Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

dana3262
3. kvě 2012

@diviska ja si rikam, ze miliony deti dostavaj hexu ve 3mes, tak ty nase deti, co jim je uz pres pul roku, ten HIB zvladnou. Pro me je dulezite to, ze o tom rozhoduji sama, ze me nikdo nenuti, nevyhrozuje mi lejstry a mohu tak rozhodnout dat vakcinu v dobe, kdy jsou deti v poradku. Jestli je leto nebo podzim si myslim zas tak velkou roli nehraje. Jen to jaro, ze jsou oslabeny alergeny, ale to v lete taky a na podzim zas obili, travy, plisne..nevim no..
Je fakt, ze dite do toho roka zraje rapidne, ale celkove imunita zraje do 7mi let, takze se tam nejaky ten mesic ztrati. Ja se ockovani bojim, zajimam se o tu problematiku, snazim se k tomu pristupovat zodpovedne a predevcirem jsem nas objednala protoze mi neco uvnitr rika, ze tak to ma byt. To, co mi driv rikalo, ze jeste ne.
Nyni stojim pred otazkou ockovani starsiho (ve 2,5letech) prevenarem. Projevuje se u nej akutni alergie a celkove imunita nic moc.. Snad mi zas vnitrni pocit poradi 😀 ne, nedelam si z toho srandu, ale fakt nevim. Snad se to nejak vyvrbi.

diviska
autor
3. kvě 2012

@kocicinka mě spíš jde o to, že tu někdo psal, že se v létě nemá očkovat...proto řeším časování. Chci očkovat v roce, ale pokud je to v létě rizikovější, počkám až po létě

diviska
autor
3. kvě 2012

@luthien.k tak to máš super! objednává se to z rakouska, je to jen tetanus a záškrt. PS: moje babička měla záškrt a přežila, ale riskovat to taky nechci..

kocicinka
3. kvě 2012

@diviska na podzim už ale zase většinou řádí chřipky, takže to si nevybereš....Řekla bych, že spíš záleží na konkrétním organismu, jak bude očkování snášet, nežli na ročním období.
Jojo, ze zahraničí se to objednat dá, ale zase ta vakcína musí být v lednici, takže si ten transport jedné vakcíny moc neumím představit...

diviska
autor
3. kvě 2012

@kocicinka objednat se to dá, horší je to s aplikací, moje doktorka to odmítla...

lucieeeee
3. kvě 2012

@diviska taky jsem slyšela,že očkování v létě je rizikovější. je ale otázka, nakolik se tomu dá v dnešní, co se týká počasí, zmatené době řídit. podívej se, jaké pařáky byly teď a to byl konec dubna (mmch.my očkovaly před týdnem a pak hned akorát začaly 🙂 ) a když si vzpomenu na loňské léto, tak krom jednoho týdne, kam se na tyhle dnešní pařáky hrabalo... takže si nevybereš... za sebe bych řekla, že nejvíc záleží na individuální kondici-aby bylo dítko v pohodě a bylo zdravé. a třeba se dá před a po očku chvíli omezit kontakty s kašlajícími,nechodit do lidmi nacpaných prostor a tak, aby se snížilo riziko (a taky thuya je podle mě dobrá) a věřím, že jako mámy zkrátka ten pravý čas tak trochu vycítíme. 😉 a pak taky věřím, že když my budeme v pohodě s tím,že dítě půjde zrovna v ten některý den na vakcínu a že je to k něčemu prospěšné (kdyby vůbec nebylo,tak bysme do toho přece nešly) a že dítě bude v pohodě, tak podle mého to z nás děťátko vycítí a bude taky v cajku 🙂 tak bych to vzala podle toho,jak se na to cítíš ty a šla bych,až bys na to byla připravená. abys pak zase přes léto nebyla v psychické nepohodě, že se může mimi nakazit... to je otázka.

nikes
4. kvě 2012

narazila jsem na velmi zajímavý rozhovor :

http://www.cez-okno.net/clanok/rozhovor-o-vakci...

a dokument

http://www.ta3.com/clanok/13016/obchod-so-strac...

