Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kontrola na neočkované dětičky, máte zkušenost?

natalieku
7. pro 2016

Milé maminky,
mám 4 měsíční dceru, kterou nenecháme naočkovat. Několik lidí mi straší, že mi přijde kontrola (sociálka nebo hygiena). Má někdo s tímto zkušenost?
Prosím Vám, nepište mi maminky které si myslíte, že nenaočkování je špatné. Neočkovat je naše rozhodnutí na které máme právo 🙂
Děkuji 😉

luj89
7. pro 2016

@natalieku To jsem nikdy neslyšela... Ale dost pravděpodobně vás nahlásí pediatr a nevezmou vám dítko do školky. Slyšela jsem i o případu, kdy policista nechal dát sobě a manželce pokutu za nenaočkování dítěte jen proto, aby nemohli být dál nijak popotahovaní. V ČR totiž platí, že za jeden prohřešek můžeš být trestaná jen jednou.

kackakastanka
7. pro 2016

@natalieku zatim se muzes u pediatra tvarit, ze chces jen odklad, a toto podepsat, ze by na tebe prisla socialka ci nejaka kontrola jsem nikdy neslysela 🙂

pajula123
7. pro 2016

Prilis "aktivni" pediatr tusim muze nahlasit zanedbani pece,ale pry jsou na socialce vetsinou rozumni a nechaji si vysvetlit. Z hygieny chodi kontrola pediatrum,karty kontroluji namatkou. Slusny pediatr nenahlasi neocko,staci mu podepsany nesouhlas. Aktivni opet nahlasit muze,hygiena pak chce vysvetleni,pry si taky vetsinou nechaji vysvetlit. Teoreticky hrozi pokuta,v praxi se pry nedava. Aspon takto jsem info nasla ja,kdyz jsem hledala pro nas. Do statni skolky by vzit nemeli.

natalieku
autor
7. pro 2016

uff, jsem ráda. Díky moc 😉 se školkou počítáme 🙂

mulgrew
7. pro 2016

@natalieku neočkuješ a přitom nevíš takové základní věci?zvláštní🙄

terkaz
7. pro 2016

Take myslim, ze staci podepsat nesouhlas a nebo odklad. Pediatr je tim padem kryty a nema duvod neco nahlasovat. 🙂

maly_kukolar
7. pro 2016

zaujimalo by ma, co ta vedie neockovat? ja len, ci si si citala ohladom tejto temy aj ine nazory ako len weby podporujuce tvoje domnienky 🙂 pracujem vo vede a zaroven som buduca matka a tato horda neockojucich rodicov vo mne fakt vyvolava udiv a hrozu :(

balounkam
7. pro 2016

O kontrole jsem neslyšela. Ale teď jsem ze svého okolí slyšela o tom, že dítě má obrnu a chtěli po rodičích úhradu nákladů za léčbu v nemocnici. A jinak doklad o tom, že je dítě očkované chtějí i v soukromé školce, aby dítě vzali. Aspoň tedy u nás chtěli.

luciana82
7. pro 2016

aby jste jednou nelitovala.

bylinka36
7. pro 2016

Moje dcerka měla na druhou várku infanrixu takovou reakci, že jsme se shodli na tom, že malou už na nic očkovat nebudeme a prý žádné problémy čekat nemám a že mi ji vezmou v pohodě i do školky, tak já nevím? Po této zkušenosti už další dítě žádné očkování nedostane ani náhodou, radši minimální riziko, že chytne u nás se prakticky nevyskytující nemoci než těžce postižené děti ...

