MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

veronikav31
10. bře 2016

@lajla jenomže nikdy se dopředu neví,že porodnice je plná, ale zase je dost porodnic kde by rodičku vzali.

somalicats
10. bře 2016

@lajla No, a já pořád ještě pendluju mezi Prahou a máti, definitivně zůstat hodlám až od příštího čtvrtka. Jo, stát se může cokoli, a sebelepší plány vyjít nemusí.

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 teď nerozumím... Jasné první se musí dojet...ale ty Lepsi bývají plné je to o stesti
No já žiju asi v díře..ja kolem 30 porodnic na výběr nemám, tak holt smůla☹
Vyměnili jsme město za čerstvý vzduch🙂

lajla
10. bře 2016

@somalicats tak ať vše vyjde podle představ...už to máte za pár🙂

veronikav31
10. bře 2016

@lajla já mám kolem 3 nemocnice, krajská 40km, další nemocnice, ve které jsem rodila 32km, a nejbližší máme 11km, tam nechci. Mi tady taky máme čerstvý vzduch a jsem spokojená, ale co se týká péče, chci nemocnici a doktory, kterým věřím a mám s nimi dobré zkušenosti

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 bezpochyby toto chce každá...
Já si umím otevřít pusu, nedam se..jen jsem napsala jak to někde chodí, a že nic není černo bílé

veronikav31
10. bře 2016

@lajla ono jde o to zda si čenobílo člověk nechá udělat nebo ne.když se umí otevřít pusa, tak si samozřejmě umí zjistit potřebné informace i třeba o těch porodnicích

hojda
10. bře 2016

@lajla praktikovala jsem to stejně u obou dětí, měsíc před porodem u rodičů a rodila jsem tak tam🙂

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 bože nechci být sprostá, ale jste asi natvrdla nebo co🙂 ono všechno si holka můžete naplánovat od a po z, udělat porodní plány , po zjišťovat co kde a jak...někdo je s porodnici spokojen zatímco.druhy není, každý to vnímá jinak, když se někomu po...porod tak porodnice může být sebelepší ale pro tu konkrétní osobu devastující, někomu nevadí že se krmí tak, druhému ano, atd atd...a život to stejně může zařídit jinak! Každopádně mám podle Vás velmi málo ZK, příště se zkusim zařídit🙂

lajla
10. bře 2016

@hojda toz já bych si nepolepšila kdybych se přestěhovala🙂 každopádně na každý porod vzpomínám ráda, byť ten poslední.byl docela na hraně, ale u žádného jsem se tak s asistentkou nezasmala🙂

veronikav31
10. bře 2016

@lajla nejsem natvrdlá, ale vy tady pořád něco omýláte, psala jste, že jste nebyla pokojená, že to a to vaše porodnice nedělala apd..., tak když snad někde nejsem spokojená, tak se porozhlédnu jinde, na tom snad nic není a krom toho, když se zjišťují informace, tak si to zjistím, někdo chce rodit do vody, tak asi nepůjde do porodnice co to nemá, to je snad logické. já prostě nejsem spokojená s jednou nemocnicí tak tam snad nelezu, ne?? Od toho má snad rodička právo se jít do porodnice podívat, projít ji a informovat se, já to neudělala, protože znám nemocnici a jsem spokojená-rodily tam i moje dvě švagrové, i kamarádky, jedna švagrová rodila v krajské, protože má dvojčata a tam se na to specializují, takže si ji taky vybírala a nešla do porodnice kde s vícerčaty nemají zkušenosti. Tak mi nevykládejte nic o tom,že si nelze vybrat zavčas.

