Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

wanda1
5. kvě 2015

@verusky Tak to ti neporadim. Moje dr. by neprezila, kdybych ockovala az po roce, coz je asi ideal (kdyz se tedy rozhodnes ockovat). I tak ma porad pocit, ze moje deti nejsou proockovane a at s nima radeji nikam nechodim.... Je to boj.

verusky
5. kvě 2015

@wanda1 nevadi, hlavne ze jsme neockovaly uz ve trech mesicich 🙂 ja se domluvila, ze asi v roce a pul zacnem. to budu mit uz dvoumesicniho dalsiho mimiska (dnes jsem si delala test 🙂 🙂 🙂)

saaralota
6. kvě 2015

@verusky ve vyhlášce jsou přímo uvedené termíny, do kdy má být naočkovaná hexa (a poslední dávka asi vychází na těch 18 měsíců). U pediacelu je to asi fuk, to je stejně "proti" zákonu 🙂.

verusky
6. kvě 2015

@saaralota je to proti zakonu? v cem, prosim?

saaralota
6. kvě 2015

@verusky to byla trochu nadsázka🙂 chtěla jsem tím říct, že vyhláška stanovuje povinné očkování hexou, včetně termínů a jiné varianty se neřeší, proto tam nejsou uvedené termíny pro pediacel.

wanda1
6. kvě 2015

@verusky Tak to moc gratuluju 🙂 . Cim dele se zacne, tim lepe. Me by dr. nevysla vstrict az po roce, skoda..... Ja doufam, ze ted to ockovani deti preziji ve zdravi a pak zas budeme mit od toho pokoj..... Clovek musi doufat, ze to bude treba konecne nepovinne, ale to bychom asi nemohli zit v CR..... 😖 Obdivuju vsechny co neockuji, protoze nase spolecnost je bere jako neco hrozneho, nepripustneho, socialniho.... A pritom tyto matky chteji sve deti chranit a jsou za to odsuzovany. Je to proste des, ze jsme donuceny ockovat jen proto, aby nase deti nebyly vycleneny z kolektivu! ☹

verusky
7. kvě 2015

@saaralota ale myslim, ze moje dr. mi povoli i poediacel a napise pak do MS, ze radne ockovano.
@wanda1 vsechno ma sve plus a minus, muj chlapo je totalne proti ockovani.

saaralota
7. kvě 2015

@verusky moje dr. mi taky povolila Pediacel, ale tvářila se, že do školky budeme muset doočkovat tu žloutenku, co tam chybí... teď máme nového doktora, ještě jsme u něj nebyli, tak nevím, jak s příhláškou do školky dopadneme... Máte fajn doktorku 🙂

wanda1
13. kvě 2015

Ahoj, tak mam potvrzenou prihlasku. Dr. napsala, ze NENI radne ockovana, ale do nastupu do MS bude doockovana. V patek je zapis, tak uvidim jak dopadneme. Ale kamaradka mi tvrdi, ze je to lepsi nez individualni plan. Jinak kolem nas pekne MS pritvrzuji. Kamaradce odmitla dat potvrzeni, protoze ma jen jednu davku MMR a pokud bude pry druhe dite ockovat schema 2+1, tak ji taky nepotvrdi prihlasku. Vsichni konzultuji s hygienou a ta dava pokyny, dve MMR a 3+1. Ja doufam, ze nam to projde. Ale kamaradce kvuli hygiene reditelka vyloucila obe deti, protoze nejsou radne ockovyne a nezajima ji zadny papir od dr. Pokud budu mit problem ja, pisu na ministerstvo, protoze tohle je uz opravdu moc. I moje dr. byla na me pekne protivna, nepozdravila me a ani se na mne nepodivala. Nechapu, jak se takhle muze chovat.

betelgeuzz
13. kvě 2015

@wanda1 To jako vyloučili dítě, které už do školky nějakou dobu chodilo? To jako později zjistila, že dítě nemá druhou dávku MMR? Kde se to stalo?
Mladší ještě nemá druhou MMR, když jsem šla potvrdit přihlášku, byla tam dr na zástup a ta vyplnila, že je řádně očkovaná, i když sestra něco hučela, že by měla mít už i druhou. Evidenční list pak potvrzovala už naše doktorka a ta do přihlášky napsala, že druhou dávku nemá a bude doočkovaná v listopadu, ale zatím ji furt nemá. Slyšela jsem, že se jedná o tom, že by se druhá dávka posunula na pozdější věk, tak vyčkávám.

