Kdy může miminko mezi lidi?

nakad
20. únor 2015

Myslim tim na frekventovana mista jako obchod, mestska doprava, lekarna atd. Anizz bych se mela bat nakazy. Po ockovani na rotaviry v 6 tydnu nebo az v 9 po hexavakcine

veeeraf
20. únor 2015

po šestinedělí 🙂, ale viděla jsem maminky co jeli určitě i dřív

hojda
20. únor 2015

Teď bych se bála spíš chřipky, novorozence bych mezi větší množství lidí nebrala.

mennii
20. únor 2015

Já jsem dodržela šestinedělí. A když je například chřipková epidemie, tak bych na frekventovaná místa nešla, pokud to jde pořešit jinak. U nás jezdil nakupovat manžel a po šestinedělí já a malý byl v autě s manželem nebo v kočárku na vycházce. Nebrala jsem ohled na očkování, protože první očkování hexavakcínou bylo ve 4 měsících a jiné jsem nedávala - ale to už je na jinou diskuzi.

olasek
20. únor 2015

Nechala bych to po šestinedělí, ale pokud to není nutné tak bych ho na tahle místa nebrala ani pak....tedy myslím dokud řádí virózy a chřipky a lidi jsou nachrchlaní. Očkování na rotaviry a hexa vám nic nevyřeší.... Rotavirové infekce se vyskytují u dětí kolem jednoho roku a později a hexa má účinek až po druhé vakcíně, kdy teprve má dítko protilátky.

eldrag
20. únor 2015

když musíš tak musíš, když nemusíš vyhni se frekventovaným místům alespon do očkování. Min. šestinedělí.

dolfino
20. únor 2015

Malá se narodila v létě a hned jsem ji brala mezi lidi a do obchodu. Kamarádi a známí se mohli poprat, kdo ji dříve pochová... Naštěstí od nikoho nic nechytla... Teď v zimě bych se ale bála, hlavně v obchodech, v nemocnici a tak. Navíc teď když řádí chřipky...

whitelilith
20. únor 2015

Já to neřešila. Ve 14 dnech sme byli všichni v narvané Ikei (zrovna sme byli přestěhovaní a furt něco dokipovalo). Ale nejsem na tohle uzkostlivá...

me79
20. únor 2015

Mala tez narozena v létě - srpen. Vyrazeli jsme ven hned po návratu z nemocnice - 3.den. Procházky a hlavne nákupy chybějících věci pro miminko. I lékař říkal, ze neni důvod byt doma. Jen nyní v době chripek bych byla tez opatrná.

regresa
20. únor 2015

na ockovani bych nekoukala - taky jsme meli odlozeny a u druhyho budeme odkladat zrovna tak...a to bychom nesmeli nikdy nikam. Sestinedeli bych ted v zime dodrzela, v obchodacich a vlastne vsude je ted pretopeno a suchej vzduch, coz je na chyceni nejakyho chcipu skvela prilezitost (respektive vysusuje to sliznici v nose a to prispiva k nakaze). A ted jak radi chripka bych prdolku radej mezi vetsi mnozstvi lidi ani nebrala, pokud to jde vyresit jinak

barulina
20. únor 2015

mala je srpnova,takze my sli hned. na velke nakupy chodil muz, na mensi klidne i ja s malou. jinak fakt ven hned. ja nejsem clovek co umi sedet doma. ted ale pozor na chripajzny

kvakuska
20. únor 2015

naše malá je také srpnová a také jsme chodily ven hned, i na nákupy, samozřejmě žádné velké šmějdění po supermarketech, ale normální nákup bez problému ... a venku jsme byly každý den, někdy i 2x denně, nějaké očkování ani šestinedělí jsem vůbec neřešila ...malá měla 8 dní, když jsme byli na sobotním trhu nakoupit ovoce a zeleninu ... babky zelinářky jen valily oka, kdy že jsem to vlastně stihla porodit 🙂 ... jen jsem nikomu nenechávala malou chovat a do kočárku každej nakouknul jen tak slušně, aniž by tam strkal celou kebuli a prskal na mimčo ... v tuhle dobu bych se vyhýbala jen chřipkám 😎

marecekavendulka
20. únor 2015

my byli hned.ockovanim se nerid,nasi je 9 mesicu a ockovana dosud neni.takze jen bych se vyhybala narvanym prostorum v dobe chripek.

golla
20. únor 2015

Neresila bych to. Navic bych ani neockovala rotaviry. Je jich tak moc druhu, ze se jim stejne branit nejde a je to zbytecna zatez pro tak male dite. Kdyby nejake chytl, hold hlidat tekutiny, to je cele. Nejkrajnejsi situace je ze by skoncil v nemocnici na zavodneni, coz je neprijemne.

mafeska
21. únor 2015

nedovedu si představit že bych měla prosedět celý šestinedělí doma. Neřešila jsem to, dcera se narodila v létě takže jsme byly venku pořád. Jen jsem s ní teda nejezdila do velkých nákupních center.

renabelly
21. únor 2015

Pokud maminka kojí, tak si myslím, že není úplně důvod bát se až tolik nějakých chřipek, kojením dostává miminko protilátky. Stačí, aby nad kočárkem nikdo neprskal a případně si koupit antibakteriální gel na ruce. Já jsem sama onemocněla pár týdnů zpátky, horečky 39, rýma krk.. a malá nic, ani zvýšená teplota, úplná pohoda ;) Navíc tím, že se miminko bere mezi lidi, se mu zvyšuje imunita. Moje zkušenost - týden po porodu bylo sluníčko, hlásili, že bude v dalších dnech mrznout -10, tak jsem vyrazila do obchodu. Málem jsem neměla síly dojít domů, ale ten pocit, že nejsem chvíli zavřená doma.. k nezaplacení ;)

tria002
21. únor 2015

Malej narozen pred Vanoci, za tyden uz jsme litaly v nakupaku. Pak jsem mela.chripku, malej jen rymu a ted, kdyz me.to skolilo zas, malej ok. V podstate od narozeni jsme dvakrat do tydne mezi lidmi.. Nakupy, urady..