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 první porod nespokojenost, ale většina byla velká nemocnice... Po druhé jsem tam nechtěla...leč osud to zařídil jinak, ani kafe jsem si nestačila objednat a už se jelo, nic blíž nebylo , rychle rychle malá vyklouzla bez tlačení!!!
Třetí porod vyvolávány, v jiné porodnici, jezdila jsem tam už na ozvy, nic blíž nebylo a byla jsem.ráda že je to tak blízko...vůbec mi nebylo dobře a k tomu tlak atd...porod OK, porodnice nic moc, ale už jsem věděla co a jak tak to šlo...4 ty porod prakticky to samé, malého pořad sledovali, musela jsem do.porodky dojíždět každou chvíli...lehce se to povídá, když jde vše jako na drátku
A to je jen vycuc, nikdy bych si nedovolila někoho takhle pořad ztrapnovat a dělat blbeho, když o tom nic nevím
Ale je mi jasné když vše ockujete, dvě naráz atd tak byste do své oblíbené porodnice dojela i s hlavou mezi nohama, ať to dopadne jak chce,

lajla
10. bře 2016

Tímto bych to ukončila, toto je debata o očkování, když nezazijete, nevíte
Dobrou noc

hela82
10. bře 2016

@bonulinka Hexacima jde i ve schematu 2+1 a pokud to pujde klidne bych odlozila na pozdeji. My meli prvni termin odlozeny na 6.mesic a odkladalo se pak od roku 🙂 A kdyztak na FB je skvela doplnkova skupina o ockovani kde jsou provax i antivax a najdes tam snad vsechny informace na otazky ktere Te kolem ockovani napadnou 🙂

kika_21
10. bře 2016

@lajla Více tolerance k jiným názorům prosím.

veronikav31
11. bře 2016

@lajla já jela do porodnice včas, byť to neprobíhalo ideálně, ale nechtěla jsem porod kleštěmi na který by došlo...řekla jsem svůj názor jak na porodnice, tak očkování a za tím si stojím.že vy mě napadáte, že nevím, nezažila sem apd, no a co, holt jiný kraj, jiné zkušenosti, jiný přístup lékařů

lajla
11. bře 2016

@kika_21 ono by to někdy chtělo číst i trochu pozorneji a ne jen poslední odpovědi, leč návaznosti
Myslím že jsem tolerantní hodně, no tolerantní, ono je přece každého věc co si dělá, jak to dělá, kdy a pokud se tak cítí, i to jsem několikrát uvedla, nevím co je na tom netolerantníhi
Ale mluvit stále dokola jako kolovrátek, když se jednou zimním že jsem s porodnicema nebyla spokojena a udělat z toho téma dne, mi taky nepřijde správně
Jasně všechno jde, i skočit z mostu okamžitě, ale když víte, že jedna porodnice zrovna maluje, druhá nepribira, k třetí byste se musela přestěhovat, k tomu ne tehu ideální, doma další děti..no, tak zbývá poslední možnost, nejsem povinná se nikde obhajovat
Krásný den vsem

lajla
11. bře 2016

@veronikav31 porod kleštěmi není na objednávku, přistupuje se k němu že závažných důvodu... Takže i kdybyste byla v nebeské porodnici, a mimi mělo namale, tak věřte že dr přistoupí k čemukoliv aby vás zachránili...
Příběh že života, taky si vybrala porodnici, Všechno top aby bylo...no vyjeli velmi.brzo dojeli pozdě...mimi skoro udusene, ucpal se pupecnik... Dožilo se na přístrojích pár let..jasné náhoda, ale riskovat kvůli svému pohodlí nebudu
Nemusíme být se vším přece úplně spokojeni a fungovat to může stejně

veronikav31
11. bře 2016

@lajla měla jsem při porodu komplikace a ta nemocnice kam jsem nechtěla neradi dělají císaře, proto kleště. výběr je na každém, já zvolila toto a jsem spokojená. i ten příběh ze života může mít svoje, i kdyby dojeli do blízké nemocnice stát se toto mohlo taky. nikdy není jistota a ano pohodlí jsem si vybrala pro sebe i svoje dítě-věděla jsem, že kdyby se něco dělo, tak v této nemocnici je vyšší šance na přežití, mají lepší vybavení. a tímto diskuzi ukončuji. každý ať dělá co chce, já si vybrala a jsem spokojená, konám podle svého svědomí a ano je to moje rozhodnutí, za tím vším si stojím a případně když se něco stane, tak si ponesu následky

