Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

dasenecka
22. říj 2013

@dorinek taky to nechápu! A třešnička je, že když jsme odcházeli s poradny, tak nás ve dveřích míjela moje budoucí švagrová s dcerou...doktorka si všimla, že se spolu bavíme a když jsme odešli, tak se na mě doktorka vyptávala, kde pracuji a co dělám... 😀
Protože jsem jí řekla, že dceru nechci očkovat hexou, ale Pediacelem a to až po 6. měsíci věku, že mám strach z neurotoxicity.Pak jsem jí řekla, že nechci být za chytrou, ale že jsem si o tom hodně přečetla a jsem taky zdravotní sestra, tak vím o co jde 😉 Doufám jen, že se mi to nějak nevymstí 😒

dasenecka
22. říj 2013
nika_sp
22. říj 2013

@verusa.j A proč myslíte, že není uzákoněné? V oficiálním příbalovém letáku v češtině jsou obě varianty. I DR. Petráš z Vakciny.net mi psal, že informace v letáku jsou závazné a obě schémata jsou tím pádem stejně platná.

luthien.k
22. říj 2013

@nika_sp protože vyhláška 537/2006 Sb. o očkování proti infekčním nemocem zní:
...
§ 4
Pravidelné očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B
(1) Základní očkování se provede v době od započatého devátého týdne po narození dítěte třemi dávkami hexavalentní očkovací látky proti záškrtu, tetanu, pertusi s acelulární složkou, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, virové hepatitidě B a inaktivovanou očkovací látkou proti přenosné dětské obrně (dále jen „hexavalentní očkovací látka“) v průběhu prvního roku života dítěte, podanými v intervalech nejméně jednoho měsíce mezi dávkami, a čtvrtou dávkou podanou nejméně šest měsíců po podání třetí dávky. Čtvrtá dávka hexavalentní očkovací látky se podá nejpozději před dovršením osmnáctého měsíce věku dítěte. U dětí očkovaných proti tuberkulóze se základní očkování hexavalentní očkovací látkou provede od započatého třináctého týdne po narození dítěte, vždy však po zhojení postvakcinační reakce po očkování proti tuberkulóze.

...

nika_sp
22. říj 2013

@luthien.k A můžu poprosit o odkaz na celou vyhlášku?

nika_sp
22. říj 2013

@nika_sp Už jsem ji našla;)

nika_sp
22. říj 2013

@luthien.k Každopádně tohle je pouze vyhláška, Ta není nijak vymahatelná, takže je to spíš obecný postup, pokud se nepletu. Nic to ale neříká o tom, že by nebylo schéma 2+1 legální.

verusa.j
23. říj 2013

@nika_sp tak většina rozumných doktorů už o tomto schématu slyšela a akceptují ho, to je spíše pro takové lékaře, kteří prostě jedou to svoje a dávají jen 4 dávky, tak pro ně to musí být potom naspaáno i v té vyhlášce, aby pochopili, že to jde

nae
23. říj 2013

@nika_sp Je to bohužiaľ len legislatívna otázka, ako sa rozhodla ctená Národní imunizační komise a dala to schváliť parlamentu. Oni schválili 4 dávky (mimochodom, JEDNA dávka hexy stojí cca 1600 Kč!), a pre nich to týmto končí. Že výrobca povoľuje aj schému 2 plus 1? To im je jedno, to by bolo mínus 1600 za každé dieťa. 😔

zuzkabezdickova
24. říj 2013

@ofelieee
Moc Zdravím, jsem rozhodnutá odložit první hexu svého syna až na 10. měsíc, mohu poprosit o jméno lélařky v Brně, která je k tomuto rozhodnutí vstřícná? Moc děkuj za radu!!! Zuzka

marcelka287
29. říj 2013

http://www.vlastnihlavou.cz/skutecna-historie-i...
http://www.vlastnihlavou.cz/video-ockovani/
http://www.vlastnihlavou.cz/vakcinacni-teorie-s...

Ahoj holky dneska jsem Vás našla.. Tak posílám stránky, které zrovna pročítám.. Nebo spíš už ani ne.. jen tak zevrubně.. Už na to fakt nemám nervy ani sílu.. četla jsem příbalový leták hexy a je mi z toho zle☹ za týden jdeme do porodny, tak to coko asi budeme muset ještě probrat, nejraději bych neočkovala vůbec..

kajalka
29. říj 2013

@marcelka287 Aspoň to odlož, co to dá. A místo hexy pouvažuj nad pediacelem. Já si teď dopisuju s lékařkou, co se zabývá homeopatickým očkováním, zítra jí chci zavolat a vyzvědět víc. Tak pak dám vědět.

