Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

petot
28. led 2012

@luthien.k A uviedol tam tie štatistiky? Od ktorého roku?

mitote
28. led 2012

nechci nic rikat, ale kdyz uz ho tu vidim, petot je proti jakemukoliv ockovani, kdykoliv se tu objevi jakakoliv diskuse na tema ockovani, hned do ni vejde, aby vsem jakekoliv ockovani rozmluvil a povykladal jim, jak na to lidi umiraji...

rozarka65
28. led 2012

@petot snad to ani nechci vědět..... 😠

petot
28. led 2012

@mitote Máš nejakú konkrétnu námietku?

mitote
28. led 2012

@petot ne, jen jsem se tu s tebou setkala uz mnohokrat a je to pokazde to stejne, ockovani je spatne, zabiji deti a vsechny musis zbytecne strasit... ale pokud holky budou chtit, mohou si te v dikusich o ockovani vyhledat

kocicinka
28. led 2012

@petot Asi všichni tušíme, že očkování nebude pro děti "mňamka", ale co s tím? Je to povinné....Myslím, že těžko tady udělají očkování dobrovolné.

petot
28. led 2012

@mitote Aha. Takže zase len argumentácia ad hominem.

Nikde v tejto diskusii som nespomenul, že vakcíny zabíjajú deti. Dokonca som nenapísal ani že "vakcíny sú zlé". Ani nemám dojem, že všetkých prehováram aby neočkovali, iba @anehap som napísal, že pri takomto odkladaní už dávka Priorixu nemá praktický význam. V tomto veku je totiž lepšie, keď dieťa tieto tri choroby prekoná prirodzeným spôsobom a získa celoživotnú imunitu, než ich vakcináciou odsunúť do dospelosti, kedy sú už častejšie komplikácie.

Napísal som len niekoľko ľahko overiteľných faktov. Ale keďže som ich napísal ja, tak aj to Ti zrejme prekáža.

kocicinka
28. led 2012

@petot Můžu jednu soukromou otázku? Ty jsi tatínek, který nechce očkovat svoje děti, má s očkováním špatné zkušenosti, nebo nějaký odborník? Je fajn, kolik toho víš, já se obávám, že asi není v mojí moci a schopnostech si zjišťovat tolik informací. Asi tomu věnuješ dost času, vid?
Bohužel většina informací je v AJ...

petot
28. led 2012

@kocicinka Moje 2 deti mali vážne nežiaduce účinky po očkovaní, s následkami. Máš pravdu, že téme sa venujem niekoľko rokov. Máš pravdu aj v tom, že väčšina zdrojov je v AJ, aj keď mnoho zahraničných informácií už je preložených do češtiny a slovenčiny, napríklad na stránkach rizikaockovania.sk slobodavockovani.sk rozalio.cz ockovanie.org

jaru30
28. led 2012

Já myslím, že @petot nestraší. Jen se snaží ukázat i druhou stranu. Že prostě očkování není tak bezpečné, jak nám všichni papouškují. I my s tím máme blbou zkušenost. A nejsme jediní. U citlivějších dětí může po sobě nechat pěknou paseku 🙄
Ale některé mamky to radši nechtějí ani slyšet, nebo mají pocit, že jejich děcku se to nemůže stát. Tenhle přístup osobně nechápu. Jednou píchnutá vakcína už nejde vrátit.
Očkujte, vy jste odpovědné za zdraví vašeho dítěte, nikdo jiný vám do toho nemůže mluvit. Jen doporučit, poradit. A to s dovolením udělám i já. Před očkováním si o konkrétní vakcíně alespoň něco přečtěte, byť jen příbalový leták, který najdete na netu 😉 A teprve pak se rozhodněte. Třeba zjistíte, že možné komplikace z vakcíny jsou mnohem horší, než by pak způsobila ta konkrétní nemoc.

