MMR a afektivní záchvaty, daly jste očkovat?

tehuli
3. bře 2017

ahoj mám dotaz, moje dcera má od 10m afektivní záchvaty někdy byly jednou za deset dní parkrat i dvakrát denně, pokud ji nepokropíme ihned vodou nebo nefoukáme do pusinky omdlí.
Pro neuro tohle není kontraind.na očkování, ale mám strach hlavně z MMR což měla mít v roce (ted má 14m. ) a měli bychom jít tedy ted 21.3. naočkovat MMR...za mě bych ji to nejradši odložila...pry tam není horní hranice a vím, že se dr. nebude tvářit...zajíma mě proto jestli tu je někdo kdo nechal očkovat při afektech a jaký to pak mělo průběh po očku ? děkuji moc

englerova14
6. bře 2017

@tehuli Dobrý den, musíte se tam objednat, oni vyšetří dceru, proberou s Vámi její stavy, jak popisujete a pak Vám dají doporučení a návrh s očko schématem, příp i doporučí jinou než klasicky dávanou vakcínu (plošná hexa...). Mudr,sice potvrdila postvakcinační reakci i ji zapsala, nicméně se dle našeho názoru ještě sichrovala takto, aby měla razítko i od jinud, že není vhodné očkovat a nikdo na ni nemohl...nám to nevadilo, naopak jsme alespoň slyšeli i názor od jiného lékaře a měli jistotu, že činíme správně, když odkládáme

tehuli
autor
7. bře 2017

@ewkins4 děkuji jj jak píšete uplně přesné🙂 ted padá jak hruška a vzteká se a jak nereaguji tak nic;) jsou to darebandy🙂
očko zkusím posunout co to pujde...
MMR nemá horní hranici tak tam pujdu až před školkou ...do statní je to povinné

tehuli
autor
7. bře 2017

@englerova14

aha tak možná proto, že to u vás mělo horší průběh s těmi dvou hodinami vzteku a pak kolaps :( apod...my to máme fakt "jen" při padu na hlavu ,.a ted už a to už ani to ne, tak bud vyzrála a už to bude dobrý....... nevím zda to už přešlo...nebo uvidíme...zatím je klid, ťuk tuk na dřevo. nám to tím pádem dr ani nenabídla...byli jsme na neuro EEG a UZ srdce a vše ok...epilepsie, autismus a podobné vyloučeno...no spíš si dost dobře neumím představit kdo by tam s ní jel...manžel si volno vzít nemůže a já se musím starat ještě o staršího syna...tak to asi neklapne bohužel a jet z Olomouce až do Prahy a tam být nějákou dobu třeba:(

tehuli
autor
7. bře 2017

@englerova14 protože těžko ji ted vyšetří když ty stavy už skoro měsíc nemá ani po pádu ani při vzteku..to by je musela asi mít dál že?:( já to spíš přikladám rodinné anamnéze.....manželova sestra měla afektivní záchvat po pádu do zátylku jen...a jeho strýc také jen při vzteku ...když něco chtěl vztekál se a dupal a lehl na zem a šílené tyjátry ...než zmodral ale neomdlíval zas moc...

tehuli
autor
7. bře 2017

@normalnimatka no já to chápu právě...proto i když všechna možná vyšetření jsou ok a máme to jen rodinnou diagnozu zděděnou ...afekt.zachvaty...tak přece mě to hlodá protože furt všichni řeší neočkovat...doted jsem nebyla tento případ a byla spíš pro očkovanost než ne...kamarádka nedala očkovat a mimco mělo černý kašel v 10.týdnech...bylo na tom dooost zle...už jen z toho důvodu...ale chápu prostě pícha se tam ta nemoc do těla...a MMR určitě odložím na těch 2,5 let nez pujde k zápisu...a druhou asi už nedám...pokud to školka nebude vyžadovat... a ted ten prevenar už asi dáme...to by mělo být to "roční" co udajně nemáme ještě..a do 18 měs. nás čeká hexa té se bojím teda víc..

tehuli
autor
7. bře 2017

@normalnimatka já si myslela tak 3měsíce že je ink.doba....no u nás to ale fakt vidím na ty geny...manžel je ze tři děti dva kluci a holka a kluci nic ani jeden a segra je měla...ted to samé můj syn má pět let a nikdy nic ani po očkování nic neměl bez teplot snášel vše uplně super..., a dcera šup afekt...v 10m. tak tam bude asi hrát roli ta predispozice naše no....no zvažuju ještě ten prevenar zda doočkovat...ten máme mít 4. a zas si říkám dala jsem 3 a nic ani reackci neměla...fakt se spíš te hexy bojím než toho prevenaru a toho MMR samozřejmě to odkladat co to pujde!!