natalieku
autor
7. pro 2016

@mulgrew pro mne nejaka kontrola neni zakladni vec 🙂 pouze jsem se chtela informovat, jestli je to mozne 🙂

mulgrew
7. pro 2016

@natalieku a co o ocku tedy vis, kdyz ani tohle ne?odpoved necekam,ale vzdy žasnu, že se nekdo rozhodne neockovat a vlastne si ani nic nezjisti, jen že je to dnes in, nejit se stadem

natalieku
autor
7. pro 2016

@luciana82 take doufam, ze nebudete litovat 🙂 ale jak uz jsem psala na zacatku "konverzace", prosim maminky, ktere jsou PRO ockovani, at toto nekomentuji 🙂 chtela jsem se vyhnout temto komentarum. Ja respektuji Vase rozhodnti ockovat, tak vy muzete respektovat i to moje 🙂 Dekuji

dancamich
7. pro 2016

Chodím s dcerou k MUDře, které v reakci na hexu málem umřela dcera. Tahle MUDra nikoho do očkování nenutí a nikam nic nehlásí. Já jsem se k ní přehlásila, až když už byla dcera rozočkovaná hexou, takže to nechám doočkovat, ale další věci už do ní cpát nebudu. Sociálkou Tě můžou strašit jak chtějí, ale je jim to prd platné, pokud se o dítě staráš a nežiješ na skládce. Bubáka sociálku posílají i na domporody a nevím o tom, že by někomu z mých známých přišla domů. 🙂

codal
7. pro 2016

Pro některé rodiče je větší strašák riziko onemocnění, někteří se víc děsí rizika nežádoucích účinků. Je fajn, že si o svých dětech můžeme rozhodovat sami, rizika jsou na obou stranách, nikdy vám nikdo nezaručí, že zrovna vaše neočkované dítě nechytne danou nemoc, stejně tak vám nikdy nikdo nezaručí, že vaše dítě nebude mít po očkování vážný nežádoucí účinek. Tak se rozhodujme informovaně a podle svého nejlepšího přesvědčení, stůjme si za svým rozhodnutím a respektujme rozhodnutí druhých. Všechny chceme pro své dítě to nejlepší...
ps. o tom, že by neočkování řešila sociálka nebo hygiena nevím, většinou si pediatr nechá podepsat papír a dál se to neřeší... pokutou se většinou jen straší než že by jí někdo opravdu dostal.

tulikiss
7. pro 2016

@mulgrew a co ma znalost o samotnem ockovani a nasledcich spolecneho s tim ze se pta na to jak to chodi v praxi s tim ze nekdo muze poslat socialku. ona se nepta na vas nazor na ockovani, ani se nepta na to proc ockovat nebo ne. pta se na zkusenost tech co neockovali jak to ve skutecnosti bylo jaka je praxe. jasne teorii si dokaze zjistit z netu, ale tu praxi uz tam nevycte proto se pta. nevim proc mate potrebu na ni utocit, jsme ve svobodne zemi a ona se svobodne rozhodla. proc mate pocit ze mate pravo nekoho soudit.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
rybamrazena
7. pro 2016

@natalieku Na pokutu za neočkování je tam, tuším, nějaký judikát.

kituska
7. pro 2016

Pokutu asi dostat muzete,10tis za kazdeho rodice,ale stava se to velmi zridka..dr.nesmi nikam nic hlasit,je to poruseni lekarskeho tajemstvi,muze na to prijit hygiena,ale jen nahodne pri kontrole....neockovani neni zanedbani pece..stujte si za svym,myslim,ze je cim dal vice rodicu co zacinaji premyslet a zjistovat si co do svych deti nechavaji pichat..tady nejde jen o strach z nemoci,ale o slozeni vakcin..nase deti jsou hodne proockovane,ale rozhodne od predeslych generaci nejsou zdravejsi ;)
Více takovych rodicu 🙂

butterfly79
7. pro 2016

Příspěvek co jsem psala jsem smazala,protože si myslím,že by to bylo asi špatně pochopeno.Já zakladatelku chápu,že nechce nechat dítě očkovat.Pokud budeme mít další dítě,tak ho také nenecháme očkovat.Máme dva syny a ti mají povinné očkování,protože v té době jsme s manželem nebyli tak informovaní jako jsme ted´.Oba kluci mají astma,což může být také následkem očkování,ač nám to nikdo nepotvrdil.V rodině nikdo astma neměl a nemá - jen naši synové.

