Kombi očkování s nebo bez neštovic? Co mám koupit?

mamcapavca
12. pro 2012

ahoj,mám dilema,zda koupit kombi vakcínu proti záškrtu,přiušnicím atd + neštovice za 1800kč cca,nebo bez neštovic nechat naočkovat,ta by měla být povinná,syna naočkovaného nemám,má 5 let a stále je neměl,pokud je neostane do 10 let,je prý lepší ho doočkovat,ale samotná vakcína stojí 1500kč cca,no tak právě nevím jak to udělat a váhám,zda dceru nechat naočkovat nebo čekat jako u syna???nějaký názor ?!

vendullka
12. pro 2012

A chodí malý do školky? 😉 Já jsem teda proti očkování neštovic a nejlepší bude, když je bude někdo v okolí mít zajít na návštěvu 😀

shirilove
12. pro 2012

Neštovice jsou dětská nemoc a je lepší když sí jí opravdu prodělají než pak trtnout v dospělosti, kdy je průběh o mnoho horší! A očkování není doživotní, musela by se pořád doočkovávat..takže souhlas s vendullka uspořád neštovicovou párty 🙂

kukuiii
12. pro 2012

Ahoj, já jsem očkování kombi i s těma neštovicema dala, zaplatila jsem 1700 za jednu dávku (takže tři a půl tisíce za obě), protože jestli si z dětství něco pamatuju, tak to peklo neštovic, měla jsem je fakt šílené a chtěla jsem ji toho ušetřit. A půl roku na to malá neštovice stejně dostala. Sice teda lehounký průběh, všeho všudy asi dvacet pupínků. Doktorka sice říkala, že jsme ji aspoň ubránili od silné varianty nemoci, když i přes očkování byly, ale za ty peníze... Kdybych se měla rozhodnout znova, tak asi neočkovat

mamkamarketa
12. pro 2012

Ja ockovala. Protoze to ockovani chrani i pred pasovym oparem. Kdo ho nezazil nepochopi

ined77
12. pro 2012

já neočkovala a v létě jsem si "vlasy trhala" 😀 ...ale máme to za sebou, bez jizviček a snad navždy.
a asi bych znovu neočkovala, jak vidno i přes očkování lze neštovice dostat byť v menším rozsahu, nicméně už to v těle zůstane a obávám se, že ani proti pásovému oparu v budoucnu to neochrání 😔

amabilis
12. pro 2012

@mamcapavca Pokud necháš naočkovat, musíš počítat s tím, že se očkování v průběhu života musí zopakovat (to ví málokdo). Očkování má účinnost prý tak kolem dvaceti let. Pokud si to naočkovaný člověk neohlídá, pak může být v dospělosti nemile překvapen a zvlášť holka, kterou maminka nechá naočkovat v roce a kolem dvacátého věku a déle se předpokládá, že založí rodinu. Pak je to očkování řádně kontraproduktivní a spíš na škodu. Neštovice ohrožují hlavně těhotné a pak samozřejmě v dospělosti mají horší průběh. Mně osobně tedy přijde lepší, když si neštovice prodělají a získají tak nejspíš doživotní imunitu (ani to ovšem není stoprocentní) a pokud ne, tak bych tak v deseti, dvanácti letech nechala udělat krevní testy a pokud by děti neměly protilátky, nechala bych je naočkovat s tím, že si prostě musí do konce života hlídat termíny (jako je to u tetanovky...)

Jiak info ohledně očkování tady: http://www.vakciny.net/budoucnost/vzv.html

jandl
13. pro 2012

@mamcapavca Děti jsem nechala nakazit planýma neštovicema.Jaký má nemoc průběh,záleží na imunitě každého jedince.Proto je lepší imunitu přirozeně podporovat-neočkovat vakcínami plnými svinstva,dbát na zdravou životosprávu....Příležitostí nakazit děti bylo víc.Spočítáš si,kdy nemoc propukne,popř. si koupíš včas homeopatika.Mé atopické dítě to odneslo hůř než to zdravější,u kterého jsem navíc dala homeo.

mamcapavca
autor
15. pro 2012

no prvě že jsem se synem byla už 2x na návštěvě a nic pak jsme měla možnost když jsme byla těhu,ale bála jsme se,já osbně je mám za sebou,ale i přesto,e je mám prodělané,mohlo to postihnout miminko,takže jsem to neriskovala,pak se malá narodila a byla další možnost,jenže s miminem,to mi zase dr neodsouhlasila,ted byla minulý měsíc další možnost ,ale prej to taky není vhodné pro roční dítě, aby to náhodou nedostala právě i malá,no jsem v koncích,s takvou právě dřív jak syna v 8-9 letech na nakazím a aot jestli vůbec ve škole se to chytá hůř než ve školce a právě přemýšlím,že se prej po tým 10, roku má nechat očkovata amalou teda asi očkovat nebudu 🙂

mamcapavca
autor
15. pro 2012

děkuji za názory,aspon mám víc tk přemýšlení,já právě vím,že i přes očko může neštovice dostat,ale právě že jen slabota by to měla být,tak jako jsem nechala dceru očkovat rotaviry,páč jsem měla strach,že syn chodí do předškoláčků a doma malý miminko,aby to malá nechytla a neskončila ve špitále ☹ takže jsem oželela 4000 tisíce,naštěstí to nejsou aspon injekce 🙂 ale kapky
no k těm neštovicím,já s eprávě obáám aby o do toho 10.roku chytil no každopádně ted malou očkovat nejspíš nebudu 🙂

julik5
16. pro 2012

Neštovice bych neočkovala, já je v dětství neměla, tak jsem se bála, ale i tak jsem je nedala. Chytli jsme je na jaře, nejdříve mladší 4 roky a pak starší 8 let, já opět nic. Průběh bez problému, jen dva dny před osypáním měli zvýšenou teplotu, jinak nic. Ani se nešrábali, prostě pohoda.