Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

sisstin
28. led 2012

ona to je asi taková selekce přírody...když nebylo očkování, tak lidi masivně umírali na určité nemoce....očkováním se vymýtily..ale postupem času zas ta očkování způsobují jiné problémy - děti jsou autistické, postižené, můžou i zemřít...a bohužel ten počet se stále zvyšuje...

a kolik očkování už bylo stáhnutých proto, že jsou neúčinná, např. to TBC...CR a SK byly jedny z posledních zemí, kde se to ještě očkovalo, v jiných státech už byla stáhnutá kvůli neúčinnosti a nebezpečí 😖

stejně tu přírodu neoblafnem nikdy 😉

mitote
28. led 2012

tak zrovna pokud jde o autismus, ten se jen tak z ockovani nevyvine, musi k nemu byt geneticky uz vrozene dispozice a pak ten spoustec muze byt cokoliv, nejen ockovani...zrovna z autismu jsem ted delala zkousku 😉 navic vetsina autistich deti je vazne od narozeni.

pokud jde o priusnice, tak to bych ockovala kazdopadne, nasledky priusnic muzou byt opravdu skvele, zejmena neplodnost u muzu

s knizkama to je tak, neverim, ze by knihy byly idealni, pokud se nejedna o odbornou publikaci...knihu dnes muze napsat prakticky kdokoliv, take si uvedomte, ze nez kniha jde do prodeje, je tam tolik uprav, aby byla ctiva, sokujici a prakticky cilem je vzdy vyvolat co nejvetsi rozruch, aby mela co nejvetsi reklamu a tim i prodejnost...takze ja popravde ctu jen odbornou literaturu od kapacit, ktere se venuji vyzkumum cely zivot

romcovaklarka
28. led 2012

@lojzina Na vakciny.net "Je-li očkování kompletní, tj. jsou-li celkem podané 2 dávky vakcíny, bývá ochrana spolehlivá po dobu až 20 let pro spalničky, až 15 let pro příušnice a více než 20 let pro zarděnky (podle klinického a imunologického sledování). " Je to tu http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_MMR.htm ale je to starší info, Trivivac se už neočkuje, jen Priorix.

lojzina
28. led 2012

@romcovaklarka diky 🙂

jaru30
28. led 2012

@sisstin Dobu jedovou zrovna čtu a je to zajímavý počtení.
My dali jen hexu a bohužel jsem se nechala natlačit i do Prevenaru. Blbá blbá blbá. Tehdy jsem ještě nevěděla. Stejně jako ty jsem se o to začala zajímat, až když byla reakce. Na MMR už malej nešel a ani nepůjde. Ať mi klidně daj pokutu.

@saminomimino ty jsi můj člověk 🙂 Nenech se ostatníma maminama znechutit. Třeba jednou samy poznají, kde je pravda.

MMR je svinstvo největší (a spojitost a autismem vážně je). Stejně tak klíšťovka a očko proti té rakovině děl. čípku. Proti pár kmenům chrání, ale proti zbylým už nee a dokonce je udělá agresivnějšími. No, zájem už o něj moc neni. Proto ho teď nabízí zadarmo 😅

@mitote tu knížku nenapsali nějací "niemandi". prof.RNDr. Jiří Patočka, DrSc. a prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. Vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie 😉

romcovaklarka
28. led 2012

@mitote Já jsem právě zas četla, že ty záněty a potenciální neplodnost se rozvíjejí pokud se nakazí v pozdějším věku - nebylo by teda lepší to případně očkovat až později? A ty studuješ medicínu?

sisstin
28. led 2012

@mitote jj, to jsem tu psala o stránku dozadu..že těžko říct, když klasický DA způsobuje regres mezi 15-20měsícem věku, tak jestli to tak prostě je...nebo je to (mimo jiné) i tím očkováním 😉 docela malý procento rodičů auti dětí popisuje, že děti byly "jiné" už od narození 😉 ale to těžko říct, to prostě nevím, jaký na to mám mít názor..

furt se neví, jestli je autismus jenom na genetickém podkladu, nebo jestli je to metabolická porucha ...

