Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

mitote
30. bře 2012

@jaru30 no promin, ale pokud jde o hlinik, pokud pouzivas deodorant jako kazda zena tak si hlinik vpravujes do tela kazdy den 😉 a o dalsich vecech kde je a nevedomky ho do sebe rves a svemu diteti ani nemluvim 😎

jaru30
30. bře 2012

@mitote Tak se nadechni a přečti si to znova ještě jednou. Já tady vůbec nepíšu o sobě, chápeš??? O mě tu vůbec nejde. Já se tady bavím o dětech!!!! O tom, jakej dostanou hliníkovej nášup do těla v jedné injekci! 😠 Mimochodem, tak tupá, abych nevěděla, že v antiperspirantu je hliník, vážně nejsem!

mitote
30. bře 2012

@jaru30 precti si znova ty, co jsem psala 🙂 : a o dalsich vecech kde je a nevedomky ho do sebe rves a svemu DITETI ani nemluvim

diviska
autor
30. bře 2012

@mitote
@jaru30 tak zaprvé existují i antiperspiranty bez hliníku .. a
@mitote proč si myslíš, že jsme všichni debilní a nedáváme si třeba pozor na to, co do sebe dostáváme, co jíme atd?! A ikdyby - není přece potřeba to do sebe dostávat ještě vědomky..

jaru30
30. bře 2012

@mitote tak schválně. V kterých je a nevědomky ho do něj cpu??? 😉 Ty si fakt myslíš, že jsme tady úplné blbky, co?

racerunner
30. bře 2012

@jaru30 což je možná váš největší problém...my mladí a nezkušení lékaři víme o svých chybách, jsme pokorní a bojíme se o zdraví našich malých pacientů...také máme z medicíny ty nejčerstvější poznatky. Neuráží mě, že si myslíte, že jen proto, že je mi 28, jsem blbá- to je mi srdečně jedno, za mně mluví mé činy a mé spokojené maminky....Vůbec mě neznáte, tak bych věk a zkušenosti nechala stranou. Navíc to, co píšu v přízpěvcích nejsou žádná moudra vyčtená z ona dnes a jiných zaručený zdrojů. Je to selský rozum doktora. Mě spíš vadí, že si tady všechny sborově myslíte, že stojím za nějakou lobby. Pracuju na dětském oddělení. peníze z očkování já rozhodně žádné nemám. Vidím spíše následky očkování a neočkování...+ obrázek si dělám i na základě různých vědeckých sypoziíí o očkování...

diviska
autor
30. bře 2012

@kalo http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/Infa... a ještě..no ale moc hezky to nevypadá..

jaru30
30. bře 2012

@racerunner neřekla jsem, že jste blbá. Jen že podle mého nemáte zkušenosti jako ti, co se téhle problematice věnují nějaký ten pátek. Nebo zahraniční doktoři. Myslím si, že tam jsou přeci jen o krok (i více) napřed.

A co tedy podle vás udělá hliníkový nášup v hexe s malým miminkem? Snad už se teď odpovědi dočkám 😉

ikarkulka
30. bře 2012

@kalo @diviska nám dr. nabídla také tu infanrix (tuším HIB), máme už na ni dokonce recept, že si ji máme zakoupit v lékárně.
cenu jsem zatím nezjišťovala, takže díky za info, tipovala jsem to tak kolem té tisícovky za dávku.

pro starší děti půl roku stačí 3 dávky, to je pravda.

ale stejně jako vy se stále zdráhám ji v lékárně objednat, protože jsem chtěla dát očkovat jen tetanus a obrnu, a to žádná z těch vakcín nenabízí.

diviska
autor
30. bře 2012

@ikarkulka našla jsem že se tu vyráběla vakcína jen na tetanus a záškrt, ale už se vskutku nevyrábí. Nejlepší je tedy asi ten Infarix co je jen na tetanus, záškrt a pertusi - ale ani ten mi doktorka nenabídla. Nabídla mi taky ten HIB kde je ještě ten hemofilus..