Nicméně,očkování je pouze farmaceutický byznys.Jen si najděte na netu co všechno očkovací látky obsahují a co necháváme rvát nevinným dětem do těla.
Dyt´ si vemte,že prasečí chřipku,ebolu,virus zika atd uměle vytvořili - a proč?Aby nás lidi vystrašili,vyvolali paniku a lidi se pak předháněli v tom,kdo dřív dostane tamiflu... zase šlo o farmaceutický byznys.A to,že několik desítek lidí zemře - to je jim jedno.Dyt´ jsme přelidnění a oni musejí nějak lidstvo " zredukovat " .
Stačí otevřít oči,informovat se,hledat ... pak se člověk nestačí divit,jak to všechno funguje,jak je to postavené jen na strachu lidí a na penězích.

Ještě tu dám odkaz na zajímavé stránky http://www.rozalio.cz/index.php/aktuality tam je informací spoustu.

Zakladatelce se omlouvám,že jsem trochu odběhla od její otázky,snad se nebudete zlobit a přeji at´ vám vše dopadne dobře.

natalieku
autor
7. pro 2016

Moc vsem dekuji za info i za podporu 🙂😉

z_kopretinka
7. pro 2016

Neslyšela jsem, že by chodila kontrola, ale nenaočkované dítě nejspíš nevezmou do školky. My běžně očkovali, ok když něco nechcete, to je na vás, ale jen by mě ze zvědavosti zajímalo, zda se nebojíte třeba tetanu? Protože bez něj bych tedy svoje dítě nepustila ani na písek.

natalieku
autor
7. pro 2016

@z_kopretinka tetan nechame ockovat v roce 🙂 nam jde o ockovani hexou 🙂

obyvatelka
7. pro 2016

@z_kopretinka proč se bojíte tetanu na písku? tetan je nemoc hlubokých, znečištěných ran, to by vaše dítě muselo mít ránu, do které se nedostane kyslík, a takovou by jste mu asi jen tak bez ošetření nenechala, ne?

z_kopretinka
7. pro 2016

@obyvatelka tetanus není vůbec nemoc jen hlubokých ran, infikovat se dá i oděrkou, nebo kontaminovaným předmětem - např. píchnutí trnem. Písek byl příklad, děti jak víme lezou všude, na vše sahají a já teda neuhlídám na 100%, aby se někde o něco nepíchla nebo neškrábla.

panickatlamicka
7. pro 2016

@luj89 to byla nejaka urban legend. Policie nema pravomoce udelovat pokuty tohoto razu. Jakoze vypsal blocek? 😉😅

panickatlamicka
7. pro 2016

@z_kopretinka jde o to, kde je to pohodlne pro preziti bakterie vyvolavajici tetanus. Coz treba na trnu moc nejde.

panickatlamicka
7. pro 2016

@balounkam kdyby u nas v cr byl ted pripad prenosne obrny, je z toho takovy poprask v mediich, ze by to nikomu neuniklo. Tudiz jsi asi slysela neco jineho.

verusky
7. pro 2016

s tim tetanem je to dobre, to by me nenapadlo 🙂 ja deti naockuji az pred skolkou. ptala jsem se dr., ze bych chtela jen nektera ockovani a rekla, ze zvlast to pro deti neni, jen ty kombinace... nevim, jak primo tetanus.
@natalieku bat se postihu nemusis, v dnesni dobe uz je normalni neockovat 🙂

mulgrew
8. pro 2016

@tulikiss hodně, protože se evidentně rozhodla neočkovat na základe jedné diskuse na netu nebo strasení nejmenované doktorky, místo toho, aby si vyhledala nějaké info a to není zaležitost jednoho vecera.Když ani neví, jaké nasledky pro ni a dceru neockovaní má(nemyslím ted zdravotní), mám pochyby o tom, že alespon ví, jaké nemoci se kdy ockuji, jak se přenášejí a podobně

Sem začni psát odpověď...

Odešli