@mitote však každý má právo tu napsat svůj názor, ať je jakýkoliv 😉.

sisstin
28. led 2012

holky a @petot chtěla bych se zeptat, co víte o očkování proti obrně, která se dává v pěti letech? 😕 Syn měl zřejmě po MMR dost vážné následky, zastavení vývoje na 9měsíců, který jsme pak usilovnou prací doháněli...a má vývojovou vadu řeči, kterou způsobuje poškozená CNS...

do toho MMR to bylo celkem běžné dítě, problémy začly až potom....toho očkování v pěti letech se dost bojím...u případného dalšího dítěte jsem rozhodnutá MMR odmítnout, nebo nechat naočkovat první dávku nejdříve ve třech letech....

romcovaklarka
28. led 2012

@sisstin Ahoj, občas jsem někde náhodou četla, s čím doma bojujete, ale teď mi teprve rozsvítilo, že to máte z očka 😕 Je mi to moc líto 😔 A můžu se zeptat? Předtím jste měli hexu bez komplikací, nebo už něco nasvědčovalo? U nás všechny 3 hexy docela v pohodě, ale já se nějak furt utvrzuju v tom, že se toho MMR dost bojím 😕

sisstin
28. led 2012

@romcovaklarka měl velký problémy s TBC...dost mi tu hnisalo - 2x mi tu v ordinaci doktorka píchala. Šílená zkušenost, krev až na stěně 😠 museli jsme i víckrát na tu TBC stanici 😉 pak hexa v pohodě, to neměl nic...a pak v 15měsících to MMR a to měl reakci teda velkou...horečky, osypky , opuch atd. Jenže bohužel jsem se v tý době o očkování vůbec nezajímala, nenapadlo mě nevěřit doktorovi a něco si o tom zjištovat 😖 pak tu druhou dávku MMR měl, to už jsem měla bobky...ale bez reakce...

a ted nás teda čeká ta obrna...syn je už právě v pohodě - vývojově a tak, blbě mluví..ale jinak jsme všechno dohnali a mám jako strach, aby po tom očkování nebyl nějakej regres nebo zas zástava ve vývoji 😖

sisstin
28. led 2012

@romcovaklarka já jako nemůžu 100% tvrdit, že to je z očkování 😉 ale prostě do tý doby byl celkem normální, jako nebyl nějak napřed nebo tak, ale prostě to bylo celkem běžný dítě....ty problémy právě začli mezi 15-24měsíci...kdy se v podstatě mimo toho, že se naučil chodit, nestalo vůbec nic...stál na mrtvým bodě...pak mezi 2-3to zase dohnal, ale nebylo to jen tak, museli jsme na tom každej den makat...už to prostě nebylo tak, jako u "normálních" dětí, kde jde všechno samo 😖

romcovaklarka
28. led 2012

@sisstin No jasně, to nemůžeš vědět nikdy, co to způsobilo, ale když se to takhle časově shoduje 😖 Chápu, že máš už z očkování strach. My zatím blbou reakci neměli (na hexu - tbc se za nás už nedávalo), ale kdoví proč se toho MMR tak nějak děsím. Nevím, jestli je to jen tím, že moc čtu na netu diskuse, anebo jestli je to nějaká předtucha, ale radši bych to odložila až před školku.

No s obrnou teda nic nevím, promiň, že jsem ti do toho tak skočila. Snad někdo poradí.

sisstin
28. led 2012

@romcovaklarka já právě fakt nemám čas ještě studovat něco o očkování, už takhle furt na netu něco studuju....tak snad někdo zkušenější poradí 😕 🙂

hodně rodičů tvrdí, že mají autistické děti po očkování MMR...jenže to prostě těžko říct. Protože k tomu regresu u klasického DA dochází někdy mezi 15-20měsíce vývoje, takže se to právě shoduje s MMR...ale těžko říct, jestli to je tím nebo prostě to tak u autismu je...

to by chtělo udělat nějakou studii, kolik je autistických dětí mezi neočkovanou a kolik mezi proočkovanou skupinou, aby to mělo nějakou výpovědní hodnotu...