a příušnice ted řádí u nás v dospělé proočkované populaci...právě to MMR chrání jen děti, u kterých ty nemoce nemívají vážný průběh...ale dospělé, u kterých ty následky můžou být závažné, tam už nechrání 😉

mitote
28. led 2012

vite co, ja to vidim zase z te druhe stranky, manzelovi bratranci, neockovani, jeden chytnul, pak druhej, tezky prubeh a dozivotni nasledky, oba dva vychodi mozna prakickou skolu, v mem veku sotva tezce ctou, sami o sebe se nepostaraji, potrebuji peci 24h denne, jsou silne postizeni jak psychicky tak fyzicky a trpi tim vetsina rodiny, otec na ne dlabe, mama je blbka, babicka a dedecek se je snazi vychovat a pomahat jim, ale kdyz me to cele babicka vykladala tak se u toho rozbrecela. A pro me je take narocne s nimi byt, i kdyz o postizeni toho vim miliony, tim, ze takovy obor studuji. A kdyz to vidim, o to vic nechapu lidi, kteri radikalne odmitaji jakekoliv ockovani.

romcovaklarka
28. led 2012

@mitote A co že to chytli? A v kolika?

mitote
28. led 2012

@jaru30 no dobre, kapacity to mozna jsou, ale pokud prohlasuji, ze rakovina je z pruzinovych matraci, no tak to promin 😀 😀 😀 v tomhle oboru se nastesti neorientuji a sama uznavam, ze v nasem oboru je dost ujetych kapacit a take jim na konferencich a kongresech ti neujeti odbornici solidne oponuji. Kdybys nekdy na konferenci videla jak se mezi sebou odbornici dohaduji a oboji jsou kapacity 😀
@romcovaklarka medicinu ani omylem, socialni pedagogiku a poradenstvi a venuji se psychologii a delam psychoterapeuticky vycvik.... nicmene ve skole si vsech moznych patologii jako je autismus, obrny, problematika ockovani atd atd atd uzivam az az
@sisstin neverim, ze rodic u miminka pozna, ze ma autismus a ze je jine...troufam si rici, ze ze zacatku je to tezko rozpoznatelne a az kdyz se nejake problemy objevi, resi se, teprve co to je...jestli je to autismus nebo cokoliv jineho

mitote
28. led 2012
lojzina
28. led 2012

@romcovaklarka to si rikam taky,proc ockovat ted a pak uz ne,prece kdyz ucinek vakciny vymizi,tak co pak kdyz se´nakazi???

sisstin
28. led 2012

@mitote myslím tím, že někteří rodiče popisují to, že dítě opravdu od kojeneckého věku odmítalo oční kontakt, nereagovalo na hlas, preferovalo jednu hračku...bylo bud abnormálně klidné a nikoho nepotřebovalo, nebo naopak abnormálně ukřičené atd. 😉 A pak opravdu autismus mělo diagnostikováno..

ale většinou to je tak, že prostě do toho 15-20m je dítě normální, ale pak se něco zlomí a dítě ztrácí naučené dovednosti, uzavírá se do sebe, začíná mít auti rysy atd. 😉 A to právě těžko říct, jestli to je opravdu tak dané, že ten autismus se projeví v tuto dobu...nebo je to tím, že dítěti autismus vyvolalo očkování 😉

já toho o autismu vím celkem dost, osobně znám několik autistických dětí, rodičů znám stovky...ta problematika PAS je široká, od lehkých postižení až po ta těžká....

mitote
28. led 2012

@sisstin tezko rici, jak je to u tech rodicu, ale ona je take otazka co rodice u tech deti vidi a co chteji videt nebo chteli videt...co to znamena moc ukricene, malo ocni kontakt atd...ja jsem treba pro svou matku byla nesnesitelne ubrecene a ukricene dite...ale kazdy to vnimame jinak....a obavam se, ze tohle ani nejsou veci, ktere by se dali relevantne zmerit

romcovaklarka
28. led 2012

@mitote Já bych tedy řekla, že i u miminka bys to poznala, kdyby to tam bylo - jako přece už od 2 měsíců se běžně miminka smějí, dávno už vyhledávají tvoje oči, i když jen na chvíli... toto vše by tam asi nebylo - si myslím. Ale jsem laik. Vím, jak to sisstin myslí - že se statisticky významně ti autíci projeví v tu doby a že se nedá poznat, zda by tomu tak bylo i kdyby nebyli tou dobou očkovaní na MMR.