kika_21
11. bře 2016

@lajla Byla to reakce na Váš příspěvek těsně před mým o toleranci-zejména na jeho konec. 😉

astyna
11. bře 2016

@lajla

jj píchání uší - to je kapitola sama za sebe...bývalý přítel kvůli tomu nedoslýchá na jednou ucho, ani se to už nesmí a přece to dítěti mé kamarádky vesele píchli asi 3x 😔

Já se přiznám, že očkováním nežiju tak jako Vy, takže se vše dozvídám za pochodu a upřímně - nevím, čemu věřit, protože ať koukám, kde koukám, všude jen slyším, jak lékaři dělají všechno špatně ... až je mi to nápadné...

Neobjevil se záškrt nedávno ve Španělsku?

lajla
11. bře 2016

@astyna já očkováním nežijí to vůbec, jak jsem psala dvě děti ockovane mám, třetí šílené reakce po třetí hexe...pak se začnete pidit, malý není očkovány, má určité potíže
Já nejsem proti očkování, jen jsem proti nuceni , nekterym ockovanim a zbytecne zátěží tam kde není potřeba
Ano určité se sem tam objeví ale jsou to zrnka písku... A hlavně kouknete na průběh a léčbu... Takže klidně nožky nahoru a neockovat🙂 samozřejmě záleží na každém... Větší šance než dostanete záškrt je že spadnete letadlem a přesto letite
My se dali trochu jinou cestou a jsme spokojeni a co vím tak už i na studiu medicíny je zavedena i výuka východní medicíny. Jen tak dal..

lajla
11. bře 2016

@astyna doktoři jsou placení farmac firmami, říkají a papouskuji pouze to co jim bylo od vykládáno... Mám to z první.ruky, málo jich je, kteří se orientují i jiným směrem...naštěstí máme právo volby
Jinak nemluvim o operaterech a jiných kapacitách... Tam klobouk dolů!!!

kajalka
11. bře 2016

@lajla Nebo přesněji - předepisují-li "doporučené" léčivo ve vyšším obratu, pak mají od farmafirem luxusní dovolené a tučné příplatky..

kika_21
11. bře 2016

@kajalka Ale tak snad k takové dr. nejdeš, natožpak s dítětem.

kajalka
11. bře 2016

@kika_21 Jenže takhle funguje naprostá většina lékařů.

lajla
11. bře 2016

@kajalka přesně... To teď vidím na ocnim. ...a nejen s léky ale i okluzory... Předepisují jeden druh co nedrží, 100 ks na 3 měsíce za 400, máme tak 10 denně...zbytek kupuju...když chci předepsat jiné... Je problém , ale při vytrvalosti se to domluvit dá..

lajla
11. bře 2016

Jen trochu po pobavení.. Ještě dva roky zpátky jak jsme nějakou tu chemii používali...kdysi hedelix nebyl žádný problém, normálně prodejny lék na vlhký kašel🙂 paki naráz že prý břečťan není dobrý jak se myslelo...sup, dr zacli předepisovat prospan... Pro ty co čtou pribalovy leták🙂 obsahuje břečťan🙂 nakonec z ní vypadlo že měli přednášku na propagaci blablabla..a všude jinde je to stejné

astyna
12. bře 2016

@lajla

mám doma také hedelix, mě teda nezabírá...ale přítel ho občas bere na kašel, nevím, co by na mě mělo být tak závažného, aby se předepisoval...že by břečťan byl na tolik zneuživatelný nebo nebezpečný? 😎

astyna
12. bře 2016

No ne nadarmo se říká, že farmaceutický průmysl vydělává víc, než obchod s narkotiky a zbraněmi dohromaddy 😎