Jinak tu hnusnou živou vakcínu MMR jsem dceři odložila až bude mít min. 2,5 roků

nikes
4. kvě 2012

jinak si myslím, že si všichni rodiče tyto příběhy nevymysleli, takže já jsem rozhodně pro to, aby se např. MMR očkovala nejlépe až tak ve 3 letech. Jinak, hodně jsem si o očkování přečetla a těm procentům - vedl.. příznaky moc nevěřím, protože spoustu rodiče a doktorů vedl. příznaky vůbec nenahlásí, protože si to s očkováním vůbec nespojuje. Jasně, že ten, kdo nechal naočkovat své dítě např. zminovanou MMR, a to nemělo žádnou reakci, tak toto očkování schvaluje, ale je hodně dětí, které takové štěstí neměly 😢

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

verusa.j
4. kvě 2012

Tak jsem se dnes zmínila mudrovi, že chci odložit očko aspoň po půl roce, tak se mu to nelíbí, říkal, že tak odložit na 4 - 5 měsíc déle že prý by nedoporučoval, jako mluvil fajn, v podstatě ani není proti tomu půl roku, že je to na mě, ale že je topro malou lepší prý, já už jsem z toho taková celá špatná, škoda, že nejsem doktor, i kvůli argumentům, se mě ptal, co mě k tomu vede 🙂 tak jsem říakla, že nežádoucí účinky, že mi přijde na to malá, aŤ si vybuduje imutnitu, ale v tu chvíli jsem byla spíše jak děcko u zkoužky, prostě debil, na příště nastuduji více, co byste radili?

verusa.j
4. kvě 2012

@nikes -a co na to tvoje doktorka, když jsi odložila MMR?

nikes
5. kvě 2012

ahoj verus, ono jsou doktoři, kteří do očkování netlačí a doktoři, kteří mají rádi pořádek a už se nechtějí vracet k prázdné kolonce. Já mám doktorku, která má ráda svůj pořádek, tedy, abych byla konkrétnější, tak spíš zdrav. sestra nesnáší prázdné kolonky, takže já jim řekla, že chci odložit očkování MMR až bude mít malá něco málo přes 2 roky, páč to má potom reakci každé 50 dítě, kdežto do 18 měsíců každé 3 dítě. No, nelíbilo se jim to, a vyhrožovaly mi, že to nahlásí na sociálku apod. No, já na to byla připravená a hodně jsem si o tom nastudovala, takže jsem měla v ruce argumenty. Ony, to bud nevěděly, nebo dělají , že to neví, že není stanovena hranice očkování MMR, takže vás nesmí nikdo donutit, že odkládáte očkování. Já jsem ji ještě ten den poslala na e-mail vyhlášku o očkování MMR, kde je jasně napsané, že horní hranice není stanovena. Je pouze doporučena spodní hranice očkování a to 15-18 měsíců, ale odborníci doporučují spíš očkovat po 2 roce. Ten dop. věk 15 - 18 měsíců je proto tak napsán, aby bylo v případě epidemie co nejvíc dětí očkovaných bez ohledu na to, jaké to na kterém dítěti nechá následky. Jinak příúšnice a zarděnky jsou běžné dětské nemoce, které nejsou smrtelné a já sama je jako neočkovaná v dětství prodělala. Bylo by ideální, kdyby se očkovalo pouze vakcínou na spalničky, protože ty jsou pro ty nejmenší děti nebezpečné, ale v porovnání s riziky, je daleko větší nebezpečí, že dítě onemocní některou z těchto nemocí nebo bude mít vážné vedl. příznaky jako očkované, než že se nakazí jako neočkované zminovanými spalničkami. Jinak pročti si ty stránky, které jsem dávala výše a udělej si sama svůj názor. Ono může být 1000 dětí bez reakce nebo s max. vysokou teplotou, ale zrovna moje dítě může potkat něco horšího a já si to pak nechci vyčítat, stejně jako ta maminka v tom dokumentu, který jsem tady dávala, jejiž dítě je díky očkování autista a ona si vyčítá to, že si nehledala informace na netu. Pokud tady je ta možnost, očkování odložit, no tak proč ji nevyužít a proč do dítěte tak brzo cpát živou vakcínu, která obsahuje potracené lidské plody, hlíník apod. věci. Ona to nakonec přijala, páč věděla, že jsem rozhodnutá, akorát mi při další návštěvě nechala podepsat papír, že odkládám očkování. Je úsměvné, že doktoři většinou reagují tak, že mají strach, že je potom budeme žalovat, když dítě nenaočkují a ony onemocní, ale už nedodávají to, že když je naočkují a dítě je potom neustále nemocné, v tom lepší případě nebo , v tom horším případě je autista a v nejhorším dojde k virovému zánětu mozku, což je taky jeden z vedl příznaků MMR i když píšou ve statistikách min. procenta, ale jak jsem psala, těm statistikám se nedá věřit díky tomu, že si to lidé a doktoři nespojují, tak je doktor z obliga a žalovat ho nemá smysl.Jinak, přeposlala jsem ji tyto stránky

http://ferovanemocnice.cz/ockovani-27/sankce-za...
http://ferovanemocnice.cz/ockovani-27/povinnost...
http://ferovanemocnice.cz/ockovani-27/proti-cem...
http://ferovanemocnice.cz/ockovani-27/sankce-za...

jinak je tam toho víc, tak si to třeba pročti.

