Maminky, měly jste reakci na Hexu?

viivienn
2. říj 2016

Maminky ráda bych se optala měli jste reakci na Hexu pokud ano mohu poprosit jakou.Změnilo se chování Vašeho dítka.
Já osobně mám pocit,že muj syn 8m je od druhého dne jiný - agresivní ,plačtivý,hází hračky-nechce si hrát,do všeho kope ,majzne i mne ☹ motoricky jde k jedné straně toto dříve neměl ☹

panickatlamicka
2. říj 2016

Koukni do skupiny Nezadouci ucinky ockovani.

gnozka
2. říj 2016

Terezka nemela nikdy zadnou reakci. Ale to co popisuješ , nebudou to zuby ? Takhle protivna je Terezka kdyz ji jdou. A to treba trva i mesic u nas ! Jdou ji pomalu :/ ale přesně jak píšeš . Nevrla , protivna , nezájem . Přitom je to hodny a usměvavý miminko . Ale zuby jsou potvora .

viivienn
autor
2. říj 2016

@gnozka Právě,že ne máme zuby 4 dole 2 na hoře se klubou ,,už prořízlé,, vždy v pohodě zlaté mimčo. Ani u prvních 3 dětí jsem se s tím nesetkala. V uterý jsme byli očkování a od středy ráno to jede i v noci sebou mrská a pláče nikdy to nedělal ☹ usměvavý kluk ted se jen mračí je plný takového vzdoru-vzteku ☹

viivienn
autor
2. říj 2016

@panickatlamicka děkuji moc podívám se

astyna
3. říj 2016

ahoj, před koncem prvního roku nastává první období vzdoru - syn to měl právě od toho 8.měsíce do asi 10.měsíce, pak jsme ho jakžtakž zkrotili a je už normální. Zkus se zamyslet nad tímhle. Vše nemusí být hned z očkování, ale třeba z přirozeného vývoje dítěte 😉

radka8888
3. říj 2016

Moje děti žádnou reakci neměly. Ja také ne.

gnozka
3. říj 2016

@astyna líbí se mi Vas názor . Také si myslim . Deti jsou nevyzpytatelné a hlavne jsou to lidi kteří maji také sve nálady a pocity . Ne za všechno muze hned ockovani 🙂

nuninove
3. říj 2016

bohuzel ano...syn po 3 davce v 5 meisicich dostal velmi vaznou detskou epilepsii..stravili sme skoro mesic v motole a dojizdime na kontroly..od tech 5 meiscu bere prasky ktere teprve ted budeme po 3 letech vysazovat..

zmrz_lina
3. říj 2016

Ano, po první dávce měsíc nespal normálně. Budil se co půl hodiny až hodinu.

viivienn
autor
3. říj 2016

Maminky mám 3 děti a nikdy den ze dne nezměnily celé své chování.Po očkování byli v pořádku ,ale od posledního syna je to 15 let a vakcíny jsou už jiné.
Vojtíšek je 4 syn už jsem to konzultovala a jsme objednáni na neurologii Zajímají mně názory maminek co opravdu něco pozorovali ,ale i za ostatní názory děkuji 🙂
Taky jsem tomu nechtěla věřit,ale po první dávce ve 4 měsících byl uplně tuhej spal a spal a nejedl ted zas toto.
Každé dítě je originál takže asi každé vše snáší jinak super příklad obyčejné zuby někdo 40 horečky a já např nevím ,že dětem zoubky lezou mimo slintání 🙂 Tak proč by každé dětské tělíčko nemohlo mít jinou reakci na očkování 🙂

astyna
3. říj 2016

@viivienn

Syn má za sebou komplet hexu a synflorix, nikdy neměl žádné vedlejší účinky, ikdyž jsme očkovali skoro vždy naráz. ALE musel být úplně zdravý. Já mám doma chemika, tak mám k tomu trošku jiný přístup než laická veřejnost :o) Hlavně ať je vše v pořádku!

