Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

pajenka
10. čer 2014

@sirael4 Ohledně MMR si myslím, že je to kvůli tomu, že je to živá vakcína a navíc kombinace. Přirozeně nikdy nechytneš dvě nemoci zároveň a takhle dostaneš do těla hned tři, i když oslabené plus nějaké ty chuťovky.

Na Tvou druhou úvahu asi není odpověď. Taky jsem tak přemýšlela. Na spoustu argumentů, které píšeš i Ty, dobře odpovídá Anita Petek, je to takový základ, co opravdu stojí za to, si to poslechnout. Myslím, že už jsem sem dávala odkaz na její přednášku.
Které necivilizované země neočkují a mají tam jaké nemoci (které konkrétně myslíš)? Odpověď je ve slově necivilizovaný - tj.bez pitné vody, kanalizace, zdravé a pestré stravy apod.

fallingstars
10. čer 2014

@pajenka Nazývatm mýtem věc podpořenou několika studiemi je značně odvážné a odpovídá to demagogii protiočkovacího hnutí. Viz např. zde:

http://spock.fcs.uga.edu/cfd/cdl/docs/vaccines_...

Studie nemají jednoznačný závěr, už pro komplikovanost posuzování jednotlivých faktorů, takže některé tyto účinky potvrdily, některé je vyvrátily, ale pokud byť i jedna řádně zdokumentovaná studie dospěla k závěru, že účinek existuje, považuji označení je to "mýtus", za poněkud troufalé 😉

A jinak moc zajímavý článek je zde, ale bude jistě podplacený farmaceutickou lobby 😀:

http://spock.fcs.uga.edu/cfd/cdl/docs/vaccines_...

Číslo jsem spletla, máš pravdu, to se omlouvám, ale posun od přes 400 mrtvých ročně je neoddiskutovatelný, že? 😉

pajenka
10. čer 2014

@fallingstars Jsem holt odvážná 🙂 a pokud Ti stačí jedna studie, která připouští možnost lepšího průběhu nemoci po očkování a zároveň existuje aspoň jedna, která to vyvrací, tak ámen tma, jak říká moje kamarádka. Já mám radši praxi, která ukazuje opak (čest výjimkám).
Pokud myslíš pokles úmrtí díky očkování, tak přikládám graf, který je doufám také neoddiskutovatelný 😉 hvězdička označuje ZAČÁTEK vakcinace

luthien.k
10. čer 2014

@fallingstars vždycky, když se někdo začne ohánět tím, že očkování zlepšuje průběh onemocnění, nedá mi to sem pozvat @dashyyy, která si u ročního dítka s ČK (po třech dávkách hexy) celkem užila svoje 😉 Ono je to tu totiž pořád dokola. Studie jsou jedna věc, praxe je věc druhá. Věřím, že u někoho to průběh zmírnit může, ale ani náhodou nevěřím, že u všech očkovaných.

@sirael4, jsem téhož názoru, že země, kde je primární problém s pitnou vodou, dostatkem potravy a s kanalizací, mohou mít klidně desítky vakcín a stejně jim to nepomůže, ty nemoci se tam budou vyskytovat. Že se máme nechat očkovat my, když tam jedeme, no jasně, když se tam ty nemoci vyskytují, nám to může pomoct, ale jim, pokud nebudou mít vyřešené ty primární problémy, tak z dlouhodobého hlediska dost těžko. I kdyby se tam podařilo snížit počet nějakých nemocí, tak si mezi těmi zuboženými lidmi najdou svoje oběti nemoci nové. V Evropě vymizela taky velká část nemocí, na které se nikdy neočkovalo - mor, cholera, tyfus apod.

luthien.k
10. čer 2014

@sirael4 MMR je strašák, protože je asi nejvíc spojována s rozběhnutím autismu u čerstvě očkovaných dětí (v Itálii i rozhodl soud, že byl v daném případě autismus MMR vakcínou způsoben), je to živá vakcína, jsou to živé oslabené viry. Dokonce se může těmi nemocemi z ní onemocnět po očkování, jako NÚ (zejména spalničkami). Zde jedné uživatelky dcerka s oslabenou imunitou po aplikaci této vakcíny zemřela.

fallingstars
10. čer 2014

@pajenka Tak nebudu tady vypisovat veškeré studie, které byly na toto téma provedené a zveřejněné (obzvlášť, když se Ty tady oháníš jediným zdrojem 😀 ), uvedla jsem namátkově, a pokud bys nečetla pouze a výlučně to, co se zrovna hodí do krámu, jistě bys zachytila, že sama uvádím, že ne všechny studie to potvrzují. A jinak "...a pokud Ti stačí jedna studie, která připouští možnost lepšího průběhu nemoci po očkování a zároveň existuje aspoň jedna, která to vyvrací, tak ámen tma..." - to platí tedy asi pro nás obě, že? 😉

@luthien.k Nechci se nikoho dotknout, ale vždy se vyskytnou případy, kdy někdo na něco zareaguje špatně, a to je mi samozřejmě líto. A naprosto souhlasím s tím, že by bylo lepší, kdyby lékaři k lidem přistupovali více individuálně, ale pořád v rámci celkové prevence obyvatelstva. Ale trochu mi ta argumentace připadá na úrovni logiky, že když někdo zemře na anafylaktický šok, tak je včelí bodnutí smrtelné pro všechny.

A celkově říct, že studie jsou jedna věc a praxe jiná...ne všechny studie jsou prováděné na základě pozorování Petriho misky v laboratoři 😅 ...takže to tvrzení mi připadá přinejmenším úsměvné.

A teď už fakt končím, chtěla jsem přispět jen jednou. Vás nepřesvědčím a vy mě také ne, včera jsem se nechala strhnout, ale už se asi všechny spíš obíráme o čas...

luthien.k
10. čer 2014

@fallingstars ale vůbec to tak neberu, že když někomu něco ublíží, že to musí ublížit všem, jenomže problém je v tom, že lékaři mají tendenci podávat informace značně černobíle, například v případě černého kašle vyloženě straší a vyhrožují a přitom i články v lékařských časopisech mluví o tom, že vakcína není dostatečně účinná. Třeba z tohoto článku vyplývají dvě zajímavé informace http://www.zdravky.cz/zpravodajstvi/lekarske-li...
1. současné očkování je opravdu málo účinné
2. nedostatečně účinnou vakcínou se povinně bude očkovat 7 - 10 let (s tím, že rodičům neočkovaných budou hrozit pokuty a nepřijetí dětí do MŠ a další akce pro děti do 15 let, jako jsou tábory, školy v přírodě apod.).

Ptám se - zdá se vám to zcela v pořádku pro zachování celkové prevence obyvatelstva??? Mně ani trochu. A to nemluvím o problematickém očkování těhotných...

Co se týče studií - upřímně - nevěřím jim. Může to někomu připadat iracionální a úsměvné, ale mně zase přijde iracionální a úsměvné to, když si někdo myslí, že všichni zde na světě konají pro blaho všech a jsou poctiví a slušní a nepodvádějí kvůli svému prospěchu atd. 😉 Já věřím tomu, že většina studií vzniká na něčí zadání a s předpokladem určitého kýženého výsledku, ze kterého se vytvoří na konci zisk pro určitou malou skupinu osob 😉

luthien.k
10. čer 2014

Ještě jedna zajímavá věc z toho článku vyplývá - že lékaři prý neumí černý kašel poznat ani léčit. To je taky supr 😝

pajenka
10. čer 2014

@fallingstars Ano, je to ztráta času, jak vidím. Na fakta nereaguješ a radši odvádíš pozornost. Tak to radši ukončíme 🙂

sirael4
10. čer 2014

@luthien.k jj o té holčičce vím, to je smutné. A k větě: "když tam jedeme, no jasně, když se tam ty nemoci vyskytují, nám to může pomoct" mě napadá dotaz, jakto? Pokud je očkování k ničemu?

sirael4
10. čer 2014

@luthien.k ještě dodám, nemyslím si, že by lékaři v případě černého kašle strašili. Nebo by přinejmenším neměli, lékař nesmí rodiče lámat ani na očkování, ani na neočkování, pouze říct výhody vs. rizika a nechat to na rodičích. Naše dr. rozhodně ČK nestrašila, řekla mi svůj názor až poté, co viděla, že mě to zajímá a že se na to ptám. Takže to nebylo nějaké zatlačování do kouta se strašákem černým kašlem......jen pořád nechápu, proč se někdo upne na názor třeba mudry Elekové, a ostatní pediatři papouškují lobby farma firem, ona paní Eleková taky musí z něčeho žít, tak si našla svou cestu, - dalo by se také říci. Myslím si, že pravda je někdo uprostřed.
A to že většina studií vzniká na něčí zadání - ano, to věřím, jak ty, které jsou PRO očkování, tak ty, které jsou PROTI.

luthien.k
10. čer 2014

@sirael4 já si nemyslím, že očkování je 100% neúčinné 😉 Jenom si také myslím, že jeho přínos se přeceňuje. Je dobře, že vaše dr. nestrašila, ale jsou zástupy těch, co straší a vyhrožují. Celkem si situaci kolem očkování sleduju, nejen tady 😉 Jinak říct výhody a nevýhody a nechat to na rodičích - to by byl ideál, ale my nemáme svobodnou volbu očkování 😉 U nás se musí očkovat a pokud se neočkuje, tak si rodiče musí nést za toto rozhodnutí následky, a to často ve formě toho zastrašování a vyhrožování, nahlašování na OSPOD, ačkoli zjevně nedochází k zanedbání povinné péče, ve formě nepřijímání do MŠ, ačkoli není jasné, koho taková sankce chrání, když personál nemusí být očkovaný a ani ve škole to už potom "nevadí" atd. atd. atd.

pajenka
10. čer 2014

@sirael4 Naše bývalá pediatra mi na to, že chci odložit očkování, řekla, že mi dcera umře na černý kašel 😅 takže osobně jsem zažila, že dr vyhrožují a zastrašují a bohužel se jim to i ve většině případů daří, zvlášť když je tam maminka sama s dítětem, které třeba pláče. Pravděpodobně nemají jiné argumenty, tak to hrají na city

dashyyy
10. čer 2014

Jediny rozdil ktery je oproti minulosti treba 40 let v ramci cerneho kasle je ten ze ted maji doktori ruzne medikamenty kteryma se to da zmirnovat a resit nasledky cerneho kasle.. jsem presvedcena o tom ze kdybych si nevynutila u doktorky antibiotika prestoze me nekolikrat ujistovala ze to CK v zadnem pripade nemuze byt tak by maly uz nebyl mezi nami.. mam na to jasnou odpoved a tou je infarix hexa.. rapidni narust cerneho kasle od doby co se hexa ockuje? Pri dnesni proockovanosti tahle vakcina proste selhala.. u nas zpusobila hypotonii nohou az jsme museli cvicit vojtovku a jeste maly chytil cerny kasel z tezkymi nasledky.. to bych byla blazen kdybych to nechala jeste nekdy pichnout... Ale i presto ockujeme dal.. kazdopadne ockujeme kdy ja chci a jakou vakcinu chci

sirael4
10. čer 2014

@dashyyy muzu dotaz? Proc ockujete i po takove zkusenosti dal?

dashyyy
11. čer 2014

@sirael4 nezlobte se nebudu odpovídat.. už jsem to tady tak propírala až je mi z toho špatně..a ve finále se to akorát obrátilo proti mě.. tohle je čistě naše věc 😉

sirael4
11. čer 2014

@dashyyy to respektuji, jen me to zajimalo 🙂

dashyyy
11. čer 2014

@sirael4 😉 😉 já vím .. jen už tu proběhlo spoustu diskuzí a četla jsem miliony článků a přemýšlela až jsme se s manželem rozhodli tak jak jsme se rozhodli ono vše má své pro a proti

mimiveru
16. čer 2014

@luthien.k To není pravda, co píšeš, kauza byla vymyšlená, nikdo po ní nezemřel 🙂

mimiveru
16. čer 2014

Každopádně já jsem PRO očkování. Internet je plný všemožných ovlivňujících názorů a pak si vyberte.... Malá má Hexu, Rotaviry i Prevenar a lituju možná jen těch Rotavirů, že jsme je dávat nemuseli. Teď se bojím těch spalniček, tak možná jen posuneme o rok dál, ale očkovat budeme určitě.

luthien.k
16. čer 2014

@mimiveru kde to píšu? Možná ještě předtím, než se to vše vysvětlilo, jestli myslíš tu nedávnou věc tady na koníkovi, kdy si někdo vymyslel, že zemřela holčička? Tak to samozřejmě pravda není, ale jiná úmrtí bohužel pravdivá jsou, jako dítka od uživatelek miliharmi nebo katrenka.

lusyy
24. čer 2014

Taky mmr oddaluji,a mudr.se to zacina nelibit,ze mala ji jeste ve 3 letech nema. Nemate nejake info o homeopatickem ockovani? Pry snad existuje.

andreakusa
24. čer 2014

Necetla jsem celou diskuzi... Ale zajimalo by me jestli nekdo nekdy delal studii na detech a to nasledovne: udelal rozbor krve pred ockovanim a po ockovani, popripade dalsi testy pred a po, ktere ukazuji jak ktera latka vpravena do telicka funguje, jak moc uskodi, nebo jak pomuze. Mate na to nektera odpoved? Moc by me to zajimalo.. Dekuji za odpovedi

terkaz
24. čer 2014

@andreakusa Nad tim jsem take premyslela a take by me to moc zajimalo 😉

nae
24. čer 2014

@andreakusa Nie, taká štúdia neexistuje. Robia sa jedine štúdie na zvieracích modeloch (napr. týkajúce sa solí hliníka apod.). V klinických štúdiách sa robia jedine testy na protilátkovú odpoveď organizmu, ale v krátkodobom horizonte (napr. mesiac, dva po očkovaní, max. po roku, potom už nie). Sám dr. Petráš z vakciny.net uvádza, že farmakokinetika hliníka vo vakcínach je vlastne akosi odhadovaná pomocou matematických modelov/hypotéz.
Z rozboru krvi zistíš štandardné parametre (počty krviniek atď.), biochemické parametre, imunologické hodnoty, ale vo vakcínach je toľko prídatných látok, že nie je šanca odsledovať, ktorá zložka ako posobí (a hlavne mnohé zložky majú synergický a kumulatívny charakter).

andreakusa
24. čer 2014

@nae ... To jsem si myslela... Hledam to na netu uz nejakou dobu a odpovedi na moji otazku se bohuzel nikde nemohu dopatrat.. Vsude pisi to same co Ty.. Je mi z toho na nic! Tak dulezita vec a odpoved zadna! No kazdopadne mojemu prdolovi prvni dve ockovaci davky daly pekne zabrat, takze dale ockovat nebudeme. Nastesti ziju v Irsku a tady neni ockovani povinne..

nae
24. čer 2014

@andreakusa To máš šťastie, že žijete mimo republiku. Dúfam, že malý nemá nejaké dlhodobejšie problémy...

andreakusa
24. čer 2014

@nae pisnu Ti jak se na prdolovi podepsalo ockovani zitra do PM.. Preci jen je tohle tema pro mnohe ozehave, tak tady nechci vyvolavat zbytecne dohady..

lusyy
25. čer 2014

@andreakusa přesně toto by mě taky zajímalo,sehnat všechny argumenty,které bych předložila doktorce,abych nemusela očkovat.
Ty následky máte po očkování hexou nebo priorixem?

terkaz
25. čer 2014

@dashyyy Jinak jsem zapomnela dodat, ze nase mala ma po hexe take hypotonii (nejen to) a nejen nohou, ale celkovou. Nastesti zacala lezt, sice az v roce, ale hlavne ze zacala, pak chodit az po roce a pul a doted ma slaba zada a brisko.
Jenze v te dobe jsem vubec netusila, ze to muze byt z toho. Az kdyz ji po Priorixu nabehli uzliny, mela rozhozeny krevni obraz a jine... jsem rekla dost a zacala zjistovat.
Vsude kde jsme byli na vysetreni, se k tomu nikdo nechce vyjadrovat, takze na tom asi neco bude...