Toto jsou zajímavé poznatky k očkování :

Přemýšleli jste někdy hlouběji o OČKOVÁNÍ Vás a Vašich dětí?
O tom, že/proč/jestli:

jsme opravdu pány tvorstva a přírody a umělou látkou můžeme zcela vymýtit nemoce bez než. účinků na naše zdraví?
jaký vliv na ústup nemocí, kromě očkování, mohly mít v průběhu času např. jevy jako zlepšení životní úrovně obyvatel, zlepšení hygieny či výživy?
je očkování opravdu bezpečné?
je v ČR očkování povinné na rozdíl od našich zahraničních sousedů?
jste lékařem ve většině případů seznámeni jen s mizivým zlomkem než. účinků, které můžete po vakcinaci očekávat? A to většinou jen těch nejmírnějších?
nedostanete v ordinaci k přečtení příbalový leták vakcíny?
je hlášeno lékaři na dozorčí orgány minimum nežádoucích reakcí, pokud se vyskytnou a často je popírána souvislost s očkováním, třebaže se problém evidentně projevil v časové návaznosti na vakcinaci u dosud zdravého dítěte?
když se začnete ptát, klást všetečné otázky, odkládat či rovnou zkoušet odmítat očkování, jste ve většině případů strašeni, tlačeni a je vám často i vyhrožováno? (Kromě nepovinných vakcín, tam je rozhodnutí na vás)
se argumentuje strachem, že neočkované dítě nakazí očkované, když očkované dítě by mělo být logicky chráněno vakcínou?
Hexavakcína:

v přírodě není nikdy živočich napaden 6 nemocemi najednou?
obsahuje hliník, zbytky formaldehydu a antibiotik?
obsahuje víc jak dvojnásobek hliníku než je stanoven např. jeho limit pro kojeneckou stravu, přičemž se ovšem z trávicího traktu vstřebává jen cca 0,3% Al, avšak z vakcíny jde Al rovnou do krve „plnou parou“?
výrobce uvádí, že 50% hliníku se vyloučí do 24 hodin – což ovšem podněcuje otázku, že stále koluje v krvi dítěte minimálně 410 mcg Al po dobu dvou dnů? To se nemůže dostat za tu dobu krevním oběhem do mozku?
proč odborníci argumentují právě hliníkem v potravě či jiných zdrojích, přitom to nelze srovnávat právě kvůli různé vstřebatelnosti?
se testování této vakcíny provádělo pouze po velmi krátký časový úsek po očkování a z dlouhodobého hlediska nikdo, neví, co se může stát ?
se v ČR očkují 4 dávky této vakcíny, přitom výrobce připouští jako stejně účinné i 3-dávkové schéma?
je ve vyhlášce pouze limit 18 měsíců, kdy má být toto očkování dokončeno a tak s ním nemusíte začínat hned v 9. týdnu ani ve 3 měsících , stačí později?
je normální reakcí po tomto očkování např. dlouhodobý srdceryvný pláč , který značí encefalitický křik/ je normální, když dítě vykazuje regres ve vývoji typu např. zásavy řeči či pohybu/je malátné/většímu dítěti se začnou podlamovat nohy a motá se? Atd…
jste upozorněni, že máte očekávat než. reakce jen po dobu cca 3 dnů po tomto očkování a dál je většinou lékaři s vakcinací nespojují?
pokud necháte dítěti dát současně i vakcínu proti pneumokokům, zaplavíte dětské tělíčko neuvěřitelnými 1350 mcg hliníku?
Běžně užívaná vakcína na zarděnky-příušnice-spalničky:

nemá udán limit, kdy se s ní musí začít očkovat ? Ve vyhlášce je pouze uveden MINIMÁLNÍ věk a to je 15 měsíců..
viry v této vakcíně jsou kultivovány mj. na diploidních lidských buňkách, které pocházejí z potracených lidských plodů? U čehož, kromě etického hlediska, existuje vážné podezření z velmi negativního vlivu na zdraví, dokonce rozvoje autismu?
Není radno nechat dítě očkovat nemocné byť obyčejnou rýmou – i ta značí zánět. Ani růst zoubků či stres není radno podceňovat – obojí oslabuje imunitu. Pak se tělo nemůže tak dobře s vakcinací vypořádat.
Je na každém z nás, zda bude bdít, informovat se, ptát se, odhodí strach z vlastní zodpovědnosti za své dítě či se dále bude nechávat pohodlně unášet davem stáda a slepě důvěřovat…
Ptejme se na názor i jiných lékařů a odborníků – např. neurologů, toxikologů…

