Mám nechat starší dítě očkovat Prevenarem?

martasek
31. črc 2011

Ahoj, naš malý měl před týdnem čtyři roky, má "jen" základní povinné očkování, já jsem tak nějak proti každému očkování navíc, a teď mi dr doporučila, ať ho nechám před nástupem do školky naočkovat Prevenarem, stačila by jen jedna dávka, ale já se nemůžu rozhodnout. Četla jsem, že nejrizikovější skupinou pro pneumokokové infekce jsou děti od 0-2 let. Co myslíte?

gabka32
31. črc 2011

mi to taky doktor navrhoval... krom základního jsme nechali dcerku (3roky) naočkovat jen tedko proti klíštové encefalitidě. nad Prevenarem jsem přemýšlela, ale nakonec nedáme. Klepu, ale dosud nebyla vážněji nemocná (jen 1xnějaká střevní chřipka a 6.tá nemoc) a to jsme od půl roku chodili na plavání a od 2let navštevuje 5xměsíčně jesle a zvládá to dobře, sem tam donese nachlazení, jinak nic. takže dalším očkováním ji zatěžovat nebudu 😉
mladší dcerka už ale na Prevenar očkovaná je 😵

misahu
5. srp 2011

Ahoj, mám stejný problém, dcera (3,5 roku) jde od září taky do školky a Mudr taky navrhuje dávku prevenaru, jinak má jen základní očkování a vážnější nemoce žádný, prozatím, ťuk, ťuk.. Taky zvažuju, jestli radši naočkovat, nebo nechat být. Mladší dcera je taky už naočkovaná.. 🙂

hanule05
7. srp 2011

Ahoj,
taky jsme to řešili, ale nakonec jsme ji naočkovali proti žloutence. Protože učitelky přece jen děti většinou neuhlídají a nechají jim neumyté ruce (hlavně po použití WC) a dcerka ještě loni (když nastupovala do školky) si dost ocucávala prsty, takže u nás zvítězilo očko proti "nemoci špinavých rukou".