racerunner
30. bře 2012

@jaru30 jaru, já jen netuším, o jákém nášupu tu píšete, není mi uplně jasné, že by SUKL pustil do oběhu vakcínu, která překračuje limity aluminia? pokud tam je hliník v povoleném množství, tak ano, pak je to nutné zlo, aby ta vakcína byla učinná- své dítě raději tím hliníkem zatížím, než bych ho nechala umírat na záškrt. Kojila jste déle než 6m? A víte že vaše dítě po 6m mateřským mlékem vstřebalo množství dioxinů,které dál za celý život mít nebude...to byl nášup! ...Takových otázek je spousta. Ale zrovna ten hliník- já fakt nevím, když se pošle do oběhu šarže antibiotika, byť jen špatně označená v tiskárně, okamžitě je to skandál a jde z oběhu a hexa koluje s mnohonásobně překročeným limitem hliníku? A mohu se zeptat jaké věhlasné odborníky že to máte na mysli?

diviska
autor
30. bře 2012

@racerunner " Kojila jste déle než 6m? A víte že vaše dítě po 6m mateřským mlékem vstřebalo množství dioxinů,které dál za celý život mít nebude...to byl nášup! ..." a tohle jako myslíte vážně?! V jakém medicínském odvětví že to pracujete?!

ikarkulka
30. bře 2012

@racerunner ahoj, pokud mohu mluvit za všechny přispěvatelky do této diskuse - žádná z nás se včera neuhodila do hlavy a dneska sem nepřišla s dotazem "slyšela jsem, že očkování může dítěti uškodit, víte o tom něco?".

každá z nás tady o očkování víme dost věcí. a jak už z názvu vyplývá, nejsme apriori proti očkování. díky mediálním kampaním, naprostou neinformovaností ze strany doktorů a tím, že do nás všichni - včetně tebe - cpou, jak je očkování jen prospěšné a nemá žádná negativa, tak váháme... víme, že očkování je sajrajt (a o tom se nehodlám přít), ale třeba já osobně to mám tak, že pokud by se synovi něco stalo v souvislosti s naočkováním, neodpustila bych si, že jsem ho nechala očkovat. pokud by se mu něco stalo v důsledku nemoci, na kterou jsem ho očkovat nenechala, vyčítala bych si to taky.

neexistuje asi správné rozhodnutí.

neodsuzujeme maminky, které jedou podle povinného očkovacího kalendáře a třeba dávají i nepovinná očkování.

nechceme se tady dohadovat, zda ta která vakcína je škodlivá či nikoli.
my prostě víme, že vakcíny nejsou medíček na lžičku. a rozhodli jsme se očkovat trochu jinak. jde nám o to, co a jak a kdy.

proto tě prosím - v zájmu zachování klidné diskuse - nesnaž se nás přesvědčovat o svém názoru. my máme jiný, je to snad z našich příspěvků patrné.
tady opravdu asi nenajdeš živnou půdu.
díky.

nae
30. bře 2012

@racerunner Dobry den, doporucujem napr. komentare prof. Struneckej k mnoztvu hlinika v pouzivanych vakcinach, clanky a odkazy napriklad tu: http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

ikarkulka
30. bře 2012

@racerunner a ještě toto - nemám ti za zlé, že věříš v moderní medicínu, že věříš vakcínám, to je tvoje rozhodnutí, tvoje svobodná vůle a tvůj názor.
ale my tady opravdu nechceme polemizovat o škodlivosti vakcíny na dětský organismus.

petrakol
30. bře 2012

@diviska To, co napsala racerunner o chemikáliích vstřebaných mateřským mlékem, jsem četla už před více než 4 lety, když jsem čekala syna. Byl to článek pro maminky, které své děti nemohou kojit, bylo to zde uvedeno jako jeden z možných záporů kojení. Nejsem odborník, ale když se nad tím zamyslím, možná, že něco pravdy na tom bude? Nicméně i tak jsem syna kojila hodně dlouho, téměř 19 měsíců...

nae
30. bře 2012

@racerunner Este kratky prepocet citovany z dalsich zdrojov tykajucich sa obsahu hlinika vo vakcinach:
Prvá zavádzajúca informácia je o množstve hliníka vo vakcínach. Napr. povinný Infanrix Hexa nemá od 100 do 200 μg, ale 820 μg hliníka. K tomu treba dodať, že v súčasnosti sa na Slovensku typicky podáva Infanrix Hexa spolu s povinným Prevenarom 13, ktorý obsahuje ďalších 125 μg hliníka.

