Kdy očkování proti meningokokovi nemá smysl?

ivcacekb
10. zář 2013

Ahoj, název se týká přesně toho, na co se chci zeptat. Dnes jsme poprvé absolvovali očkování "jen" hexu. Přemýšlíme o očkování na meningokoka, ale pediatrička řekla manželovi, že pokud neočkujeme proti pneumokokům, tak proti menigokokovi nemá smysl(a že ten se očkuje až v roce), přijde mi to divný. Jediný, co jsem našla je, že meningitidu může vyvolat i pneumokok, ale těch je přeci taky spousta, nejen ti, proti kterým je očkování. Jaký na to máte názor?

jarunkaxyz1
10. zář 2013

Já mám děti očkované proti oběma nemocem, spíš jde o to, že vakcína na meningokoka, který je tady nejčastější, není ještě schválena, tudíž zatím očkují jen jiné typy. Ale - i tak by to prý při nejhorším alespoň mělo zmírnit průběh toho nejčastějšího.

jandl
11. zář 2013

Právě pro tolik rozporuplných tvrzení od lékařů,a protože těch kmenů je víc,neočkuji.Asi taky nebude pravda,že se očkuje proti nejčastějším kmenům,spíš jen proti těm na které se vakcínu podařilo vytvořit.Že by očkování mělo zmírnit průběh nemoci? To je přání,ne dokázaná věc.

ivajaro
11. zář 2013

Ten vir, co může zabít na něj očkovací látka není. Takže očkování proti němu je naprosto zbytečné.
Jen se tím zatíží organizmus, do kterého se zbytečně pošlou chemické látky .... Které, když by se nemoc oběvila nepomůžou

claire90
11. zář 2013

Za mě raději mít dostatek informací o těch nemocech, abych šla s dítětem za včasu k doktorovi, neléčila sama doma a předešlo se neštěstí, než do něj cpát chemii s nejasným výsledkem. Oboje dostat může tak jako tak a že by to mělo mírnější průběh, v tom bych opravdu nevěřila ;) Pokud je to jako u rotavirů, tak u těch i když dítě bude naočkovaný a chytne je, tak může skončit v nemocnici stejně jako dítě neočkovaný..