MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

normalnimatka
20. dub 2017

@zuzineckah tjn taky mě fascinuje, že se většina rodičů zříká zodpovědnosti tíhmel způsobem..... a kolik už jich zaplakalo, že si nic nezjistili dopředu a jen slepě důvěřovali Panu Doktorovi, protože ten to přece ví nejlíp!

astyna
20. dub 2017

@normalnimatka

40 je už hodně, já jsem myslela do 38.5, to jsem nikdy neřešila já 🙂 ale já jsem celkově taková moc klidná matka 😀

normalnimatka
20. dub 2017

@astyna no tak to jó.... když dítě nemá víc jak 39, tak mu taky nic nedávám...ta teplota má svůj důvod, žejo🙂

janca_s_klarkou
25. kvě 2017

@lenkabu prosim jaky rozestup jste daly?

pajakol
14. črc 2017

Moje děti měly po očkování vždy zvýšenou teplotu a trochu podrážděný žaludek, zkusili jsme hodně přípravků, nakonec nejvíce pomohl Vakcinal (sirup), tak zkuste ten, každopádně spíš doufám, že přístě nebude ani potřeba! 🙂

stesti_zm
28. zář 2017

Prvni syn byl ockovan zaroven, jedina reakce byla na hexu a to otok v miste vpichu. Za mesic budu druheho syna ockovat stejne. Jinak nas predchozi doktor take tvrdil, ze on sam se s zadnymi reakcemi nesetkal. Je to kus od kusu 🙂

pmedilkova
28. zář 2017

Jak vaše děti snášely Mmr? Díky

stesti_zm
29. zář 2017

@pmedilkova prvni davka naprosto v pohode. Druhou davku jeste nedostal. Pry neni nutne s tou druhou spechat a staci nez pujdr do skoly.