Keď si porovnáme autorom udávanú bežnú dennú záťaž hliníkom (3 až 80 μg - nehovorí však či sa údaje týkajú dieťaťa alebo dospelého) s 945 μg v očkovacích látkach, ktoré malé bábätko dostane v 3., 5. a 11. mesiaci života, je to očividný rozdiel. Keď si podelíme toto množstvo počtom litrov krvi (u malého bábätka odhadom 0,35 až 0,5 l pri hmotnosti 5 kg v 3. mesiaci, cca 0,7 až 1 l pri hmotnosti 10 kg v 11. mesiaci života), tak nielenže výrazne prekročíme fyziologickú koncentráciu hliníka v krvi (údajne 5-10 μg/l), ale niekoľkonásobne prekročíme aj hranicu toxicity 100 μg/l krvi.

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-precoock...

petra.vavra
30. bře 2012

@racerunner nedá mi to než se zeptat, kolik dětí, postižených po očkování jste viděla??? kolik dětí postižených po očkování jste léčila?? postižené dítě po očkování= prokazatelné po vyšetřeních, že zdraví dítěte bylo poškozeno očkováním..... děkuji za odpověď

kami1984
30. bře 2012

Sve dite mam na ockovani a jsem tomu rada... uz jen proto, ze vim, co se deje a jak neockovane deti konci na infekcnim...

petra.vavra
30. bře 2012

@diviska nevím, zda se maminka ještě chodí....nečetla jsem celou diskuzy, neb není čas s tou divočinou tu 😅
mám jen jednu otázku....píšete, že byste si neodpustila, že byste nenaočkovala a dítěti by se něco stalo....a co naopak, co když naočkujete a dítěti se něco stane....díky

racerunner
30. bře 2012

@ikarkulka Pak bych to ale nenazývala diskuzí, když nemůžu diskutovat, prosím tě cos to napsala za blábol 😀 ? A o čem chcete polemizovat v diskuzi nazvané očkovat či neočkovat?

racerunner
30. bře 2012

@diviska v jakém asi?

ikarkulka
30. bře 2012

@racerunner jestli máš pocit, že urážkami a útoky nás přesvědčíš o tom, že jsme úplně hloupé a máme ihned naklusat do ordinace na pigáro, tak tě mohu ujistit, že jen posiluješ náš negativní náhled na náš lékařský systém a jeho aroganci.

ano, toto je diskuse. ale jak jsem uvedla výše, nediskutujeme tu o tom, zda jsou vakcíny škodlivé.

kami1984
30. bře 2012

Holky, co neockujete a nebojite se treba jet s detmi k mori?? A jak to resite, kdyz jsou v okoli priusnice, tubera??
Tohle tema je stejne osemetne jako domaci porody, pichani ousek u holcicek ci obrizka chlapcu,100lidi,100chuti..
my zijeme v nejvice zamorenem ovzdusi v republice, takze mimo hliniku a dalsich veci, co jste tu vypsaly dychame i cerveny, modry a zeleny kour.. nastesti, ze v noci,kdy vypousteji nejvice, barvy nejdou videt..
mamce se z obycejnych nestovic stala lehci varianta pravych, takze muj syn bude mit i toto nepovinne ockovani a diky zamestnani manzela i ockovani na TBC.

petra.vavra
30. bře 2012

@racerunner tak já se patrně odpovědi nedočkám....

ikarkulka
30. bře 2012

@kami1984 kami, asi i proto se to téma jmenuje, jak se jmenuje 😉

racerunner
30. bře 2012

@ikarkulka podívej jediný, kdo je agresivní jsi ty...už jsem pochopila, že jsem píchla do vosího hnízda, kde se prostě jiné názory, než ten váš jednotný nesmějí prezentovat...tje to trochu jako sekta...nedělám si iluze o postoji lidí k doktorům...jenom bych třeba ocenila, kdyby pak ty samé mamči, co tady píšou takové agresivní postoje vůči nám, v ordinaci nepředváděly sladké divadýlko.

@petra.vavra Péťo, jsem v práci, makám, nesedím u PC. Otázka filosofická. Věřím, že jsem natolik zodpovědná lékařka, že poznám riziko, pokud něco bude hrozit...pa

ikarkulka
30. bře 2012

@racerunner slušně jsem ti napsala. nepoužila jsem slova jako kváky, blábol a pod.

a druhá věc - znáš některou z přispěvatelek osobně? předváděla u vás v ordinaci nějaké divadýlko?

mohu vědět, kde pracuješ?

racerunner
30. bře 2012

P.S. omlouvám se ti za blábol...ale přišlo mi to fakt uplně mimo...ty jsi tím prostě chtěla napsat, že o opačný názor nikdo nestojí....
@ikarkulka loučím se, už asi po 4 🙂