MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

veronikav31
7. bře 2016

@hojda když bude politická situace v pohodě, tak klidně do některého z těchto států pojedu, nemám důvod nejezdit, ecistuje víc zemí kam jezdit. o očkování jsem nemluvila za 2 roky

veronikav31
7. bře 2016

@eficenka proto chci očkovat co nejdřív, u nás v nemocnici se neočkuje dříve než v půl roce, nemůžu za to, že se vakcíny objednávají a nemají skladem

eficenka
7. bře 2016

@veronikav31
proto se doporučuje , pokud chceš očkovat tbc začít tímto očkováním třebas na půl roce , pokud proběhne bez reakce a rána nehsniá atd, tak pak začít další očkování... ( i tak má teda cca 40% účinnost) nová vakcína někdy bude, ale to bude až za pár let...

veronikav31
8. bře 2016

@eficenka na tbc by nás stejně dřív navzali, tak kolem půl roku se budeme objednávat, do té doby bude hexa a prevenar. Dívala jsem se a MK počítá týdny jinak, zítra bude mít malá 11týdnů, 1.očkování dostala v 9.týdnu

pavlikovarenata
8. bře 2016

@veronikav31 no tak jestli nevidíte důvod proč se ptát lékaře, proč nepostupuje dle doporučení státního úřadu pro kontrolu léčiv, který ty vakcíny kontroluje, pouští do oběhu, posílají se k nich všechny nahlášené nežádoucí účinky a oni z toho udělali závěr, že nedoporučují očkovat dohromady a mermomocí budete očkovat do kupy, tak není o čem se bavit. Přeji všem ať máme vše bez nežádoucích reakcí, zdraví dětí je to nejdůležitější 😉

siiia
8. bře 2016

teplota je prakticky žádaný jev u očkování, tělo bojuje a vytváří si protilátky... dcera měla Hexu+Prevenar a po každém tomto očkování měla 3 dny teploty a 3 noci horečky 38,5 na noc jsem ji dávala čipek a od 4. dne už byla vždy zase v pořádku, žádné následky nemá. Když jsme šli na poslední upevňovací 4. dávku tak už měla jen slabé teploty 1 den.

hojda
8. bře 2016

@siiia Jen pozor na Paracetamol (třeba v panadolu,, ten by se neměl dávát do 24 hodin po očkování, jinak snižuje účinnost očkování).

siiia
8. bře 2016

@hojda vím vím 🙂 dávala jsem ji jen nurofen, naštěstí ji to v noci už po tom nešplhalo, že bych musela střídat s něčím dalším 🙂 i tak děkuji za upozornění 🙂

veronikav31
8. bře 2016

@pavlikovarenata asi takhle, ptala jsem se všech mamin v okolí co znám a všechny měly hexu+prevenar dohromady. Tak nevím o čem se tady bavíme, u nás se to dělá takhle, souhlasím s tím, tak v tom nevidím problém, za svoje souhlas-nesouhlasy-činy si zodpovídám já sama, mám svůj rozum, tak netřeba se o tom nadále bavit

pavlikovarenata
8. bře 2016

@veronikav31 v pořádku 😉 u nás zase nikdo neočkuje dohromady. Já jsem tady tu informaci psala, že třeba pro někoho to bude přínosné, co říká SÚKL, když mu to lékař neřekne.

astyna
9. bře 2016

S tou tuberkulozou si děláte srandu, že ano? Nebo vůbec se nezajímáte o okolí? Vždyť jen vloni jsem o tom slyšela několikrát jen ve zprávách, že byli hospitalizováni jedinci s TBC, nedávno v Praze utekl vězeň, který byl léčen na TBC, zrovna TBC bych očkovala, ale nejsem o té jejich "nové" vakcíně přesvědčená...Slečna/paní veronikav31 je mi sympatická, má podobné názory jako já 🙂

PS: všimla jsem si, že dnes je v modě lékařům odporovat 😀

lajla
9. bře 2016

@astyna prvně si zjistěte fakta o TBC, jak se šíři, jak dlouho musíte být v kontaktu s nemocným, kdo je nejvíc ohrožen a jak dlouho je dotyčný infekční... Jakmile zjistíte tyto fakta, uvědomite si, že se vůbec není třeba ničeho obávat...
Není móda odporovat lékařům, kteří vědí co dělají, bohužel jich je spousta co to neví...a jedou v zajatých kolejích nebo papouskuji veci x let staré... Nám doktoři zničili zdraví děti tak, že jsme je museli vzít úplně jinam, zaplatit velké peníze, protože zdravotní pojišťovny to přece proplacet nebudou že🙂, všem je naprosto jedno vaše zdraví...platime si zdravotní abychom se léčili jinde...hm

kika_21
9. bře 2016

Tak u té TBC se zjistí nejdříve, má-li dítě protilátky. Moje dcera byla očkovaná ještě v porodnici a v 8 letech je měla, neočkovali ji. Syn je starší, neměl je, byl očkován, žije. Jednak moje maminka dělala technickou kontrolu v podniku na výrobu očkovacích látek, takže jsem se s tím setkávala a očkování se nebojím. Jednak muž přichází do styku s turisty z celého světa-teď to myslím s nadsázkou, ale někdo se ten den vrací, že si to a to koupí, někdy i víckrát a někdo i kašle u toho 😀 . No já řešila hlavně, že tady na sídlišti je hodně dětí ze zemí bývalého SSSR a já neznám tam situaci a nevím, zda potkávají pak moje děti jen ty proočkované. Nejmladšího syna naočkovali. Problém s tím nebyl. Ale jsem ovlivněná samosřejmě tím, že máma byla mikrobiolog, to nepopírám. 🙂

lajla
9. bře 2016

Přenos nemoci
zdrojem nákazy je v součastnosti vždy nemocný člověk (do r.1968 byla možná nákaza i ze skotu)
většinou se přenos uskuteční kapénkovou infekcí(tedy cestou inhalační) při kontaktu s nemocným; ačkoli se jedná o vysoce infekční nemoc, k nákaze je nutný kontakt s nakaženým alespoň 4 hodiny
nákaza je možná i přímým kontaktem – obvykle jde ale o profesní nákazu
pokud pacient dodržuje léčbu, přestává být nakažlivý asi za 2 týdny do zahájení léčby
zdraví lidé by se neměli nakazit ani po přímém kontaktu s infekcí
Rizikové skupiny
TBC se sleduje i u skupin obyvatelstva s vyšším rizikem výskytu, patří mezi ně:
imigranti ze zemí se špatnou situací v tuberkulóze (Mongolsko, Vietnam, Ukrajina)
bezdomovci
nemocní HIV
drogově závislí
osoby v nápravných zařízeních a psychiatrickych léčebnách

veronikav31
9. bře 2016

@lajla zajímalo by mě kde přišli na ty 4 hodiny. No, docela často jsem se setkávala v práci s bezdomovci,apd. je na každém zda nechá očkovat nebo ne, já malou nechám očkovat a nic mě nepřesvědčí, že ne

lajla
9. bře 2016

@veronikav31 ano píšou to všude, já nejsem.vědec Netuším. Ale mám to i z knih načteno, já nikoho nepresvedcuji. Jen si myslím že není.třeba se obávat... Pokud se bojite, naockujte, je to jen na Vás, myslím že hl hygienik bude jen rad

lajla
9. bře 2016

@veronikav31 jen bych si dovolila oponovat... Pokud by Vaše dítě mělo po.hexe velké reakce, neli následek, nikde není psáno že jedna v klidu dalsi také... U nás ta třetí byla docela špatná... Věřím že byste názor prehodnotila, vidět své dítě trpět...takže nic mě nepresvedci, zní dost fatálně

veronikav31
9. bře 2016

@lajla naočkuju, hl.hygienik mě nezajímá

kika_21
9. bře 2016

@lajla Já myslím, že mu to bude jedno. S těmi bezdomovci- já si dělala kurs pracovníka v sociálních službách a jedním z možných zaměstnání byl azylový dům. To jsem ještě nevěděla, když jsem dala malého očkovat. Tak aspoň budu za vodou. Jinak ve skutečnosti jsou tam celkem fajn lidé a TBC patrně mít nebudou. Spíše jde o ty Ukrajince-je jich tu hodně a je lepší naočkovat dítě, než ho pak muset léčit. Oni nepustí nějaké špatné šarže přes tu kontrolu a ta látka je OK. U těch kombinovaných vakcín je otázka , zda to není velká nálož pro imunitní systém. O tom bych chtěla s mámou mluvit- za ně to ještě nebylo. Už to bohužel nejde.

veronikav31
9. bře 2016

@lajla asi takhle, po zkušenostech kdy jsme 4xpřišli o dítě mi nevykládejte o trpění. řídím se svým svědomím, i po blbé chřipce(nemyslím tím očkování) můžou být trvalé následky-takové případy jsem bohužel viděla a upřímně, nikomu bych to nepřála vidět

kika_21
9. bře 2016

Je to složité-mám za děti odpovědnost já. Zatím se mi při tom vyplatilo věřit pediatrům a to vždy.Neporadili mi nikdy špatně. Vím, že se umíralo, než bylo očkování. Ty následky nemocí , průběh samotný-bylo to horší než dát dítě naočkovat.Viděla jsem i nemocná zvířata, štěňata zemřela na parvovirozu a já si říkala, že je to škoda v dnešní době. Já tím i vytáčím manžela-deptá mě, že třeba v Africe zase někdo a dítě zejména-zemřel na takovou hloupost jako je třeba zápal plic-my máme očkování proti pneumokokům.lkyHolky říkají-mami, tak se uklidni a muž mě pak dorazí, řekne -Vidíš, dřív rodily na poli, neměli žádnou chééééémii, nebylo očkování...No a umřeli na nějakou nádchu-to se píše ve starých vesnických románech-k tomu dodám já. A hned se ptám, na co umřel jeho děda-to mi totiž nikdo neřekl nikdy . No a už se můžeme krásně hádat- ani to nemusí být o penězích. I jedna Svědkyně Jehovova , co tu stojí mi tuhle řekla- No jo, vy s tou vaší Afrikou!

hojda
9. bře 2016

@kika_21 Já dovedu pochopit, že je někdo zastáncem očkování, ale nějak nedovedu pochopit, že někdo ví o nějakém riziku (dvě vakcíny najednou nejsou pro tak malé dítě ideální) a nesnaží se ho eliminovat.....to mi hlava nebere.

lajla
9. bře 2016

@veronikav31 taky máme za sebou ztráty, jen to nikomu nemusím vykládat..
Naockujte. Když to přinese klid v duši , a bezmezně tomu verite.. A prosím neutocte na mě

lajla
9. bře 2016

@kika_21 ano, očkování je obchod se strachem... Ale daleko větší mám strach z jiných věci, proti kterým očkování nikdy nebude...
Já bohužel s doktory z velké části dobré ZK nemám, bylo by to nadlouho, a nepatří to sem...ale naštěstí jsme našli cestu a už je dobře, chodime max na preventivní, krom prcka..ale to je zase jiná...

lajla
9. bře 2016

@kika_21 já vím, že mu to bude fuk, to bylo jen na odlehčenou... Leč chyběl asi ten 🙂

kika_21
9. bře 2016

Já nevím,zda to někdo potvrdil. Asi platí, že u zdravých dětí nebyly následky prokázány, ale to bych si musela ověřit. Jak máma zemřela-to je 2006, tak už jsem se řídila naším dr., tak nejmladší má Infanrix hexa a k tomu Prevenar. Já neznám žádné studie. Jen prostě myslím, jestli by nebylo možné nedávat tolik nemocí najednou s ohledem na imunitní systém. Víme ale , že buňky imun. systému jsou trochu jiné, dělí se jinak, resp. mohou se omladit-když to řeknu takhle. Jsem laik. Nicméně věřím těm, co ten očkov. plán sestavují, že to dělají dobře. Argument je snad i méně injekcí.
@hojda

hojda
9. bře 2016

A třeba zrovna na očkování proti TBC je vidět, jak plno věcí funguje roky (desetiletí) podle nějakého vzorce a když se konečně někdo rozhodne něco zaaktualizovat, tak to vypadá tak, že jedno dítě musí být naočkováno pro TBC ihned ještě v porodnici pak vyjde změna a další den je toto očkování pro většinu nepovinné. To je sakra rozdíl ne? Jeden den ho musí dostat novorozeně a druhý den není vůbec potřeba? To samé množství dávek, u nás se některá očkování dávala ve více dávkách než v jiných zemích (třeba Slovensko), proč v ČR muselo být 3+1 a jinde 2+1 se stejným výsledkem? A myslím, že je to jen díky aktivitám tzv. odpůrců očkování, že se v této oblasti něco děje. Btw. odpůrci nikomu očkování neberou, jen chtějí mít možnost ho odmítnout.

hojda
9. bře 2016

@kika_21 Jak míň injekcí? To nedostaneš dvě v jedné, jsou to pořád dva vpichy ať to dáš najednou nebo zvlášt.

kika_21
9. bře 2016

@hojda Spíš ta Hexa mě vadí, ale nevysvětlím proč. Najdi si někde rozhovor s dr. Markem Petrášem, to je odborník na očkování. 🙂

lajla
9. bře 2016

@kika_21 pochybují že by někdo takovou studií dělal... A co znamená dneška zdravé dítě??? Dneška se očkuje v 9tt a nikoho nezajímá zda to dítě má orgány , krev v pořádku, jestli je alergické... Je to buď a nebo, někdo má štěstí někdo bohužel smůlu, dr poslechne koukne do krku, verdikt zdravý a pich...