Když jsem měsíc těhotná, nemůžou naočkovat 2 leté dítě?

loolli
22. dub 2009

ahoj mamíiny, co je na tom pravdy, že když jsem v prvním měsíci těhotenství, tak mi 2 - leté dítě nemohou naočkovat touto vakcínou. Prej by to plodu mohlo ublížit, jedině až po 4. měs. těhotenství????

nissanek
22. dub 2009

nikdy jsem to neslysela a docela se me to tyka, jeste nejsme naockovany a Dr chce ockovat (teda jenom priorixem, bez nestovic) v kvetnu nebo v cervnu a to budu tak 4. mesic,...no asi se ji na to teda zeptam

petka80
22. dub 2009

ahoj holky, já jen vím, že tohle samý psal někdo v diskuzi ohledně chybějící očkovací látky, že je těhu, a proto očkování 1. dítěte odkládá až po porodu.
My byli na očku včera (Trivivac) a dr. mi říkala, že se vlastně ta nemoc v mírné podobě vpraví do tělíčka dítěte, aby si tak vytvořilo protilátky. Existuje tedy asi určitá malá šance, že by dítě mohlo opravdu onemocnět, případně bys to chytila ty ☹

krista
22. dub 2009

Ahojky,
tak naše dětská doktorka ví od začátku že jsem těhotná, ale nic o tom neříkala, nevím jestli si spočítala že v červnu (kdy chce očkovat) už budu dál jak ve 4.měs.? Já sama ještě nevím jestli se rozhodneme pro Trivavac nebo Priorix Tetra, každopádně tam jsou navíc ty neštovice a ty já právě teď mám (dcera zatím ne) takže to by mě až tak neohrozilo. Ale co jsem četla tak nejrizikovější je chytit právě nějakou takovou nemoc do 12tt, kdy nejsou vyvinutý orgány miminka, pak už se s tím tělo lépe popere 😉

loolli
autor
22. dub 2009

no právě kamarádky syna kvůli těhtenství neoočkovaly, odložily to.

krista
19. srp 2009

luckaz. • 1d • Včera ve 22:52
Maminky, nevíte prosím některá, jestli není nějaké riziko při očkování touto vakcínou v případě, že jsem těhotná?

shaula • 2d • Dnes v 08:50
Hm, tenhle dotaz bych rozhodně vznesla spíš někam do odborné poradny, ne tady na drbárnu na MK... Zkus se zeptat lékařů např. na http://www.porodnice.cz/prehled-poraden

zuzik03
19. srp 2009

jde tam o ty zarděnky, pokud jste je v dětství neprodělaly a nejste proti nim očkované, tak je lepší první dítě při vašem těhotenství neočkovat a počkat po porodu, zarděnky by mohly způsobit postižení. řešila to známá a gynekoložka jí to velmi důrazně doporučila, aby určitě počkala, dítě může po očkování slabé zarděnky prodělat, sice se tvrdí, že to po očku není infekční, ale proč riskovat...

luckaz.
19. srp 2009

maminky, moc díky, Shaulo, určitě na poradnu písnu 🙂 . Zatím jsem se s naší dr. domluvila, že počkáme až po prvním trimestru s tím, že já i ona ještě zapátrá a zkusíme zjistit nějaké bližší info, jestli to nebude lepší odložit až po porodu.Můj gynekolog mi zase řekl, že pokuď jsem zarděnky jako dítě prodělala, není se čeho bát s tím, že se v průběhu těhotenství zjišťují také protilátky z krve. Ale v tomto případě nechci nic ponechat náhodě 🙂

zuzik03
19. srp 2009

lucko a tys je prodělala ? jestli ano, mělo by to být ok 😉 to vyšetření na protilátky není úplně standardní, tak ať na to tvůj dr nezapomene 😉

luckaz.
19. srp 2009

Zuziku03, mamča mi říkala, že jsem je prodělala (očkovaná nejsem), ale naše paní doktorka mi říkala, že tato nemoc je lehce zaměnitelná s jiným onemocněním (např. pátá nemoc) a že by na toto tudíž nespoléhala 😒

susik77
19. srp 2009

ahoj, tak my jsme odkladali ocko priorixem kvuli mujmu tehotenstvi. Domluvili jsme se s detskou dr., ze zaockujeme po porodu. Akorat ted premyslim, jestli nebude riziko ockovat malou kdyz budu v sestinedeli...Co myslite?

reruna
19. srp 2009

Ahoj, my jsme sice neměli priorix, ale klasickou vakcínu proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím..... a byla jsem v 9 tt, dětská dr. i gynekolog to věděli a neměli s tím žádný problém, prý to nemůže v žádném případě plod ohrozit, tak ted jsem celkem vyděšená, že tu píšete, že se to nedoporučuje, ale už se stalo.... syn neměl po očkování žádnou reakci, ale za dva týdny by měl jít na druhou dávku, to budu těsně před porodem, myslímte, že by to mohlo ještě nějak ohrozit mimi?. Já jsem třeba příušnice ještě neměla....

reruna
19. srp 2009

jo a proti zarděnkám očkovaná jsem, za nás už se to dělalo povinně

zuzik03
19. srp 2009

reru, jde tam o ty zarděnky, ty můžou plod zdeformovat stejně jako toxoplazmoza a nějaké další dvě nemoce, to ostatní myslím neva. jestli jsi očkovaná, tak se nic neděje, neděs se, zvlášť když žádná reakce nebyla 😉

susik, tam bude jediné riziko, aby to malá nechytla od velké, ale jestli bude kojená, dost to pomůže a vůbec žádná reakce být nemusí, hlavní nebezpečí jsou prostě zarděnky v těhotenství, ale víc ti řekne pediatr.

