Lze odložit Prevenar 13 na později?

evahubackova
10. říj 2012

Moje dcerka 2 měsíce už dostala hexu a rotareq. Chtěli by jsme dát i prevenar, ale později ať nemá všechny najednou. Může se dát prevenar později....kdy? Očkovacím schématům nerozumím. Děkuji za rady 🙂

oli26
10. říj 2012

Čím později ho das tím méně dávek díte dostane tj. budes očkovat po pul roce dostane jen 3 atd. 😉 Ale je to dost zbytečná vakcína 😉

palomitacheca
10. říj 2012

@evahubackova my přemýšleli, že necháme syna naočkovat až po 2 letech, to už se dává jen jedna dávka. Ale zatím se k tomu nemáme. Do školky nechodí, do kolektivu taky moc nechodí, tak nám to zatím důležitý nepřijde. Dceru taky očkovat nenecháme, aspoň zatím určitě ne.

luthien.k
10. říj 2012

@evahubackova zbytečná vakcína...

evahubackova
autor
10. říj 2012

Nevím...mám strach, že když nebude očkovaný a chytne to budu si to strašně vyčítat :(

oli26
10. říj 2012

@evahubackova chytnout to muže i kdyz bude naockovany 😉

andulkaavetrelec
10. říj 2012

@evahubackova účinnost vakcíny je jen 70 procent, je to jen proti 13 nejčastějším sérotypům pneumokoka (je jich 90), ročně umírají cca 2 děti do 5 let (ale jestli byly nějak jinak nemocné, nebo nedonošené, oslabené, apod., to se nikde nedočteme, tj. 2 z 500 000 dětí), masáž reklamou veliká, my dáme pneumo23 jako u prvního syna až ve dvou letech

katyxq
10. říj 2012

@evahubackova - souhlas s @luthien.k , zkuste si pro začátek přečíst třeba toto http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_pneumo.htm 😉 .

lucifereeek
10. říj 2012

určitě jde, ale pak to stojí o hodně víc, pokud jsou všechny tři dávky očkovány do 7.měsíce tak na to přispívá pojišťovna, jinak ne. Prevenar bych dala, rotarix určitě ne, což mi potvrdila i dr.

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra