Kdy začíná vaše doktorka očkovat Hexavakcínou?

kolinka76
11. črc 2013

Ahoj, kdysi na mě na FB vyskočil odkaz na tyhle stránky a teď jsem se tu zaregistrovala, protože bych potřebovala znát i názory a zkušenosti jiných maminek.
Kdy vaše paní doktorka začíná očkovat Hexavakcínou?
Moje sestra má malého chlapečka, se kterým byla v poradně ve dvou měsících. Ptala se na očkování, doktorka jí řekla, že až ve třech měsících. Asi za tři týdny onemocněl černým kašlem, skončili na infekci, kde celé dny a noci kuckal až modral, nemohl pořádně jíst, rvali do něho spoustu ATB a jiných léků a tlumidel, aby kašel zklidnili, hrůza. V nemocnici rodičům řekli, že doporučení od MZ pro obvoďáky je očkovat od 9. týdne, aby miminka byla co nejdřív chráněná. Švagr si informace různě ověřoval a teď je ve fázi, kdy si hodlá na jejich doktorku stěžovat na Lékařské komoře, proč jejich syna neočkovala dle doporučení, když nebyl nemocný, je donošený, velký, výborně prospívá atd....
Já mám jinou doktorku, bydlíme jinde a ta taky očkuje okolo třetího měsíce, chce aby byli děti úplně zdraví a celá rodina také a chce aby mělo miminko min. 5 kilo, jinak neočkuje.
Můžete mi sem napsat, jak je to u vás?

marhulinka
11. črc 2013

Syn měl první Hexu naočkovanou na 3.měsících a teď dcera na 9.týdnech /ale jen proto,že má dr.teď dlouho dovolenou,jinak by taky byla naočk.ve 3m./

katja77
11. črc 2013

U nás je to po 3. měsíci s tím, že můj dr. zastává názor čím později, tím lépe, pokud rodiče necestuji, tak není kam spěchat. Prcka mi naočkuje až v 6.měsíci. Můžeš uklidnit svou sestru, očkování by pravděpodobně ničemu nepomohlo, dnes je již v oběhu mnohem víc kmenů černého kašle, než na kolik se očkuje (můžu ti k tomu poslat články), takže očkování je v mnoha případech neúčinné, bohužel. Jen se to drží pod pokličkou, je to především obrovskej očkovací byznys.....

Kde ten sestřin kluk ten kašel chytil?

Jinak pokud se o toto téma zajímáš do hloubky, doporučuji spíš diskuze na stránkách www.nyx.cz je to odbornější....tady bych řekla je to spíš dohadování maminek, kdy každá má načteno něco jiného, o odbornosti na úrovni lékařské se tu moc nedá mluvit......

dzejnab
11. črc 2013

Moje dcera měla první očkování na 9.týdnech a měla jen 4,3kilo - narodila se strašně malinká, ale je donošená a nyní krásně prospívá. S hexou dostala rovnou i Prevenar

martinka81
11. črc 2013

Ve čtyřech měsících a jsem za to moc ráda.

adelka21
11. črc 2013

Rotarix nabidnut v 6. týdnu, jinak první povinné očkování po 3. ukončeném měsíci.

berynka
11. črc 2013

Naše doktorka nás zvala týden před ukončeným 3. měsícem. Ale mám známou, které očkovali chlapečka cca v těch 9 týdnech.
Jde o to, že po tom 2. měsíci začne klesat obranyschopnost organismu. Ty termíny očkování jsou takový kompromis 😅 . Spíš než na očkování, podle mého, záleží, kam se s miminkem ne/chodí, zda přijde do kontaktu se školkovými dětmi ap.

kolinka76
autor
11. črc 2013

@katja77 Jednoznačný zdroj nenašli. Výtěr byl pozitivní u babičky, protilátky byly vyšší u šváry a jeho sestry, ale byla to prý spíš infekce prodělaná už před delší dobou. To je prý celkem normální obraz dospělé populace, starší lidi prodělávají černý kašel běžně, ale už pro ně není nebezpečný. Jinak švára provozuje restauraci, tam taky přijde kde kdo, takže mohl něco donést.
Co Páťa onemocněl, hledali všechny možné informace na netu i v okolí, ségra kontaktovala spoustu doktorů z různých oborů a všichni se shodli na tom, že jedna dávka Hexy by onemocnění nejspíš nezabránila, ale průběh by byl mnohem mírnější

blahova_andrea
11. črc 2013

no vidíš...vy si chcete stěžovat na doktorku, že očkovat nechtěla dřív a tady je spousta maminek, které dělají psí kusy, aby očkovat nemusely a nebo aby to co nejvíce odložily. naše první mudra také očkování odkládala, ale tak u nás k tomu byl důvod. já ji ve 3m stejně vyměnila a někdy po tom 3m jsme naočkovali hexu i se synflorixem. ono je to fakt doktor od doktora a maminka od maminky 😉 to ber kolik je věcí dle doporučení, ale to není zákon, není to vymahatelné...je to pak na zvážení všech zúčastněných a taky různých okolností. myslím, že většina lékařů vážně očkuje až po 3m a ne už na 9týdnech.

dana3262
11. črc 2013

@kolinka76 1.syn ve 4mes a 2.syn skoro v 9mes. Tak jsem to u druhého chtela.

katja77
11. črc 2013

@kolinka76 Hmmm. Nevím. Upřímně, přijdeš mi jako delegátka velké farmaceutické firmy, jež se bojí o své zisky a potřebuje mezi lidmi permanentně vyvolávat strach. Protože očkování je obchod se strachem. Diskutovala bych dál, ale.s jednodenním nickem raději nebudu🙂 Nejsi-li zaměstnanec farmaceutické firmy pak se VELMI omlouvám, ale oni ou proste všude🙂

kolinka76
autor
11. črc 2013

Můj obor je bankovnictví, žádná farmaceutická firma

kolinka76
autor
11. črc 2013

@blahova_andrea máš pravdu, každá máma to má jinak, já jsem odkládala do 4 měs a pneumokoky jsem nedala vůbec

blahova_andrea
11. črc 2013

@kolinka76 já dávala synflorix jen proto, že celá rodina trpíme na záněty uší apod., nebýt tady těch dispozic, tak nedávám zbytečně do toho pidi tělíčka na víc nic. možná až bude větší, tak klíšťata, ale to se ještě uvidí. nejsem zastáncem očkování všeho, co je na trhu.