Má ještě cenu stopnout očkování? Chybí poslední Hexa

nuonuon
11. srp 2013

Chtěla bych se zeptat, jaký je váš názor na ukončení očkování, pokud dítěti chybí poslední dávka hexavakcíny. Švagrová se rozhodla po přečtení různých informací o očkování, že dál již své dítě očkovat nechce. Dítě má zatím všechna očkování kromě MMR a chybí poslední hexa. Reakce zatím žádné neměli, není lepší to hexu doočkovat, když už tři dávky dostali? Nebo ho případně odložit na co nejpozdější dobu? Kdy by to šlo nejpozději doočkovat?

rebelie
11. srp 2013

Tvoje švagrová není ani první, ani poslední, kdo se k informacím dostali až ve chvíli, kdy dítku chyběla poslední hexa a rozhodli se nedat už ani tu. Zda to má ještě smysl je otázkou, kterou si musí položit rodiče. Určitě odmítnutím posledí dávky hexy je dítě ušetřeno dávky hliníku, formaldehydu atd., což úplně bezesmyslu není. Musí si taky položit otázku, zda věří, že očkování k něčemu je a tím pádem, zda má smysl dítě vystavit ještě jedné dávce a zajistit mu tak imunitu proti daným nemocem, nebo zda už v účinnost očkování nevěří, a tím pádem opravdu není jediný důvod dávat dítěti další dávku... Kdy by šlo nepozději očkovat? Podle vyhlášky má být hexa kompletně naočkovaná do 18m, podle výrobce je horní hranicí tuším 2,5 roku, rozmezí od poslední dávky by nemělo být víc než rok (tuším, viz Petráš vakciny.net). Jednoznačné to není, jako nic kolem očkování, je to prostě na posouzení a rozhodnutí rodičů.

katyxq
11. srp 2013

K tomu, co napsala rebelie není co dodat - jen snad doplním odkaz na to, co je a co není považováno za promeškaný termín očkování http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_11....
Naše malá má 3x hexu, 4. dávku nedostala, nedostane a nebude mít ani MMR, měsíce trvalo, než jsme kt omu dospěla a momentálně je můj názor takový, že ruskou ruletu se zdravím svého dítěte dál nehraju, čili neočkujeme.