MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

lajla
9. bře 2016

Jinak dneska byla odsouhlasen povinny předškolní rok ve školce... Takže jako neockovaneho tříletého nevezmou. Ale 5-6 lete už ano, protože musí🙂 a děti jsou samozřejmě pohromadě...

hojda
9. bře 2016

@lajla Kocourkov hadr, u nás musí být prostě všechno povinné.

hojda
9. bře 2016

@kika_21 A počet těch vpichů? Někde to očkují jedním píchnutím? U nás dr. dává píchance dva (hexa a prevenar).

hojda
9. bře 2016

@kika_21 Ještě nusím reagovat na to, že nebyly následky prokázány a to je právě to, že dneska není nikdo schopen říct, co jsou následky očkování a co ne, když se očkují tak malá mimina, která většinu dne jen spí a těch dovedností mají zatím minimum, tak těžško můžeš poznat, že to očkování něco udělalo. Sama jsem to viděla na 3 leté, když dostala MMR, co to s ní udělalo (noční děsy, pláč a dezorientace). Nidky před ani nikdy poté nic takového neměla. Syn bohužel dostal MMR už v 15. měsících a ten měl to samé, jen 10x horší a navíc se od té doby objevil syndrom periodických horeček (může to být následek očkování, nebo nemusí, to se bohužel prokázat nedá).

handulka2000
9. bře 2016

U nás reakce šílené, po každém očkování nespavost, řev, horečky 2 - 4 dny. A do týdne vždy nemoc - zánět na plicích, zánět ouška, laryngitida... prý jsme atypičtí... s dr. to samozřejmě nikde nehlásí, kolik nás takových je??

hojda
9. bře 2016

@handulka2000 jj přesně tak, myslím, že nahlášeno je úplné minimum. Já bych brala, kdyby každý po očkování dostal dotazník, kde by pak uvedl jaké účinky pozoroval, ale opravdu každý! Jenže o tohle nemají výrobci vakcín zájem.

handulka2000
9. bře 2016

Ve svém okolí mám tolik případů, co se setkali s reakcí na očkování. A když pak slyšíte diskuze v TV, jak jsou reakce mizivé... ale následně přiznají obrovskou podhlášenost.

hojda
9. bře 2016

@handulka2000 Sousedka mi u té MMR říkala to semé, 10 den noční děsy, očkovala chvilku po nás, máme stejně staré děti, tak si to pamatuju, že jsme se bavily, co to bylo. Sestra nám řekla, že u první dávky to bývá, ale druhá, že už je většinou v pohodě.

kika_21
9. bře 2016

@hojda Tak to TBC se řídilo aktuální epidemiologickou situací dané oblasti-např. tedy ČR.

handulka2000
9. bře 2016

Té MMR se docela děsím. Zatím máme naočkovanou Hexu a Prevenar - po 3 dávkách. A reakce šílené.

hojda
9. bře 2016

@kika_21 A ta situace se tak rychle a dramaticky změnila, že se z očkování novorozeňat přeslo na neočkování? Prostě mi přijde ohromný rozdíl očkovat několikadenní mimino a neočkovat ho.

kika_21
9. bře 2016

@hojda Tak asi o tom diskutovali a potom od určité doby přestali očkovat. V porodnici jsem v roce 2013 vyplnila dotazník ohledně cestování a možnosti nákazy TBC, potom jsme o tom mluvili s pediatrem a malý šel na to očkování -dokonce zdarma vzhledem k práci otce. 🙂

hojda
9. bře 2016

@kika_21 Jenže moje dítě dostalo TBC úplně zbytečně, nefukční vakcínu o které se vědělo ,že nefunguje, ale stále to byla povinnost 🙄 a právě proto si myslím, že ta možnost volby by měla být. Jak je to teď s tou druhou dávkou MMR? Přesunula se druhá dávka na později, nebo se stále očkuje 6 měsíců po první? A proč, když se ví, že stačí mhohem později? Někdo potřebuje prodat hodně vakcín hned teď ne za 5 let☹.

kika_21
9. bře 2016

@hojda Tam byl interval 6-10 měsíců, u nás měl malý teplotu pouze poprvé asi 1 den.Po druhé byl v pořádku.Já bych tak úplně nemyslela, že to chtějí prodat, prodají to stejně. Je tu stále dr., ten by měl dbát na zdraví dítěte.

hojda
9. bře 2016

@kika_21 Byl, mluvilo se o posunutí, tak se to posunulo? Druhou dávku právě kvůli tomu nemáme, nechápu proč bych jí měla do male prát hned, když jí může dostat až za x let.

veronikav31
10. bře 2016

já to nechápu, pokud se někomu kocourkov nelíbí tak v něm nežijte, je tolik zemí kde to kocourkov není...neočkujte, máte na to právo

kika_21
10. bře 2016

@hojda Vidíš, tak to nevím, ale říkám přečti si rozhovor s Rndr. Markem Petrášem, dá se to i poslouchat, je to na netu.Má tam pasáž o té Hexavakcině, jistě se na něj najde kontakt, napsal i knížku pro rodiče, ptej se jeho. Dělal tenkrát s mojí mámou, není to blbec, myslím, že by Ti odpověděl na řadu otázek a šlo by mu o dobrou radu. 🙂

veronikav31
10. bře 2016

@lajla neútočím na vás, jen mě namýchlo to, že vy se navážíte. krom toho můžete si vybrat schéma u hexy buď 3+1 nebo 2+1, stačí napsat papír a podepsat, není nic jednoduššího

hojda
10. bře 2016

@veronikav31 A čím se změní tvoje situace, pokud by bylo očkování dobrovolné? Tobě přece nikdo očkování nezakáže, tak proč je v tom problém?

