Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

pampeliska1
9. črc 2013

@dorinek omlouvám se, že vám do toho vstupuju. Co se týká těch protilátek, tak jsem nad tím uvažovala nechat to vyšetřit (D.má zatím 2 hexy, chtěla jsem 2+1, ale má pořád záněty moč.cest, takže 3.v nedohlednu..) ale o co mi jde, co kdyby se třeba po těch 3 dávkách zjistilo, že protilátky nemá? může mě dr.nutit do 4.dávky (to asi naš případ nebude, mám "domluvené"2+1), ale zajímá mě to. Nevíte někdo?

daisyr
9. črc 2013

@dorinek děkuji, tak u vás to bylo asi i o ředitelce, že jí to nevadilo, že dáte MMR později, což asi všude nemusí projít, u nás je problém ten, že dětí je dost a míst v MŠ málo, no uvidím 🙂 ale nad protilátkama uvažuji, jen musím zjistit, kde se to nechá dát udělat a co to obnáší. To máš super s pediatrou, že to bude v poho i přes neočkování, resp. odložení či co 🙂

daisyr
9. črc 2013

@pampeliska1 tam jedině si to nechat vyšetřit sama za své a když protilátky budou, tak s tím vyrukovat a když ne, nechat 2+1 a neřešit..., ale prý spíše protilátky nebudou, teda ne na vše, na něco jo, ale nemusí být na vše i po více dávkách 😒 ...

pampeliska1
9. črc 2013

@daisyr no slysela jsem, ze jako samoplatce stoji vysetreni na jednu nemoc cca 500kc..docela palka..ale stejne by me to zajimalo, jestli nejake protilatky ma..take si myslim, ze spis ne..

dorinek
10. črc 2013

@daisyr - dej si na netu "očkovací centra" a vyjedou ti odkazy podle měst. Já jsem to zjišťovala v očkovacím centru v Kolíně. Obnáší to odebrání krve a stojí to 400,- jedna nemoc. Takže na MMR by to bylo 1 200,-. Já myslím, že by nemusely ty rozdíly být nijak velké mezi těmi očko.centry.

dorinek
10. črc 2013

@pampeliska1 - tak to nevím, jestli by tě mohla nuti do 4. dávky. Ale je fakt, že dětem které mají schéma2+1 (a vlastně i 3+1) taky protilátky nikdo nezjišťuje ?? Takže kdo si to nenechá udělat na vlastní náklady, tak stejně neví, jestli jeho dítě ty protilátky má a jestli to všechno nebylo zbytečné. Žádná zpětná kontrola tu vlastně není... 😕

dorinek
10. črc 2013

@daisyr - ano, bylo to i o ředitelce a o tom, že dětí je tu málo. Ve větších městech to může být problém... 😕

mariepoppins
12. črc 2013

@kachen Mohu také požádat o kontakt na vaši paní doktorku? Po nepříjemném výstupu s naší dr. hledám někoho, kdo se se mnou bude o očkování rozumně bavit, ne zastrašovat. Děkuji.

kvikvicek
22. črc 2013

Zdravim vas maminky, chtela bych se zeptat, je tu nejaka maminka, ktera sve deti nedala vubec ockovat nebo se k tomu chysta? co to obnasi a jak to zaridit? Mam dve deti, Dcerka ma naockovano komplet hexa a MMR, TBC, syn MMR a 3 davky hexy. Dal uz bych je nechtela ockovat, detem jsem nedala nic z nepovinneho ockovani, ale hrozne me premlouvali u Dr., dokonce jsem musela podepsat papir, ze nechci dat synovi naockovat synflorix, vylozene na to papire stalo, ze kdyz se mu neco stane vlivem pneumokoku, tak si za to muzu sama...

ikarkulka
22. črc 2013

@kvikvicek Ahoj, starší syn má jen TBC (tehdy ještě povinné, těsně před zrušením), mladší nic a tak to zůstane.

Dr. tě nemůže nutit nic podepisovat, tím spíš v případě nepovinného očkování. Papír bych si vyžádala a zlikvidovala, případně bych na ně použila malý nenápadný nátlak, protože toto si nemohou dovolit. Zeptej se jich i třeba, kdo nese odpovědnost, pokud bude dítě mít následky po očkování. Za toto totiž nenese odpovědnost nikdo.
Je to nechutné.
Nedej se!

blandik
24. črc 2013

@eficenka a ostatní - prosím o radu a pomoc - více méně jsem rozhodnuti nenechat naši dceru vůbec očkovat, nicméně u mudra mi to samo zřejmě vymlouvá, ať neblbneme, že hexa je proti smrtelným nemocem, at´třeba nedáváme mmr, ale a´t dáme hexu...a já se bojím ji dát (trošku se bojím i nedat..)..ale chci se zeptat, mudra mi dala dva papíry - jeden, že odmítáme nepovinné očkování a druhý, že odmítáme povinné očkování s informací, že pokud naše dítě onemocní nějakou nemocí, proti níž jsme nenechali naočkovat povinným očkováním, tak si budeme hradit výlohy léčení sami - to mě překvapilo, to jsem nevěděla..je to nějaký nový "trik" pojišťověn, setkali jste se s tím?
něco mi bliklo hlavou, že se tyhle papíry nemají podepisovat, že se má raději donést papír, že nenecháváme dceru naočkovat ze zdravotních důvodů (má atop.ekzém) nebo přesvědčení, svědomí..= že to má pak jinou právní váhu..Nevíte, jak to je? Mám s mudrou dobré vztahy, nenutí mě, chci ji dát nějaký papír, ať je krytá při kontrole hygieny..

eficenka
26. črc 2013

@blandik

Odpovím vice zita. Byla sem pár dní mimo. Nic neppdepispvat. Žádný papíry,ať si doktorka zapíše do karty diagnózu Z28.2 a je to. Hexa nefunguje-jak pediatricku vysvětlí za 5děti v roce 2011 onemocnělo v rozmezí 1-4 měsíců po hexa černým kašlem?zítra vice...

blandik
26. črc 2013

@eficenka - děkuji moc, budu ráda za odpověď.
Doktorka mi řekla, že není odborník přes očkování - tvrdila mi, že naočkovaní můžou ty nemoci chytit, ale že pak mají mírnější průběh..že čím dříve se naočkuje dítě, tím jeho imunitní systém si lépe vytvoří protilátky (ačkoliv ne příliš brzo, ona očkuje od třech měsíců)...ona je fajn, nenutí, netlačí nijak silou, jen říká - "neblbněte, v hexe jsou smrtelné nemoci, to dejte..nedávejte MMR ani žádné jiné očko.."
Prosím tě, co je to za diagnóza? Atopický ekzém?

eficenka
27. črc 2013

@blandik
za 1. v hexe sou "smrtelné" nemoci asi jako chřipka... Žloutenka B - je lehce léčitelná, ale navíc přenosná jen krví a sexem... Dětská obrna - v čr poslední případ 1956, v evropě 2002, Hemofylové infekce - spoutu dětí v sobě nosí hemofila , pokud však mají dostatek stravy, spánku, nepřetápíš, nepřeoblékáš, vše nedezinfikuješ, nemá šanci propuknout, Záškrt - je to "težší " angína...Tetanus - nemá šanci chytnout - pokud ho jako novorozence nebudeš pokládat pupíkem na hlínu s hnojem...Černý kašel - statistika roku 2011 - dle oficiálních se nakazilo 13 dětí ve věku do 1 roku! z toho 5 miminek bylo po podáví hexavakcíny - 3 měly v sobě 2 dávky, 2 již 3 dávky, tak jak je možné, že prodělaly černý kašel 😅 ? prostě očkování NEFUNGUJE.... to mi věř.... schválně se na to zetej doktorky, jak je možné žě těch 5 dětí dostalo v rozmezí max do 5měsíců po vakcinaci černý kašel... mimo to spouta dětí prodělá černý kašel ani by se o tom vědělo, je pouze nebezpečný u dětí do 6měsíců, pak to projde jako horší kašel, ale vyléčí se... nenašla sem ani jednu smrtelnou chorobu - to je ale strašák ,vidˇ?

