Kdy dát první hexavakcínu?

svatalu
15. zář 2015

Ráda bych se zeptala na názor, kdy je nejlepší dát první hexavakcínu? Dávali jste už po 9. týdnu? Pokud jste čekali, vyhýbali jste se něčemu - dětským kolektivům, cestování apod.? Čeká nás teď hodně rodinných oslav, kde bude hodně lidí a nevím, jestli tam můžu malého brát. 12. září mu byl měsíc. Děkuji za názor!

petrasipkova1
15. zář 2015

Taky resim kdy dat male prvni hexu, je ji pres 2 mesice, kolektivu se nevyhybame, stejne ocko funguje az po druhe davce, asi pockem na 4 mesic, pak po Vanocich dalsi a v lete preockoivat, chci schema 2+1, kdyz konecne uznali i tady, ze to staci. Ale hruzu z toho teda mam ☹

milmic
15. zář 2015

@svatalu Není žádný nejlepší termín, kdy vakcínu dát. Jsou děti, které ji už v 9 týdnech zvládly bez mrknutí oka a jsou děti, které v roce věku prodělaly po hexavakcíně otravu hliníkem. Spíš bych řekla - nastuduj si pro a proti, přečti si nějakou literaturu o tom a pak si udělej svůj názor sama. Pro každého je ta hranice, kdy začít očkovat, někde jinde.

Co se rodinných oslav týče, nevidím důvod, proč tam miminko nevzít. Já mám děti neočko a nevyhýbáme se ničemu, ani cestování, ani dětskému kolektivu, ani ničemu jinému. To by se ty děti musely vyhýbat i mě samotné, protože moje očkování z dětství už stejně dávno nefunguje a na prvním místě vlastně ohrožuju své dítě já a to hned od porodu. 😉

terinda
15. zář 2015

Dcera měla v 9.t, syn ve 4.m. Oba bez problémů.

mysonek
15. zář 2015

@svatalu Naše doktorka očkuje až ve 3 měsících a když má dítě alespoň 5kg. Mladší byla ve 3 týdnech na svatbě, takže kolektivu se nevyhýbáme.

marcicek84
15. zář 2015

v půl roce, máme danou 1. dávku, za 2 měsíce jsme dávali druhou a úplně ok, dřív jsme nechtěli kvůli exemu dávat dobře jsme udělali...co se týče oslav s novorozencem se nikde do větších kolektivů nechodí právě kvůli nemocí, my jsme se tomu vyhýbali půl rok, od toho třičtvrtě roka to už pak je o něčem jiném, za mě bych malé dítě na žádné takové velké oslavy netahala...

sara84
15. zář 2015

Ja bych deti do pul roku na zadnou vetsi oslavu nevzala,a uz vubec ne na podzim.kdy zacibaji virozy...uz blba ryma u kojence je papu....Beru 5 mesicniho syna jen na krtiny,a to nas bude jen par a stejne ho benecham moc nosit a okukovat..staci ze syn ze skolky uz dotahl rymu :(

jitavrtule
15. zář 2015

První hexu dostala Ela ve třech měsících, druhou na začátku čtvrtého, na třetí půjdem úderem pátého.
Kdy je to nejlepší se podle mě říct nedá, my očkování moc neodkládali, protože jsme chtěli cestovat do zahraničí.
Běžným oslavám a sešlostem jsme se sice před očko nijak nevyhýbali, nicméně většina toho byla beztak venku a malá byla v kočárku. Nikdo si nechoval, neňuchal cca první dva měsíce, pak chovalo pár nejbližších. Že by šla z ruky do ruky neexistovalo a neexistuje vlastně tak nějak doteď.
Nehrotila bych to ve smyslu, že do půlroka dítěte nikam, ale myslím si, že je na místě opatrnost, i s ohledem na tomhle blbý rýmovo-kašlíkový roční období, v tom mají holky pravdu.
My byli na první garden party, když byl Eldě týden. Všichni to brali v pohodě - chápali, že prostě malá je ještě malá a vyjma pár komentářů všichni respektovali, že do kočárku můžou tak kouknout z povzdálí a šlus. Když si to asertivně ohlídáš, tak bych se toho zas tolik nebála - když bude v kočárku a zákaz ňuchání, chování.

lavita
15. zář 2015

Na 10 měsících 🙂

anina32
15. zář 2015

Očkovali jsme na 9ti týdnech, přesně podle očkovacího kalendáře, akorát druhá dávka byla o dva týdny odložená kvůli rýmě. Vedlejší účinky nebyly, pouze mírně zvýšená teplota večer v den očkování. Společnosti jsme se nevyhýbali, jsme velká rodina, mám pět sourozenců,často se scházíme i s jejich už dospělými dětmi, dveře se netrhli už v porodnici 😉