wanda1
13. kvě 2015

@betelgeuzz Taky jsem to slysela, ze od 1.1.2016 by to bylo v sedmi letech. Ta kamaradka ma jen hexu a ted ji tlaci k doockovani MMR, ale jeji dr. asi nestaci jen jedna davka. Dr. si stoji za stanoviskem hygieny a to same reditelka MS. Vsichni maji najednou strach z kontrol a vysokych pokut a odnaseji to nase deti.Kamaradka zvazuje zalobu. Je to jen a jen o lidech, pristupu a mysleni. Bohuzel vetsina dr. se drzi zajeteho rezimu a matky, ktere maji vlastni nazor neakceptuji. Ja doufam, ze mi dceru vezmou a pak o ockovani zas nechci uz nic slyset. To zas budu resit za rok, az pujde syn. Vychytali jsme blbou dobu, kdy je kolem ockovani velky humbuk a straseni pokutami. Doufam, ze je to uz vrchol a v brzke dobe to padne a bude zase klidneji. Tohle dlouho nemuzou udrzet nebo v to aspon doufam. Je cim dal vic maminek, kterym se system ockovani nelibi. Ale je otazka,jestli v teto zemi nekdo na to bude reagovat pozitivne a nebo jeste pritvrdi jako tomu je ted. Je mi z toho smutno, jak nekdo muze o mych dete rozhodavat za me.

wanda1
16. kvě 2015

Takže máme po zápisu a mám problém. Dr. napsala do přihlášky, že dcera není řádně očkována a dopsala, že do nástupu do MŠ bude doočkováná!! Jenže ředitelka MŠ s tím má problém, pokud dr. zaškrtne, že dítě není řádně očkováno, oni takové dítě nepřímou. Nechápe, proč nenapsala, že je řádně očkována dle individuálního plánu. Jenže to si zas kreje dr. záda, protože nemáme žloutenku. Musím tedy doložit pak do MŠ, že je řádně doočkována a to nevím, jestli dr. napíše. Nejhorší je, že teď na školeních do dr. hučí, že nesmí podepsat přihlášku do školky, pokud matka očkuje schéma 2+1, nemá dvě dávky MMR a další hlouposti. Tohle si už opravdu nemůžeme nechat líbit. Pokud nás matky, které očkují šetrněji, budou posuzovat stejně, jako matky, které vůbec neočkují, docílí pouze toho, že bude čím dál víc matek, které raději nebudou očkovat vůbec než žít v nejistotě, že i když budou něco očkovat, že pak stejně do školky dítě nevezmou. Kam tohle může zajít. Nám první dcera v 10 měsících umřela na zhoubný nádor na mozku a nikdo mi dodnes nevysvětlil proč, že prý by měli nobilovu cenu, kdyby věděli co to způsobilo. Jsou to prostě chytráci, kterým jde o peníze na prvním místě (neříkám, že všem, ale většině ano) a pak až o zdraví dětí. Já si zažila své s přístupem doktorů. Je to jen o tom, co si necháme líbit. Takže další měsíc nejistoty!

sarkar
21. kvě 2015

Ahoj, mám dotaz, mám měsíční miminko, chtěla jsem očkovat Pediacel, stejně jako dceři, ale vakcína bude údajně dostupná jen do léta a pak bude nějaký výpadek či co. Víte o tom některá něco, případně máte tip, jak to vyřešit? Nějaké další alternativy nebo řešení?

stabi
22. kvě 2015

No, já mám podobný problém. Naše peditrička vůbec nechce slyšet o jiných možnostech očkování - jen a pouze hexavakcínou :( A pokud bych trval na tom, že chci očkovat Pediacelem, tak prý musím podepsat papír, že prý "nesouhlasím s očkováním". To je vážně na hlavu 🙂

saaralota
22. kvě 2015

@sarkar ahoj, s výpadkem neporadím... ale jen chci upozornit na jednu věc - domluv se s doktorkou, jestli bude trvat na doočkování žloutenky před nástupem do školky, nebo ne. Já jsem očkovala Pediacel, v době, kdy bylo s očkováním trochu volněji...a předpokládala jsem že žloutenku doočkujeme až před pubertou. Teď jsem v situaci, že mám v přihlášce do MŠ napsáno, že dítě není řádně očkováno a musíme doočkovat i žloutenku, aby to bylo v pořádku. Kdybych to věděla tenkrát, možná bych nakonec očkovala hexu, jen s odkladem a schéma 2+1... nebo bysme to doočkovali dřív... To jen pro upozornění, co tě možná čeká dál 🙂.

