Klíšťata, očkování. Pro nebo proti?

zuzibuzi
30. kvě 2022

Holky poraďte uvažujeme o očkování kluků proti klíšťové encefalitidě ....pro a proti ...co si myslíte. Diky

janina228
30. kvě 2022

Taky zvažuji,ale až budou děti jezdit někam samy (tábory a tak.. prostě kde si je každý večer sama nezkontoluji).

antoinet
30. kvě 2022

Zápory nevidím, je to ochrana proti vážné nemoci a díky za ty dary vědy.
Pro děti obecně je důležitější očkování rodičů (dospělí mají vážný průběh, časté následky a třeba rok trvající neschopnost postarat se o děti), děti mívají lehčí průběh, ale i tak je pro ně očkování přínos.

kkacca
30. kvě 2022

Teď jsem nechavala 2,5 letyho, jsme cele dny venku a jdou po něm..

tynka9
30. kvě 2022

Mám naockované děti 4,5 a 3 roky, jsme i s manželem. Naše děti jsou schopné chytnout 10-15 klíšťat za sezónu a za ty nervy mi to nestojí. Jestli klapne vakcina na boreliozu, jdeme do toho taky.

mourovatakocka
30. kvě 2022

@zuzibuzi Nejsem úplný fanda do očkování, děti mají jen povinné, ale klíšťovku jsem starší dceři nechala píchnout. Klíšťata na ni jdou děsně 😒

janina228
30. kvě 2022

Akorát úplně čistě z mé zvědavosti - přijde vám, že na očkované děti klíšťata tolik nejdou? Já totiž jsem očkovaná a přijde mi, že na mě jdou snad víc než předtím 🙈

malanoha
30. kvě 2022

Nedáváme. Na nasi rodinu nejak nejdou... Jsem snad nikdy v zivote nemela klíště a moje deti taky ne 🤷 A to nebydlime nikde v betonove dzungli a chodime do prirody casto...

nazka
30. kvě 2022

@zuzibuzi já teď nechala očkovat pětiletou dceru, dospělí jsme také všichni. Po tom, co jsem viděla mladou paní s encefalitidou, je to pro mě nutnost.

zuzaaaaa
30. kvě 2022

My jsme s muzem ocko, dcera pujde letos na podzim. Bude ji letos 5. Dr. doporucila idealne kolem pátého roku.

zuzibuzi
autor
30. kvě 2022

Super holky diky

goovana
30. kvě 2022

@zuzibuzi teď jsem nechala naockovat dceru má 2.5 roku a za mě dobra volba

tynka9
30. kvě 2022

@janina228 já jsem cítila velký rozdíl u sebe. Před očkováním klíště pomalu po každém pobytu venku (i procházka po zarostlé zahradě), po očkování 1-2 za sezónu. Poslední roky už jich mívám zase víc, lae určitě méně, než bývalo před očkováním. U dětí nějaký extra efekt nevidím, letos už jsem zase nějaká tahala 🙈

janina228
30. kvě 2022

@tynka9 díky za názor. Já byla nedávno na přeočkování a už jsem stihla klíště mít.. jako aby nedošlo k mýlce - jsem za očkování ráda, mám známého co encefalitidu měl a rozhodně bych nic takového nechtěla zažít. Jen jsem i tak trochu doufala, že to bude mít nějaký přídavný efekt a klíšťata na mě tolik nepůjdou.. no tak nic,no🙈

rencinka87
30. kvě 2022

Starsi syn je od 3,5 roku v lesni skolce, tesne pred nastupem jsem ho nechala ockovat - vzhledem k tomu, ze do te doby byl schopny si z hodinove prochazky v prirode prinest treba tri klistata najednou, nechtela jsem se nervovat. Jinak na neho jdou neskutecne, po ockovani srovnatelne bych rekla, mozna trochu min.

konidana
30. kvě 2022

@zuzibuzi puvodne jsem chtela deti ockovat, ja jsem od puberty, muj tata mel v te dobe fakt osklivou encefalitidu. Ale nakonec jsem to u deti postupne odkladala. Do mladsiho skolniho veku ( ideal je ockovat mezi 6.a 10.rokem) a ted uz je mozna necham at se naockuji samy az budou chtit. Klíšťata na nas jdou hodne, ale zatim dobry. Dcera sice mela hnusnou boreliozu, ale na to ockovani stejne neni....

vikinkav
31. kvě 2022

Ja mam v planu pred nastupem do skoly. Ted maji tak 1-2 klistata za rok, letos budeme vic u more nez na chalupe, tak jeste vyckavam 😊 Detem je 4,5 a 3 roky.