normalnimatka
7. bře 2017

tohle je na dlouhý diskuze všecko... třeba ačernej kašel dostávaj i očkovaný, ba bych řekla že i snad častějc, protože maj horší imunitu, školky jsou toho plný... a že by očkovanej jedinec tu nemoc pak snášel líp, než neočkovanej, to je blbost a nezavdává mi důvod dítě očkovat proti tomu. černej kašel u mimina je dycky blbej.
no já si myslim že jak jsou ty očkování třeba ve 4 dávkách apod, tak že stačej i jedna, dvě, tři...no čím víc dávek, tím by to jakoby mělo mít údajně delší účinnost, není to tak? já nevim teď... takže pokud jsi dala 3 dávky, třeba to stačí i na víc let. a stejně to očkování má působení jen pár let /i když dáš všecky dávky od vícedávkovejch), přitom puberťáci jsou vůči všem těm nemocem náchylnější. a taky se npak neklepeš strachy pustit dítě kamkoliv.

lucykal
7. bře 2017

Malá měla v roce nejspíš afektivní záchvat na nic jiného se nepřišlo. Po vytažení z ohrádky mě v ruce ztratila vědomoní a zbledla byla jak hadrová panenka. Volala jsem ZS když přijeli dcera již byla ok. Odvezli nás do nemocnice kde si nás nechali 3 dny.
Očkování MMR budeme mít ted na konci března. Malé bude ted 15.3 2 roky.

tehuli
autor
9. bře 2017

@normalnimatka no já to spíš řeším skrz školku, musím dát malou do státní a tam mi ji bez doočkování nevezmou samozřejmě

tehuli
autor
9. bře 2017

@lucykal
takže taky nemáte kontraindikaci....díky, no asi taky dáme nejdřív ve 2,5 letech za rok na jaře to MMR tu hexu dám a ten prevenar asi nenecham už doočkovat

tehuli
autor
9. bře 2017

@normalnimatka je to tak? že to je jakoby na delší dobu pak? to bych nedala prevenar už teda ten není povinny a dala bych jen hexu a mmr až za rok

normalnimatka
9. bře 2017

@tehuli já si myslim že jo údajně.. já ted silně pochybuju o účinnosti vakcín celkově🙂), ale to už je věc jiná:D mám takovej dojem, že třeba hexa stačej dvě dávky dostatečně a ty další nebo jedna další se dává spíš, aby se jakoby prodloužila účinnost...zkus hledat, zeptat se pediatra (i když to je co doktor, to názor). jinak tušim, že do školky ti stačí MMR a hexa a ani ne snad právě všecky ty dávky.

lucykal
9. bře 2017

@tehuli U nás se neví jistě jestli to byl afektivní záchvat.

tehuli
autor
12. bře 2017

@lucykal aha:( a vyšetření vám nedělali?na epilepsii a jiné?..

tehuli
autor
12. bře 2017

@normalnimatka aha no příští tyden mám s dr sezení prý nemá problém to posunout a že s k tomu řeknem co a jak...tak uvidíme...prevenar zvažuju že nedám už 4dávku...a tu hexu zvažuju taky no:(

normalnimatka
12. bře 2017

hexa a MMR bejvaj asi nejproblematičtější... prostě ty kombinovaný... já nevim, že tady skoro nikomu nepřijde divný, že v mnohejch zemích jsou tyhle vícevalentní očkování zakázaný.
už když se podíváš sem: http://www.poockovani.cz/pribehy drtivá většina z těch "příběhů", kde pravděpodobně očkování hrálo nějakou roli, jsou po očkování právě hexy...:/ jasně, vim, že se to nedá spolehlivě prokázat, ta spojitost (nebo spíš možná "nedá", protože by vyšlo něco ošklivýho najevo:D), ale zase si nemyslim, že by všichni takovýhle rodiče byli takový hysterky a blbý lidi, který si kdejaký bebí spojej s očkováním.

lucykal
12. bře 2017

@tehuli Na epilepsii nám řekli, že jen kdyby se to opakovala i když můj táta epilepsii má. Dělali ekg odbery nic vc.

tehuli
autor
15. bře 2017

@normalnimatka no já jsem si četla pár příběhu...alá po hexe se přestala chtít kojit z prsu...a mám dost...to mi přijde uplně stupidní...malá měla taky bojkot a po očkovaní to teda určitě nebylo.:D...no spousta příběhů mi přijde trošku scifi..hodně lidísi nepřizná že mají v rodině nějáké genové vady a ano očko je pouze spouštěč...a to dítě by se projevovalo stejně i za dva roky až, ne jen po očkování ...pak se takto šíří právě panika jak je očkování uplně špatny...nikde to není podložený že to je tím..

tehuli
autor
15. bře 2017

@lucykal to je teda mazec, když to máte v rodině, se divím, že to neřeší...já bych lítala všude možně když je to v rodině...všude bych to hlásala že chci podrobná vyšetření..

normalnimatka
15. bře 2017

@tehuli to je dycky otázka no...ale někdy je to zas celkem jasný a je průser, že doktoři neuznaj, že to očkováním bylo. nehlásí se to jako nežádoucí účinek, ap ak se to ani nemá šanci dostat do nějakejch oficiálních informací, nežádoucích účinků atd...