K tomu podepisování - existuje pouze formulář jeden o odmítnutí povinného očkování, nemáš proč podepisovat odmítnutí nepovinného očkování - to je proti zákonné, a nemáš proč podepisovat , pokud nemoc dostane že budeš hradit léčbu - to je jak kdyby měl kuřák podepsat, že když dostane rakovinu, tak si bude platit léčbu, stejně jako obézní človek, nebo člověk co očkuje že si bude hradit léčbu vedeljších účinků 😅 to je jen tah - protizákonní doktorky....
a abys nebyla proti " vyhlášce" stačí napsat vlastní vyjádření že neodmítáš povinné očkování jako takové, ale pouze konkrtétní vakcínu - a to hexavakcínu nebo možnost pediacel nebo infarix HiB z důvodu možných nežádoucích účinku, a pokud se vyskytne nová vakcína, která nebude mít takové nežádoucí účinky, necháš naočkovat....
s tvojí doktorkou bych asi vyhodila dveře, nebo našla jinou, straší Tě a říká lži....
a ta diagnoza Z 28.2 je nesouhlas s povinným očkováním kvůli přesvědčení pacienta nebo jeho zák. zástupce.
takže kdyč si to doktorka zapíše do karty - bude z obliga kdyby přišla kontrola a ty nemusíš nic podepidovat!

radka8888
27. črc 2013

@eficenka domnívám se, ze nemáte pravdu. Nejsem velký.příznivce očkování, abych předešla nějakému skatulkovani. hepatitida b u děti.může mít smrtelný průběh jako u každého jedince a u děti co maji trochu jinou imunitu to platí dvojnásob. Hemofilus by mel byt postrachem kazde matky a pohotovosti. Kdyby jste videla, jak se ty děti dusi věřím, ze byste změnila názor. Černý kašel ano vakcína není stoprocentní to bez diskuze. Za očkování lobuje cely farmaceutické průmysl, určité souhlasím, ze diskuze je na místě.každopádně se očkuje obecně kvůli kolektivní imunitě, aby lide co jsou ohrožení stáří, lide s imunodeficity např. Po léčbě rakoviny atd měli menší šanci se s těmi bakteriemi setkat. Nejsem odborník, ale určité někdo rozumný by byl schopný lépe argumentovat. Jen tvrzení, ze očkování nefunguje je něco co nás vrací nekam do středověku.

tvarohacek
27. črc 2013

@blandik

zkus se poradit s lidmi se zdravotnickým vzděláním (i mezi nimi jsou alternativci)

doporučení tvé doktorky je myslím hodně vstřícné,

eficenka
27. črc 2013

@radka8888
kolektivní imunita nemá naprosto smysl.. je to jako chtít sestavit perpetum mobile 😅
a záleží na stavu imunitního systému jak se dítě s nemocí vyrovná - očkování ji pouze poškodí...
JInak může vědět kde by mimino chytlo hep. B? ( bude mít pohl. styk? nebo ho matka dá do kontaktu s krví poškozené osoby?) hep .C je nejhorší a není proti ní očkování, hep. B se léčí velmi dobře....
černý kašel - ta vakcína nefunguje nikde, imunitní systém není nastavený nato ,aby se vypořádal s takovou palbou (6ti nemocí) - když otestuješ 4 leté dítě na protilátky, nebude je mít nikdy proti 6ti z hexy ani 3 z mmr, bude mít max proti 1-3 nemocem, někdy proti žádné ( už znám takto testované 4 děti - jedno mělo pouze na tetanus, jedno vůbec a 2 měli protilátky proti 2, lehce proti 3té nemoci...) očkování nefunguje!

proč do středověku? není ani jeden důkaz že nemoci vymýtilo očkování,.... viz. třeba spála, tyfus, mor - na ty očkování není a také upadly, stejně jtak jako ostatní nemoci - očkovat se začalo až většina nemocí byla na minimu....

radka8888
27. črc 2013

@eficenka tyfus, spala a mor se normálně vyskytují. A kolektivně se proti nim.neockuje, takže to není argument. Ono se strašně dobře teoretizuje z naší poockovane populace. V Africe by vám asi matky, jejichz děti umírají na naše naockovane nemoci asi endaly za pravdu. Jisté víte, ze právě neštovice jsoucna základě očkování vymycene. Není to tak, ze většina nemoci byla na minimu, ale ze se na ne v našich podmínkách méně umira, protože se zlepšila léčba. Jasné, ze funguje a tím, ze se nám zlepšila hygiena, jídlo atd to v ruku v ruce dává to, ze děti neumiraji jako před dvě stě lety. To, ze dítě nemá protilátky neznamena , ze nemá paměťové lymfocyty, ktere se při styku s infekci z aktivují. Vy me.nepresvedcite já vas taky ne. Ale.od toho jsou diskuze. 🙂

eficenka
27. črc 2013

@radka8888
😀 ach jo, spála byla největší strašák rodičů malých dětí!!!!!
a vyskytovala se daleko častěji než záškrt, černý kašel atd... a mizela sama jako ostatní nemoci 😉
chci nějaké odborní odkazy na to, že očkování zastavilo nárůst nemoci proti kterým se očkuje, není ani jedna odborná studie, pokud ste zdravotník a máte přístup do pubmedu, najdete tem pouze odkazy, že se skutečně začalo očkovat až nemoci byly na ústupu!
a mor byl ten největší strašák!!!

radka8888
27. črc 2013

@eficenka plete hrušky a jablka. Mor, spala jsou s trasa či, ale na ty funguje penicilin a neumrete za deset minut jako ná hemofila, ale proti tem se přeci neockuje🙂)) to je diskuze jiná🙂 bavme se o nemocich, na které je očkování. Takže proč podle vas byly vymyceny prave neštovice?

eficenka
27. črc 2013

@radka8888
nepletu jablka s hruškama 🙂
většina nemocí z hexy je dobře léčitelná, pokud má dítě hemophyla, záleží na nastavení imunitního systému - nedonošený, moc "piplaný" jedinec - zemře - ale dítě, které je kojené, otužované, může s hemophilem v sobě žít normálně a beze stěrů nepoznáš, že ho má...
stejně jako záškrt - stačí penicilin atd...
http://www.margit.cz/ockovani-hypotezy-versus-f...
koukla bych se prvně na tyhle grafy, kdy nemoci začaly stagnovat na dolním okraji křivky a až pak začalo očkování...
pravé neštovice - jistě smrtelné, ale jak je známo, člověk, který prodělal plané neštovice, po nakažení pravými neštovicemi nezemřel 😉 ?

petula_t
27. črc 2013

@eficenka jen pro doplnění Vašich ""odborných"znalostí o očkování-hemofilů je několik druhů,některé se ani léčit nemusí,jen když jsou potíže,některé se dají v pohodě léčit antibiotiky,ale právě proti těm,které by mohly malé dítě přímo ohrozit na životě je TO očkování.Zvláštní je i Vaše teorie,že když je tedy někdo moc "piplaný" jedinec,tak může zemřít a otužovaný ne????Já bych řekla,že většina maminek si své děťátko spíš "piplá"-co potom teda podle Vás můžou očekávat,nenechají li děťátko očkovat????? ☹ ☹ ☹

jandl
27. črc 2013

@radka8888 Já si myslím,že není reálný důvod plošně očkovat hemofila.To by mělo být jako každé očko nepovinné.A podepisovat by měli očkující rodiče.Možná by měli důvod se zamyslet,že vakcíny mohou být nebezpečné.Kuřák dobře ví,že kouření škodí zdraví,přesto jej to neodradí.Léčba mu odepíráná není.Je to spravedlivé? Nepopírám,že hemofilus není nebezpečný,ale není tu epidemie,která by mohla být záminkou k prosazení povinného očkování. Vždyť je zde jasně viditelné,kdo na tom vydělává. Vždy nemoci budou.Vždy se jich budeme bát. Není fér,když tu nesčetněkrát někdo poučuje neočkující rodiče o kolektivní imunitě zrovna rodiče,kteří si nesou následky po očkování u svých dětí.

rebelie
27. črc 2013

@blandik Doporučuji sepsat si vlastní text a nepodepisovat formuláře od doktorky. Na nepovinné očkování nic podepisovat netřeba, to je jasné, na povinné to stavět ne jako principielní odmítání očkování, ale daných vakcín, z těch a těch důvodů. Pokud se k vám doktorka chová slušně, použila bych tam ty formulace o tom, jak vás informovala o nutnosti očkování a že vám vysvětlila jeho přednosti (tím je krytá před hygienou, že vás třeba k neočkování nenaváděla), ale že vy jste se prostě na základě všech dostupných informací rozhodli neočkovat. Stejně tak tam můžete uvést nemoci vyskytující se ve vaší rodině, ke kterým může vaše dítě mít předpoklady, ač se ty nemoci zatím neprojevily, ale může to zvyšovat vaši obavu z očkování... Protože v tom formuláři od doktorky třeba je, že nechcete očkovat plně zdravé dítě, které nemá žádné kontraindikace proti očkování - ale jak to můžeme u malého miminka říct? Může mít spoustu předpokladů, kterého činí vůči očkování zranitelnějším, jen se to zatím nijak neprojevilo...

