Lze z očkování chytit nemoc?

denousek
25. dub 2008

ahoj holky mám na vas takovej asi blbej dotaz ale neda mi spát....lze z očkování chytit tu nemoc prosti které je mimi očkované??např ted prevenar a pneumokok....v injekci je preci mala davka nemoci ktera se pichne do tela a clovek si pak tvori imunitu ne??zakoupila jsem prvni prevenar,2.5.ho jdeme naockovat ale mam strach zda to malej spis nemuze z toho chytit..prosim vase nazory i zkusenosti dekuji

mikca
25. dub 2008

denosek většina vakcín je dělalná s oslabenými breberkami té nemoci proti které se očkuješ...a nic nedostaneš...a není v tom malá dávka ale oslabený virus který tu nemoc vyvolává...takže imunitní systém si s tím poradí..takže neměj strach 🙂

jasminke
25. dub 2008

Ano, je to mozne. Vakcina funguje laicky povedane tak, ze virus v malej forme sa dostane do tela, a po urcitu dobu v tele koluje.. Ked sa clovek dostane do stretu s virusom, proti ktoremu je zaockovany, nie je tento clovek pre virus az taky lakavy, leno clovek uz infikovany je. Ked si ale virus povie, ze mu to nevadi, spravidla nastava dvakrat taka silna reakcia a vynimocne tazky priebeh choroby. Je to mozne pozorovat u ludi ockovanych proti chripke. odporucam Ti precitat temu mnou zalozenu temu Hexavakcina - rizika ockovania. Je tam aj odkaz na slovenske obcianske zdruzenie proti ockovaniu, v predstavenstve je lekar.

mikca
25. dub 2008

myslím že riziko je tak minimální, že není třeba strašit dvakrát tak silnou reakci apod..denousek si už vakcíku koupila..takže předpokládám že očkovát mímo dá....já jsem o žádnem podobném případu neslyšela...takže denousek klid fakt si myslím že se není čehobát... 🙂

lenkabu
25. dub 2008

Já ymslím že nemoc z očkování chytne jen dítě kt. má velmi oslabenou nebo žádnou imuitu....Vojtíškovi jsou už 4 měsíce a dávno by se to projevilo,tak bych se nebála 😉

stenli
25. dub 2008

musím zareagovať- z vakcíny Prevenar proti pneumokokom dieťa nemôže 🤐 🤐 v žiadnom prípade ochorieť, nakoľko vakcína neobsahuje nijaký živý ani oslabený bakteriálny ani vírusový mikroorganizmus- obsahuje iba polysacharidové antigény pneumokokov- to je iba malá časť ich tela- tvrdiť, že z toho môže dieťa ochorieť je podobné tvrdeniu, že vás zobne mrazená kuracina zo supermarketu- asi tak 😀
Hexavakcína obsahuje jedine oslabený kmeň baktérie Hemophilus influenzae, ktorý je prichytený na povrch tetanického anatoxínu a tým pádom je inaktivovaný- prečítať sa to dá v príbalovom letáku.

denousek
autor
25. dub 2008

dekuji moc za nazory jojo vakcina uz je koupena jenze dybych se dovedela ze malymu po ni neco hrozi radsi ji za 2tis hodim do kose...

bambusko
25. dub 2008

pneumokoky su bakterie a nie virusy, virusoveho povodu je chripka. myslim, ze benefit z ockovania vysoko prevysuje rizika, resp. neziaduce ucinky sposobene ockovanim. kazdy ma pravo sa rozhodnut, ale tiez sa mi nepaci strasenie poukazovanim na zopar vynimocnych pripadov. zivou vakcinou sa ockovalo jedine na lyzicku proti detskej obrne, ale aj to uz je dnes inak.

lendy1
25. dub 2008

tady je vše popsané, co se týká vakciny proti pneumokokům včetně nežádoucích účinků, které jsou minimální 😉
http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/penu...

Toto je přímo z Prevenaru:

Jak působí očkovací látky?
Imunitní systém je přirozená obrana těla proti vlivu cizích organismů, jako jsou bakterie, viry, houby a paraziti. Lidé onemocní, pokud jejich imunitní systém nemůže v dostatečné míře bojovat s cizími organismy. Očkovací léky jsou medikamenty, které lidi chrání před určitými nemocemi. Vyrábějí se z oslabených nebo usmrcených infekčních organismů, ale také z částí takových organismů.
Pokud je tedy člověk očkován (nebo „imunizován“), má jeho organismus možnost „vyzkoušet“ si nápor choroby prostřednictvím očkovacího kmene. Tento „nácvik“ je doprovázen tvorbou ochranných bílkovin zvaných „protilátky“, které při prvním setkání s pronikajícím cizorodým činitelem tento organismus zničí. Některé očkovací látky napomáhají imunitnímu systému pamatovat si na konkrétní agens dokonce po dobu několika desetiletí.
Tato „imunologická paměť“ umožňuje obranným buňkám pokaždé a bez časové prodlevy zahájit boj s počínající infekcí. Očkovaný člověk si ani nevšimne, že právě teď obdržel onemocnění, které bývá často závažné, ve formě takzvaného zárodku.

Jak bezpečné jsou očkovací látky?
Dnešní očkovací látky podléhají před svým schválením nejpřísnějším klinickým testům. Každý výrobní krok je přesně kontrolován a prochází kontrolou kvality. Hotové výrobní jednotky (takzvané šarže) jsou přezkoušeny nezávislými státními orgány a do prodeje mohou být uvolněny jen nezávadné výrobky. Přesto jsou očkovací látky léčivy a každý účinný lék může mít i nežádoucí účinky.
V rámci klinických studií (n = 18 168) patřily k nejčastějším nežádoucím účinkům bolesti v místě vpichu, horečka nad 38 °C, podrážděnost, ospalost, neklidný spánek, horší chuť k jídlu, zvracení, průjem a kožní vyrážka.
Rizika se mohou vyskytovat u všech typů očkovacích látek. Přecitlivělost na některou složku očkovací látky, včetně difterického toxoidu, je kontraindikací k podání léčiva. Prevenar neposkytuje 100% ochranu před sérotypy obsaženými ve vakcíně a nechrání před sérotypy neobsaženými ve vakcíně.
Zeptejte se svého lékaře na nežádoucí účinky, které se mohou vyskytovat v souvislosti s očkovací látkou.

emita
25. dub 2008

Moja sesternica dostala po očkovaní osýpky. Preto sa tiež trochu bojím očkovania proti penumokokom. Ešte počkáme...

martina1206
25. dub 2008

Ahojte. Dnes som zistila, že moja dcera má kiahne a potvrdila to aj doktorka, ale predvčerom sme boli v porodnici pozrieť 3-dňové bábo. Môže to dostať také malinké??
A ja som 34 t.t. ale kiahne som mala ako dieťa, tak by som sa nemala báť?
Ďakujem za odpoveď

nensy
25. dub 2008

mi jsme oočkovaný na larigitidu a stejně se nám vrací ale už to není tak strašný jako to bylo 😒

luciia
25. dub 2008

martina 1206, má asi osýpky, nie??
"Dojčatá matiek, ktoré sú imúnne, čiže matky, ktoré ochorenie na osýpky buď prekonali, alebo boli proti nemu zaočkované, sú až do 6. mesiaca života pred infekciou osýpok diaplacentárne chránené, čiže sú chránené protilátkami prenášanými cez maternicu. "
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=121