o výpadku je něco zde http://rozalio.cz/index.php/aktuality/736-vypad...

frapik
22. kvě 2015

@saaralota také jsme dávali pediacel, ale přesně na to, co píšeš, jsme byli upozorněni pediatrou, takže jsme věděli, co nás před nástupem malé do MŠ čeká. Já si právě říkala, že dítě předškolkového věku to zvládne lépe než miminko, že už má vyvinutější imunitní a neurologický systém, nemyslíš?

saaralota
22. kvě 2015

@frapik Na jednu stranu se mi zdá lepší očkovat třeba tu žloutenku později a dávat "jen" pětivakcínu....na druhou stranu je otázka, jestli už to není skoro jedno, jestli pět nebo šest nemocí zároveň.... Já nevím, reálně jsem tuhle otázku neřešila. Doufala jsem, že dáme Pediacel a bude vyřešeno 🙂. Teoreticky se to dá ještě víc rozdělit a očkovat skoro po jednom...což je zase šetrnější vzhledem k zatížení co do počtu nemocí najednou...ale zase má dítě dohromady víc dávek, vakcín....včetně přídavných látek. Všechno má svá pro a proti, težko říct, co je ideální. Každý si v tom musí najít svojí cestu 🙂.

epiploicum
8. lis 2015

Pozor na paralen ke snížení teploty u dětí po očkování, snižuje to podle studií imunitu
http://www.zdravi-nemoc.cz/paralen-a-ockovani

milasestricka
5. bře 2016
Uživatel milasestricka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od milasestricka.

Ahoj já a celá moje rodina použivame Perspi rock coz je 100% přirodní deodorant a jsme s ním naprosto spokojeni. Je založen na bázi minerální soli pocházející z asijských solných dolů.Kamenec má stahující a antiseptické účinky, a může tak být použit jako velmi účinný deodorant, který brzdí růst bakterií, způsobujících nepříjemný potní zápach.A jak tady píše Jana je i tekuté formě, do lahvičky s krystaly se jen nalije voda a je to .Pak nastříkam kam potřebuji a mam klid.K dostastaní je na stop-potu.cz

nikakushe
21. bře 2016

@anehap
@anehap Dobry den, byla by jste tak hodna, a zaslala mi kontakt na vasi pani doktorku? Jsem tehotna, a za 3 mesice mam termin porodu. Hledam nejakeho rozumneho pediatra v praze, moc by jste mi tim pomohla. Predem dekuji Veronika

klara_vit
22. čer 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Já jsem děti nechala letos očkovat, navíc jsem využila příspěvku od pojišťovny. Jsem pro očkování, chápu rodiče, kteří se brání a nemám nic proti. U mých dětí nemoc riskovat nechci, je to každého věc.

gafferinda
9. led 2017

Dobry den a nejaky pediatr v liberci co uprednostnuje prirodni lecbu a nenuti ockovani?????znate nejakeho???popr.jablonec a okoli.dekuji

ruffian
18. led 2017

Zdravím všechny, mohla bych také poprosit o doporučení na pediatra, se kterým je možné se domluvit na případné úpravě očkovacího kalendáře? Nejde mi o úplné odmítnutí očkování spíše na možnosti využít schéma 2+1, či jiné alternativy. Nejlépe Praha 6 a 7. Děkuji.

normalnimatka
19. dub 2017

@ruffian jako co tady čtu, mě dost překvapuje.... schéma 2+1 je ale úplně normální, ne žádná alternativní alternativa... a odložit to můžeš, jak chceš. ten kalendář stanovenej státem není doba, kdy se má/musí očkovat..je to MINIMÁLNÍ doba, kdy se MŮŽE očkovat! jenže pediatři to chápou často špatně a hlavně prostě pokud maj náladu vysírat a nasírat neočkující, dělaj to tak trochu naschvál, mám dojem🙂 když chceš očkování odložit, prostě ho odlož. nemůže ti dítě napíchat proti tvý vůli. jen prostě člověk musí otevřít pusu... a pak podepsat papír, aby si doktor kryl svoje, nicméně nechápu, jak si může nějakej doktor dovolit ti to nutit, nebo tvrdit, že to odložit nejde, nebo že ti nedá schéma 2+1 apod....je to na tobě. (ale samozřejmě je dobrý najít někoho, kdo tohle udělá, aniž by příliš remcal:D)