jandl
27. črc 2013

@petula_t Očekávat mohou to,co očekávaly matky před pár i mnoha lety,když jim nikdo tuto vakcínu nenabízel. Doporučuji se dle svých schopnosti zodpovědně starat o dítě.Nemocí a případů úmrtí můžeme být svědky,protože to tak vždy bylo a bude.Pokud si myslíte,že vám očko pomůže,je to vaše volba,vaše svědomí. Já si myslím,že nemocí a problémů bude vždy více,než na co stačí očkovací kapacita organismu. Pokud očkování funguje,tak fakt zvážit,co by mé dítě skutečně tak ohrozilo na životě,že příměsi vakcín bych tolerovala. Ono mít u dítěte chronické problémy není jednoduché.

tajemna30
27. črc 2013

Holky, mohu se zeptat, malá má 25 měsíců, máme zatím doočkovanou hexu, nepovinné nedáváme, MMR uvidíme kdy a v jaké formě dáme. Před tím bych ráda však zjistila zda má vůbec malá protilátky na to co měla naočkované v hexe? Nechávali jste si někdo toto zjištovat? A případně nevíte náhodou kde v Brně to provádějí? Zda to na žádost a samozřejmě po zaplacení provede i naše dětská dr.? Děkuji moc za informaci.

petula_t
27. črc 2013

@jandl Souhlasím,zda očkovat,nebo neočkovat ať se rozhodne každá maminka sama podle svého svědomí,nesouhlasím jen s tím když si tady někdo přečte ne vždy pravdivé informace,které ho pak třeba můžou nevhodně ovlivnit-to byl důvod mého příspěvku do diskuse 😉

radka8888
27. črc 2013

@eficenka vždyť vy potvrzujete i těmi grafy co vám říkám. To, ze se méně ba něco umírá může souviset z úplně něčím jiným např. To ze je méně chřipky může souviset s globálním oteplováním a tím vysadili vice pomerančů🙂 snižuje se v Evropě výskyt všeho, protože lépe žijeme a mame lepší zdravotní peci. a tam patří očkování. Statistika a grafy jsou věc osidna a da se s nima pracovat dle potřeby.a teda argument, ze nějaká chudinka nedonosena může pojit protože ma špatnou imunitu my přijde taky středověký. My civilizovaní lide ockujeme přesně kvůli tenhle chudinkam

milmic
27. črc 2013

@eficenka
@radka8888 Nečetla jsem úplně celou Vaši debatu, ale k protilátkám bych ráda dodala, že moje dcera je (bohužel) standartně očkovaná hexou + prevenarem a ve 2 letech jí alergoložka testovala protilátka. Neměla hemofila a neměla pneumokoky. Už za rok po očkování... 😝 Přičemž hemofila měla v nosíku ve stěrech okolo roku a čtvrt, tuším. Nevím, jestli je to úplně ta stejná bakterie, ale nějakého hemofila měla.

Akorát jsem tuším někde četla, že jediná nemoc vymýcená očkováním byly pravé neštovice, ale už si tím nejsem úplně jistá.

eficenka
27. črc 2013

@radka8888
😀 grafy ukazuji, že nemoci nemizí a nejsou v malém rozsahu díky očkování, aledíky lepší hygieně - kanalizaci, pitné vodě, dostatku vitamínů, spánku atd....
očkování je bohužel největší nesmysl, čeho se lidstvo dopustilo a časem se to ukáže.... Pokud graf tvoří státní zdravotní ústav či who, tak si je teda netvoří dle potřeby....
očkování prostě nechrání - i když se neočkovaný jedinec setká s nějakou nemocí z hexavakcíny, může nemoc prodělat, či ne... ale očkovaný jedinec - pokud bude mít špatný stav imunity na ni zemře, i když je očkovaný...