sisstin
28. led 2012

@mitote a ta rodičovská intuice je celkem dobrá..já jsem všem tvrdila od 15m, že se mi syn nezdá...že prostě něco není v pořádku...a všude jsem jen slyšela, že "je to kluk, kluci jsou líní, on je ještě malej" a bla bla...začla jsem to řešit na vlastní pěst. Vydupala jsem si žádanky všude možně, se synem od jeho dvou let pracuju několik hodin denně a pravdu jsem samozřejmě měla...a můžu bejt ráda, že je z toho nakonec "jenom" expresivní dysfázie...

taky mám pocit, že k tomu autismu měl slušně nakročeno, ale včasnou intervencí se to stáhlo zpátky 😉 proto se bojím dalšího očkování, že by to zase mohlo vyvolat něco podobnýho 😉

mitote
28. led 2012

@romcovaklarka jenze v tu dobu se prave projevuji i jakekoliv mozkove dysfunkce a podobne veci....take nejsou odhalitelne hned v prvnich mesicich...

@sisstin nevim jestli se tedy na stahnout nakroceny autismus, vzhledem k tomu ,ze ani neni moc zpusob jak ho zlepsit nebo utlumit nebo mu zabranit...sice jsou pokudy typu Prekopova a jeji metoda pevneho objeti, ale zrovna tuhle metodu bych okamzite zakazala 😀

sisstin
28. led 2012

@mitote paní z Aply z RP říkala, že ted dělají výzkum u rodičů, kteří mají autíka a mladšího sourozence...např. u autíků je mor sledování TV, v tom hodně nízkým věku do toho autismu "stahuje" víc...a právě eliminace těch nevhodných věcí a připoutání na rodiče - učit ukazovat, učit oční kontakt atd. u některých dětí opravdu auti rysy odstranilo a zlepšilo kontakt dítěte..

Ale to dítě musí být malé, např. ve třech letech už je pozdě...tam už se to dá vylepšit jen strukturovaným učením a trpělivostí 😉

TPO je o něčem jiném, to je akorát výmysl starý šílený babky 😉

sisstin
28. led 2012

@mitote ta včasná intervence je fakt šíleně důležitá a fakt nese ovoce...bohužel hodně rodičů čeká min. do těch tří let (dle rady pediatr), co se z toho "vyvrbí" a fakt může být pozdě 😉 pokud dítě už v tom nízkým věku se zvláštněji projevuje - třeba v roce neukazuje, moc nerozumí řeči atd. Tak jsou fakt metody, jak toto vylepšit....netvrdím přímo, že to je zázračný léčení autismu...ale fakt se toho dá vylepšit strašně strašně moc..

zrovna ted dělám poradenství u jedné maminky, která má 15m cvrčka, co zatím nic moc...něco jsem ji poradila a fakt to funguje 😉 ale to už jsme of topic 😉

mitote
28. led 2012

@sisstin sileny baby, to je tezke, na druhou stranu je to svetove uznavana psycholozka a kapacita...na druou stranu prijde s timhle...to je to co jsem psala vyse, ze i kapacity maji napady jak kone 😀 na listopadove psychoterapeuticke konferenci taky doslo k bojim, kdy trebe Berankova predstavovala rodinne mapy a jeden kolega se do ni obul, ze takovym nesmyslem klienty jeste vice znici a ja s nim popravde souhlasim. Nejlepsi byl prof. Kratochvil, ktery knferenci poradal a sel vedle me a rikal: byl jsem na dopoldni prednasce v jednicce a kdyz zacal (nekdo) vykladat o amygdale, tak jsem vzal nohy na ramena. Tak a ted babo rad kteremu odbornikovi verit? 😀 😀 😀
Nam treba v socialne pediatrii a patologii Kukla vtloukal do hlavy, ockovat, ockovat, ockovat. A kdyz tam byl jeden protestujici student s argumenty proti ockovai, pokazde ho logicky a odborne setrel, ani nemrkl.

