Mám strach, že se moji 4měsíční dcera nakazí spalničkami

natysnovec
19. únor 2019

Ahoj holky mam sileny strach ze spalnicek...ted je toho pry hodne v praze...velka 3 leta je ockovana ale ta nase malicka 4,5 m neni...Silene se bojim😭😭😭😭

lachtanice86
19. únor 2019

@natysnovec a kdy jdete s malou na očkování?

natysnovec
autor
19. únor 2019

@lachtanice86 pry se.chodi az v pul.roce...😭

lolam10
19. únor 2019

@natysnovec a nema protilatky jeste od vas?nebojte se.prcci jsou oddolnejsi nez si myslime😀

hanka_333
19. únor 2019

Spalničky mělo v Praze od začátku roku cca 50 lidí. Pořádnou chřipku, která by takhle malému miminku, taky pěkně "zatopila" možná tisíce. Šance nakazit se spalničkami není zase tak velká. Očkuje se ale tuším nejdříve až v roce.

natysnovec
autor
19. únor 2019

@hanka_333 ja vim ale bojim se.Ale nejvoc ze neni ockovana,ze neni chranena😢😭

natysnovec
autor
19. únor 2019

@lolam10 nn nekojim prave...😔😔

hanka_333
19. únor 2019

Možná to nebude moc uklidňující, ale spalničky může dostat i očkované dítě.
@natysnovec

lolam10
19. únor 2019

@natysnovec myslela jsem ze je chranena jeste z vaseho bricha.treba nestovice by myslim dite do 6m nemelo dostat protoze ma stale protilatky od matky...

natysnovec
autor
19. únor 2019

@lolam10 aha...tak to nevim.O tom jsem nikdy neslysela...

barchen
20. únor 2019

@lolam10 To bohuzel neplati. Muj bratr chytnul nestovice ode mne ve 2m, byl cely osypany,ma i par jizev. Ja par pupinku ve 3r. To same vsechni nasi blizci z rodiny, kdo mel starsiho sourozence, ti mladsi meli vzdy nestovice v prvnim roce zivota.
@natysnovec Take mam mladsi malinkou bez Priorixu zatim. Vyhybam se hromadnym akcim i se starsi dcerou, nechodime do obchodaku ani hernicek. Vic asi udelat uz nemuzu.

marketa1218
20. únor 2019

Já byh to tak nehrotila, ono ani očkování vám nezaručí, že je dítě nechytne

natysnovec
autor
20. únor 2019

@marketa1218 me jde spis o to aby se deckam nic nestalo.

kajalka
20. únor 2019

@lolam10 To by matka musela mít vysokou hladinu protilátek. Protilátky na spalničky naše generace dávno nemá, leda by je matka prodělala.

puhelin
20. únor 2019

Na spalnicky se chodi nejdriv ve 13 mesicich. Nejjistejsi bude, kdyz se budete vyhybat mistum s velkym vyskytem lidi, na ditko bude kazdy sahat (vy, partner, sourozenec) pouze s opravdu cistyma rukama a musite byt proste v klidu. Ani ockovani nezajisti, ze se dite nenakazi. A ani vy uz urcite nejste chranena, protilatky vam davno vyprchaly.

lencamat
20. únor 2019

Ahoj abych pravdu řekla tak mam taky strach ale dcerka uz ma 17M ockovanou ji jeste nemam protoze nam stale chybi jedno ockovani a kdyz ma rymu tak se ockovat nesmi a porad se to posouva.Mam doma syna chodiciho do skoly a mam obavu ze my muze neco domu prinest a chytne my to mala.A u nas na Ostravsku nam ty spalnicky taky řadí a o chřipce to ani nemluvim.Ještě kdyz to pocasi je ted jak na houpacce a na unor takove vysoke teploty to je mazec.A uzavrena doma sni byt taky nemuzu.Ven chodime na prochazky max.do obchodu neco nakoupit a domu.Ale i v pamelaku muze neco chytit obzvlast kdyz bydlime v 16ti patrovem.Tak aspon vim ze z obavama nejsem sama jen proste mam strach o deti.

lnk84
20. únor 2019

@natysnovec Jedině se asi vyhýbat místům kde je hodně lidí (MHD, supermarkety), starší by to domů donést neměla, když je očkovaná..

zdraji
20. únor 2019

Já si nemyslím, že automaticky dospělý člověk nemá protilátky...já a další 3 kamárádi jsme se otestovali a všichni má dostatečné hladiny protilátek po očkování a je nám přes 30 let

kkubikula
21. únor 2019

@lolam10 neštovice může dostat i novorozenec.

codal
21. únor 2019

Na spalničky se stejně očkuje až na 18 měsících, takže vám ji stejně nikdo nenaockuje. To, že dítě chytí spalničky automaticky neznamená, že bude mít nějaký hrozný průběh nebo následky, u miminka to není ideální,ale stejně tak je nebezpečná chřipka.Jedina prevence je se raději vyhýbat velkým skupinám lidí.

natysnovec
autor
21. únor 2019

DEKUJI HOLKY❤❤❤

saminomimino
22. únor 2019

Ježíš uklidnete ,vypněte televizi,je to jen velky boom a strašení lidí

marketa1218
22. únor 2019

přesně vypněte televizi, tam jsou jenom samé negativní zprávy, já jsem těhotná a na žádné zprávy prakticky nekoukám a je mi dobře 🙂