Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

sisstin
28. led 2012

@eficenka http://www.ordinace.cz/clanek/zmena-v-ockovacim...

ted teda nekomentuju, co se tam píše dál 🙂

eficenka
28. led 2012

@sisstin no jo ,mediální svět... Ono taky není dobrý věřit všemu.... Uvidíš jak za pár let se k očkování možná začne vracet - do školky už nechodí jen "naše děti" ale i děti z východu atd... Během zk.předmětu epidemiologie jsme se dozvěděli pár podstatných věcí - já bych svoje dítě na TBC rozhodně naočkovat dala...
Je to věc názoru, však až časem se vždycky dozvíme co je a není potřebné... Nikdy to ale není 100%dobré či špatné

sisstin
28. led 2012

@eficenka však já taky nejsem výhradní neočkovač 😉 já prostě nevím....jsem někde mezi...ale prostě nevěřim, že očkování přináší jen samá pozitiva 😉 a věřím, že má i spousty negativ...a některá ta negativa jsou pro mě horší, než samotná ta určitá nemoc 😉

eficenka
28. led 2012

@sisstin tak to koukám, jsem ze školy teprve pár let... No co nějký docent, doktor to jiný názor....

sisstin
28. led 2012

@eficenka on ten pohled je vždycky jiný u člověka, který třeba studuje medicínu...nebo u toho, jehož dítě na očkování nemělo žádnou negativní reakci 😉

my jsme tu negativní reakci měli, znám spousty dalších dětí, které ji měly taky...něco jsem si přečetla o tom..něčemu věřim, něčemu nevěřim....každej si musí udělat názor sám...mně jenom vadí, že tady v Cr se neočkuje s přihlížením na akutální stav dítěte, pediatři neinformují o vakcínách atd. 😉

eficenka
28. led 2012

@sisstin to je fakt, většinou se setkávám s tím - naočkujeme a je to... Nikdo většinou neřekne rizika atd. Mám neteř a ta naštěstí neměla během žádného očkování negat.reakci.... Jsem zvědavá, až se nám povede mimi, jak nad tím možná začnu jinak uvažovat...

sisstin
28. led 2012

@eficenka Dr. mi třeba chtěla naočkovat syna, když měl rýmu!!! 😲 A když jsem se ohradila, tak mi řekla, že teda některé děti by nemohly být očkované nikdy, páč mají rýmu 300dní v roce 😝 Nakonec nám to teda s kyselým ksichtem odsunula...ale jak ona mohla vědět, že z rýmy za dva dny nebude něco horšího... 😖

a třeba syn, jelikož má poruchu, která vzniká poškozením CNS, by měl mít ted to očkování přizpůsobené...a samozřejmě nic...čeká nás ta obrna, tak si zjištuju, co nejvíc informací

eficenka
28. led 2012

@sisstin jakou má syn poruchu? CNS - docela široký pojem.... Jo tak s tou rýmou souhlasím, neteři náš doktor posunul očkování 2krát a dokonce na to sám upozornil...

sisstin
28. led 2012

@eficenka expresivní dysfázii 😉 zasažené centrum expresi řeči, vlivem toho narušená jemná i hrubá motorika, grafomotorika a krátkodobá pamět 😉

takyja
28. led 2012

Já přispěju taky, aktuální dilema, zda máme naočkovat 4. dávku hexy, když po 1. dávce Priorixu má dcera Priorix kontraindikovaný a vedlejší účinky Infanrixu Hexa má tak na hraně, že mi nikdo není schopen říci, jak dál a zda tu 4. dávku dát či ne... tj. zda už je to kontraindikace, či zda to zvládne. Tři dávky bohužel (s ohledem na HLOUPÉ české očko schéma) nebudou stačit a jsou nemoci, pro které je očko důležité (tetanus, osobně jsem i pro černý kašel, ...). Taky mi nikdo nebyl schopen vysvětlit, proč dcera špatně reaguje na všechna očkování (živá i neživá), na co ta reakce vlastně je. Jediné co vím, že po 4. dávce hexy lze obecně očekávat horší vedlejší účinky než po předchozích dávkách. Konzultovala jsem, kde se dalo.. teď bych se měla rozhodnout... přála bych si věšteckou kouli. ☹

lojzina
28. led 2012

@takyja kdyz to das tak uz neni cesty zpet,kdyz to nedas tak co?

sisstin
28. led 2012

tak koukám, že v pěti letech není obrna...ale přeočkování proti tetanu, černýmu kašli a záškrtu...to je ta hexa, co se dává kojencům? 😕

takyja
28. led 2012

@lojzina Když to dám, riskuju špatnou reakci (nevím jak moc), ale získá ochranu do budoucna (bude mít komplet). Když to nedám, ztratí výhodu všech 3 předchozích očkování, zejm. tetanus je problém (stačí tříska), ale i černý kašel, záškrt, s otazníkem je obrna, žloutenka.. Např. monovakcína na tetanus není, alespoň tak jsem byla všude informována. Navíc nikdo neví, na co tak špatně reaguje, takže je možná i jedno, zda dostane monovakcínu nebo třeba trojkombinaci najednou.