Je jen a jen na nás, co se v naší zemi a na celé naší planetě bude dále dít…a to nejen v otázce očkování…
l

pampeliska1
5. kvě 2012

Dobré odpoledne všem 😉, už dlouho sleduji tuto diskuzi a jsem za ni moc ráda. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenost s užitím homeopatik v souvislosti s očkováním? Na předporodním kurzu jsem dostala brožurku Homeopatie v pediatrii od MUDr. Formánkové a uvádí zde konkrétní homeopatika při očkování hexavakcínou, priorixem, proti hepatitidě A, B a obecně při každém očkování. Jsou to různé druhy, např. D.T.T.A.B (ten název jsem v životě neslyšela 😅 ) při hexe, dále např. Morbillinum při priorixu.. atd.
Budu ráda za každou zkušenost. 😉

luthien.k
5. kvě 2012

@nikes pěkný příspěvek, jen bych k Priorixu ještě připojila to, že může obsahovat nedeklarovaný kasein, je řada případů silných alergiků na BKM, kdy došlo po použití této vakcíny k anafylaktickému šoku a kasein byl v některých vakcínách (mj. Priorix) prokázán.

anehap
5. kvě 2012

@pampeliska1 ahoj 😉 , já mám tu brožurku taky, ale už asi tři roky, takže starší vydání, protože ty názvy, co píšeš jsem taky neslyšela, takže v tom neporadím 😅 Já tu mám uvedenou Sileceu, Phosporus, Thuya(tu nám na hexu doporučila naše dr. - homeopatka).. Jen nám oproti tomu, co je v brožurce, poradila dávat ji už třeba dva dny před očkováním a ne jen těch 10 dnů po očkování. Zkoušeli jsme ji jen u posl.hexy, protože u předchozích jsme byli u jiné dr. a sama jsem neměla odvahu malé nějaký lék "naordinovat", současná dr. už nám poradí. Dnes už bych s hexou počkala až tak po prvním půlroce, MMR ještě nemáme, dáme nejdřív ve dvou letech 😉

paolin
5. kvě 2012

Holky máte někdo zkušenosti s očkováním žloutenky A? Díky 🙂

verusa.j
6. kvě 2012

@nikes - moc děkuji za info, nedělám teď nic jiného než čtu o očku a to se o něj zajímám už dva roky s přestávkami 🙂, MMR posunu určitě,ale teď nás má čekat HEXA, tak se musím vyzbrojit argumenty

romcovaklarka
6. kvě 2012

@anehap @pampeliska1 Ahoj, mně při hexe poradila dávat Thuyu už 5 dní před očkem. Ale nevěděla jsem, že na každé očkování je jiné homeo 😲 Tak to si musím dostudovat...

lucieeeee
6. kvě 2012

@verusaj kdy tam jdeš příště? tvoje přirovnání,že sis připadala jak u zkoušky mě pobavilo... jojo, to znám 🙂 proto mi přijde výhodnější argumentovat pocitově a ne věcně. člověk do ničeho nezabředne a elegantně propluje 🙂. jestli máš pocit,že ti chybí argumenty,tak zkus pošťourat na netu a určitě se něco dozvíš,co tě podpoří. stránek je fůra-to určitě poradí mnozí jiní líp. napadá mě např. rozalio.cz nebo vakciny.net (tam máš např. uvedený návrh moderního očkovacího kalendáře,který teda zatím neprošel,ale je se zač. kolem půlroku a ve schématu 2+1(i se zdůvodněním) a taky veškeré detailní info o jednotlivých vakcínách a studie o účinnosti očkování..)...
@pampeliska1 nám byla naší dr.doporučena akorát thuya 9ch (zatím na hexu-očkovali jsme zatím jen jednu dávku). dávala jsem jí ten den a večer den před-rozpustila v mateřským mlíce a dávala lžičkou. s vakcínou si malá poradila výstavně,tak věřím, že i thuya pomohla (myslím,že to u nás byla souhra více vlivů,že to holčička takhle zvládla). ta brožůrka mě zaujala - nevíš,kde bych ji mohla sehnat?

petraprostejov
6. kvě 2012

Nebudu očkovat nic, co není povinné. Do 2 let věku dítěte budu v zahraničí, takže uvidím, jak to bude probíhat tu. Ale mám doporučení na pediatričku, která do dětí nerve antibiotika a teď dělá nově homeopatii, tak doufám, že se domluvíme...

pampeliska1
7. kvě 2012

@lucieeeee
@romcovaklarka Tak ta Thuya je tu obecně při očkování a pak jsou tu konkrétní homeo při konkrétním očkování, jak jsem psala..Brožurka má 44 stran a je tu toho faakt moc na různé obtíže - např. opruzeniny, moučnivka, škytavka, koliky, zácpa, růst zubů, ukřičené dítě z důvodů bolestí břicha 😅 atd. atd. Nám ji dala PA na kurzu, která se homeem zabývá, je tu psané, že materiál zajistila společnost Boiron a je určená pro odborníky ve zdravotnictví.. Tak právě nevím, jestli můžu podle toho "vesele" homeo dávat, nebo se mám ještě někde radit..

romcovaklarka
7. kvě 2012

@pampeliska1 No teoreticky podle toho, co jsem četla (nejsem na homeo žádný odborník) by se mělo homeo dávat na základě konzultace s homeopatem vždy pro konkrétního člověka a konkr. případ... Ale já tu thuyu taky dávala preventivně, s předpokladem, že jestli to nepomůže, tak to aspoň neuškodí 🙂

verusa.j
7. kvě 2012

@lucieeeee - jdu za měsíc a půl, takže máme ještě čas, infa mám hodně, ale v tu chvíli mi všechna jakoby vypadly 🙂 proto jak na zkoušce, ale příšttě se nedám

verusa.j
7. kvě 2012

Jinak jsem si dnes četla příbalový leták český a ten, co je v Kanadě, USA a je tam výrazný rozdíl především teda ten, že u nás prostě není napsán ten hliník a formaldehyd, apoň podle toho, co jsem vyčetla já

gingera
7. kvě 2012

Ahoj holky, máme 3 měsíční holčičku a jsme rozhodnutí odložit očkování minimálně do 6 měsíce. Chtěla bych se vás všech @kocicinka, @lucieeeee, @dana3262, @ikarkulka, @luthien.k, ale i ostatních, kteří jste to samé již řešily, zeptat jestli jste do doby očkování měly nějaký zvláštní "režim" co se týče kontaktu se "světem". Řeším třeba zda i bez očkování chodit na plavání (vaničky), jet na dovolenou (po ČR) a jak moc se stranit kolektivům. Zatím jsme s malou jen v okruhu rodiny, nechodím s ní nakupovat, do MHD zkrátka vůbec mezi lidi, ale nevím jak dlouho se dá tohle udržet. 😒 Předem moc děkuju za názor! 🙂

luthien.k
7. kvě 2012

@gingera žádné změny režimu jsme nědělali, cestujeme, nakupujeme, vše běžně.

luthien.k
7. kvě 2012

@gingera musím ale podotknout, že bydlíme na vesnici, takže např. MHD atd., to tady nehrozí.

ikarkulka
7. kvě 2012

@gingera ani my nemáme/neměli jsme žádný zvláštní režim 😉

dana3262
7. kvě 2012

@gingera ahoj. Žádné změny v režimu, ale na plavání bych nechodila. Ale nechodila bych ani kdybychom očkování měli. Kromě bacilů je už prokázané, že děti, které navstevovaly kojenecke plavání mají asi o 30% vyšší pravděpodobnost bronchitid aastmatu.

romcovaklarka
7. kvě 2012

@dana3262 Můžu poprosit nějaký odkaz ohledně té nemocnosti z plavání? Díky moc.

dana3262
7. kvě 2012

Nedávno jsem na to koukala v sama doma, nebo v něčem podobným. Nemáme telku, tak se v těch názvech nevyznam 🙂 Mluvil tam dětský lékař, nějaká kapacita a mojeediatricka , ke které jsem chodila já a teď ji navštěvují s klukama soukrome,stará zkušená bába, to říká odjakživa.našla jsem něco, to se ale tyke chloraminu. Myslím, že na kojence může působit i velká koncentrace bacilů. Ve slané vodě, taky vzniká elektrolyzou chlor, ale myslím, že je rozdíl když dítě koupes doma v bazénu, kde se koupě jen vaše rodina (vaše bacily)než když je to veřejný bazén i když určitě hodiny vyhrazen kojencum. @romcovaklarka