• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mám při očkování dát nekojenému batoleti mateřské mléko?

6. ledna 2014 
Ahoj maminky, mám doma batole (zdravé, 22 měsíců) a novorozence. Novorozence plně kojím, batole už vůbec ne. Batole půjde za 14 dní na očkování, myslíte, že mu mám dát tak dva dny předem a třeba týden po mateřské mléko, že mu to pomůže zdárně očkování překonat (myslím např. bez horečky, mrzutosti, případně horších následků apod.?) Vím, že je MM plné různých protilátek a látek podporujících imunitu, tak by to třeba mohlo pomoct? Jedině odstříkané, aby si zase nezvykalo na prs a nežárlilo na novorozence. Může to mít pozitivní vliv? Co myslíte? Nemůže naopak dostat spíše z MM, které pije novorozenec, průjem? Nebo prostě neuškodí, když už nepomůže? Děkuji.
6. led 2014 ve 13:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, uškodiť nemože, je to len plus. Máš pravdu, materské mlieko je plné protilátok a do určitej miery može zmierniť následky po očkovaní, resp. nežiadúce reakcie - 22mesačné dieťa ale už je prevažne na normálnej strave - pokiaľ by bolo kojené, tak mu materské mlieko pomože aj po psychickej stránke. Keďže kojené nie je, tak tento efekt odpadá, a pokaziť nič nemožeš (pokiaľ teda netrpí intoleranciou laktózy).
Pokiaľ by si chcela vhodnejšiu profylaxiu a aj následné "hasenie" prípadných nežiadúcich reakcií, podľa doporučení dr. Elekovej (v knihe prof. Struneckej Varovné signály očkování) sa podáva týždeň pred očkovaním a týždeň po očkovaní vit C v dávke aspoň 100 mg/kg dieťaťa, rovnaké množstvo omega3 mastných kyselín, 30-50 mg horčíku (tabletu rozpustit na lyžičke vo vode, šťave - doporučujem čo najčistejšie Mg, napr. toto: http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/medicamenta-magnesii-lactici-0_5-tablet-100x0_5-gm/galerie/), zvýšená dávka vitD.
Držím palce.
6. led 2014 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ešte som chcela dodať, že je to len preventívne opatrenie. Nedá sa spoliehať na to, že dítku po očkovaní nič nebude.
6. led 2014 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem kojila 14 měsíců, na všechna očkování měla malá prudkou reakci, vlastně až po ukončení kojení byla po očkování bez reakce, takže u nás to bylo naopak... Ale jestli to má vliv, těžko říct :wink:
6. led 2014 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek