Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

pajenka
3. dub 2013

@radush7 Ahojky, mohla bych poprosit o zaslání toho nesouhlasu, co jsi dávala? Moje dr to po mě taky chce, tak se ráda nechám inspirovat 🙂 děkuju

tinka2013
9. dub 2013

Můžete mi někdo poskytnou kontakt na rozumného pediatra? chci odložit očkování a některé ani neaplikovat. Chci jen nutné minimum. Nejlépe Praha 6, nebo Praha 5.. nebo i kdekoliv v Praze. diky

tinka2013
9. dub 2013

tinka2013 Můžete mi někdo poskytnou kontakt na rozumného pediatra? chci odložit očkování a některé ani neaplikovat. Chci jen nutné minimum. Nejlépe Praha 6, nebo Praha 5.. nebo i kdekoliv v Praze. diky

verbalinka
30. dub 2013

@vbrnka ahoj, jak to vypadá s malým? Už má po reakci a ekzém zmizl? Dcera má 3x hexu a teď bych chtěla pediacel. Co jsem tak četla, tak ta čtvrtá dávka hexy je silnější, protože musí potvrdit ty předešlé, takže by teoreticky ta reakce mohla být ještě horší, než u pediacelu, ale to už se nedovíš 😖

A co se týká černého kašle, tak očkování není účinné proto, že buď od očkování proběhla dlouhá doba a je už neúčinné, nebo virus zmutoval. Což přiznávají i sami lékaři (ale ty opravdové kapacity) a jsou z toho zoufalí. Já tohle vědět dřív, tak dceru očkuju až později, než ve 4.měsíci.

verbalinka
30. dub 2013

@pajenka doporučuju nepodepisovat papír od dr, ale buď doložit vlastní, nebo jí to vyškrtat. Takhle jsme to udělali my - škrtli jsme termín "nesohlasíme", protože nejsme proti očkování, ale jen ho chceme posunout a dali k tomu vysvětlení, že jsme se dle zákona rozhodli posunout očkování na pozdější dobu z důvodu vlastního přesvědčení. Hexa se začíná OD 9.týdne a musí se stihnout do 18.měsíce, takže stačí začít kolem 3/4 roku dítěte. Pokud jsou nemoci, tak se může posunout a zrovna včera jsem četla, že by poslední dávka měla být max. do 24 měsíce věku dítěte.

pajenka
30. dub 2013

@verbalinka Já jsem jí ten papír podepsala, protože tam nebylo nic, s čím bych nesouhlasila 😉 jinak máme ještě dva měsíce, abychom se s manželem domluvili, jestli očkovat budeme nebo ne 😒 to zas bude boj, ach jo, vůbec se na to netěším.

vbrnka
30. dub 2013

@verbalinka no momentalne je bez ekzemu, ale je to hop alebo trop..veci na ktor nikdy nemal reakciu ako rajcata jahody maliny mu sposobia riadne problemy teraz :( a dieta ktore nebolo nidky poriadne chore je chore treti krat za zimu, prve skoro 40tky horucky a to este ani v skolkarskom kolektive nie je ☹

nae
1. kvě 2013

@verbalinka ahoj,moj starší mi po 4. hexe 2 dni kvoli bolesti nechodil. Takže hexu už nikdy žiadnemu dieťaťu nedám. A žiadny ďalší booster. Na Slovensku sa dávajú 3 dávky a tu sú povinné 4, to je dokaz, že je to len legislatívna záležitosť bez ohľadu na epidemiologickú situáciu apod. Proste "o nás bez nás".

makcza
1. kvě 2013

@eficenka klasika, tim, ze bude vyhrozovat hygienou, ze vas nahlasi atd.. ale v tomto pripade ( kdyz bude hlasit hygienicke stanici, ze dite jste dite neockovali) jde o poruseni povinne lekarske mlcenlivosti.. protoze zakon o zdravotnich sluzbach stanovi lekarum povinnost zachovat mlcenlivost o vsech skutecnostech, o kterych se dozvedeli jako lekari. Tudiz za zakona o ochrane verejneho zdravi vyplyva pouze to, ze lekar je povinnen umoznit nahlednout hygienicke stanici - pracovnikum do zdravotnicke dokumentace a povinnost, kdyby si o nahlednuti sama HS zazadala. Ale neexistuje zadne zakonne ustanoveni, ze ktereho by vyplyvalo, ze by lekar sam .. z vlastni iniciativ a bez vyzadani HS byl opravnen cokoliv dalsiho hlasit. Kbydy se lekar choval nejak nevhodne, neeticky nebo treba jste meli pocit, ze protipravne .. tak je mozno podat stiznost k Ceske lekarske komore..... jestli jsi vnitrne presvedcena o tom, ze delas spravne, nedej se...

helulicek
3. kvě 2013

ahojky, mám takovej dotaz.... mladší dítko má teď 18měsíců, ekzematik (teď už vesměs pod kontrolou), od cca 1 roka zahleněný na ventolinu, 2x ATB, spiropent... no pořád něco. Teď je v normě, ale pořád to v něm "chrčí" tak jsem opět dala ventolin. Už si s ním nevím rady a na alergu, pediatra a teď v očkovacím centru říkají doktoři na to jeho zahlenění pokaždé něco jiného... no je to složitější, nebudu to rozmazávat.
Každopádně se chci zeptat jestli mi může někdo poradit, nechci neočkovat ale nejsem zastánce očkování "za každou cenu" a už ne do dvouměsíčních miminek .... doposud jsme bez očkování, odkládalo se to právě kvůli zdravotnímu stavu. Hlavně jsem to já odmítala, naštěstí jsem tak nějak vždy pediatru ukecala.
Teď nám byly navrhnuty lázně, ráda bych tam s dětma jela, potřebují to, ALE nejsme očkovaní! takže prý musíme mít alespoň jednu dávku (nechápu, ale budiž....) Pediatra nás poslala do očkovacího centra v Brně k mudr Jirsenské, ta nám řekla, že v chronickém stádiu kašle můžeme očkovat . No a teď jsem v háji, páč nevím jak dál postupovat.... jednak nemáte někdo zkušenosti, informace jestli se vážně může očkovat při chronické rýmě (ikdyž v očkovacím centru byla první co mi řekla, že je to chronická rýma, nikde jinde jsem to od mudr neslyšela) a jak teď postupovat u pediatry, když očkovat chci, ale až to v něm nebude chrčet (tedy doufám že přestane). Mám ji podepsat ten revers? nebo něco vlastního? No smiřuju se bohužel s myšlenkou, že s takovou se do lázní jen tak nedostaneme.... což mi fakt přijde na palici...Díky moc

jetynka
3. kvě 2013

@helulicek S tím moc neporadím, jen mi vrtá hlavou to očkování???To je někde v lázeňských podmínkách napsané, že dítě musí být očkované?A kvůli tomu by vás nepustili do lázní??A jedna dávka očkování je podle mě blbost, buď všechny dávky anebo nic ☹, ale kvůli lázním bych dítě nenechala očkovat, pokud patříš mezi ty co je očkovat nechtějí, jenom protože nějaká dr. něco řekne, já mám očkované děti všechny a kdybych měla před 6lety více informací co je to za humus nikdy bych děti nedala očkovat aspoň ne prevenarem a synflorixem ☹

helulicek
3. kvě 2013

@jetynka tak to je v podstatě to stejné jako když jde dítě do školky, nebo že neočkované dítě nemůže jet na školu v přírodě atd..... v podstatě je to "hrozba" pro děti očkované..... paradox, bohužel....
No kvůli lázním ho očkovat nenechám, ale štve mě to. Jela bych tam i se starším dítkem, doufala jsem, že bude klid od nemocí atd. Tak asi nic... 😠

jetynka
3. kvě 2013

@helulicek ach jooo ☹jak je ten svět nespravedlivý, tak snad se nějak domluvíte.

katyxq
3. kvě 2013

@helulicek a po příčině problémů jste pátrali (potravinová alergie - eliminační dieta, testy na inhalační alergeny)? Já bych v takovém stavu nedala očkovat ani náhodou a alergika už vůbec ne.

helulicek
4. kvě 2013

@katyxq ano, potravinovou alergii máme "vyřešenou" tu jsme vychytávali od cca 3měsíců do 1 roku, teď je v tomto smyslu stabilní, inhalační alergeny by taky neměly být....
Já ho právě očkovat nechci, o tom zda očkovat či neočkovat jsem se hodně zajímala dřív, zatím to bylo odloženo právě kvůli exémům a zahlenění. Trochu jsem doufala, že nám Jirsenská odloží očkování, ale tímto mi vyrazila dech a já si právě nejsem jistá, jak to řešit - odložení, než se mi zcela uzdraví.... Jirsenská tvrdí, že je to chronický kašel a v tom se očkovat může, nikdo jiný mi to neřekl, nevím jak k tomu přistoupí naše pediatra, proto se raději chci předem informovat. nemám teď moc času na PC, tak jsem myslela, že mi tu třeba někdo poradí...

eficenka
4. kvě 2013

@helulicek
pracuji v lázních a jezdí k nám neočkované děti... jojo, zase narvat jedy a je jedno co z toho bude... žalovat pak nemůžeš ani jednu doktorku, ani farma firmy...

helulicek
4. kvě 2013

@eficenka no já jsem to pochopila tak, že pokud budeme vedeni jak "dítě které ze zdrav. důvodů" nelze očkovat, tak to bude ok, ale pokud to v podstatě bude jen z důvodu že nechci, tak je problém.... Proto nás pediatra poslala do očkovacího centra... alespoň tak jsem to pochopila.
Takže je možné tam jet s tím mladším dítkem, ikdybych ho nechtěla očkovat?

eficenka
4. kvě 2013

@helulicek
no tak to nevím, jetsli u nás je to tak, že sou tu jen neočkované děti kvůli kontraindikaci ( zkusím se pozeptat),
ale jinak pokud bys hradila pobyt asi jako samoplátce, tak se Tě na to ptát nikdo nebude 😀
peníze hýbou světem ( bohužel i v očkování ☹ )

helulicek
4. kvě 2013

@eficenka budeš moc hodná, když se poptáš 🙂 Tak kdybych si to měla platit a platit i za mé dítka, tak to už raději budu šetřit na měsíc u moře 😀 Tam si alespoň odpočinu 😀
No s penězama máš bohužel pravdu, je to hnus....

nae
5. kvě 2013

@helulicek a nedá sa s tvojou pediatrou nejako "pod stolom" dohodnúť, že očkovanie sa uskutoční len fiktívne (može si ho vyúčtovať, zapísať do preukazu, ale vlastne nezaočkovať)?...

blandik
12. kvě 2013

tak si to pročítám..máme půlroční dítko a já mám čím dál větší odpor k očkování - máme v rodině dítko s rozjetým autismem po očkování MMR..a já to taky pořád odkládám u pediatry..a dítě má taky ekzém, mívala i nitky krve ve stolici...čím více si o očkování čtu, tím méně mám chuť ji nechat zaočkovat..je tady někdo s praktickou zkušeností, že nedal své dítě očkovat? jak to pak probíhá?

katja77
12. kvě 2013

@tinka2013 Tomáš Rada, Na Dlouhém lánu....Praha 6

martinka.pida
16. kvě 2013

@blandik My odkládáme u mladšího. Máme odloženo na neurčito. Zatím si pořád nejsem jistá, jestli vůbec očkovat nebo co s tím.Odpor k očkování mám také, nemůžu se přes to přenést a pořád mám v hlavě, že před očkováním je to dobré a po očkování špatné. Starší se po první hexe rozjel ekzém, od narození měla atopickou kůži, hodně vysušenou, nemocná do roka skoro nebyla. Teď má během krátké doby po třetí laryngitidu, věčně infikovaný ekzém, už si ani nepamatuju, kdy byl ekzém stabilní, i když má pevný atopický režim a stravu pořešenou.
Mladšímu je osm měsíců, ekzém diagnostikovaný před třetím měsícem věku. Chvilku jsem držela dietu, teď na sobě nemá ani tečku, kůžičku krásně čistou a jim všechno. Asi stačilo, aby mu trochu "dozrála" imunita. Když si vzpomenu, jak vypadala Verča v jeho věku... 😖. Minulý týden prodělal zánět středního ucha - nikdo jsme si toho nevšimli!!!, jen mu smrdělo ucho. Bez bolesti, bez teplot, bez pláče! Přikládám to tomu, že není očkovaný a tu imunitu má fakt super (to je jen můj pocit, ale prostě to tak vidim 😀).
Nevim no, mám s tím velké dilema. Jestli naočkovat před nástupem do kolektivu nebo to nechat být úplně. Zatím si neumím představit, že bych ho riziku očkování měla vystavit. Přečetla jsem všechno možné a pořád mi z toho vychází, že očkování neé

