Kontrola ramínka po očkování TBC. Proběhla u vás?

sweety777
16. bře 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak u vás probíhala kontrola ramínka - očkování TBC. Nás pozvali do plicní ambulance (konkrétně Moravská Třebová MuDr. Dvořáková). Byli jsme v čekárně s kašlajícíma pacientama. Jeden pán tam povídal druhýmu, že mu našli něco na plících. Byla jsem pěkně rozčílená. Sice nás vzali hned, ale takový malý tvoreček ještě nemá plnou imunitu. Takže teď jen doufám, že jsme tam nic nechytli. Nevím, proč nemají vyčleněnou, třeba jen půl hodinu, pro malý prcky.

petra.a
16. bře 2010

ahoj, my sme neboli na ziadnu kontrolu na plucnom, iba sa nam na to pozrela detska. Mal to zahnisane, ale to je vraj uplne normal. A este teraz tam ma cervenu bodku, tak sa na to musim spytat, zda je to OK.

fender
16. bře 2010

ahoj, to slyším prvně, že by to kontrolovali na plicním 😅 standardně to myslím dělá pediatr.... dvakrát to vyhnisalo (normal to je, probíhá reakce a tvorba protilátek), červenou tečku tam má taky, posléze se z toho udělá jizva, co máme na levé paži.

sayast
16. bře 2010

nam kontroloval jen pediatr. pry uz se to ted na plicnim nehlida. ptala jsem se na to

sweety777
autor
17. bře 2010

Tak to se máte. U nás je to jak za starých časů, přišlo předvolání a komentář, že podle jakýhosi zákona se dostavit musíme, fakt děsný... 😒 😠

maktor
17. bře 2010

Ahoj, my měly trochu silnější reakci na očkování. Ale kontroluje to zatím jen pediatrička. Hnisá to a Dr. to musela už 2x vypouštět. Ted už to snad bude lepší. Ramínko musí být úplně zahojený, aby se mohlo pokračovat v dalším očkování, takže nám se to asi posune.

kaca08
17. bře 2010

Ahoj, tak u nás to bylo tak, že nám přišlo pozvání na plicní a zrovna na den, kdy jsem měla jít s malým na očkování k dětské doktorce. Šla jsem k dětské a říkala jsem jí to, prý tam nemám chodit, že malý má jizvičku v pořádku (sama kontrolovala) a prý po očkování to nemá cenu tam chodit, jelikož pokud by ta jizvička byla špatná, tak nás nenaočkuje.

momin
17. bře 2010

sweety777 my sma taky jezdili na plicni.. meli sme dost problemy s tim ockovanim takze sme tam jezdili 7 mesicu.. taky mezi nemocne stare lidi....

achalteke
17. bře 2010

sweety tak to je drsný....fakt jak za starých časů 😠 nám to hnisalo poměrně dlouho a o to později dostal první očkování (cca o 2 měsíce později), ca což jsem byla spíš ráda...pediatra říkala, že ta jizvička může ještě reagovat po prvním hexa očkování, ale nereagovala 😉

mimmix
17. bře 2010

ahoj, to je teda blbý, nás pozvali na konkrétní hodinu a v čekárně ani noha, určitě si to naplánovali, abysme se tam nepotkali s plicníma pacošema. a to jsme okresní město. sestřička změřila jizvičku, prohmátla uzliny, řekla dobrý, zapsala to do očkováku a za půl minuty jsme byli pryč...ale být tebou, zvednu se a jdu pryč. jizvu může zkouknout určitě i dětská, tohle je vážně moc...

michamicha
7. zář 2010

ahoj, chtěla jsem se zeptat za jak dlouho po očkování proti tbc se u děťátka projevila reakce na očkování?

zuzkaaterezka
9. zář 2010

Ahoj maminy, je lepší když jizvičku s kontroluje plicní doktorka má s tím větší zkušenosti. Jizvička by měla být úplně zhojená a klidná. Když by to tak nebylo tak je to špatný a můžou nastat komplikace, když by se pokračovalo z dalším očkováním.

hanule05
9. zář 2010

@michamicha taky by mě to zajímalo. U starší dcerky si to nepamatuju. Mladší dcerka má už 4 měsíce a furt nic.

michamicha
9. zář 2010

@hanule05 tak jsem se o tom bavila s dalšíma maminama a ten "pupínek" co se malému objevil na levém ramínku, je skutečně po tom očkování 😉 takže u nás se to projevilo už ve 3 týdnech 🙂

bufina
9. zář 2010

Já ten jejich systém kontrol nějak nechápu. S malou jsme na kontrole na plicním byly. Naštěstí až odpoledne, kdy tam už nikdo nebyl. Sedět tam s malým mimčem mezi tuberákama, tak se zbalím a odejdu. A u malýho žádná pozvánka nepřišla. Pořád se mu ale to ramínko nechtělo hojit, doktorka kvůli tomu odkládala očkování, takže ještě teď skoro v devíti měsících žádný nemáme, ale máme přijít po polovině září, že to už minule vypadalo dobře, tak by se s očkováním mohlo začít.

michamicha
30. zář 2010

tak nám už se to hojí, dr. mu to v pondělí v poradně propíchla a vymáčkla, udělal se mu tam krásnej stroupek a teď už to má jen trochu červený a bez toho hnisu, tak snad se to definitivně zahojí 😉

bufina
1. říj 2010

Nám očkování opět dr. odložila, pořád se jí tam něco nezdá. Sem se jí ptala proč to vadí, že to ramínko není úplně zahojený, tak mně vysvětlila že by to mohlo začít znovu hnisat, další očkování by se muselo zase o pár měsíců posunout a to první by bylo k ničemu a muselo by se to opakovat od začátku. Tak snad do roka aspoň pvní očkování mít bude. A vzhledem k tomu že mu je už skoro 10 měsíců, tak už dostane jen 2 dávky Prevenaru. Taky je to k něčemu dobrý, když se to tak odkládá 🙂

dana3262
1. říj 2010

Tak my jsme prisli do cekarny , kde byl citit kour a na dverich bylo INJEKCNIMA JEHLAMA (to jsem si s udivem i vyfotila) pripichnuto "silne zabouchat". Ordinace byla citit kourem o neco vic. Doktorka malymu prohmatala (zkousela vymacknout) tu jizvicku. Mela DLOUHY RUDY NEHTY, coz bylo fakt nechutny. Buh vi, co mela za nima. Prohulena karcinogenni baba rekla, ze mame prijit za tyden, ze se jizva jeste nevycistila a ze se to vstreba a nebo vyleze. Po tydnu rekla, ze uz je to dobry, zapsala to a ze muzem dal ockovat hexa. I ja jsem poznala, ze to NENI JESTE DOBRY a hexa posunula. Vylezlo to az asi za dalsich 14 dni a asi az za dalsi mesic jsem nechala ockovat tu hexa. Bylo to na poliklinice na Brevnove v Praze 6. Hnus, hnus, hnus! Takze vysledek je, ze mame razitko v ockovacim prukazu.