ono už je zarážející, že v dnešní době má nějakou formu PAS každé 100. dítě!!!! a dysfázii (nebo jinou těžkou vadu řeči) cca každé 50.dítě. Ano, je to určitě i lepší diagnostikou, ale i tak se mi přijde, že prostě něco takový výskyt způsobovat musí 😖

petja
28. led 2012

O autismu z očkování jsem i přesvědčená,už i knihy jsou o tom,tudíž předpokládám že i studie proběhly.Ale zas já studiim moc nevěřím,spíš zkušenost,v tomhle z okolí bohužel negativní

sisstin
28. led 2012

@petja on je ten problém, že prostě u toho autismu to tak je (pokud se bavíme o klasickém Kannerova typu), že ten regres je mezi 15-20měsícem. Je pravda, že někteří rodiče popisují, že dítě bylo "jiné" od malinka, mělo problém s očním kontaktem už jako miminko, nereagovalo na hlas a tak... ale většina lidí má do určitýho věku normální dítě, pak přijde ten regres a je to v pytli 😕

u toho atypa je to jiné, tam může být regres až po druhém či třetím roce...a ještě existuje ta dětská dezintegrační porucha...to je hnus největší, dítě může být normální třeba až do docela vysokého věku (klidně i 7let), pak přijde regres, k návratů původním dovednostem už nikdy nedojde a je tam vždycky mentální retardace....

takže ono se hrozně těžko prokazuje, zda ten regres je způsobený očkováním nebo ne...spíš se uvažuje o tom, že prostě některé děti jsou k tomu autismu náchylnější a to očkování ho prostě vyvolá na povrch...

fakt nevím, jaký mám mít na to názor...nejsem úplně proti očkování, ale třeba to MMR bych já osobně očkovat nedala, protože ty nemoci samy o sobě jsou mnohem méně nebezpečné, než ty případné následky...

ono by hlavně chtělo očkovat trošku s rozmyslem, hlavně dávat pozor u rizikových skupin (předčasně narozené děti, děti s problémy v oblasti narušení CNS atd.)

sisstin
28. led 2012

@mitote jinak já za bezdětna taky měla názor, že očkovat, a nejlépe všechno...ale když se pak ty problémy týkají tebe (respektive tvýho dítěte), tak je to dost rozdíl. A to není jedno dítě z milionu, po očkování má problémy strašná spousta dětí.

Akorát doktor ti nikdy neřekne, že to z toho očkování je...je to těžkej bussines...třeba konkrétně naše pediatra ti očkování podá stylem "maminko, uděláme píchy pích" a tím to hasne...ale co to je za očkování, jaké má složení, jaké může mít nežádoucí následky...ticho po pěšině...

takže pokud člověk nesedne k netu a nezačne se pídit, tak neví nic...já jsem se dřív o očko taky nezajímala..prostě nám řekli, že máme přijít...tak jsme přišli, něco do něj píchli a tím to pro mě haslo. Věřila jsem tomu, že je to naprosto bezpečné....

a docela mě mrzí, že něco o tom zjištovat mě donutily až nepříznivé okolnosti 😖

romcovaklarka
28. led 2012

@sisstin Jo, to mi taky přijde, že ty spalničky, zarděnky a příušnice jsme my vesměs měly a byla to normální běžná nemoc, nic hroznýho. Ale zase doktorka mi na to řekla, že většinou to tak je, ale že zas nezanedbatelný procento má nějaký komplikace a třeba u spalniček může dojít k encefalitidě nebo u příušnic u kluků ke sterilitě, a teď si vyber 😖 Prostě tohle nejsou zajedno ani doktoři, jak se v tom má rozebrat normální člověk 😝

romcovaklarka
28. led 2012

@petot Rozumím tomu dobře, že ten priorix je v pozdějším věku snášen hůř, než u malých dětí? Já jsem totiž doposud měla takový laický, ničím nepodložený názor, že bych malého na tyto nemoci očkovat nedala, počkala, jeslti je nedostane třeba do deseti, dvanácti lat a pak pro jistotu naočkovala (vycházela jsem z toho, že tyto "dětské" nemoci mívají u dospěkých horší průběh, než u dětí). Ale tím pádem je to asi blbost, co 😕

sisstin
28. led 2012

@romcovaklarka to už musí každý rodič uvážit sám (no bohužel momentálně nemůže, páč to je povinné)...ale čistě teoreticky...radši půjdu do rizika toho, že dítě bude mít problémy vlivem té nemoci..než abych měla dítě postižené autismem do konce života...