@nuninove

Můj švagr dostal dětskou epilepsii po pádu na kole v 5 letech, nyní je mu již 29 let a už přes 20 let neměl záchvat :o)

lajla
3. říj 2016

@viivienn Vy znáte své dítě nejlépe, takže duverujte sama sobě,svym instinktům
Na neurolce určité nepotvrdí že to má z očka, takže dále doporučí očkování
Už bych nedala, jsem.v tomto nekompromisní
My měli reakci na třetí hexe, ale padla imunita

bonulinka
14. říj 2016

@viivienn Po první hexe v 6 měs. se zdálo být vše ok, jen zvýšená teplota. Ale tak týden nežvatlal. Pak po měsíci dostal horečku, podle MUDr. viróza, nebo zuby. Za další měsíc dostal druhou dávku Hexy. Za 6 dní po očkování opět horečky na 3 dny, ale už nešly skoro srážet. Od té doby má každý měsíc 2-3 dny horečku. Po každém ataku horeček má na týden regres ve vývoji. V rodině máme autoimunitní onemocnění, takže ho teď čeká vyšetření na imunologii.

zuzousturkova
14. říj 2016

My po jakémkoliv očkování teplotíme a trošku Máme změnu v chování a spinkání a v baštění,ale o to více se mu věnuji,aby to syn co nejméně pocítil . Zuby jsou potvory . Také už je čekáme dlouho . Máme úžasnou pediatričku, takže ta nás na VŠE vždycky upozorní a pokud se nám něco nezdá ihned jedeme na kontrolu.

viivienn
autor
14. říj 2016

@bonulinka Aha tak syn ted po 2 dávce přestal žvatlat uplně nedostanu z něj nic ☹ Takto z ničeho nic vysoké horečky 1-3 dni měl prostřední syn a vždy byl zdráv trvalo to tak do 10 let pak vymizelo nikdy se na nic nepřišlo,ale dávat to do souvislosti mně před 15 lety s očkováním nikdy nenapadlo ☹

psya
14. říj 2016

U nas po prevenaru i hexe vetsi unava, cca tri dny, jinak nic. Beru to.jako vedlejsi ucinek.

laisobel
14. říj 2016

U nas perfektne zabiraji homeopatika! Nejdriv jsne je nedali a byk otok a teplota, druhe ockovani jsme je dali a od té doby jsme jim verne a jsme naprosto bez potizi! Vrele doporucuju!!!
Viz fotka.
Kdyz deti jeste necucaj a nepolykaj, davkovani je 10 kulicek do 100ml vody a behem dne do nich dostat, nesmi se kovovou lzickou.

laisobel
14. říj 2016

Jinak doporucuju pokud chcete mit jistotu, neresit ockovani pres pediatra ale ores očkovací centrum.
Proberete obavy a nemají problém misto předepsaných vakcin pouzit jine v individualnim schematu... Je tam jiny přístup. Plati ze si stoji za tim ockovat ale tez rijaji ze kazdy je original a i tak by se k nemu melo s ockovanim přistupovat.
V dnešní dobe neockovat je strasny risk ale místo alternativ a možnosti prichazi represe, je to na prd.
Ja mam dobrou zkušenost s tim ockovacim centrem i u sebea na ta homeo nedam dopustit..

lajla
14. říj 2016

@bonulinka tak to už nikdy neockujte...vidíte že je to stále horší po každé dávce
Očkování je častým spouštěčem periodických horecek a může byt mnohem hůř

bonulinka
14. říj 2016

@viivienn Obávám se, že to u nás budou periodické horečky. Nic moc vyhlídka na pár let. Jinak jsem tady na MK četla příběh paní, kdy jejímu synovi po 2. hexe ochrnul lícní nerv. Jim to uznali jako následek po očkování, většina zdravotních potíží se ale jako následek po očkování neuzná. Bylo by to na dlouhé psaní...Budeme si jen vzájemně přát, ať je brzy lépe.

viivienn
autor
14. říj 2016

🙂 Tak tak 🙂 My máme ted lekaře co dělá homeopatika tak zvažuji vyzkoušet dokonce jsem četla,že jde homeopatiky dětské tělíčko vyčistit .Tak mám opět co luštit .Začínám být už paranoidní co synovi dávám nebo mám dát 🙂

merunkova
14. říj 2016

@viivienn Můj syn se začal po očkování taky zpomalovat ve vývoji, ale tehdy jsem to do souvislosti nedávala...ve 2 letech po očkování byl naprosto nepříčetný, taky jsem myslela, že je to vzdor...řval, narážel hlavou do zdi, byl vzteklý, kopal do mě, nedalo se ho nijak uklidnit, reagoval nepříčetně na cokoliv, prostě se změnil ze dne na den, bylo to hrozné...po týdnu byl zas normální a tehdy mi došlo, že to byla reakce na očkování...od té doby už žádné očkování nemá a mít nebude. I dr mi pak dala za pravdu, že to s tím souviset mohlo...nikdo to ale neřešil, nezaznamenal....Je to na tobě, být tebou, už bych neočkovala a reakci rozhodně nahlaš, budeš mít důvod, pokud se rozhodneš neočkovat, ty problémy za to nestojí....

