevím....kdyby jste některá věděla budu ráda.
Jinak straší je ještě očkovaná na klíšťata a žloutenku.... snažíme se

barusha
21. lis 2008

No,já to naše očkování popisovala v tématu níž - myslím očkování pneumokok či jak se to jmenuje 😅 Tak tam zkus kouknout. Máme to totiž vše najednou - hexavakcínu,pneumokok a meningokoka...Jinak o těch typech preumo23 nic nevím,tak nepovím 😀 Ale v očkování jsme taky aktivní 😀

evikuu
autor
21. lis 2008

Jo koukala jsem jak jste "aktivní" ale to je dobře