Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Je dítě chráněné, když není očkované a je kojené?

lenkalenka666
18. čer 2015

Ahoj, nevíte náhodou jak to je, když není mimi očkované, ale je kojené? Je chráněné proti tomu aby něco chytlo? Mám dvouměsíční mimčo a očkování jsme se rozhodli odložit až mu bude 6 měsíců.

bajana
18. čer 2015

@lenkalenka666 proti chorobám, na ktoré sa očkuje, nie je materským mliekom chránené

jitavrtule
18. čer 2015

@lenkalenka666 Proti nemocem, kvůli kterým se očkuje, chráněné samozřejmě není.
Trochu mě zaráží, že jste se (předpokládám informovaně) rozhodli odložit očkování a přitom se ptáš na takovou základní věc.
Tím nechci rozdmýchat diskuzi zda očkovat nebo ne, to je na rozhodnutí každého rodiče, jen je dobré ta rozhodnutí dělat v momentě, kdy si o dané problematice zjistím co nejvíc informací a porovnám rizika.
A hlavním rizikem odkladu či úplného neočkování je právě to, že tvé dítě chytí některou z daných chorob. Což třeba u černého kašle může být pro kojence fatální.
Hlavním rizikem očkování jsou pak potenciální vedlejší účinky.

lu777
18. čer 2015

@lenkalenka666 tak takhle zázračně zas kojení nefunguje...

mělo by být více chráněné např. proti chřipce nebo něčemu s čím se běžně setkáváš Ty, ale určitě ne proti nemocem, proti kterým se očkuje...

kaca68
18. čer 2015

Není...ale pravděpodobnost, že chytne nějakou z chorob obsaženou v hexavakcíně je nízká...odklad považuji za rozumný...

lenkalenka666
autor
18. čer 2015

@kaca68 děkuji, já si také myslím, že je to rozumné, nepřijde mi dobré píchat do něj takovou koňskou dávku, co hexa obsahuje, teď když je fakt ještě malý.

zo_ja
19. čer 2015

Je to určitě dobře, že jste odložili a obecně nemá moc co chytnout. Kojenci, hlavně malí, snášejí např. ten černý kašel nejlépe, navíc očkování proti němu nechrání, o čemž můžou vypovídat MŠ a jejich rodiny, které ho dostaly. Naopak u malých mimin může očkování nemoc vyvolat.
Většinu nemocí z hexy nemá ani jak chytnout, např. žloutenku, tetanus, nestresuj se. Po první dávce navíc beztak chráněné dost není, jen se naruší imunita a když se s něčím potká, tak to dobře nefunguje.

lu777
19. čer 2015

s tím souhlas, pravděpodobnost považuju taky za nízkou... zvětší se to při nástupu do školky nebo jeslí, s návštěvami mateřských center, když se častěji létá apod....

jinak okolo nás několik očkovaných dětí černý kašel mělo... průběh se různil, ale nikdo to neměl drastické

Sem začni psát odpověď...

Odešli