Mám při očkování dát nekojenému batoleti mateřské mléko?

lucka662006
6. led 2014

Ahoj maminky, mám doma batole (zdravé, 22 měsíců) a novorozence. Novorozence plně kojím, batole už vůbec ne. Batole půjde za 14 dní na očkování, myslíte, že mu mám dát tak dva dny předem a třeba týden po mateřské mléko, že mu to pomůže zdárně očkování překonat (myslím např. bez horečky, mrzutosti, případně horších následků apod.?) Vím, že je MM plné různých protilátek a látek podporujících imunitu, tak by to třeba mohlo pomoct? Jedině odstříkané, aby si zase nezvykalo na prs a nežárlilo na novorozence. Může to mít pozitivní vliv? Co myslíte? Nemůže naopak dostat spíše z MM, které pije novorozenec, průjem? Nebo prostě neuškodí, když už nepomůže? Děkuji.

nae
6. led 2014

Ahoj, uškodiť nemože, je to len plus. Máš pravdu, materské mlieko je plné protilátok a do určitej miery može zmierniť následky po očkovaní, resp. nežiadúce reakcie - 22mesačné dieťa ale už je prevažne na normálnej strave - pokiaľ by bolo kojené, tak mu materské mlieko pomože aj po psychickej stránke. Keďže kojené nie je, tak tento efekt odpadá, a pokaziť nič nemožeš (pokiaľ teda netrpí intoleranciou laktózy).
Pokiaľ by si chcela vhodnejšiu profylaxiu a aj následné "hasenie" prípadných nežiadúcich reakcií, podľa doporučení dr. Elekovej (v knihe prof. Struneckej Varovné signály očkování) sa podáva týždeň pred očkovaním a týždeň po očkovaní vit C v dávke aspoň 100 mg/kg dieťaťa, rovnaké množstvo omega3 mastných kyselín, 30-50 mg horčíku (tabletu rozpustit na lyžičke vo vode, šťave - doporučujem čo najčistejšie Mg, napr. toto: http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/medicamen...), zvýšená dávka vitD.
Držím palce.

nae
6. led 2014

Ešte som chcela dodať, že je to len preventívne opatrenie. Nedá sa spoliehať na to, že dítku po očkovaní nič nebude.

zuza01
6. led 2014

Já jsem kojila 14 měsíců, na všechna očkování měla malá prudkou reakci, vlastně až po ukončení kojení byla po očkování bez reakce, takže u nás to bylo naopak... Ale jestli to má vliv, těžko říct 😉