romankav
20. srp 2009

Priorix tetra se nedoporučuje, protože na rozdíl od priorixu obsahuje živé viry neštovic, které se mohou z očkovaného dítěte teoreticky přenést na jinou osobu. V případě, že je žena těhotná a neměla v životě neštovice, volila bych očkování priorixem, ne priorixem tetra. Virus neštovic prochází placentou a v začátku těhotenství může způsobit postižení dítěte.

lena27
26. srp 2009

my jsme byli dnes na očkování, ale jen priorix, a není problém, ještě se na to radši někde ptala. ale říkala, že když jsou tam ty spalničky tak by to problém byl a neočkovala by

zdenkapo
27. srp 2009

ahoj všem,také řeším tento problém,jsem na začátku těhu a syn má jít na přeočkování proti spalničkám,zarděnkám a příušnicím. Dívala jsem na www.porodnice.cz a tam MUDr.Koucký-porodník odpovídá na tento dotaz a odpovídá,že to vůbec nevadí. Ikdyž si poradny tohoto pana doktora vážím, stejně si nejsem jistá,zda nějaké riziko existuje. Ptali jste se na to gynekologa i pediatra?

reruna
27. srp 2009

zdenkapo můj gyndr. si nebyl jistý, dětská dr. naprosto vyloučila jakoukoli možnost, že by to nějak mohlo vadit - teda myslím ta klasická vakcína spalničky, příušnice a zarděnky.

romankav
27. srp 2009

holky,vadí hlavně neštovice, protože ty jediné se mohou z očkovaného dítěte přenést (už byly zaznamenané takové případy). Viry spalniček, příušnic a zarděnek se z očkovaného dítěte zatím na nikoho nepřenesly (vylučují se sice na sliznci, ale zatím nebyly takové případy popsány).

zdenkapo
27. srp 2009

no,ale vy byste riskovali? já nevím,právě,když si ani někteří lékaře nejsou jistí 😖 a nevíte ja k by to moc vadilo,kdybychom to přeočkování odložily po porodu? zda by byl syn chráněn?

reruna
28. srp 2009

zdenkapo zeptej se pediatra, ale myslím, že jak uplyne ta určená doba, tak už chráněný nebude a budete pak po porodu absolvovat obě očkování znovu, i tu první dávku

reruna
28. srp 2009

musíš zvážit, co je větší riziko, jestli už malý chodí hodně mezi děti, tak by bylo horší, kdyby některou z těch nemocí chytil neočkovaný a ty v jiném stavu od něj třeba, myslím, že při tom očkování je riziko menší než minimální

shaula
28. srp 2009

Zkus se mrknout sem: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm Píšou tam, že maximální doba mezi jednotlivými dávkami je 3 - 5 let. Je to ovšem napsáno dost odborně, takže pokud to svým selským rozumem chápu dobře, můžeš klidně s očkováním počkat až po porodu. Druhá věc je, jestli stejné riziko přenosu nebude i na novorozence... (pokud tedy vůbec nějaké riziko je). Pročti si část "Upozornění", tam píšou o přenositelnosti vakcinačního viru, upřímně řečeno tomu rozumím jen částečně, ale tvoje doktorka ti to určitě přeloží do srozumitelného jazyka🙂

zdenkapo
28. srp 2009

no tak odložit to očkování by šlo asi, ale prostě až půjdu ke své gyn.tak se s ní poradim a když řekne ,že to nevadí,tak se jěště zeptám pediatričky a podlo toho se zařídim. Myslim, že takových maminek je víc než dost,protože sousta z nich čeká druhé dítě kolem druhého roku pprvního dítěte,tak snad s tim májí lékaři zkušenosti 😒

romankav
28. srp 2009

zdenkapo: já bych ti radila nechat přeočkovat syna Priorixem (ne Priorixem Tetra) a pak ho můžeš nechat naočkovat proti neštovicím později - vůbec nic tím neriskuješ. To riziko přenosu je opravdu minimální, ale náhoda je blbec.

zdenkapo
29. srp 2009

romankav- syn byl očkován normálně trivivacem a přeočkován bude také tím,takže v tom neštovice nejsou,ale ty tři viry jsou také dost nebezpečné,no uvidím co mi řekne mudra

romankav
29. srp 2009

zdenkapo: jsou nebezpečné, v případě, že je chytí těhotná žena. Ale od naočkovaného dítěte (s normální imunitou) se tyto nemoci na dalšího člověka nepřenesou (i když je to živá vakcína).

krista
29. pro 2009

citronek • Včera ve 21:34
Ahoj, i když si myslím, že je to naprostá hloupost, tak mi to nedá. Moje kamarádka mi říkala, že ji doktorka odmítla očkovat Priorixem její dvouletou dceru, protože ona sama je těhotná. Jelikož já jsem také těhotna a za dva týdny mam jít se svou dvouletou dcerou na očkování Priorixem, tak mě to hlodá. Slyšela jste některá o tom?Díky za názory

minea
29. pro 2009

Není to hloupost. Priorix je živá vakcína a očkování by se skutečně mělo odložit, až bude mít matka ukončený první trimestr. Potvrdil mi to gynekolog. Nevím, nakolik je tam reálné ohrožení, ale logicky v době, kdy se vyvíjí plod je nerozumné vědomě se vystavovat potenciálním rizikům.

jita127
29. pro 2009

ahoj, i my jsme byli na očkování a já jsem byla již těhu a když jsem se ptala na gyndě, tak mě doktor ujistil, že to není problém a nemám se čeho obávat.Dneska jsem byla na UTZ vše je ok, takže myslím, že co doktor to názor. Já jsem o svém těhu v té době jen tušila, 100% jsem to nevěděla, ale co dělat, když jsi na začátku a ještě o těhu nevíš?