merunkova
14. říj 2016

@laisobel Můj pediatr taky vznesl dotaz do očkovacího centra v motole, zda v 5 letech očkovat či ne - syn měl zvýšený nitrolební tlak - a přesto zněla odpověď, že očkovat ano, ale nikdo mi prý nezaručí, že se potom nezhorší....takže za mě není očkovací centrum žádná jistota, jim je to celkem jedno, jaké budou následky. Jistota pro dítě je jen jeho matka a selský rozum 🙂

lajla
14. říj 2016

@merunkova naprostý souhlas... pořad říkám že všem pediatrum a podobným je to fuk...hlavně že je splněno a peníze tam kde patří...
Nám slibovali že už nebudeme očkovat, pak otočka...a že očkovat máme klidně v nemocnici pod dozorem...kdyby něco...no.kde to jsme..takže jsme bez papírů i bez školky... hlavně že jako.predskolacka může mezi ty samé děti nastoupit...to samo hovoři za vše

annadeli
14. říj 2016

Dcera měla reakce po 3 hexa vakcínách pouze lokální v místě vpichu. Teď po 4. dávce v noci a druhý den plakala ve spánku a nešla uklidit, ani prso nezabíralo. Myslela jsem, že to jsou zuby. Ale kamarádka popisovala to samé u své holčičky po synflorixu.

merunkova
14. říj 2016

@lajla Já mám naštěstí pediatričku fajn, ta mi řekla, že jako lékař mi očkování doporučit musí, ale jako matka by to v mém případě nedělala...oni jen dělají to, za co jsou placeni, matka je ta, co nese zodpovědnost a měla by se umět nebát si své dítě obhájit. Já mám své zkušenosti a ty mě obohatily a díky nim jsem schopna za své dítě bojovat a nebojím se. Můj syn do školky chodil, jsou to jen výhružky pro rodiče, člověk se nesmí bát.Sama ve školce pracuju a hlava mi to nebere, že tam se neočkované děti neberou a do školy už můžou, i neočkované, protože ta je povinná...to hovoří za vše ☹

viivienn
autor
14. říj 2016

Je to prostě síla ☹ co jsem načetla opravdu to svádějí nejvíce na zoubky.Nejhorší snad je,že opravdu nikdo 100% neví nebo nechtějí vědět jaké jsou negativní učinky. Nevěřím,že pediatři hlásí nežádoucí učinky já osobně jsem hlásila sama doporučila mi hodně věcí paní doktorka Eleková,která opravdu již léta očkování sleduje a mne hodně pomohla.Je snad jediná lékařka co otevřeně říká co je očkování zač.
Co je také nehorázné,že je povinné,ale stát odmítá jakoukoliv zodpovědnost to nemohu pochopit už vubec. Vadí mi,že očkování není opravdu dobrovolné,když stát za něj neručí tak proč ho nařizuje.
Je zde v Čechách vubec nějaká organizace co za svobodu očkování veřejně bojuje - nikde jsem nic nenašla jen zahraniční stránky (http://www.efvv.eu)

bonulinka
15. říj 2016

@viivienn Ano, mám na to stejný názor jako Ty. Jinak ještě jedna skupinka tady na MK - mají tam docela zajímavé odkazy k pročtení : https://www.modrykonik.cz/group/2375/detail/

svetlus_pepca
15. říj 2016

Ach ten mateřský plurál... Představ si, že já jsem žádnou reakci na očkování svého dítěte neměla!

pajula123
15. říj 2016

@viivienn www.rozalio.cz Taky mame s ockovanim problem,vzhledem k rodinne anamneze mam fakt strach ockovat. Jsme smireni se soukromou skolkou. Chybi mi nekdo,kdo by individualne posoudil dane dite a rekl,co pripadne naockovat,pokud neco. Ja mam zatim jasno v tom,ze zloutenku B a MMR malemu nedame,nad zbytkem vaham. Stejne ale uz porusujeme vyhlasku-malemu je 10 mesicu a nedostal nic.
Ad vedlejsi ucinky: nase dr. porad rika,ze spojitost s autismem neprokazana atd. Ale ruku na srdce: dokazete si predstavit,ze by vubec nekdo takovou studii poctive delal? Ze by to treba zjistil? Nebo i neco jineho? Co by se pri sile farma firem asi delo,kdyby to chtel zverejnit???