sisstin
28. led 2012

@mitote ona je uznávaná, ale neboj, brzy tomu bude konec 😉 už na ni lidi vyhrabali tolik věcí, že za chvíli si sbalí krámek a půjde pápá 😉 Nechápu, že ji stále zaštituje Sturma a Baudyšová...no ale to je fakt of topic, to kdyžtak do IP 😉

mně spíš tady chybí pravá ta včasná intervence, aby ten rodič měl informace, že když třeba roční dítě neukazuje, moc negestikuluje atd., že by to měl nějak řešit a že se s tím dá něco dělat...a nenechávat to "jen tak"

třeba oční kontakt se trénuje tím, že si rodič k očím dává blyštivé věci..nebo věc, kterou dítě chce....a prostě se musí do těch očí podívat, aby si tu věc mohlo vzít. Popř. si rodič oční kontakt "vynutí", přidrží dítěti hlavu (samozřejmě ne na sílu a jen na sekundu).

Ukazování se trénuje tak, že dítěti neustále dáváme vybrat ze dvou věcí...dáváme je tam, aby je dítě vidělo, ale nedosáhlo na ně - tj. musí přijít k dospělé osobě a komunikovat. Rodič ukáže prstem dítěte na tu věc. Dá se trénovat kývání hlavy ano- ne, dá se trénovat porozumění řeči, gesta...všechno... ale kolik pediatrů (psychologů) ti o tomhle dát informace? 😒

mitote
28. led 2012

@sisstin no a takovych odborniku je 😀

tak s intervenci je to problem snad u vseho, napada me hned milion dalsich veci, kde je intervence nulova neb minimalni

psycholog je moc siroky pojem...je psycholog a psycholog a psycholog 😀 a dalsich dvacet. Klinicky psycholog orientovan na dospele ti to tezko rekne, stejne tak skolni psycholog, psycholog v oblasti prace a dalsi dalsi dalsi... primo detskeho klinickeho psychologa neznam, ale predpokladam, ze ten by to mel zrovna znat, kdyz v tom ma funkcni specializaci a atestaci

mitote
28. led 2012

pediatri jsou kapitola sama o sobo stejne jako obvodaci... 😀

sisstin
28. led 2012

@mitote ona ted vývojová psychologie není lukrativní obor...každej chce dělat jenom terapie za těžký prachy... 😒 a atestaci z těch vývojových škál má snad 10 lidí v Cr, z čeho jedna je Krejčířová, která to učí všechny ostatní 😉 já nevím, co přesně ty studuješ...a jak to u vás vypadá zrovna 😉

romcovaklarka
28. led 2012

@mitote Prekopová je podle mě zločinec a měla by se zakázat 😝 Ale to je jen můj názor...

mitote
28. led 2012

@romcovaklarka tezko rici, ja ji vice neznam, ale sama o sobe terapie pevneho objeti aplikovana na mentalne zdravych lidech neni vubec spatna... ale na autistech to je proste ulet...
@sisstin atestaci detskeho klinickeho psychologa ma snad vice lidi ne? ten by to mel take znat. Ja jsem neco mezi vsim, mezi psychologii, socialni praci, psychoterapii, zdravotnitvim, vyvojem, vsim..mam dojem ze od kazdeho neco, ale sama se take profiuji pomoci vycviku do psychoterapie 🙂

eficenka
28. led 2012

@sisstin kde si slyšela že TBC není účinný 😕 ?? studovala jsem LF a naopak se začínají k očkování vracet i ostatní země - přibývá lidí z východu a TBC se vyskytuje čímdál častěji....

sisstin
28. led 2012

@mitote to je právě ten problém, že 90% dětských klinických psychologů to neví 😲 já fakt nechápu, jak je to možný....když já i jako pololaik toho vím o dost víc, než oni 😔

sisstin
28. led 2012

@eficenka je to informace, která proběhla normálně zprávama...u nás už se TBC neočkuje v porodnicích 😉

sisstin
28. led 2012

@mitote klinický psycholog, který zná ty škály by měl umět vyšetřit i kojence..Krejčířová běžně vyšetřuje už od 4měsíců věku... 😕 my jsme tam byli poprvý ve 27měsících a neměla žádný problém syna vyšetřit a přesně zhodnotila, jak na tom je..i diagnoza je správná 😉 a pak mi holky píšou, že se chtěly objednat ke klinickému psychologovi s 2-3letý dítětem a on je odmítnul, páč prý takovéhle děti jsou nevyšetřitelné....nebo je sice neodmítnul, ale absolutně nevěděl, co s nima 😝