Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Je 4. dávka vakcíny Infanrix Hexa nutná?

papricka3
3. dub 2015

Holky, je 4.dávka Hexy nutná? Měli jsme v 1.měsíci, 3.a 4.měsíci.

stavba
3. dub 2015

@papricka3 proč už v 1. měsíci jste nechala očkovat? :-O

papricka3
autor
3. dub 2015

Protože jsem byla po porodu tak doblblá, že jsem nebyla vůbec schopná myslet. Co na to mám říct.

nonnni
3. dub 2015

@papricka3 ja myslela, ze 4. se dava az v peti letech...nebo ne?

zanri
3. dub 2015

4. hexa by měla být do 18. měsíce, já ji budu dávat určitě, proč bych jinak dávala ty tři předchozí...

renap
3. dub 2015

Kdo naočkoval dítě v prvním měsíci? To se ani nesmí,má se začínat nejdřív v devíti týdnech

valik
3. dub 2015

@papricka3 Není nutná čtvrtá dávka, i výrobce to tak uvádí. My očkovali schéma 2+1. U vás ale nevím, neměli jste odstup jaký má být.... Zeptejte se lékařky. My očkovali 4m, 6m a 14m...

valik
3. dub 2015

@nonnni To je pátá, a nejsou tam všechny nemoci z hexy...

valik
3. dub 2015

@zanri Nemusí se dávat, i výrobce uvádí, že schéma 2+1 má stejnou účinnost jako 3+1....

prcek21
3. dub 2015

Doktorka nám hned na první prohlídce řekla, že se bude dávat 1.hexa nejdříve ve 3.měsíci. Na 4 máme jít v 15 měsících. Někde jsem četla,že při schématu 2+1 můžou být problémy s přijetím do školky ... Ale bližší info nevím.

valik
3. dub 2015

@prcek21 To ne, dítě 2+1 je řádně očkováno, třeba na Slovensku tak očkují běžně...

zanri
3. dub 2015

@valik - já vím, ale proč to tedy není zohledněno v očkovacím kalendáři, proč není 4. dávka uvedena mezi nepovinným očkováním?

valik
3. dub 2015

@zanri Tak to nevím... Já osobně si myslím, že jde o finanční zájmy. Prostě dávka navíc, peníze navíc.... Osobně, když vím, že stačí tři dávky, tak ráda malého ušetřím jedné dávce. Naše dr. s tím absolutně problém neměla a sama uznává tři dávky jako dostačující, ale běžně očkuje čtyři...

kkoudelka
3. dub 2015

@valik bohužel při schématu 2+1 není dítě dle vyhlášky ČR řádně očkováno, tzn. problém se školkou atd. Taky jsem chtěla 2+1, ale dr. mi řekla, že pak nebude řádně očkované, to mi pak uvede do přihlášky do školky atd. Ptala jsem se i na min. zdravotnictví a tam mi řekli, že v ČR se schéma 2+1 nepovažuje jako řádné očkování. Pouze 3+1. 😝

zanri
3. dub 2015

@valik - asi máte pravdu, jsem se teď dívala na stránky České vakcinologické společnosti ČLS JEP, kde je položena stejná otázka: "Proč očkovací kalendář nutí rodiče očkovat hexu ve schématu 3+1, když schéma 2+1 je dle výrobce stejně účinné?" a odpověď: "Očkovací schéma 2+1 je téměř stejně účinné a možným přechodem na toto schéma se budeme velmi záhy zabývat. Důvody jsou však naprosto dominantně ekonomické ne zdravotní. Zatím stále schéma 3+1 v Evropě dominuje." Ale taky je tam uvedeno, že: "4. dávka je důležitější než dávka třetí, neboť navozuje déledobější paměť" 😖

valik
3. dub 2015

@kkoudelka Zajímavé, dík za info. Mě dr. informovala jinak. Tak si to taky zkusím ověřit a poptat se jinde....

Sem začni psát odpověď...

Odešli