Je povinné Priorix očkování?

baraka27
13. kvě 2013

ahoj holky,dostaly jsme pozvánku na první očkování priorixu,jít nechci,je povinné či ne? Díky za všechny informace a co musím udělat když ho nechci,nebo zatím stačí říct,že to posuneme.Díky moc.

terinda
13. kvě 2013

Je povinné, ale můžeš ho odložit 😉

skirt
13. kvě 2013

jojo, je povinné, ale ve vyhlášce není stanovena horní věková hranice do kdy musí být priorix naočkován .. takže teoreticky je to jen na tobě, kdy ho dáte. Ovšem bez něj ti nevezmou prcka do školky. ... akorát jsem našla článek o tom, že se dá podat žádost o přijetí do školky s výjimkou, kdy si ty jako rodič v souladu s tvou vírou, svědomím a přesvědčením, nepřeješ očkovat, protože jsi přesvědčená o tom, že to pro dítě dobré není, atd. více tady http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/oc... ...

baraka27
autor
13. kvě 2013

@skirt díky moc🙂

blahova_andrea
13. kvě 2013

@skirt no jo, možnost podat žádost s výjimkou...podle mě bez šance. když neberou ani spoustu dětí, co naočkované jsou, tak bych brala jako beznadějné to zkoušet s jakoukoliv výjimkou. podle mě jakkoliv znevýhodněné nebo odlišné dítě je ihned posunuto dolů. ať už jde o alergie, neočkování nebo menší zpoždění ve vývinu ☹

ava
13. kvě 2013

nevíte někdo, kdy nejpozději se očkuje první dávka?

ava
13. kvě 2013

ach, vidím, že už tu je i odpověď 😉

skirt
13. kvě 2013

@blahova_andrea to je pravda no, leda proste se vzdycky podivat v srpnu na seznamy volnych mist ve skolkach ... treba u nas je jedna skolka, ktera ma spatnou povest docela a byva tam hodne mist .. ale to uz zalezi na vasich prioritach no .. jeslti dat dite do takove skolky, nebo radeji to zaridit jinak .. ono je to celkove na hlavu. Ja dam dite naockovat jen proto, aby mi ji vzali do skolky, a oni by mi ji nakonec stejne nevzali .. a ja se budu tlouct do hlavy .. pripadne bude mit z ockovani NÚ, který mu taktéž znemožní účast ve školce ... a teď babo raď. Leda nějaká soukromá, a my jako zase nejsme žádní Rotchildi ze ..

blahova_andrea
13. kvě 2013

@skirt já ještě o žádné volné neslyšela. všude v okolí slýchám jen případy, kdy dala maminka 10 přihlášek a dítko se nedostalo. že se hlásí 60 dětí a berou 12 apod. ☹ my máme ještě čas, takže konkrétně u nás jsem to ještě nezjišťovala. to byl jen takový postřeh ten můj příspěvek 😉 souhlasím, že je to tu celé ten systém na hlavu. na soukromou školku většina lidí nemá, pracující maminka nestíhá dávat do školky a vyzvedávat dítko ani ze státní školky, když už jí ho vezmou... ☹ bojím bojím budoucnosti.

skirt
13. kvě 2013

@blahova_andrea no u nas v havirove kazdy rok v srpnu vychazi seznam volnych mist ... a ta konkretni skolka tam ma treba jeste 10 mist .. je to mazec

blahova_andrea
13. kvě 2013

@skirt a kvůli čemu má tak špatnou pověst? vím, že u nás hodně maminek řeší to, jak školka vypadá, že má nové skříňky apod...pro mě je důležitý bezpečný výběh pro děti, čisté koupelny a hlavně super paní učitelky. takže na naší ulici je školka, která je staršího data, vypadá z venku tak moderně, zevnitř zatím nevím, ale některé maminky, co bydlí vedle raději vodí dítko dál do větší a modernější školky a tahle jim nestačí. přitom je na ní každý rok vidět kus práce, takže snaha o údržbu a obnovu je tam velká. já třeba na ni sázím, protože je nejblíž a budu tak mít více šanci stíhat vodit tam malého nebo si ho vyzvedávat než se táhnout ještě někam dál a ztrácet tím čas. priority máme opravdu každá různé.

skirt
13. kvě 2013

@blahova_andrea to ja vubec nevim proc ma takovou povest .. ale myslim si ze kvuli ucitelek .. ze se tam tem detem asi moc nevenuji

jellyy
24. dub 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat zda nemáte někdo zkušenost s posunem očkování? Sárinku si doktorka pozvala na I. Priorix a já jsem jí to očko chtěla nechat až po 2. narozeninách a doktorka, že jí tedy mám podepsat revers s tím, že beru zodpovědnost na sebe a že v republice řádí spalničky a těch se všichni bojí, že si to mám ještě rozmyslet atd. a já si myslela, že u tohoto očkování není přesně stanovená doba kdy očkovat jen, že nejdřív v 15 měsících tak, že to nebude problém posunout a on asi je 😝

nae
24. dub 2014

@jellyy Ahoj, čo sa týka MMR očkovania, vyhláška určuje len spodnú hranicu, tzn. že sa očkuje od ukončeného 15. mesiaca. Horná hranica pre naočkovanie nie je daná, tým pádom žiadne podpisovanie reverzov nie je nutné...(my sme odovzdali odmietnutie očkovania konkrétnou vakcínou). Aj sám dr. Petráš z www.vakciny.net píše, že toto očkovanie je vhodné až vo veku od 2 rokov, že sa tým výrazne eliminuje početnosť nežiadúcich účinkov...

picasso
25. dub 2014

@jellyy tím negativním reverzem se doktorka chrání před vaší případnou žalobou (např. že odsunete očkování, malá onemocnění a vy byste chtěly např. na doktorce vydělat nebo ji zažalovat, protože by malá měla po nemoci nějaké komplikace). Takže bych se s ní spíš domluvila na podepsání odsunu očkování. Možná by se s tím doktorka tak nezabývala, kdyby tu spalničky nebyly. Tímto reverzem chrání sebe. Každopádně, možnost naočkovat (když budete chtít) máš kdykoliv, neznamená to, že to podepíšeš a tím ti zaniká možnost očkování. Nás to teprve čeká, ale taky budeme posouvat až po druhém roce.

jellyy
25. dub 2014

@nae @picasso díky holky za info 🙂

granda
12. kvě 2014

tak ja jsme ji naočkovat nechala minulý týden a tedka očekám reakci, ale zatím nic nepozoruji,, dneska vyrazim do lékarny pro arzenál na teploty..... mi jsme neměly předtím na nic reakci, tak uvidím jak to tedka dopadne.....