Jaký máte režim po očkování?

florentina
4. únor 2012

Ahoj. Ze svého okolí slýchám různé názory na to, zda po očkování dodržovat nějaký "šetřící" režim a případně jak dlouho. Je mi jasné, že také záleží na tom, jak dítě očkování snáší. Mě konkrétně doktorka řekla, že po očkování můžu očekávat jeden, dva dny teplot (což u nás i tak bylo/ a v tyto dny máme dodržovat klidnější režim. Pak prý ale můžeme vše dělat jako normálně. Já si ale pořád tak nějak myslím, že očkování je zásah do těla a tak se snažím tak týden po očkování nikam /mimo procházek v přírodě za příznivého počasí/ moc nechodit, žádný kolektiv, plavání a tak. Ale nevím, zda to nepřeháním, tak sonduji, jak to mají i ostatní....

camelinka
4. únor 2012

my neměli spešl režim vůbec, ale je to tím že malá neměla nikdy žádnou reakci 😉

weri1
4. únor 2012

když byl malinkej tak jsem dva dny nechodila ven.....i když neměl reakci, jinak jsem speciální režim nedodržovala

ivasad.
4. únor 2012

Přímo speciální režim jsme nikdy nedodržovali, jen pár dní před očkem nechodíme do velkého kolektivu, aby dítě něco nechytlo a ještě před projevením příznaků se nenaočkovalo.

apollo11
4. únor 2012

Ahoj, záleží, které očkování máš na mysli. Pokud jde o MMR, tam mám trochu opatrnější přístup než jsem měla u hexy. Malá dostala první dávku před měsícem a šetřila jsem ji hlavně v tom smyslu, že jsem na týden omezila případné návštěvy a kontakt s lidmi, na procházky jsme chodily, ale jen krátce - ale v těchhle mrazech bych to tedy neriskla 😉 U nás díkybohu žádná reakce nebyla 😉

zlatouch
4. únor 2012

Den po jsem se snažila neplánovat žádné akce, ale jinak nic zvláštního.

ined77
4. únor 2012

já jsem to dělala a dělám podobně😉.po očku se vyhýbáme kolektivu a vyjímečným aktivitám.procházky nějak neomezuji...záleží tedy také na stavu, s teplotkou ven nechodíme.jedeme si svůj známý režim a snažím se dítko udržet v klidu a pohodě 🙂 .

anieanne
4. únor 2012

Nikdy jsem nic nedodržovala, popravdě o nějakém spešl režimu po očku slyším prvně...

zvirka
4. únor 2012

Ahoj, my na všechno teda vždycky teplotu, teď na priorix měl až ke 40. Jsme doma, snažím se, aby moc neřádil, ale u 16 měsíčního chlapečka to jde těžko. Dávám hodně pít, teplotku srážíme čípky.

jmisa
5. únor 2012

Žádný zvláštní režim nemáme, akorát bych omezil podávání nějakých extra sportovních výkonů, jinak to neřešíme.

llluckaaa
5. únor 2012

U nás bylo očkování provázeno vyššími teplotami a mrzutostí, takže jsem si tak dva dny poté nic neplánovala. Ale spíš to bylo kvůli tomu, že dítě bylo víc protivné a nic ho nebavilo, než že bych si myslela, že potřebuje klid. Po venku jezdíme za každého počasí, jen tyhle mrazy nás teď na chvíli zavřeli doma 😒

janca_dobi
5. únor 2012

U nás také žádný "šetřící" režim po očkování neprobíhá, dcera ani žádné velké reakce po očkování zatím neměla. 🙂 Ťuk ťuk ťuk.

coxa
5. únor 2012

Žádný šetřící období vědomě a preventivně nedodržujeme, pokud přijde teplota tak pak ano - stejně jako u nachlazení, ale jakmile je očkování bez reakce, nebo do té doby než se reakce dostaví ,tak žádný extra jiný program a přístup není. 😉

ankava
5. únor 2012

Já si na dobu po očkování nic neplánuji kvůli případné reakci, ale normálně chodíme ven a doma si hraje taky podle svého. Zatím máme za sebou jen hexu a prevenar a stejně bych asi roční dítě nedokázala udržet v klidu, když žádnou reakci nemá. Třetí den po očkování už chodíme zase všude.

pucik
24. bře 2012

Snažíme se nenechat očkování před víkendemn, kdyby něco,ale holky to byste nevěřili, náš Míša je po očkování,jako kdyby mu naočkovali taneční drogu, je ještě akčnější než normálně - pokud to ještě jde 🙂 , větší chuť k jídlu,lítá jako ďábel, vykecává se, no jsem z toho skoro v šoku,jak na něj to očkování působí, držím vše palečky,ať jsou bez koplikací 🙂 😉

ronyx
24. bře 2012

Nám taky bylo řečeno,že do 3 dnů se může dostavit horečka atd. malý ale očkování snáší bez problémů,ani žádné otoky po injekci,takže super.Pravda je,že sním preventivně po očkování nechodím na nějaké dlouhé návštěvy atd. 😉