blandik
16. kvě 2013

@martinka.pida - vidiš, to máte podobné. Starší má naočkováno všechno, jen to měl posunuté, tam mě ani nenapadlo, že bych mohla neočkovat vůbec a taky se mu rozjel ekzém nejspíše po očkování, ale naštěstí se stabilizoval do jednoho roku a pak už se neobjevil..nicméne laryngitidy měl několikrát a bkm mu vadilo tak, že když byl nachlazený a jedl bkm, tak měl suchý kašel (při první nemoci, než jsme na to přišli, měl suchý kašel a dával se ve spaní tři měsíce, stačilo bkm na další tři měsíce vysadit a do dvou dní po vysazení přestal kašlat). Linda - druhá - má ekzém taky, očkována zatím není a reaguje mnohem silněji na potraviny než miška, za dva měsíce příkrmů prošla jen dýně, ostatní spouští ekzém, měla i nitky krve ve stolici než jsem přestala jíst bkm..a co jsem si zatím přečetla o očku se mi vůbec nelíbí..nehledě na to, že máme v rodině malého autistu po očkování MMR, stejně starého jako je starší..hrozná představa...a to očkování u lindy se mi pořád nějak vrací do života, už v porodnici o tom mluvila laktační v negativním smyslu..a tak jak ty píšeš, že máš přesvědčení, že by to u vás ublížilo..tak to mám taky tak..nějak cítím, že by to lindě ublížilo a že to nedovolím. A co váš pediatr na to?

helulicek
17. kvě 2013

Tak jsme byli v úterý konečně u pediatry, to očkování jsem prostě přestala řešit a nechala to až na 18měs poradnu..... no už jsem měla připravený argumenty, pro prozatímní neočkování a ani jsem je nepotřebovala 😀 Malej se mi v ponděli šíleně sjel na obličeji exémem, takže tím pádem to bylo vyřešeno a máme dojít až bude ok.... no uvidíme kdy to bude 😀
Do lázní nám papíry napsala, s tím, že jsme vedení v očko centru a zatím nejsme očkování....tak jsem zvědavá co nato pojišťovna a co dál, když to nevyjde tak to řešit nebudu... Ale jsem ráda, že máme zatím odloženo bez nějakých dalších zbytečných diskuzí...

martinka.pida
21. kvě 2013

@blandik Náš pediatr je silně tabulkový, hodně pečlivý, naočkoval by nejradši všechno, co jde, ale ze svého přesvědčení, ne kvůli tomu, že mu to sype do kapsy. Kupodivu přijal naše argumenty (vzala jsem sebou pro jistotu i manžela 😀) proti očkování přijal. Chvilku jsme o tom diskutovali, řekl nám svoje pro argumenty a dohodli jsme se, že to prostě odložíme. Nechtěl podepsat ani revers, což jsem mu nabízela.
Zrovna včera jsme tam byli s Verčou na kontrole po akutním zánětu hrtanu, tak se zase moc netvářil, že Kubí není očkovaný, aby od ní něco nechytil. Na další poradnu jdeme v deseti měsících, ale pro mě je to ještě brzo 😀. Fakt nejdřív do roka a pak se uvidí 🙂. Určitě bych ale nechtěla očkovat hexu, tu nedáme ani náhodou. Přemýšlela jsem o Pediacelu.

dorinek
24. kvě 2013

@martinka.pida - já jsem očkování konzultovala s Mudr. Elekovou - píše články o očkování na "slobodaočkovanie.sk" - a ta mi jednoznačně doporučila Pediacel, prý je opravdu šetrnější. A ještě mi poslala homeopatika, vyrobené z Pediacelu. Zatím máme první dávku a bylo to téměř bez komplikací - jen lehké osypání, které druhý den zmizelo. Očkujeme 2+1. Třetí dávku dostane ve dvou letech. MMR neočkuju ani u jednoho dítěte.

evina_plus_jedna
24. kvě 2013

@dorinek ahoj, taky zvažuju Pediacel, ale pořád nevím, malé bude rok a půl a zatím je bez očkování, nejraději bych to tak nechala, ale něco ve mě hlodá, takže očko asi dáme. právě mám strach, že když nedáme klasiku Hexu, ale Pediacel a nááhodou nedejbože budou nějaké zlé reakce, tak mi všichni otlučou o hlavu, že jsem musela mít něco "extra" 😖 můžeš mi prosím písnout jak se jmenuje to homeo z Pediacelu? klidně do IP, díky moc! MMR taky neočkujeme.

martinka.pida
25. kvě 2013

@dorinek Děkuji za informaci 🙂, Několik článků Mudr. Elekové jsem četla. Můžu se zeptat, jak máte očkování rozvrženo, když poslední dávka bude ve dvou letech?

daisyr
25. kvě 2013

@dorinek ahoj, také budu ráda za info k očkování + jak se dají sehnat ta homeopatika? první syn má krom druhého priorixu vše a druhý zatím nic, ale už nás docela uhání, doočkovat priorix a začít s hexou, ale také se jí bojím. Navíc teď měl mladší krev ve stolici, začal mu ekzém...