Mmr až ve 4. Není pozdě?

jajdarh
14. dub 2020

Maminky, u syna jsme odložili očkování vakcínou mmr na neurčito. Nyní bude mít syn v červenci 4 roky. Zvažuji očkování kvůli školce. Syn je zatím se mnou doma, mám ještě 6 nedělní dcerku.
Není pozdě? Očkovala jste některá také takhle pozdě, jaké byli reakce?
K přijetí do školky stačí, že očkování bylo zahájeno, že?
Děkuji

puhelin
14. dub 2020

Pokud by sel az na ten posledni predskolni rok, ockovany byt nemusi. Jinak staci jedno MMR. Letos k prihlasce chteji kopii ockovaciho prukazu, tak byste asi museli ockovat uz ted, pred podanim prihlasky. Take skolku zvazuju, ale ockovat ted pri pandemii nechci.

martiniquest
14. dub 2020

MMR jsme davali tesne pred skolkou, ve 3 letech. Bez rekce. Ovsem provadim pripravu pred a po ockovani. Vitaminy, homeopatika

puhelin
14. dub 2020

@martiniquest Prosim, jake vitaminy konkretne? Dekuju

klaarusa
14. dub 2020

Také řeším, kvůli přijetí do školky musí mít 1 vakcínu MMR už při zapise či-li teď v květnu. Rozhodla jsem se pro teď, i když strach určite je. Ale jsme doma, s nikým se nestykame, venku jeste nejsou vedra...snad bude vše dobré. První dcerku jsem očkovala ve 3letech, byla bez reakce.

martiniquest
14. dub 2020

@puhelin cecko a hlavne decko, minimalne 2 tydny pred ockovanim a i nasledne po

puhelin
14. dub 2020

@martiniquest Deckem myslis D3, co se dava od miminka?

martiniquest
14. dub 2020

@puhelin ano

pabka
14. dub 2020

@jajdarh dávala jsem dceři ve 3,5 letech, absolutně bez reakce, žádná příprava před ani po.

krupka3
15. dub 2020

Dcera ma dva a ctvrt, a zatim nema nic. Od podzimu jsem chtela ockovat Hexu, ale holt nikdy neprisla vhodna situace. Takze MMR taky do 4 let nejspis nestihneme, nez ted jeste povoli ta korona situace.

marcicek84
17. dub 2020

My se chystame na 2.davku kolem 24.4. ted jak dcera nechodi do skolky je uplne zdrava,az zacne skolka je ockovani na prd,to clovek nevi co odtamtud zase dotahne,takze praradoxne doba covidova ockovani preje vic nez bezny stav...