sisstin
28. led 2012

jinak konkrétně příušnice zrovna řádí v ústeckém a i pardubickém kraji v proočkované populaci...takže tak 😝 od kamarádky z práce už to maj dva týpci 😝 a očkováni jsou...

lojzina
28. led 2012

to je nocni mura,to ockovani 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

Zeptam se,vite nekdo,je horni hranice,DO KDY musi byt naock.MMR?

sisstin
28. led 2012

@lojzina neexistuje horní hranice 😝 jo a zajímavý ještě je, že tady v CR se dává druhá dávka do 6-9měsíců od první...a na SK se přeočkovává až v 11 letech 😕 😝

saminomimino
28. led 2012

@diviska dnes si můžeš zažádat co chceš nechat očkovat a co ne,doktor ti musí vyhovět,odklad je též možný,dotoři z toho mají jen busines a nehledí na zdraví dětí,právní poradna a nejen to na rozalio.cz,můj dr je "svatý" ve všem nám vyhověl zatím neočkujeme dceru vůbec a syna na MMR a do budoucna o tom ani neuvažujeme,rizik s okčování je více než z nemocí samotných,studoju ti už 2 roky a proto jsem se k tomu takto s mužem rozhodla,dcera je zatím jen na své imunitě a zdravá jak řípa 😉 kdyby tě něco zajímalo napiš mi do IP,měla jsem tu už spoustu hádek s matkama postiženým jen očkování a slepá důvěra k lékařům kteří v dnešní době neléčí ale propagují farmaceutické společnosti 😉

saminomimino
28. led 2012

@lojzina neexistuje horní hranice v podstatě očkovat nemusíš není to nikde právně podloženo ani my je neočkujeme

saminomimino
28. led 2012

nutno dodat že každé očkování na cokoliv pokud vůbec povzbudí imunitu,ale to už nikdo nezkoumá,má účinnost jen několik let,MMR vakcína max 12 let života,někde tuto vakcínu podávají až po 10 roce života pro malé děti tyto nemoci nejsou tak nebezpečné,ohrožená je staší populace,černý kašel max 25 let já bych se měla nechat přeočkovat i mě to může zabít a tak bych mohla pokračovat,nic není na věky a již zmíněné MMR bohužel již několikrát prokázené,bývá zpouštěčem i těžkých forem autismu,ne díky,moje děti do toho businesu tahat nehodlám 😉

saminomimino
28. led 2012

@romcovaklarka jenže příušnice jsou nebezpečné jen pro dospělého muže,děti neohrožují žádným způsobem mají jen teplotu a vesměs je jim jinak dobře,vakcína přiušnic chrání člověka jen do cca jeho 12 let a tak je to zcela k ničemu vakcína, u nás byla před lety malá viroza spalniček a asi 5 mých známích mužského pohlaví je dostalo a mělo to velmi těžký průběh a všichni byli v dětství očkovaní,očkování spalničkama má větší význam po 10 roce žiovat než teď pro děti je to banální nemoc ale očkování jim může živou vakcínou MMR způsobyt nevratné následky na zdravý včetně autismu,není to jen z mé hlavy 2x v ČR proběhl soud kde rodičům bylo přiřčeno že jejich dítě trpím těžkým autismem na základě očkování MMR

romcovaklarka
28. led 2012

@saminomimino Proč mi píšeš "jenže"? Vždyť píšeš totéž co já - že tyto nemoci jsou většinou dětmi snášeny mnohem lépe než v dospělosti 😒 Asi nechápu, v čem mi oponuješ... Jinak můžu se zeptat, z čeho čerpáš v tom, že dnes se můžeš rozhodnout, co očkovat a co ne a doktoři ti musí vyhovět? Já se domnívám, že tomu tak není.