Lze odložit Prevenar, když už byla 1. dávka?

kajjinka
24. dub 2013

Ahoj, byli jsme v 3m naočkováni Hexou a Prevenarem, doktorka mi tvrdila, že musí zároveň, jinak by mi prý pojišťovna dávku nezaplatila...neměla jsem v tu dobu argument proti :(, měla jsem si to zjistit předem. Jak je to ve skutečnosti? Díky

blahova_andrea
24. dub 2013

souběžně je teda dávat rozhodně nemusí, nějaké omezení věkem dítěte tam u každé té vakcíny je, ale rozhodně to není tak, že musí naočkovat hned ve 3m a ještě v kombinaci, aby to měla proplacené. to si jen prostě lékaři zjednodušují

kajjinka
autor
24. dub 2013

@blahova_andrea to mi je jasné, ale potřebuju mít v ruce nějaký papír, takže asi zajdu na pojišťovnu?

blahova_andrea
24. dub 2013

@kajjinka tak z tama bys to měla mít z první ruky 😉

mochenkaa
24. dub 2013

@kajjinka pribalovy letak hexy primo nedoporucuje ockovat hexu a neco jineho. Nebyly totiz zjistovany vedlejsi usinky pri kombinaci vice vakcin. Tot odborne, z reakci deti na kombinaci vice vakcin je to taky dost des. Normalne dr omlat o hlavu pribalak hexy. Pojistovna s tim nema co delat. Mam pocit, ze prevenar snad musi zacit ockovat do 5m kvuli proplacenosti jinak by sis to musela zaplatit sama. Ale kazdopadne neni pravda ze to musi spolu. Naopak by nemela. Jen pro dr je to takto jednodussi. Ovsem pro miminko je to zahul naprosto neskutecny. Trvej si na svem 😉

betysek
26. dub 2013

Mám doktorka dala ve 3 měsících jen Synflorix. Ve 4.měsíci druhou dávku Synflorixu a Hexu a pak už zase samostatně...Říkala, že dává raději Synflorix, protože je od stejného výrobce jako Hexa a lépe se ty vakcíny snáší....Pojišťovna zaplatí očkování na pneumokoka, když se dá první dávka do 5. měsíce a 3. dávka do 7. měsíce....

lajla
5. lis 2013

@kajjinka tak to je pekna blbost 😒 dr vymen