Které vakcíny je možné dítěti naočkovat?

martinka2014
26. kvě 2014

Maminky, prosím poraďte…Které vakcíny je možné dítěti naočkovat? a které jsou povinné a hrazené? děkuji moc

martinakl
26. kvě 2014

Já bych dala maximálně jen povinné a co nejdéle. "Povinné" jsou Hexa a Priorix.

eficenka
26. kvě 2014

naočkovat můžeš všechno, nebo nic...
povinné "není" žádné - dle zákona, dle vyhlášky hexavakcína ( ale dá se nahradit šetrnější př. pediacel, HIib ) a priorix - ale také není určeno do kdy se má naočkovat...

ange_de_la_morte
26. kvě 2014

Ahoj, k tématu očkování tu bylo napsáno již hodně. Takže ve zkratce - povinné očkování jsou : Hexa vakcína ( 6 nemocí) a MMR . Pak je na trhu velké množství nepovinných vakcín - př. Synflorix, Rotarix, Prevenar, klišťovka, chřipka, .... Povinná očkování jsou plně hrazené pojišťovnou, nepovinné si hradíš sama, nebo na některé přispívají pojišťovny ( to už je různé) . Je toho hodně. Každý by si měl ale zvážit pro i proti očkování. My jsme po spoustě a spoustě prostudovaných informací dospěli k závěru, že rizika plynoucí z očkování převažují nad případnými klady. Takže Hexa vakcínu nemáme doočkovanou , MMR očkovat nebudem a z nepovinných rovněž nic.

anetka1701
26. kvě 2014

@martinka2014 pojišťovna tuším hradí i některé nepovinné. Obecně - očkuje se hexa (povinná), prevenar (nepovinný, ale někde se dá tuším hradit taky pojišťovnou) - na pneumokoky. Pak je Rotarix (rotaviry) stojí 1 dávka chlup pod dva tisíce a pak Priorix (povinný). To je obecně vše. O škodlivosti nebo neškodlivosti bych tady asi nediskutovala, ráda odpovím soukromě, nebo tu jsou specializovaná fora :o) Ale jsem neočkovací matka, moje dcerky mají jen naprostej povinnej základ a i ten odkládanej a osekanej...

gepe
26. kvě 2014

@martinka2014 ahoj, my dali nepovinny Rotarix - jiz 2x se nam to rozhodnuti vyplatilo. Povinnou Hexu a Prevenar13 - placena obdoba Synflorixu. Rotarix 2 davky, jedna davka necelych 1200,-, Hexa hrazena pojistovnou, Prevenar13 jedna davka necelych 500,- jinak jsou myslim tri. Maly je 9mesicu, dalsi ocko az v roce a pul.

hojda
26. kvě 2014

@eficenka Můžu se zeptat na tu šetrnější Hexu? Malého čeká přeočkování v 5 letech, je možné i tady nějakou šetrnější variantu? díky

anetka1701
26. kvě 2014

@hojda jmenuje se to pediacel. Není tam žloutenka (já bych v 5ti letech osobně žloutenku spíš dala, pokud bych očkovala).

hojda
26. kvě 2014

@anetka1701 Aha, takže tam jen chybí ta žloutenka a tím je to šetrnější?

eficenka
26. kvě 2014

@hojda

@anetka1701
v 5 ti letech ne epřeočkovává hexavakcína, ale jen DiTiPE - záškrt, tetanus, černý kašel...
dle mého nejšetrnější je naočkovat pouze tetanus ( momentální vakícny na trhu proti černému kašli sou neúčinné a záškrt je nebezpečný pouze u miminka... takže za mě očkovat na čk a zášktrt naprostá zbytečnost.)
a žloutenka ještě větší zbytečnost- ale ta se v 5ti letech neočkuje u nikoho

anetka1701
26. kvě 2014

@hojda mělo by tam snad být i méně hliníku (či co)... Já se tím tolik nezabývala, dala jsem 2 dávky hexy, s třetí váhám a spíš asi dávat nebudeme...

anetka1701
26. kvě 2014

@eficenka aha, to jsem nevěděla. Děkuju za info :o)

katyxq
26. kvě 2014

https://www.modrykonik.cz/ockovani-deti 😉 (po našich zkušenostech uź nehodlám očkovat nic, ono i to povinné je vlastně jen "povinné")

hojda
28. kvě 2014

@anetka1701
@katyxq A co třeba tetanus, proč se přeočkovává v 5 letech, tak vydrží očkování 10 let? Mám z očkování čím dál větší respekt, ale jsem ve stádiu bojím se očkovat, bojím se neočkovat.-(. Není třeba nedat tetanus až moc rizikové? Děti mají pořád nějaké úrazy a bebíčka, tak mám strach☹.

kajalka
28. kvě 2014

@hojda Tetanové bakterie nezačnou produkovat toxiny v mělkých ranách s přístupem kyslíku. To by si dítko muselo vrazit nějaký tenký a hodně znečištěný předmět hodně hluboko a buď ho tam nechat a nebo by se rána musela hned uzavřít. Takže pokud by se něco takového stalo, je možnost píchnout dítěti tetanovku. Dělat preventivní opatření očkováním, když navíc nevíš, zda si dítě ty protilátky opravdu vytvořilo, je fakt zbytečnost.

hojda
28. kvě 2014

@kajalka A jde přeočkovat i bez toho tetanu? švagrová něco říkala ,že ano...

kajalka
28. kvě 2014

@hojda Myslím, že bivakcína záškrt-černý kašel asi u nás není, to bych fakt kecala. Nicméně ani vakcíny proti čk nejsou účinné, 86% nakažených je očkováno. No a poslední případ záškrtu byl na našem území v r. 1995.

hojda
28. kvě 2014

@kajalka Já bych asi plašila při každém odření a na tu tetanovku bysme asi stejně jeli brzo ☹ .

anetka1701
28. kvě 2014

@hojda tetanus dětem asi dám (náhoda je blbec), dospělejm se u nás doma neočkuje :o) Člověk moc dobře ví, co se mu stane a pokud by se stalo něco s rizikem tetanu, stejně dostaneš tetanovku i u doktora - tak bych tam prostě šla... Přemýšlela jsem to stejně udělat i s dětma, ale pořád jsou tu výlety s prarodičema, škola v přírodě a ta - a já sice vím proti čemu jsou moje děti očkované a hlídám to, ale třeba učitelky nemusí...

martinka2014
autor
31. kvě 2014

děkuji moc za odpovědi. a záleží na pojišťovně nebo to proplácí všechny stejně? mám 211