melodygirl
29. říj 2013

@marcelka287 Ano , ano jseš na správných odkazech. S pediatrem moc nediskutuj, on ti nedoporučí neočkovat, spíš akorát vyděsí "případy z praxe". Pokud ty to tak cítíš, nedělej nic v rozporu se svým svědomím. Je dnes hodně neočkujících rodičů, tak se neboj. První vakcínu můžeš oddálit do 10měsíců věku, nic se neděje, ale pak jen podepíšeš informovaný nesouhlas. Za své děti jsme zodpovědny my matky, ne lékaři, které je vidí v ordinaci sotva 10 minut. 😉

melodygirl
29. říj 2013

@kajalka Ahojky, hoď to k nám, jo? 🙂

kajalka
29. říj 2013

@melodygirl Jasně, že hodím, čekám jen na ty správné informace 🙂

marcelka287
30. říj 2013

@kajalka
@melodygirl Když já nevim jestli z těch nemocí mě právě neděsí nejvíc ta žloutenka.. Moje mudra je zatím ok. Odmítla jsem pneumokoky a sama navrhla odložení prvního očka na půl roku.. Já nevim. já bych očkovala co nejpozději.. nejlépe než půjde do školky.. a zarděnk,y příušnice a spalničky budu odkládat asi hodně dlouho:-/ na to prý není limit. Já zase přemýšlela jestli k tomu očku nebudu dávat homeopatika.. je to na pytel.. Už mě to fakt štve:-/

kajalka
30. říj 2013

@marcelka287 Nevím, jestli to chápu dobře, nejvíc tě děsí žloutenka? Tu malý dítě nemá jak chytit.

dasenecka
30. říj 2013

žloutenku typu B podle mě stačí naočkovat až dítě půjde do školky.

melodygirl
30. říj 2013

@marcelka287 Žloutenka??Jak píše kajalka, žloutenka B je přenosná pohlavním stykem a popř.jehlou. Pokud přemýšlýš o tomto přenosu, že se někde píchne na pískovišti, tak by ses stejně tak musela obávat viru HIV, a na ten naštěstí ještě nikdo vakcínu nevymyslel ☹

marcelka287
30. říj 2013

@dasenecka A ona jde očkovat samostatně?
@kajalka
@melodygirl Jo holky přesně na ten písek jsem myslela..

Mám tisíce otázek a fakt nevim kdo by mi na ně odpověděl.. Proč se očkování na TBC stalo nepovinné a ostatní jsou povinné, přičemž pravděpodobnost, že se onemocní TBC je xkrát pravděpodobnější než onemocnit záškrtem, tetanem, černým kašlem, žloutenkou, obrnou, spalničkama a zarděnkama? Já to nechápu.. Když budu mít nějakou hlubokou ránu a píchnou mi tetanovku ochrání mě to? Proč nemáme očkování povinné my (učitelky mš), lékaři, policisté, prodavačky.. no prostě všichni, kdo přicházejí do styku s velkým počtem lidí? Vždyť přeci ty vakcíny nemají chránit celoživotně.. Já si snad nechám udělat testy na protilátky.. Fakt by mě zajímalo jestli já mám v sobě protilátky z nějakého očka.. Nezkoušela jste to některá? Zajímalo by mě, jestli všechny ty nemoci jsou léčitelné když se na ně přijde včas.. Nebylo by jednodušší neočkovat a pak popřípadě léčit nemoc? Nebo to jsou všechny tak závažné, že na ně nejde přijít včas a nejdou vyléčit?..

eficenka
30. říj 2013

@marcelka287
v čr ještě nebyl jediný případ, kdyby se dítě píchlo o jehlu a nakazilo žloutenkou typu B ( je to pouze vymyšlená fáma aby ses bála..)
jinak žloutenky A ani B se nebojím - lehčí je prodělat nemoc, než pak zastavovat účinky po očkování.
bojím se žloutenky typuC a tam ani očkování není...

kajalka
30. říj 2013

@marcelka287 Na písek vůbec nemysli. Ze všech poraněnejch lidí použitou jehlou se nenakazil nikdo.
Hlubokých ran se taky neboj. Tetanus se rozvíjí jen v hodně hlubokých špinavých a roztrhaných zraněních, které se rychle zavřou. Za 1. světový války zemřelo na tetanus pouhých 700 vojáků. A to byla hygiena bídná a ATB neexistovaly.
Nejstarší dítě, které umřelo na černý kašel bylo 4 měsíční. Nepíše se o sociálním postavení rodiny.

eficenka
30. říj 2013

@marcelka287
uživatelka monika6e testovala svoji 4letou dcerku na protilátky a výsledek - 0 😀 😅 smutné...

ocelotka
30. říj 2013

@marcelka287 já jsem si teď v těhotenství nechala dělat protilátky na zarděnky a měla jsem je - z očkování. Jenže za mého dětství se očkovalo na zarděnky až před pubertou a ne v 15 měsících.....

radka8888
30. říj 2013

@eficenka už jsme spolu párkrát do nějaké diskuze přispívaly, ale zase to zopakuji krom protilátek jsou paměťové lymfocyty, které si očkování pamatuji.

eficenka
30. říj 2013

@radka8888
ano, paměťové lymfocyty pak mohou nabudit umunitní odpověd... ale nikdy nemáš jistotu, že se ta odpověd dostaví ( že nebude blokována atd.. )

radka8888
30. říj 2013

@eficenka o blokované imunitní odpovědi jsem nikdy nic neslyšela..čím se to blokuje?

marcelka287
30. říj 2013

@eficenka Já právě myslela že to B je nebezpečné.. chjo.. člověk aby byl pomalu doktor😀 Tak to je síla s těma protilátkama.
@kajalka Já četla že nejmenší bylo 4 týdenní mimi nebo tak nějak, narodilo se o 4 týdny dříve a zpětně zjistily, že v rodině byl černý kašel, tak že je tam souvislost s černým kašlem, ale vyloženě že by zemřolo to mimi na černý kašel tam psáno nebylo.
@ocelotka teď nevím kdy mě očkovaly na zarděnky, každopádně jsem je před cca 4 rokama dostala..