hojda
10. bře 2016

@veronikav31 Teď už si můžeš vybrat, ale dřív to nešlo a to jsou právě ty věci, které se mění díky tzv. odpúrcům očkování 😉 . Pokud by do toho nikdo nemluvit, tak se vesele očkuje 3+1 bez jakékoliv možnosti volby.

veronikav31
10. bře 2016

@hojda moje situace se nezmění, pokud by bylo očkování dobrovolné stejně bych očkovala.tak proč nesepíšete petici a nejdete na ministerstvo zdravotnictví? já myslím, že se takhle tlachá zbytečně a nic s tím neděláte. každý nadává na politiku a kdo z těch lidí co nadává si ztěžuje u nejvyšších? nikdo. každý zklapne krovky a drží krok s ostatními

hojda
10. bře 2016

@veronikav31 Petice, demostrace a neustále dotazování ohledně očkování stále probíhají , ale vláda na ně nějak nereaguje 😉. Stačí se podívat na Rozalio, které tyto snahy zaštiťuje.

veronikav31
10. bře 2016

@hojda no, odpůrci očkování, když už jsme u toho, proč tedy maminky do dětí cpou ty přeslazené marťánky apd.co jsou na nic? dětem to chutná, protože je to sladké, jedí méně ovoce, zeleniny, apd. proti tomu nikdo nic nenamítá? děti tloutnou, hloupnou, neumí si hrát

veronikav31
10. bře 2016

@hojda probíhají? a kde? nikde jsem nic takového neviděla. nikde se o tom nemluví, nikde se o tom nepíše, tak k čemu to pak je, řekne si to hrstka lidí a nikde nic

hojda
10. bře 2016

@veronikav31 A stát má řešit, čím kdo krmí své děti? Proč musí být všechno organizované od státu, ty bez nařízené státu své dítě nenakrmíš?

kika_21
10. bře 2016

@hojda U mne je třeba problém, že se nechci dívat ani na cizí děti s obrnou, tetanem nebo nechci tady zvířata se vzteklinou, nechci. Prostě by mě popadl vztek, že je to škoda umřít na hloupost. Ano, jsou asi někdy drobné nežádoucí účinky-mně se syn po Hexe? klepal-nevím ale, zda to nebylo nezralostí nervového systému-no bliklo mi, že to může být Hexou, důkaz nemám, nikde jsem to neřekla, to je fakt. Ale neumře na to, že jsem blbá.Já viděla morčata s tetanem-je to fakt nehezký pohled. Nechci vidět takové dítě.

hojda
10. bře 2016

@kika_21 A sama jsi taky na vše přeočkovaná? Protože plno těch očkování, které jsi měla v dětství už nepůsobí, třeba černý kašel, ten máš dooočkovaný?

Jinak zrovna ten třes bych asi nepřehlížela a vidíš tedy sama, že plno maminek ty příznaky nehlásí.

Křeče s horečkou (febrilní) i bez horečky (afebrilní).
Jakékoli křeče, lokální i celkové, jsou velmi závažnými příznakem! Mohou být ojedinělé nebo přechodné, ale někdy bohužel přejdou v epilepsii. Opět varuji před bagatelizováním a přehlížením. Vím o případech, kdy dítě mělo po první dávce ojedinělé záškuby nebo třes např. ručičky, bylo to ignorováno a po další dávce došlo k celkovým křečím až epileptickému záchvatu. Také připomínám, že křeče jsou symptomem nervového systému a z hlediska kontraindikací pro ně platí totéž, co pro neutišitelný pláč.

kika_21
10. bře 2016

@hojda Ne, černý kašel doočkovaný nemám a ani klíšťovku, už jsem ji 2 krát měla-1x ale virovou a očk. je proti bakteriální. Děti ale klíšťovkou-resp. vakcinou proti kl. meningoencefalitidě očkované mám a já na sebe kašlu- Radši to dám jim, ať nemají to, co jsem měla já.Já prostě přes ty hrozné případy- nevím, zda encephalitis je z TRIVIVACu-myslím, že ne, ale i tak řada těch případů jsou hrozné výjimky-očkování věřím, myslím, že naše dr. je rozumná, že očkuje děti bez imunodeficience, že prostě víc moje děti získaly. je mi líto, že někomu dítě zemřelo, ale může to být i kvůli špatnému dr.,že neposoudil, kdy nedávat a kdy dávat. 🤐@kajalka Též doporučuji si přečíst rozhovor s odborníkem a na ty konkrétní případy se otevřeně zeptat-jsou opravdu hrozné.

hojda
10. bře 2016

@kika_21 No, ale i u očkovaných dětí se může stát, že protilátky se jim nevytvoří a zrovna ty je třeba můžeš ohrozit na životě (hlavně mimina) tím černým kašlem, který můžeš chytnout, takže ti jejich očkování může být úplně na nic, takže v podstatě pokud nejsi na ten černý kašel přeočkovaná, tak taky ohrožuješ jejich život.