saminomimino
28. led 2012

@jaru30 😵 kde je pravda,no jako u všeho uprostřed,nic není jen dobré ,nebo špatné,je to vždy od každého kousek ale slepě jít a nezajímat se o negativa,jde přeci o naše děti,ty které milujeme nejvíc na světě a nikdo mi do toho nebude kecat 😉

takyja
28. led 2012

@sisstin Není to hexa, je to část Infanrixu (ale ne Infanrix hexa, který se dává kojencům), nově se dává myslím i Adacel.

sisstin
28. led 2012

@takyja a malá měla reakci na Priorix? To má asi alergii na bílek ne? 😕

saminomimino
28. led 2012

@jaru30 mimo to je až hodně divné že slyšíte jen,to je nutné dobré potřebné a rozhodně ne nebezpečné,to mě zarazilo nejvíc,nic není jen jednostranné

K očkování rak.dělož čípku,tak v americe se marně snaží utajit několik úmrtí náctiletých,které zemřeli po vakcíně na děl.čípek,něco se zveřejnilo a přiznalo,ale kolik těch případů skutečně je?,vždyť je to do očí bijící,naočkujete svoji dceru,mi budem mít byznys z neexistující prevence a ve finále jedovaté látky poškodí vaši dceru natolik že nebude plodná a tím nejen že snížíme populaci ale především dáme vydělat reprodukčín centrům kde si za vytoužené dítě zaplatí 10-tisíce,dolarů korun eur to je fuk hlvně že budou prašuléé,svět jen jen o penězích to je nutné pochopit a pak se zcela jinak budeme dívat na věci co jsou nám kladeny za správné a nejlepší

verusa.j
28. led 2012

Taky bych chtěla očkování posunout, co možná nejdále, ale mám v tom hrozný zmatek, jelikož jsem prvorodička a infa si teprve zjišťuji. To první povinné očkování se dá posunout do jaké max. věku dítěte?A je lepší ta rozložená vakcína či celé dohromady?

saminomimino
28. led 2012

@lojzina není právně podloženo do kdy je nutno očkovat v podstatě to lze odmítat až do konce života bez postihů a podobného 😉

sisstin
28. led 2012

@takyja já zas slyšela, že na to, aby ses nakazila tetanem, by ses musela hrabat někde v hovnech...že při běžném zranění a běžném provozu se prostě nenakazíš...že to má smysl jen u rizikového povolání např. Když se ti stane nějakej úraz, tak oni ti ten tetanus pak hned píchnout. Mně ted vypršela doba (15 let) a přeočkovat se nedám 😉

lojzina
28. led 2012

@sisstin ¨tak to teda ceka i nas,v tech 5ti letech,no vzhledem k ekzemu je to hudba budoucnosti. 😝 Nebo nevis nahodou,v jakem cas.rozmezi se to musi preockovat?dik.

lojzina
28. led 2012

@saminomimino fakt???no a kdyz v tech 5 letech mu to nedam,ma to ucinek?,myslim ty predch.ocka?

sisstin
28. led 2012

@lojzina já fakt netuším, já se hodně zajímala o to MMR...vím, že by zrušený TBC..ale jinak moc povědomí o očko nemám..právě ted něco hledám o tom v pěti letech...mám fakt bobky, že se zas něco stane 😒

saminomimino
28. led 2012

@romcovaklarka a já to vím od právníka mé mamče a vím to ze stránek rozalia kde radí právník a je tam čerstvě daný odkaz,platné= je to od roku 2010,zajímám se problematiku už 2 roky a vím dost nejvíce z rozaila pak také do výrobců vakcín kde jsou vypsané kde jaké info i pomocné látky a to je děs,z různých diskuzí od lékařů co přispívají i do veřejných portálů.všude možně,i o případech s časopisů a novin u nás co se zde odehrálo a stalo z důvodů očkování apo

romcovaklarka
28. led 2012

@sisstin Tetanus žije běžně v zažívacím traktu koní. Ne že tam může být, on tam prostě skoro vždy je. Takže kdo dělá u koní, tak tam je to nezbytnost. Ale ono může stačit, že se hrabeš v zemi, pač se tam dostane s hnojivem.

lojzina
28. led 2012

@sisstin to se ti ani nedivim ze mas strach ☹

saminomimino
28. led 2012

@sisstin pokud vím tak dnes nemůžeš jít za neočkování k soudu dokonce ani platit hygieně pokuutu,může tě dr jen nahlásit ale kvůli tomu že byla tato vyhláška o poviném očkování v rozporu s litninou práv a svobod jeou tyto postihy na neurčito pozastaveny,a zatím to nikdo neuzákonil,myslím poviné očkování

lojzina
28. led 2012

@saminomimino jak to ze teda ctu nekde na netu,ze popotahovala hygiena rodice,platili pokutu apod?bylo to i v televizi......

lojzina
28. led 2012

@saminomimino ale kdyz te dr nahlasi,je to pry poruseni mlcenlivosti nebo tak neco

kurna me se kouri z hlavy 😅 😖 😖 😖 😖

sisstin
28. led 2012

@saminomimino a ty nemáš naočkovaný děti vůbec? 😕 Syn nemá jen ta nepovinná, jinak povinná má bohužel všechna 😖